Waddinxveens oudste voor werd zondag 101 jaar Loze vissertjes reeds bloembollen nu voor Voetbalt eest voor kankerbestrijding Landbouwjongeren Hengelwedstrijd Bakkersvakantie Geslaagd WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Koninklijk eremetaal jubilaris A. J. v. d. Berg Koop volgend voorjaar re Hiiur v.a. 1.145.- met recht van koop v.a. uWi pjnnd. zonder eerste storting Verjaardag Bruiloft Van Eeuwen WurliTzer Gezellig avondje GRATIS LES Grondbewerking Pagina 3 Wateroverlast rh AGEN ELECTRONISCHE ORGEL Vroege tulpen 6 maanden n.v. r I Demonstraties ■kt,'^H ff jAmT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN /HOLLANDS HART donderdag 8 augustus 1968 Voor naar Slijterij Wijnhandel (foto Sjaak Noteboom) voor („De Amateur-Tuinder”) WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN J Let wel MOERKAPELLE De heer A. J. v. d. Berg - 40 jaar bij Leyland-Verheul - ont ving uit handen van wethouder Lips het koninklijk zilver. WADDINXVEEN Voor het staats examen hbs b is geslaagd de heer J. H. van Wijgerden te Waddinxveen. WADDINXVEEN De heer Cornells van der Linde is geslaagd voor het brevet voor de Textielhandel. Schouwburg: do. 20.15 uur: De oorlog is voorbij (18), vr. 20.15 uur, za. 15 uur zo. 15, 17 u, wo. 14.30 u: Aan een zij den draad (14), za., zo. 19-21.15 uur, ma. 14.30-20.15 uur; di., wo. 20.15 uur: De blonde van Peking (18) Zuidkade 3 - Waddinxveen Tel. 2105 Thalia: do, vr. zo. ma., di., wo. 7.30 uur: Julie Andrews in Modern Mil lie (a.l.) za. 2.30 uur, zo. 3, 5 uur., ma., di., wo. 2.30 uur: Winnetou het grote opper hoofd (al.) in kl. Bethel: 9.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel; 17 uur: ds. T. v. ’t. Veld. Reünie: do., vr. 8.15 uur, za. 3, 7, 9 uur, zo. 3, 5 uur: De vier meedogen loze wrekers (14) Zo. 7-9 u. Di. Wo. 8.15 u. Dodenspoor van een killer. Toeg. 18 j. Enkele, vroege tulpen hebben veel al mooie, lange stengels met grote bloemen, meermalen ook met zeer mooie gekleurde bloemen. Mendel- tulpen komen na de vroege tulpen in bloei en zijn dus voor een opvolgen de bloei te bezigen. Dan volgen de Triumphtulpen in vele soorten, die met een gekleurde rand bloeien. Zon der te kort te willen doen aan de soorten, hier niet genoemd, stellen wij u nog voor de darwintulpen met de mooie bloemen op stevige stengels ook nog te planten. Tijdens het veelal koele voorjaars weer kunnen deze tulpen weken lang de border een kleurrijk aanzien ge ven. Tulpen vooral lenen zich uitste kend voor borderbeplanting! Met op de achtergrond de tot groei komende vaste planten, kunnen ze dan ook niet worden gemist. Tussen de lagere, vaste planten en voorjaarsbloeiende planten, komen dan de lager groeiende bolgewassen te staan: crocussen, blauwe druifjes, sneeuwklonkjes, kievitseitjes, winter- aconieten, Scilla’s, kortom, te veel om op te noemen. Houdt de tuin rustig door niet te veel verspreid hier en daar kleine Narcissen kunnen lichte schaduw wel verdragen en toch moet u zich er voor hoeden dat de bollen, die meer dere jaren kunnen blijven staan, la ter niet te veel door het uitgroeien van de heesters in het donker komen te staan, want dit geeft later als te rugslag een minder goede bloei! te hij de hele hap weer uit! ’’Ajak kes-” riep hij met een scheef ver trokken snuit. ”Wat smaakt die knol vies! Bah!” En meteen liet hij de knol los, maar het gevolg was natuurlijk, dat Siempie met een plof op de grond viel. Ach, ach, arme Siempie...! Siempie. ”Dan val je immers”, schaterde Holder Bolder. ’’Maar hou je nu Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. A. de Leeuw van Boskoop en 19.00 uur: ds. J. G. van der Vlist. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: dhr. van Galen, Bodegraven; 18.30 uur: ds. H. Smits, Jaarsveld. Ver. Vrijz. Herv.: 10.30 uur: dr. P. D. Tjalsma van ’s-Gravenhage. St. Petruskapel RK: 8.30; 11,15; 17.30 uur; di. 7.45; do. 20.00; za. 9.00 en 19.00 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstu die. Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: ds. J. G. van der Vlist. RK kerken: St. Victorkerk: 10.30 uur ma. t.m. vrij. 7.45 uur; wo. 20 uur; za. 19 uur. Oud. Ger. Kerk: Zuidkade 158, 10 en 18.30 uur: leesdienst. Ned. herv. Kerk: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 18.30 uur: ds. C. Vos, Gouda. Herv. wgkgebouw: 9.30 uur: ds. C. Vos, Gouda; 18.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel. Immanuëlkerk: 9.30 uur: dr A. van Haarlem; 19 uur: ds. J. de Ruyter, Rotterdam. Geref. kerk: 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. H. van Rhijn, Hardenberg. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Remonstr. Kerk: Geen dienst. WADDINXVEEN Zondag 4 au gustus was het feest aan de Esdoorn- laan 7: middelpunt was mevrouw T. Verhoeff-v.d. Ende, die te midden van haar familie haar 101-ste ver jaardag vierde. Waddinxveens oudste inwoonster is na een val, die zij vo rig jaar maakte, niet meer zo best ter been, maar dat nam niet weg, dat zij ten huize van haar dochter, mevrouw L. Struik-Verhoeff, bij wie zij in woont, blij op die eeuw en één jaar kon terugblikken. bij aanschaffing van het groepjes bollen te planten. Maakt ge rust de bloemvakken wat groter en dan wat minder in aantal; het komt het geheel beslist ten goede! Houdt er bij het planten tevens re kening mee, dat van de bollen veór in de border, en in de buurt van het muurtje, het zogenaamde bijgoed dat jaren kan blijven staan, 'het loof na de bloei een hele tijd nodig heeft eer het voldoende is afgerijpt en mag worden verwijderd. Na de bloei moet het loof niet de hele voorkant van de border in beslag nemen; plant dan liever wat minder. Terwjjl u af en toe druk bezig bent de tuin een goede beurt te geven en u tevens geniet van vorm en kleur van plant en bloem, komen we uw aandacht al weer vragen voor het volgende voorjaar! Immers, in deze maand moeten de bloembollen worden besteld. Wilt u kun nen beschikken over voldoende keuze, dan moet u vroegtijdig bestellen, an ders loopt u de kans dat verschillende soorten, die veel gevraagd worden, reeds zijn uitverkocht! De verkoop van bloembollen aan particulieren neemt nog steeds toe. Voor al in het begin van het jaar willen wij als het ware het voorjaar „naar ons toe halen” en voor een vroege bloei buiten en ook in de huiskamer lenen verschil lende bolgewassen zich heel goed! WADDINXVEEN Ingevolge de vakantieregeling zijn de navolgende bakkersbedrijven van 22 juli tot en met 10 augustus gesloten: N.V. Steenland, Gouda; W. J. Los; S. Kerver; C. J. de Graaff en Wed. J. van der Loo. WADDINXVEEN Op het terrein van de voetbalvereniging ’’Waddinx veen” worden zaterdagmiddag twee vriendschappelijke voetbalwedstrij den gespeeld, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de kankerbestrij- l ding. Hoofdschotel wordt de ontmoeting I tussen het eerste elftal van Gouda en I het B-team van de Haagse eredivisie- I club AD O. Deze wedstrijd, waarvoor wethouder Van Tol de aftrap zal ver- I richten, wordt geleid door niemand I minder dan de internationale top I scheidsrechter Piet Roomer. Vooraf zal het eerste team van I Waddinxveen in het strijdperk tre- I den tegen Stolwijk. Deze wedstrijd I staat onder leiding van scheidsrech- I ter Dodewaard. Deze voetbalmiddag begint om 2.30 I uur. WADDINXVEEN Het tuinfeest, waarmee de Hollandse landbouwjon geren afd. Waddinxveen zaterdag hun eerste lustrum zouden vieren moest wegens het slechte weer wor den verplaatst naar de loods van de firma van Leeuwen. Het feest werd er niet minder gezellig door. Er werd onder deskundige leiding een aantal Joegoslavische en Griekse volksdansen op de vloer gebracht, waarna op muziek van het Twangy Quartet uit Boskoop het dansfeest werd voortgezet. Het was zo plezierig, dat de enkele buil, die de dansers zich in de geïmproviseerde feestzaal stootten, graag op de koop werd toe genomen. Geref. Kerk: 8.30 uur: ds. G. van Dui nen te ’s Gravenhage; 18.30 