uit functie na een eeuw GESLOTEN van 29 juli t/m 10 augustus 1968 RAIFFEISENBANK autohandel n.v. Gedeputeerde D. v. d. Kwaak wordt adviseur van De Raiffeisenbank is goed voor uw geld èn voor dat van uw kinderen Brandmelding G. van der Bent postcommandant WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Gezamenlijk jeugdwerk Zevenhuizense kerken Waddinxveens bouwbedrijf Kopspijkers langs Rottemeren Derdeteam De Gouwe” houdt kampioenskans „Notarishuis I I I 111 p ïtlll Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen I M F Ruilbeurs de Paddestoel - - DOKTERSDIENSTEN De Raiffeisenbank helpt u uw kind te leren sparen. Met spaarbusjes. gg Die dubbeltjes, kwartjes en soms zelfs guldens voor een mooi rapport groeien in zo’n busje aan tot een aardig bedrag. En daar komt de bankrente natuurlijk nog bij. Goed voor het geld, goed voor het kind. FLUWELENSINGEL 59a TEL. 01820-7122 GOUDA 11 Weekblad voor Waddinxveen 21e JAARGANG - Nr. 1194 (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 25 JULI 1968 (foto Sjaak Noteboom) 1 Ons bedrijf is wegens vacantie 19 Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Waddinxveen: C. A. de Geus, Pr. Bea trixlaan 6, tel. 2676. WADDINXVEEN De speeltuinve reniging „De Paddestoel” houdt zater dagmiddag 27 juli een ruilbeurs. Aan vang 2 uur. Bijna honderd jaar heeft het - volkomen in over eenstemming met zyn statige functie - ”het Notaris huis” geheten. Nu gaat het zijn laatste maanden als zodanig in. Notaris J. in ’t Hol heeft zyn kantoor al verplaatst naar de Prinses Beatrixlaan en zal bin nen niet al te lange tijd het riante pand aan de Kerk- weg ook als woonhuis verlaten. De gemeente heeft het huis aangekocht van zyn voorganger, ereburger- notaris Van der Most, om er in het raam van het bestemmingsplan Centrum een verenigingsgebouw van te maken. Een verenigingsgebouw dus, daar aan de Kerkweg. Er is een goed ding om te verwedden, dat by de mees te Waddinxveners de naam ’’Notarishuis” ook in de toekomst zal bly ven leven. notaris Van der Most er zijn woonhuis en kantoor. Vorig jaar heeft hij de villa met veel weemoed ver laten. Magazijn, benzinestation en afdeling verkoop blijven (met beperkte personeelsbezetting) geopend. Uitsluitend voor spoedreparaties zal hulp aan wezig zijn. Daarmee wordt een traditie verbroken, die begon toen in 1869 notaris A. N. Molenaar het ’’notarishuis” liet bouwen. Sindsdien is het altijd het domein van de plaatselijke notaris gebleven. Dertig jaar lang had Die weemoed zal er ook zijn by het gezin van nota ris In ’t Hol. ”Een prachthuis met die echte goede sfeer van vroeger”, vindt hjj. Waddinxveen hoeft overigens niet al te bedroefd te zjjn. De voorgevel van het graaie gebouw wordt in tact gelaten, alleen de achterzijde krijgt een uitbouw. Zevenhuizen: J. Tol, arts, Dorpsstraat 12, Bleiswijk (tel. 01892-2500). In het huidige stadium acht de heer Van der Kwaak het begrijpe lijkerwijs minder gewenst de naam te noemen van het bedrijf, dat hij gaat adviseren. MOERKAPELLE In de nieuwe telefoongids district ’s Gravenhage die een dezer dagen aan de abon- neé’s is uitgereikt is een verkeerd nummer voor de brandmelding op genomen. Het juiste nummer is 441 of 223 in Moerkapelle. ZEVENHUIZEN Vorige week is de opperwachtmeester G. van der Bent by de gemeente Zevenhuizen in dienst