Architectenbureau G. A. v. Wijngaarden Eerste en tweede zevental De Gouwe van vlag met naar en Vakantieregeling groentehandel en slagerijen Zevenhuizen Vakantieregeling Bakkersvakantie FRA-VA-KO’s V akantieregeling Kruideniers Huldiging kampioenschap „De Gouwe” veroverde drie titels door teamgeest wimpel 3.95 Afschrijvingen Bromfietsplaag bij Rottemeren Onze uitschieters bijna nihil Pagina 3 d BIJ ELKE ETALAGE DENK IK AAN GRIT Eikenlaan - leplaan tel. 2401 bgg. 2184 Niet sterker? Doelpunten Ook het tweede ARIE TROOST teamgeest THEEPOTTEN porselein décor warenhuizen Na twee jaar Toernooien Verjonging WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 18 juli 1968 Slagerijen: Mr. Opticién A. CONTACTLENSSPECIALIST H00RT0ESTELPRACT1CUS Van 29 juli t.e.m. 10 augustus: D. Kool, Dorpstraat 39 Ik weet het niet. Dat zou ik even moeten uitrekenen.” Hij begint te cij feren op een kladpapiertje. Houdt op als hij zo bij 15 of 16 komt. „Ach, als midvoor krijg je natuurlijk de meeste kansen. Maar wat doet het er nu toe wie de doelpunten maakt. Als ze maar gemaakt worden ik :el in ar „Ik betwijfel,” gaat Arie Troost dan heel bescheiden verder, „of dat eerste herenteam nu echt sterker was dan vorig jaar. Toen had het ook maar drie verliespunten, maar tegen UZSC konden ze het net niet halen. We hebben dit jaar wel wat geluk gehad, doordat de gevaarlijkste concurrenten elkaar afmaakten.” Een competitie met verrassingen, waarin bijvoorbeeld geduchte ploegen als Dolfijn en RZC niet eens tot de kanshebbers behoorden. En waarin het pas gepromoveerde VZC uit Vee- nendaal veel hogere ogen gooide dan iemand had verwacht. Het zat dus een beetje mee, gevreesde tegenstanders, die vorig jaar geen veer lieten, struikelden over elkaar. Maar een beetje schuchter komt Arie Troost met nog een oorzaak van dit glorierijke kampioenschap. Rotterdam. Dan het voor De Gouwe onbekende „Walvis” uit Groningen. En tenslotte de winnaar van AZC (Alphen) en AZ ’70 (Amsterdam), clubs, die in toernooien wel aan de zegekar werden gebonden. „Hoeveel doelpunten ik heb gemaakt? In de tweede periode had De Gouwe nog geenszins de zenuwen onder de knie en daardoor maakte de verdedi ging nogal eens een foutje. Éénmaal moest zelfs te hard worden ingegre pen, hetgeen een strafworp voor Sed- na betekende, die echter tot opluch ting van de spelers en supporters uit Waddinxveen op de lat werd gescho ten. Hierna was het de grandioos spe lende Eef Overdam, die De Gouwe naast Sedna wist te brengen, waar door er gelijk meer rust in De Gouwe ploeg kwam. In de derde periode was het Gijs v.d. Leden, die door een snelle rush de Gouwe aan een 2-1 Dat het „De Gouwe” naar den vleze gaat moge blijken uit het feit, dat ook het tweede herenzevental kampioen is geworden en wel van de reserve 3e klasse A van de K.N.Z.B. De Gouwe II bleef tot nu toe onge slagen - volgende week wordt de laat ste wedstrijd gespeeld tegen D.J.K., dat als tweede geboekt staat. De Gouwe II - zonder Henk van Erk en Arie van Amerongen wegens de vakanties - keek tegen H.P.C. 2 alras tegen een 0-1 achterstand op. Na en kele kansen, die onbenut bleven, was het de topscorer van De Gouwe 2, Piet de Graaff, die de stand gelijk bracht. Nadat een boogbal van dezelfde spe ler tegen de paal was beland was het midachter Piet van Kooten, die De Gouwe aan de leiding bracht. Met een mooie boogbal zorgde Jan Kraan in de tweede periode voor 3-1, maar de spanning kwam terug toen inval- ler-keeper Wim Groen mistastte en Assurantiebedrijven: Jac. Markus 6 juni-22 juni; A. Veerman 28 juni-13 juli. Programma: De laatste twee competitiewedstrijden die op het programma staan worden hedenavond aan Kanaaldijk gespeeld. Om 7.30 uur speelt Gouwe 3 tegen ZIOS 2. Wint De Gouwe deze wed strijd dan zal in een beslissingswed strijd tegen R.Z.V. 2 uitgemaakt moe ten worden wie zich kampioen van de Res. 4e klasse E mag noemen. Om 8 WADDINXVEEN De vakantie regeling voor kruideniers 1968 is door B. en W. als volgt vastgesteld: Van 8 juli t.e.m. 20 juli: T. Broer, Dorpstraat 46 A. v.d. Slujjs, Dorpstraat 104 P. v.d. Starre, Piet Heinstraat 1 Van 15 juli t.e.m. 27 juli: A. van Eeuwen, Zuidkade 3 J. Asscheman, Kon. Wilhelminapl. 54 N. M. van Rooyen, Dorpstraat 50 G. van Ringelenstein, leplaan 71 K. van Ringelenstein, B. Trooststr. 31. Van 22 juli t.e.m. 3 augustus: Mej. H. M. Asscheman, Trompstraat 9 C. Voshol, Zuidkade 186 G. Visser, Noordeinde 95 Van 22 juli t.e.m. 10 augustus: H. Cammeraat, Zuidkade 232 Uitslagen: Sedna 1-De Gouwe 1 (heren) 2-4 Surac 2-De Gouwe 3 (heren) 6-3 De Gouwe 2-H.P.C. 2 (heren) 6-4 De beslissingswedstrijd De Gouwe- Berkenwoude asp. is niet doorgegaan daar Berkenwoude niet is opgekomen. Deze wedstrijd wordt nu opnieuw vastgesteld. Aan een gelijkspel heeft De Gouwe dan voldoende om de kampioensvlag te hijsen. uur speelt De Gouwe 1 tegen R.Z.C. ’90 1 uit Rotterdam. De Gouwe belust op revanche voor de eerste nederlaag in de competitie zal zich voor eigen publiek danig zien te weren: n- WADDINXVEEN De heer G. A. van Wijngaarden te Waddinxveen, die onlangs aan de Academie voor Bouwkunde te Rotterdam het diplo ma Architect VBO, ingesteld door de' Kon. Mij ter Bevordering der Bouw kunst Bond van Ned. Architecten BNA, behaalde, heeft zich aan de Amalia van Solmsstraat 34 gevestigd met het „Buro voor Architektuur en Ruimtelijke Ordening”. id ie ht a- n. :n st >k :n ;n m k- d- ijt n. en en ne en e- m ;n :n >n ar et ig jt !S, n, re er n, n. ot ns id WADDINXVEEN Het eerste dames-zevental van De Gouwe kampioen Het eerste heren-zevental van De Gouwe kampioen! Het tweede heren-zeven- tal van De Gouwe kampioen! Een driedubbele triomf, die de 41-jarige Wad- dinxveense zwemclub nog nooit heeft beleefd. En dan is er nog niet eens gepraat over de kans op een beslissingswedstrijd voor het derde herenteam, waar dan een titel in kan zitten en het gelijkspel tegen Berkenwoude, dat de junioren maar nodig hebben om nog eens de vlag in top te brengen. „Het is voornamelijk allemaal gelukt door de goede team-geest,” zegt Arie Troost (24), vertrouwd badmeester en dit jaar voor het eerst gevreesd midvoor van De Gouwe I. voorsprong hielp. Leen Sol - goed meegekomen - bracht hierna de stand op 3-1, terwijl in de vierde periode Gijs v.d. Leden, die zijn vakantie veertien dagen had uitgesteld om de ze wedstrijd te kunnen meespelen, De Gouwe op rozen zette door 4-1 aan te tekenen. Dat Sedna door Jan Willems nog op 4-2 kwam was alleen nog be langrijk voor de statistieken, maar kon aan het kampioensfeest van De Gouwe geen afbreuk meer doen. Als heer van stand geeft hij eerst honneur aux dames. „Die meisjes hebben hard getraind onder leiding van coach Henk Boers. De afgelopen twee winters ging hij met ze naar het Spaardersbad in Gouda. En dan na afloop een kopje koffie bij hem thuis. Zo heeft hij de ploeg bijelkaar gehou den en een grote teamgeest gekweekt. Dat is een van de hoofdzaken, vooral bij de dames.” „Vroeger,” zegt Troost, „vonden ze bijvoorbeeld het water te koud en