uur: ds. G. Brederveld van Leiden. Verder dient u er voor te zorgen, dat de grond voldoende doorlatend is; wateroverlast is funest voor de bollenHet regenwater moet voldoen de snel kunnen worden afgevoerd. Verder kunt u een slecht doorlatende grond luchtiger maken door ingeval van zwaardere grond flink wat zand door de bovenlaag te spitten. Slem- perige grond en ook gesloten, fijn- zandige grond, kunt u verbeteren door na het spitten tuinturf door de bovengrond te mengen. Voor perkbeplanting kimt u een keuze doen uit vroege, dubbele tul pen of hyacinten, en dan in één kleur per perk. Dubbele, vroege tulpen hebben een korte, stevige stengel en komen goed gelijkmatig in bloei. Voor hyacinten voor perkbeplan ting en ook als groep in de border, is de 15 a 16 cm bol de aangewezen maat. Zwaardere bollen komen min der goed in aanmerking voor tuinbe planting, aangezien deze veel te zwa re bloemtrossen geven en alle kanten uitvallen als ze in bloei staan. De zwaardere hyacintenbollen worden veel gebruikt voor de teelt binnens huis, voor de vroeg trek. De wethouders Lips en Van Tol kwamen zaterdag mevrouw Verhoeff-v. d. Ende namens het gemeentebestuur vast felicite ren met haar 101-ste verjaar dag, die zij zondag zou vieren. (foto Sjaak Noteboom) Zaterdag waren de wethouders Lips en Van Tol mevrouw Verhoeff al komen gelukwensen, waarbij zij namens het gemeentebestuur een fraaie fruitmand aanboden. Maandagmorgen kwamen de da mes Haspels en Olie als vertegen woordigsters van de Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening hun oud ste mede-inwoonster feliciteren. Mevrouw Verhoeff kwam - nadat zij weduwe was geworden - bijna veertig jaar geleden van Berkel en Rodenrijs naar haar dochter in Wad dinxveen. Zij werd als Trijntje v.d. Ende ge boren op 4 augustus 1867 in Ketel en Spaland. Vele jaren van haar leven heeft zij gewerkt als baker, een nu uitgestor ven beroep, waaruit blijkt hoe oud 101 jaar eigenlijk wel is. 6. Holder Bolder begreep eerst niet precies wat er gebeurd was, maar toen schoot hij in een bulde rende lach. ”Ha hêaa!” lachte hij. ”Wou je mij voor de gek houden, Siempie? Maar dat zat je niet glad hè? Ik kende dat spelletje al hoor, maar voor straf zal ik je een poosje la ten bengelen, dan haal je zulke grapjes voorlopig niet meer uit met oom Bolder”. ’’Help, laat los!” piepte Siempie met rollende schrikoogjes ”Je moet zélf loslaten!” grinnik te Holder Bolder. ”Ik hou je niet vast; jij houdt jezelf vast!” ’’Geef hier mijn knol!” riep hij koest, want ik ga eerst even die lekere sappige knol oppeuze len”. Hij voegde de daad bij het woord en nam een grote schrokkerige hap van de knol. Maar meteen proest- Ger. Gem: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. WADDINXVEEN De heer A. J. v.d. Berg is de trotse drager geworden van de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. In je beambtenkantine van Leyland-Verheul kon wethouder P. Lips hem vorige week donderdag deze onderscheiding opspelden als koninklijke waardering niet alleen voor zijn veertig jarig dienstverband bij de onderneming, maar ook voor zijn vele sociale en maatschappelijke werk als bestuurder van de vak organisatie St. Eloy en voor zijn vele goede werk voor de Waddinxveense jeugd. Het was het hoogtepunt van de re ceptie, waarop de heer Van den Berg werd gehuldigd voor zijn veertig ja rige trouw aan Leyland-Verheul. De jubilaris begon als voorman bij de fabriek B te Waddinxveen, werd daarna overgeplaatst in dezelfde functie naar de reparatie-afdeling en dient nu de onderhoudsafdeling met zijn grote ervaring en kennis van za ken. De eerste, die hem toesprak, was hoofddirecteur W. Smit. Hij memo reerde de loopbaan van de jubilaris als werknemer, maar ook als mede oprichter en oud-secretaris van de bedrijfsvoetbalvereniging RVC, als woordvoerder van de voorliedencom missie en als mede-oprichter-secreta- ris van de ziekenkas van het bedrijf. De heer Smit gaf de waardering van