getreden. Hij neemt de taak over van postcommandant G. W.Hoef akker. De vorige standplaats van de heer van der Bent was Reeuwijk waar hij 18 jaar zijn dienst heeft verricht en waar hij bekend stond als een goed politieman. Hoewel het natuurlijk aan de ene kant een winst is, dat een uiterst be kwaam man als de heer Van der Kwaak zijn inbreng gaat geven aan een Waddinxveens bedrijf, moet zijn vertrek als gedeputeerde voor alle Zuid-Hollandse gemeenten als een groot verlies worden gezien. De heer Van der Kwaak heeft zich altijd een bestuurder getoond met een zeer diep inzicht in de problematiek van de gemeenten en was voor de ge meentebesturen bijzonder toegange lijk. Ir. N. Buijsert, directeur van open bare werken van Alphen aan de Rijn, zal door de Christelijk Historische fractie - waartoe ook de heer Van der Kwaak behoort - aan provincia le staten worden voorgedragen als van een bouwbedrijf te Waddinxveen. Hij zocht als gedeputeerde. VVADDINXVEEN De heer D. van der Kwaak, lid van Gedeputeerde Staten Zuid-Holland, zal per 1 oktober een functie aanvaarden als adviseur van heeft per die datum om ontslag ver- ZEVENHUIZEN Velen, die vrij dag langs de Rottemeren hebben ge fietst of gebromfietst, kregen hun banden vol met gaatjes van kopspij kers, die op de weg lagen. Hoe deze spijkers daar gekomen zijn is nog een raadsel. De politie stelt een onder zoek in. Er wordt gedacht aan iemand die deze kopspijkers verloren heeft. Het is echter ook mogelijk dat ie mand wraak heeft willen nemen op de bromfietsen die deze mooie wegen als race-baan gebruiken. dejong's Rust scoorden Nic. Toor 2x Jo Sol lx, D. den Adel lx, D. Minnes lx, P. v.d. Linde lx. Na de rust scoorden Nic. Toor lx en Piet v.d. Linde nog 2x zo dat de Gouwe ruimschoots met 9-0 won Wanneer de beslissingswedstrijd gespeeld wordt is nog niet bekend. D.J.K. 3-de Gouwe 2 Heren 0-0 Het tweede herenzevental met 3 in vallers heeft in de laatste competitie wedstrijd een punt in Amsterdam moeten laten bij D.J.K. 3. De Amster dammers fel belust op revanche voor de Nederlaag in Waddinxveen kreeg voor de helft hun zin. Zeer fel trok D.J.K. tenstrijde maar de Gouwe ver dediging gaf geen krimp. De ver zwakte voorhoede van de Gouwe zag evenmin kans om te scoren zodat de wedstrijd in een 0-0 gelijk spel ein digde. opvolger van de scheidende gedepu teerde. De heer Van der Kwaak, die 62 jaar is, was ruim tien jaar lid van Gede puteerde Staten. Hij beheerde de portefeuilles van woningbouw, elek- triciteits- en gasvoorziening en de af delingen monumenten en molens. Hij is geruime tijd in Leiden wethou der van financiën geweest. In de CHU vervulde de heer Van der Kwaak o.m. tot voor kort de func tie van penningmeester van het hoofdbestuur. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. met de bestaande G.J.V. voor de leef tijd van 16 jaar en ouder. De leiders en leidsters van deze groe pen zullen regelmatig samen komen om met de mentoren, n.l. één van Hervormde en één van Gereformeer de zijde te programmeren en de moei lijkheden te bespreken. De mentoren zullen de motor wor den van het jeugdwerk. Naast de contacten die zij steeds zullen hebben met de leiders en leidsters zullen zij ook contacten onderhouden met de achterban en deze samenroepen als dit gewenst is. Deze achterban wordt gevormd door de Jeugdwerk- en