Rondvluchten klapstuk trip van Dachtocht Rotterdam werd overweldigend succes Kleuterleidster gaat trouwen Bijverdienste aangeboden Burgemeester van vakantie terug Hageman’s Verkeerslicht bij brug half oktober gereed Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) Rondvluchten Onze reis met de krant Twee gouden Concert Vox Jubilans bruidsparen J Lekker relaxen Koffietafel DOKTERSOIENSTEN Redameverzorging's Bureau Rondleiding „Het was af” ---X „Daar-is-ie-weer” Hier volgt haar verhaal: de voor het inpakken van folders en modem drukwerk. Een en ander wordt gebracht en gehaald. Dorpsstraat 111 - Benthuizen Alleen brieven worden behandeld. Een beetje witjes om de neus ingestapt, laaiend enthousiast uitgestapt. ’’Geweldig!”, ’’Fan tastisch!”, dat waren de steeds weer terugkerende kreten van de luchtreizigers na de rond vlucht tijdens de dagtrip van het Weekblad voor Waddinx- veen/Hollands Hart. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Waddinxveen: C. A. de Geus, Prin ses Beatrixlaan 6, tel. 2676. Mia Janssen Meidoomstr. 24 Waddinxveen. WADDINXVEEN Twee Wad- dinxveense echtparen hebben giste ren him gouden huwelijksfeest ge vierd. Het waren de heer en mevrouw A. de Jong-Olie van de Jan Dorre- kenskade 45 en de heer en mevrouw J. J. Henning-Jansen van de Nassau- laan 18. Het gemeentebestuur zond beide bruidsparen een rijk voorziene fruit mand en wethouder F. M. van Tol kwam persoonlijk namens het college gelukwensen aanbieden. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft keert maandag 12 augustus terug van vakantie. Hij heeft met zijn echtgenote drie weken in Joegoslavië doorgebracht. door de hefbrug al werd geremd - nog verder vertragen. In de onstane nood situatie heeft men uit twee kwaden het minst kwade moeten kiezen. WADDINXVEEN Bij de oprit van de hefbrug over de Gouwe en bij de kruising van de Henegouwerweg zijn vorige week verkeerslichten ge plaatst. Het zal nog tot half oktober duren eer de lichten in werken wor den gesteld. Het wachten is op een schakelmechanisme van Philips, dat pas half september kan worden op geleverd en dan nog met precisie moet worden ingesteld. De ogen van de verkeerslichten zijn nu nog dicht geplakt met een kruisband. Het plaatsen van de lichten is een eerste stap op de weg naar vervulling van de wensen uit de gemeenteraad. Talloze malen is het zeer gevaarlijke kruispunt van de burg met de Hene gouwerweg in de raad ter discussie gesteld. De verkeerslichten worden onder supervisie van de provinciale water staat van het brugwachtershuisje uit bediend. De broodnodige beveiliging van het kruispunt zal in de toekomst onge twijfeld de verkeersafwikkeling -die DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 WADDINXVEEN Daar zaten ze dan, donderdagmorgen 1 augustus, met z’n veertigen in de bus. Een beetje onwennig, een beetje de-kat-uit-de-boom -kijkerig. Want, niet waar, je leest van een dagtrip met de krant, je denkt ”dat kon ik wel eens doen”, maar als je dan in die touringcar stapt krijg je toch even dat gevoel van ”ik moet het nog zien.” Dat was om 10 uur ’s mor gens. ”In één woord: geweldig.” ”Wie niet meegegaan is heeft wat gemist.” ’’Fan tastisch.” ”Een pracht dag.” Weer zaten ze met z’n veertigen in de bus. Het was half zes. Waddinxveen en daarmee het einde van de reis in zicht. In zo’n stemming wordt je zo toe geeflijk, dat een bord kiezelstenen je nog best als lunch zou smaken. Kan je begrijpen hoe die koffietafel een half uurtje later in het Rotterdamse restaurant ’’Engels” er inging: een tip-top verzorgde dis, waar je maar had toe te