de directie stoffelijke vorm door het aanbieden van een geschenk on der couvert en later van de draag- medaille bij de koninklijke onder scheiding. Mevrouw v.d. Berg, die in de hulde deelde, kreeg bloemen en een taart. Na de decoratie door de wethouder, waarbij ook gemeentesecretaris Jen- né aanwezig was, sprak de heer Van Steenoven, districtsbestuurder van St. Eloy, die o.m. de nog steeds duren de activiteiten van de heer v.d. Berg memoreerde als agent van de Centra le Volksbank, de spaarkas van het NKV. Hij bood een kist sigaren aan. Namens het personeelsfonds schonk de heer J. Terlouw de jubilaris daar na ’n cadeau namens het gehele per soneel. De heer J. J. Teyken, waarne- mend-secretaris van de onderne mingsraad sloot de rij van sprekers, waarna de heer v.d. Berg een dank woord sprak. Sinds 1898 Vóór het planten dient evenwel een goede grondbewerking te worden toe gepast en tijdens het spitten kunnen korte, oude stalmest, eigen gewon nen, verteerde tuincompost, of stads- vuilcompost, mee worden ondergespit Bloembollen verdragen geen verse stalmest, dus mag verse mest niet worden gebruikt bij het klaarmaken van de grond. Bevat de grond voldoende organi sche mest, dan kunt u volstaan met vóór het planten van de bloembollen 300 a 400 gram mengmeststof in de verhouding 12:10:18 door de boven grond te werken. Verder dient u er rekening mee te houden, dat voldoende wisselt’eelt wordt toegepast. Meer dan tweemaal bloembollen in dezelfde grond plan ten is niet aan te bevelen. Beter is de bollen op een andere plaats in de tuin te planten, waar de laatste jaren geen bollen hebben gestaan. Tulpen en hyacinten zijn voor bodemziekten n.l. erg gevoelig! Moeten genoemde bollen toch weer noodgedwongen op dezelfde plaats worden geplant, dan kunt u de bo vengrond 20 cm diep uitgraven en af voeren en vervangen door nieuwe tuingrond. Als u dan vóór het aan brengen van de nieuwe grond de on dergrond ook nog 20 cm diep omspit, zult u zonder bezwaar weer 2 jaar bloembollen op deze plaats kunnen planten. Is ook dit minder goed uitvoerbaar, en moet u naar een andere oplossing uitzien om toch op deze plaats bloem bollen te kunnen planten, dan kunt u na het spitten van de grond 75 gram brassicol per m2 door de boven grond werken. 10 a 12 dagen na het inwerken van het grondontsmettings- middel kunt u de bollen planten. WADDINXVEEN De hengelsport- vereniging H.S.W. Waddinxveen houdt zaterdag 10 augustus een com petitiewedstrijd in de oude Rijn te Alphen a.d. Rijn. Aanvang der wed strijd 7 uur. Men kan zich voor deelneming op geven bij J. Hoogendoorn, dierenspe ciaalzaak alhier. Voor vrijdag 9 au gustus 17 uur. Voor vervoer wordt gezorgd. Het bestuur verzocht weer de autobezit ters hun auto beschikbaar te stellen. Vertrek 6 uur van het station. WADDINXVEEN De speeltuin vereniging ’’Zonnig Zuid” organiseert drie zaterdagen achtereen aan de Zuidkade hengelwedstrijden kinderen. Vorige week bij de eerste wedstrijd waren in groep A (9 tot 14 jaar) Wim Compeer (54 cm), René de Bruin (32 cm) en Adrie Tiele (30 cm) de meest succesvolle vissers. In groep B (6 tot 9 jaar) waren dat Lia Lammers (43 cm), Freddy Steenwinkel (32 cm) en Jan Steenwinkel (27 cm). Aanstaande zaterdagmorgen en daar na op 17 augustus gaan de simmetjes weer te water. Aan het slot van de laatste morgen worden in de speel tuin de prijzen uitgereikt. van alle modellen te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Reeds duizenden muziekliefhebbers leer- den met het normale notenschrift door mid del van het- unieke aanwijssysteem op de Wurlitzer-school vlot orgelspelen, Enorme sortering Piano’s ..Prijzen V.a. 675i- Huur met recht van koop vanaf,15.- p.mnd. l_e). w zonder eerste storting •hoge inruilwaarde. voor Uw oude PIANO, HARMO- N1UM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen bij de Wurlitzer-importeur: t'Wesfersingel 42-44 R’dam tel. (010) 13 50 25 ‘H

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3