ruim voor van na Vakantieregeling groentehandel en slagerijen aan Aktie Biafra Moerkapelle komt in P.V. De Zwaluw EN DE DUINENDIEF WIPPEROEN Waddinxveen gaf f 6000— voor Biafra FRA-VA-KO’S Hengelnieuws Oefenwedstrijden van „Be Fair” Mgr Bekkersschool opent voorlopig in noodgebouw Gouda laat winst op de valreep aan ADO al behoorlijk los Bessenjenever Coebergh van Eeuwen Feest „Oranjewijk” De Gouwe” uitgeschakeld afwijzing protest z I llrtl lilt J i ar I Overleden bij voetbalmatch DE GROOTSTE (GRIT) ROL Vuurvaste Dekschalen (Jena) met 25% extra korting N.V. Weurman opgericht Cv Pagina 3 Alleen 1 Gouwe 2 promoveert J DOKTERSDIENSTEN Eikenlaan - leplaan tel. 2401 bgg. 2184 I warenhuizen Reinigingsdienst 'r- Slagerijen: il fia daarom met een genist hart naar GRITI! Mr. Opticiên CONTACTLEI 1SSPEC1AL1ST HOORTOESTELPRACTICUS GRIT OPTIEK KORTE TIENDEWEG 12 KLEIWEG 108 GOUDA Tuurlijk is voor een Tiener 't montuur belangrijk: Op Art, Pop Art, IN of OUT, ’t speelt een grote rol. Maar de grootste rol speelt Grit, wel te verstaan Mr.Opticiên GRIT. Grit weet wat voor soort montuur tieners wensen, maar hij weet ook welke glazen je op-art, pop-art bril moet hebben, opdat jij je rol goed mee kunt spelen I Waddinxveen Voor de Waddinx- veense groentehandelaren en slagers is de volgende vakantieregeling vast gesteld: Groentehandel: Zuidkade 3, Telefoon 2105 Waddinxveen Het tweede herenzevental is gepro moveerd naar de Res. 2e kl. van de K.N.Z.B. Na het glorieus kampioens- schap presteerden de heren het ook om voor het eerst in het bestaan van de Gouwe te promoveren naar deze Res. 2e klas door in het Alphense zwembad de Hoorn verdiend met 4-3 van het Haarlemse H.V.G.B. 2 te win nen. De Gouwe startte in een hoog tempo hetgeen al vrij snel een tref fer opleverde van Arie van Ameron- gen 1-0. H.V.G.B. herstelde zich wel, maar had een voordeel strafworp no dig om gelijk te komen 1-1. Het was De dames van De Gouwe binden vanavond de strijd aan tegen het Arnhemse Natando. De dames spelen deze wedstrijd thuis, waarna volgen de week dinsdag in Den Hommel in Utrecht de strijd wordt aan gebonden tegen U.Z.S.C. Beide wedstrijden be ginnen om 7.30 uur. Vanavond na de dames wedstrijd speelt Gouwe 1 te gen S.V.H. 1 voor de nederlaag Serie. Rehorst, met een minuut stilte her dacht. De heer Rehorst is steeds een stuwende kracht geweest achter deze traditionele liefdadigheidswedstrij den Waddinxveen: J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen (tel. 01802- 204). WADDINXVEEN - De bouwkun dige F. H. Weurman heeft met zijn echtgenote mevrouw J. W. A. Weur- man-Hogendoom opgericht de naam loze vennootschap Weurman Wad dinxveen N.V. De N.V. gaat zich toe leggen op het ontwerpen en uitvoeren van staalconstructies. Het aandelenkapitaal is 50.000,- verdeeld in 50 gelijkwaardige aan delen van 1.000,-. De heer Weurman, die zelf directeur van de vennootschap wordt, heeft voor 17 aandelen ingeschreven, zijn vrouw voor één aandeel. WADDINXVEEN De Hengel- sportvereniging HSW Waddinxveen hield zaterdag haar 4-de competitie wedstrijd in het Aarkanaal te Alphen a.d. Rijn. De uitslag was: 1. H. V. Zwienen 386 pnt; 2. G. Rijns- burger 352 pnt; 3. C. M. Visser 329 pnt; 4. H. T. v. Helden 307 pnt; 5 B. v. As 291 pnt; 6. W. Hoogerdijk jr 237 pnt; 7. B. Rodenburg sen. 224 pnt; 8. C. Broer 210 pnt; 9. P. Wiezer 200 pnt; 10. J. Visser 169 pnt. De grootste vis werd gevangen door P. Wiezer en H. v. Bruggen, een bliek van 23 cm. ZEVENHUIZEN De vrijdagavond gehouden t.v.