tasten. Na de versterking van de inwendige mens de trek naar de inwendige stad: met de eerste ondergrondse van Ne- Toen dan eindelijk de roemruchte vliegavonturen achter de rug waren het volgende, even interessante hoofdstuk: een rondleiding over het vliegveld, waarbij de heer Klusman - vlotte babbelaar als hjj is - een uit leg gaf, die ieder aan zjjn lippen deed hangen. Dan hoor je ineens, dat een vliegtuig niet op zijn vleugels zweeft, maar door een windzuiging bovenop de vleugels omhoog wordt gehouden. ”Tjee, dat heb ik nooit geweten.” Het klinkt in veertig variaties uit veertig monden. En dan zeg je ’’zonde”, als je die prachtige Dakota daar ziet wegkwij nen, waarmee miljonair Zwolsman zo lelijk in de boot is genomen. En dan geloof je haast niet, dat met dat restant van de Vigeler Storch, dat nu in de hangar staat, Hitlers lijfpiloot Skorzeny eens Mussolini uit zijn ge vangenschap in de bergen verloste. En dan zie je nog zoveel meer en hoor je nog zoveel meer en dan in eens is het op en zit je weer in de bus. Dan kan je alleen nog maar zeggen: ’’Machtig mooi, machtig spannend, machtig interessant, dat Zestienho ven.” En tenslotte de heer Koster: ”Het was heel anders, dan ik me had voor gesteld. Ze hadden altijd gezegd dat je zeeziek wordt als je naar beneden komt. Ik ben in de eerste wereldoor log naar Indië geweest op een schip. Iedere dag, 72 dagen lang, zeeziek. Maar nu ik die kans kreeg dacht ik ”Dan zal ik maar zien hoe ik ziek wordt”. Het is honderd procent mee gevallen.” Zo meegevallen, dat de heer Koster even later weer opsteeg, nu om klein dochter Tineke v.d. Berg (12), die een beetje angstig op opa had staan wachten, ook van die kleine sprook jeswereld te laten genieten. En met Tineke werden er natuur lijk veel meer excursiegangers warm gemaakt door die enthousiaste ver halen: het Cessna-tje vloog af en aan om de vlieglustigen steeds in groep jes van vijf letterlijk en figuurlijk in de wolken te brengen. De heer Joh. Honkoop in een aller aardigste brief: ”De hartelijke ont vangst op Zestienhoven, de brood maaltijd in restaurant Engels, de boot tocht, het was alles af.” En (uit de vrije hand dichtend) me vrouw L. M. van der Dussen-Weber: ’’Voor maar 16,- de man. Kun je om te ”relax”/Naar Zestienhoven, metro/En het Havencomplex.” Tot slot nog even mevrouw De Vries, die haar enthousiaste relaas over haar luchtreis afrond met: ”Ik ben niet met vakantie geweest. Maar dit vond ik machtig. Het is nog fijner dan vakantie: een dagje uit, waarop je alles ziet. Hier een kopje koffie, daar een hapje eten. Het was gewel dig. Als ze weer gaan ben ik wéér van de partij.” Redaktle en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN De Hervorm de Gemeente Zangvereniging ”Vox Jubilans” uit Waddinxveen verzorgt op Tweede Kerstdag weer een con cert voor de stichting Orgelcentrum te Rotterdam. Wegens de grote be langstelling is het concert deze keer verplaatst van de Wilhelminakerk naar ”De Doelen”. De organist Feike Asma verleent medewerking aan de uitvoering. Dinsdagavond 13 aug. zingt ”Vox Jubilans” op uitnodiging van de V.V. V. in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee en op 3 oktober wordt medewer king verleent aan een Jeugdappèl- avond in de St. Janskerk te Gouda. Als meisje van 11 jaar heb ik een tocht meegemaakt die ik nooit meer zal vergeten. Het begon zo: Een paar weken geleden las mijn moeder de krant en plot seling viel haar oog op een ad vertentie in, de waddinxveen- se krant Een dagtocht naar rotter- dam, nou dat leek ons wel wat. Dus ging m’n vader naar de oranjelaan en gaf ons