Oudercom- missie. Deze zullen er zorg voor dra gen dat het leid(st)ers team op peil blijft zowel in aantal als in kwaliteit en zullen tevens kadercursussen or ganiseren. Ook zullen zij verantwoor delijk zijn voor het financiële ge deelte. Het is nu zaak om op elke post de juiste man of vrouw te krijgen. Daar na kan er gestart worden met het or ganiseren van een jeugd week, die in september zal plaats vinden. ZEVENHUIZEN De Hervormde Gemeente en de Gereformeerde kerk hebben besloten om in het nieuwe sei zoen het jeugdwerk samen aan te pakken. Gezien de piaatselyke om standigheden is dit een prachtige op lossing. De Hervormde Gemeente, die door gebrek aan kader al enige jaren geen clubs meer heeft maar wel over ac commodatie beschikt, is met deze op lossing zeer ingenomen evenals de Gereformeerde kerk die wel een jon gens- en meisjesclub heeft in ook vol doende kader maar niet voldoende jeugd doordat het ledental van deze kerk te gering is. Tot de samenwerking is besloten in een vergadering waarbij tegenwoor dig waren, de Jeugdwerkcommissie (Herv.), de Oudercommissie (Geref.) de oude en nieuwe leiders en leidsters enkele kerkeraadsleden van beide kerken en ds. Goumara en ds. de Ruyter die advies gaven voor een ver antwoorde opzet. Men gaat starten met een jongens- en meisjesclub voor de leeftijd van 11 t.m. 14 jaar. Daarnaast zal er een ge mengde vereniging komen voor 15 tot 17 jarigen, die aansluiting zal zoeken WADDINXVEEN De heren van de Gouwe wonnen ook de laatste competitie wedstrijd van R.Z.C. 90. Alhoewel de Gouwe zonder Gijs v.d. Leden en Jan Kraan beide met va kantie aantraden (Piet de Graaff en Cees v. Tilburg waren de invallers) had het weinig moeite met R.Z.C. De Gouwe nam in de eerste perio de de leiding door een doelpunt van Huug Boonstoppel uit een strafworp, nadat Eef Overdam te zwaar was aangevallen. Toch zag R.Z.C. nog kans om gelijk te komen: via een boogbal door C. van Beek werd het In de tweede periode werd er niet gescoord, hoewel de Gouwe verschil lende goede kansen kreeg. Een boog bal van Piet de Graaff ging net voor lang en een schot van dezelfde speler werd door de keeper gestopt. Ook bij het Gouwe doel ontstonden wel ge vaarlijke momenten maar doelman Bas de Oudsten wist van geen wijken. In de derde periode kwam de Gou we op 2-1 door een fraaie treffer van Cees van Tilburg die na een snel ge nomen vrije worp scoorde. R.Z.C. kreeg toen een voordeel strafworp toegewezen maar de sterk spelende doelman Bas de Oudsten stopte deze bekwaam. De Gouwe bouwde hierna de voor sprong verder uit. Eerst scoorde Arie Troost via een omhaal 3-1, waarna Eef Overdam de stand in de vierde periode op 4-1 bracht door fraai te scoren 4-1. De Gouwe had zijn Revanche voor de enige nederlaag in deze competitie (3-2 verloren van R.Z.C.) genomen in een goed gespeelde en sportieve wed strijd. de Gouwe 3-Z.I.O.S. 3 Heren 9-0. Het derde herenzevental heeft de vrij overwachte kans op het kam pioenschap vastgehouden. Het staat na een fraaie 9-0 overwinning op ZIOS gelijk met R.Z.V. uit Rijswijk met 10 punten uit 8 wedstrijden. De Gouwe had weinig moeite met het met 6 man opkomende Z.I.O.S. De Gouwe hield sportief ook een man in de hoek. Doch ook toen vormde Z.I.O.S. nog geen probleem. Voor de

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1