dan gingen ze uit. Nu is het aantal af schrijvingen nihil. Ze zijn steeds ge komen. Om te trainen. En om te leren in de vele toernooien. Die won nen ze bovendien ook nog heel wat keren. Dat is natuurlijk fijn. Maar al hadden ze die verloren: ze konden er leren.” In een halve competitie gaan de da mes nu trachten de promotie van de derde naar de tweede klasse KNZB waar te maken. ZEVENHUIZEN Nu het recre atieschap ’Rottemeren’ de beschik king heeft gekregen over prachtige rijwielpaden naar en langs de Rotte meren heeft men te kampen met een ware bromfietsplaag. Als men denkt een rustige wandeling of fietstocht te kunnen maken vergist men zich, want doorlopend passeren er brom fietsen die de geasfalteerde wegen als racebaan gebruiken. Het is bijzonder storend voor de campinggasten en allen die hun rust op het water zoeken. De plaatselijke politie heeft al diverse controles ge houden en bekeuringen uitgedeeld voor het te snel rijden. Ook blijkt een bord van plm. 1,5 bij 2 meter, waarop verwezen wordt naar de parkeerplaats, door vele au- tomobilisen over het hoofd te worden gezien. Het gevolg is dat ook daar zeer vele bekeuringen worden uitge deeld, die de sfeer op de camping be paald niet ten goede komt. De Gouwe kon de weelde niet op. Ook het tweede heren team sleepte de titel in de wacht. Op deze kampioensfoto: zittend v.l.n.r.: Kees van Til burg, Jan Kraan en Piet van Kooten; staande: Wim Groen (invaller), Kees van Mourik, Fred v.d. Bosch (invaller) en Piet de Graaff. Niet aanwezig waren de vakantiegangers doelman Henk van Erk en Arie van Amerongen. (foto Sjaak Noteboom) De spelers van De Gouwe werden b(j hun aankomst in Waddinxveen op het raadhuis ontvangen door bur gemeester C. A. van der Hooft, wet houder F. M. van Tol en gemeente secretaris H. Jenné, die tevens voor zitter van De Gouwe is. Bij deze hul diging waren ook de dames aanwezig, die vorige week reeds kampioen wa ren geworden, alsmede het bestuur en de technische commissie. Hoe liggen de kansen in de promo- tiecompetitie? Daar is in de eerste plaats het zeer sterk geachte „R” uit WADDINXVEEN Ingevolge de vakantieregeling zijn de navolgende bakkersbedrijven van 22 juli tot en met 10 augustus gesloten: N.V. Steenland, Gouda; W. J. Los; S. Kerver; C. J. de Graaff en Wed. J. van der Loo. 15 juli t.m. 27 juli: W. en S. Zuidkade. 22 juli t.m. 3 aug: D. Versluis, Kerk- weg. 19 aug. t.m. 2 sept.: K. v. Tilburg, K.W. Plein. 2 sept. t.m. 18 sept.: P. C. v Beest, Zuidkade. Waddinxveen Voor de Waddinx- veense groentehandelaren en slagers is de volgende vakantieregeling vast gesteld: Groentehandel 15 juli t.m. 3 aug.: Bonefaas, Victor- plein; Verbree, leplaan; P. Verbeek P. Heinstraat. 29 juli t.m. 10 aug.de Vos Stations straat. Het kampioenschap van het tweede herenzevental is een beloning voor jarenlang onvermoeibaar zwoegen. „Ze hebben twee jaar tegen de titel aangehangen, n 1966 waren er twee beslissingswedstrijden tegen ’t Gooi, waarvan de laatste werd verloren. In 1967 eindigden ze weer als tweede achter ’t Gooi. Dat is toen gepromo veerd. Met gevolg, dat onze jongens nu linea recta kampioen werden, zon der ook maar één verliespunt.” De enthousiaste Arie Troost valt onmiddellijk terug in zijn bescheiden heid als er nog even wordt döorge- douwd over zijn eigen aandeel in het kampioenschap van het eerste heren zevental. ders zijn: „De Vuursche uit Baam en Natando uit Arnhem. In een halve competitie zal moeten worden uitge maakt wie van de drie naar de tweede klas