op. Op donderdag 1 aug. was het zover en precies om 10 uur startte de chauffer de bus en vertrokken we. We gingen rich ting rotterdam over, bleiswijk en berkel-roderijs naar vlieg veld 16 hoven daar aangeko men gingen, we eerst koffie drinken en toen kwam er een meneer van het vliegveld en die vertelde dat hij een verrassing had. Wij nieuwsgierig natuur lijk. Hij vroeg mag ik weten welke dame er het oudste is, iedereen wees op mevr. v.d. Br egge nou mevr, zij hij u krijgt gratis een rondvlucht boven rotterdam en omgeving maar die mevr durf de niet. Toen mochten Mevr. De Vries en mevr. Tamerus. Ook de twee oudste heren mochten mee dat waren: mevr. Koster en mevr. v.d. Laan, toen zij die meneer nu mogen ook de twee jongste kinderen mee he lemaal gratis dat waren Kees hoogendoorn en ik Mia Janssen Het vliegen was fantastisch het was net of je over Madurodam vloog, landden was wel een beetje eng maar verder was het heerlijk We vertrokken met de bus naar restaurant Engels waar we een heerlijke koude lunch kregen. Daarna liepen we flink door naar de metro waar we ingin gen en tot het eindpunt meere den. Daar stond onze bus te wachten die ons via de maas tunnel naar de haven bracht waar we per rondvaartboot de boten en de dokken bezichtig den, terwijl een tolk er in 4 ta len uitleg bij gaf. Toen we weer terug kwamen in de haven reden we in volle vaart naar waddinxveen. Voor ieder was het een leuke dag geweest en ik hoop dat ze het nog vele malen zullen her halen. WADDINXVEEN De redac tie van het Weekblad voor Wad- dinxveen/Hollands Hart kreeg de schriftelijke reacties over de dag tocht naar Rotterdam, waarom zij aan het einde van de trip had ge vraagd. Hartelijke, leuke, geestige, en allemaal even enthousiaste re acties. Het is heel moeilijk ge weest om uit die spontane brie venstroom te kiezen. Tenslotte vonden wij het relaas van de 11- jarige Mia Janssen favoriet voor de boekenbon van f 10.-. Weekblad voor Waddinxveen Daar zijn ze dan, allemaal op de kiek. Het hele gezelschap le zers van het Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart voor de Cessna, waarmee van het vliegveld Zestienhoven de rondvluchten boven Rotterdam werden gemaakt. R O TT fc f? 4 M T SflSè .l!iul|||t 18S&S De eerste dagtocht, die het Week blad voor Waddinxveen/Hollands Hart voor zijn lezers organiseerde is een overweldigend succes geworden. Het begon al op vliegveld Zestienho ven. Terwijl de dampende koffie rond ging kwam daar ineens ”die meneer van het vliegveld”. Dat was dan de heer H. A. J. Klusman, directeur van ’’Flashband Rondvluchten N.V.” Hij kwam met een verrassing, die later uitgroeide tot een belevenis, waardoor de dag al bij voorbaat niet meer ’’stuk” kon: zes gratis rondvluchten in de kittige Cessna Super Skylane PH-KFF boven Rotterdam. Vier voor de twee oudste dames en heren uit het gezelschap, twee voor de benja- minnen van de groep. De aller-aller-oudsten. Ach, natuur lijk begrijpelijk, dat die te huiverig waren om het aanbod te accepteren. Maar meteen waren er reservevete- ranen, die graag hun plaatsje inna men. Onverschrokken traden ze aan: de schoongezusters mevrouw M. A. Ta- merus-de Vries (73) en mevrouw M. de Vries-Van Dorp, de krasse 84-ja rige heer C. van der Laan en zijn ’’piepjonge” (74jarige) lotgenoot de heer A. Koster. En parmantige Mia Janssen, 11 jaar oud, op de drempel van de huishoudschool en Kees Hoo- gendoom, gezellig 8-jarige branie- baasje uit de derde van de Jan Ligt- hartschool. Ze pasten allemaal tegelijk in dat kleine vliegtuigje. En warempel, cap tain Ernst Veld kon er ook nog bij. Anders