gaat. Er wordt één uit en één thuiswedstrijd gespeeld. WADDINXVEEN Het eerste zevental van de Waddinxveense Zwem- en Poloclub „De Gouwe” is kampioen geworden van de tweede klasse A van de KNZB. De Gouwe bereikte dit kampioenschap door in Amersfoort een 4-2 overwinning te behalen op Sedna, dat door deze nederlaag gedoemd is te degraderen. De Goude zal nu via promotiewedstrijden dienen te trach ten de eerste klasse te bereiken. De vermoedelijke tegenstanders in deze promotie-competitie zijn: AZC uit Alphen aan den Rijn of AZ ’70 uit Am sterdam uit afdeling B, Rotterdam I uit afdeling C en de Walvis uit Gro ningen uit afdeling D. De data van deze wedstrijden zijn nog niet bekend. De Gouwe speelt één thuiswedstrijd, één uitwedstrijd en één wedstrijd op neutraal terrein. Van de vier kanshebbers zullen er twee promoveren. In de wedstrijd tegen Sedna speelde „De Gouwe” in de beginfase kramp achtig. De Gouwe immers moest win nen om zich kampioen te noemen, ter wijl Sedna trachtte de laatste stro halm van het degradatiespook te grijpen. Sedna nam al spoedig door een doelpunt van Jan Willems de lei ding door een scheidsrechterlijke dwaling. De Gouwe wist zich hierna enkele goede kansen te verwerven, maar een boogbal van Gijs v.d. Leden bleef op de doellijn drijven, terwijl een omhaal van de zwaar bewaakte Arie Troost door de paal werd ge keerd. ZEVENHUIZEN De vakantiere geling van de winkeliers, aangesloten bij de middenstandsvereniging „Ze venhuizen” is als volgt: Bakkers: A. van Rijs 10 juni-1 juli; T. Koppenol 8-22 juni; B. Meijer en Zn. 1-21 juli; F. Paal 22 juli-10 au gustus. Tijdens de vakanties bellen de bak kers!. Het eerste herenzevental heeft in Zandvoort een eerste prijs gewonnen in het internationale waterpolotour- nooi, dat georganiseerd werd door de Haarlemse Zwemvereniging HVGB. Het toumooi werd gespeeld in het Riche-bad te Zandvoort. De Gouwe won met 4-2 van de or ganiserende vereniging HVGB en met 6- 3 van de Duitse Z.V. Mönchen- Gladbach, terwijl HVGB met 6-4 van de Duitsers won. In de strijd tegen HVGB namen de Waddinxveners al ras een 1-0 voorsprong dankzij mid denvoor Arie Troost, waarna Leo Nieuwenhuyzen door een strafworp de stand liet uitgroeien tot 2-0. Nadat HVGB had tegengescoord was het Arie Troost, die door middel van twee treffers 4-1 liet aantekenen. In de slotfase bracht HVGB de stand terug op 4-2. Ook in de wedstrijd tegen Z.V. Mönchen-Gladbach scoorde Arie Troost de openingstreffer, maar de Duitsers konden door twee fraaie doelpunten een 2-1 voorsprong ne men. Door Leo Nieuwenhuyzen, Arie Troost en Huug Boonstoppel werd de stand op 4-2 voor de Waddinxveners gebracht, waarna door een verdedi- gingsfout de achterstand van de Duit sers tot 4-3 werd teruggebracht. Leo Nieuwenhuyzen en Eef Overdam zorgden voor de 6-3 eindstand, waar door De Gouwe het achtste tournooi van dit seizoen als overwinnaar kon verlaten. Een combinatie van De Gouwe 1 en 2 (dames), heren 4 en de aspirantjon- gens namen jl. zaterdag deel aan een tournooi van B.Z.&P.C. in Bodegra ven. De dames van De Gouwe behaal den een eerste plaats via een 2-0 overwinning en een 2-2 gelijkspel te gen B.Z.&P.C. dames. De aspirant- jongens moesten evenals heren 4 twee maal met een nederlaag genoegen ne men. De jongens verloren van G.Z.C. a met 4-0 en van B.z.&P.C. a met 7- 2. Heren 4 moest het onderspit del ven tegen Woerden 3 met 4-0 en tegen B.Z.