was er van vliegen nog niets gekomen. Nu wèl: een boos grommende mo tor, een driftig aanslaande propeller en daar taxiede de Cessna weg om enige honderden meters verder de ruime, ietwat mistige lucht te kiezen. In het restaurant en op het terras van de luchthaven bleven al die andere Waddinxveners kwasi zorgeloos, maar toch wat onzeker achter. Dan na een kwartier: zacht motor geronk, een ”daar-is-ie-weer” en het kistje staat behouden aan de grond. Uitstappen. De woordenstroom breekt los over de wachtenden, die de luchthelden verwelkomen als kwa men ze terug van een Poolexpeditie. De heer Van der Laan: ”Het was heerlijk. Je kan niet eens voelen dat je in de lucht zit. Ik zat naast de pi loot. Ik zie niet zo best en het was een beetje deemsterig. Maar toch: al die kleine dingetjes daar beneden. Nee, ik was helemaal niet bang bij het in stappen. Ik zeg maar ’’voor het eerst moet voor het eerst wezen”. Het was prachtig.” Mevrouw De Vries: ’’Beneden was het net Madurodam. Als je dat niet hebt gezien kan je je het niet inden ken. Ik ben al eens met ’n DC-8 naar Australië geweest, naar m’n dochter. Maar dit is veel mooier, je ziet veel meer. Die autootjes zijn net Dinkey- toys.” Mevrouw Tamerus (kort maar krachtig): ’’Hardstikke leuk. Ik heb ook wel eens een rondvlucht boven Hilversum gemaakt. Maar dit vlieg tuig was veel groter, je zag alles veel mooier.” Mia Janssen: ’’Toen ik instapte vond ik het ’n beetje griezelig en als je naar beneden gaat krijg je zo’n raar gevoel in je maag. Maar het was zo fijn: al die kleine autootjes en bootjes en die flatjes, net een blok kendoos.” Kees Hoogendoorn (die thuis voor zichtig gezegd had dat hij niet wilde vliegen): ”Ik wil het nog eens doen. Maar niet vandaag. Het mooist was toen we die rivier over gingen. Alles is zo klein. En het is net of je stil hangt. Die vliegkaart (luchtdoopbe wijs) laat ik aan al m’n vrindjes zien.” Anderhalf uur lekker relaxen aan boord met een lekker drankje. Onder wijl kijkend naar al die wondere werkkracht, die Rotterdam tot de grootste haven ter wereld heeft ge maakt. Door de luidspreker deskun dig commentaar. Voor wie geen Hol lands verstaat een toegift in Duits, Engels en Frans. Rustig zittend in de salons, heerlijk uitwaaiend op de dekken. Precies wat je nodig hebt na al de sensationele spanning van de eerste uren. Dan, te vlug, alweer de aanlegsteiger. En nu definitief de laatste etappe in Jaaps touringcar. Met de slotconver- satie, zoals die aan het begin van dit verhaal al werd verteld. Ja, die eerste reis met het Weekblad was een overweldigend succes. Ge looft u het nog niet? Zevenhuizen: J. Tol, arts, Dorps straat 12, Bleiswijk (tel. 01892-2500). WADDINXVEEN Mejuffrouw M. (Artha) de Bock, die gedurende drie jaar hoofdleidster was van de Chr. kleuterschool ’’Kruimeltje” aan de Souburghlaan te Waddinxveen treedt zaterdag 17 augustus in het huwelijk met drs. Frits J. Bothof. De huwelijksvoltrekking vindt plaats om 11.30 uur in het gemeente huis te Bussum, waarna om 12.15 uur de kerkelijke inzegening volgt in de Wilhelminakerk aldaar. Van 15.30 uur tot 17 uur recipieert het echtpaar Bothof in hotel ”Jan Ta bak” te Bussum. derland, Rotterdams roemruchte metro, door de onderaardse tunnels naar de havenwijken. Een supersnel kermisvermaak door het donker, dat torenhoog eindigt in de viaducten bo vengronds. En daar al weer de trouw Jaap Bikker met zijn autobus om de uit- gaanders naar de Leuvehaven te rij den. Sierlijk pronkend daar de Spido- salonboot. 21e JAARGANG - Nr. 1196 L

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1