&P.C. 4 met 2-0. De Sleutelstad 1-De Gouwe 1 D. 0-3 De dames van De Gouwe zijn ook in de laatste wedstrijd van de zomer competitie ongeslagen gebleven. Zij wonnen verdiend van De Sleutelstad uit Leiden met 3-0 door doelpunten van Marjo Boers-Lochmans en Tan- nie Noteboom in de eerste periode. Na de rust was het midachter Nella Riet veld die de voorsprong van De Gouwe tot 0-3 vergrootte. Sleutelstad kreeg nog wel een strafworp toegewezen, maar deze werd gemist. De dames sloten de competitie af met een doel- gemiddelde van 44 voor en slechts 4 tegen in acht wedstrijden. Dus een gemiddelde per wedstrijd van 51/2 voor en een 1/2 tegen. De dames gaan nu proberen via promotiewedstrijden de 2e klasse van de K.N.Z.B. te be reiken. De vermoedelijke tegenstan- Burgemeester Van der Hooft zei in zijn toespraak trots te zijn op zo’n zwemclub en hoopte, dat het zou ge lukken de eerste klas te bereiken. De dames kregen bloemen aangeboden, evenals de aanvoerder van het heren zevental, de jarige Bas den Oudsten. Daarna was het woord aan de heer Jenné en de tweede voorzitter, de heer Rietveld, om de kampioenen toe te spreken. Bas den Oudsten dankte de sprekers. Het kampioenszevental van De Gouwe-heren bestaat uit de spelers: Bas den Oudsten, keeper; Henny v.d. Bosch, Huug Boonstoppel en Len Sol, achterspelers; Gijs v.d. Leden, Arie Troost en Eef Overdam, voorspelers. Cees van Mourik en Jan Kraan zijn de wisselspelers. U mag rustig weten waarom!,..Mr.Opticiën Grit hielp me uit ’n impasseIk dacht dat het aan mijn ogen lag, maar ‘t lag aan de sterkte van mijn glazen. Juister gezegd: ze waren te zwak (die brilleglazen"). Mr.Opticiën Grit hielp me en verschafte mij de goede glazen. Goede wijn be hoeft geen kransl (Dus ook dat Jeuke, moderne montuurtie niet, dat ik eveneens bij Grit kocht). „We hebben het zevental wel ver jongd. Met Henny van den Bosch en mijn persoontje, die vorig jaar vaste reserves waren. Wij kwamen in de plaats van Jan Kraan en de gerouti neerde „oude rot” Cees van Mourik.” In het begin draaide die verjongde combinatie nog niet zo gesmeerd en kwam er nogal wat kritiek los. „Maar de teamgeest groeide meer en meer. Er werd niet gekankerd. Alleen soms in het heetst van de strijd. Het ging altijd zo: als er één een fout maakte deed een ander meteen extra z’n best om die fout te herstellen. Dat is wel eens anders geweest.” Er zitten in het eerste van De Gou we jongens, die uit Katwijk, Voor burg, Capelle en Gouda komen. Ze waren altijd present. Henny van den Bosch moest wegens een blessure twee wedstrijden laten passeren: hij was er „doodziek” van. Gijs v.d. Le den stelde zijn vakantie twee weken uit om bij zijn ploegmakkers te blij ven in de spannendste uren. „Kijk, dat is die teamgeest: ieder een offert zich volledig op voor zijn zevental.” 12 aug. t.m. 24 aug.: W. Sekeris, Dorpsstraat; J. v. Triet, K.W. Plein. de stand op 3-2 werd gebracht. Met een afstandsschot bracht Piet van Kooten echter weer ruimer af stand voor de Gouwe op het score bord. Cees van Tilburg, één der uit blinkers, zorgde voor 5-2, maar door verdedigingsfouten werd het zelfs nog 5-4 voordat Cees van Tilburg de eindstand op 6-4 voor De Gouwe bracht. Bas den Oudsten stond als bestuurs lid de spelers op te wachten met bloe men en wenste hen geluk met het be haalde succes. Via een promotiewed strijd zal getracht dienen te worden hogerop te komen. Manufacturiers: C. T. v.d. Bogerd 12- 26 juni; Jac. Hogebrug 10-31 juli; P. Voorbrood 15-29 juli. Levenmiddelsbedrijven: H. Overdevest 29 juli-10 augustus.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3