-aktie voor de hulp aan Biafra heeft in Zevenhuizen opge bracht 1453,82, dit is 35 cent per in woner. In het gemeentehuis werd 767,85 ontvangen, en in het postkan toor 626,75. Bovendien werd er nog voor 59,22 aan buitenlands geld ge geven. WADDINXVEEN Voor het be gin van de voetbalwedstrijd Wad- dinxveen-Stolwijk, die zaterdag ten bate van het Koningin Wilhelmina- fonds werd gespeeld, is de 68-jarige toeschouwer W. van Dam uit Reeu- wijk plotseling overleden. De heer Van Dam was bestuurslid van de Goudse vereniging ’’Jodan Boys”, waarvoor hij vele verdiensten had. En dat op de Stille Plek!? Graaf Raaf voelde, dat het nodig was om eventjes streng op te tre den en daarom stevende hij met opgeheven hoofd in de richting van de ruziegeluiden, die achter een klein struikje vandaan sche nen te komen. En inderdaad ;maar tot zijn grote verbazing zag hij dat het Wipperoen en Siempie waren. Ze probeerden zich op het laatste moment nog te verstoppen, maar het was al te laat. MOERKAPELLE De voetbal vereniging ’’Moerkapelle” heeft zich in een aantal oefenwedstrijden goed geweerd. Zaterdag werd tijdens een uitstapje naar het oosten met 5-2 ge wonnen van de 4-de klasser uit de zaterdagcompetitie Emmeloord. Zon dag klopten het eerste en tweede zon dagselftal op bezoek bij WSE hun te genstanders met 6-2, waardoor Moer kapelle de wisselprijs won. WADDINXVEEN De vlag hing uit en de twee leslokalen waren vrolijk versierd met slingers. En er waren een hoop belangrijke mensen gekomen om maandagmorgen temidden van de kinderen de derde katholieke school in Waddinxveen officieel in te wijden: de Monseigneur Bekkers-school op de hoek van de Jan Willem Frisoweg en de Naussaulaan. WADDINXVEEN Zaterdagmid dag 17 augustus speelt het eerste elf tal van de voetbalvereniging ”Be Fair” een oefenwedstrijd tegen ARC uit Alphen, dat in de 3-de klasse West I van het zaterdagvoetbal uit komt. Ook het tweede, derde en vierde team spelen die middag proefwed- strijden tegen de Alphense club. De stichting ’Supportersclub Be Fair’ komt langzamerhand aardig op gang, zodat men hoopt het eerste team met de bus op menige uitwedstrijd te kun nen gaan vergezellen. jouw schuld!” piepte Siempie,ter wijl hij zich woedend naar Wippe roen keerde. ”Het is helemaal geen lach-knol, het is een ongeluks- knol”. Ze bemerkten intussen niet, dat van de andere kant graaf Raaf na derde, maar Holder Bolder merk te het wel en daarom nam hij haastig de benen... Graaf Raaf, die juist bezig was een luchtje te scheppen, hield zijn schreden in en liet zijn blikken te- Het is nog een beetje veilig nu al die moeders er nog bij staan op de eerste schooldag. Dus je luistert maar gelaten naar al die belangrijke meneren en me vrouwen, die daar zo bly staan te spreken, omdat Waddinx veen zjjn derde katholieke la gere school, de Mgr. Bekkers school, heeft. (Foto Sjaak Noteboom) 19 aug. t.m. 2 sept.: K. v. Tilburg, K.W. Plein. WADDINXVEEN P.V. „De Zwa luw” hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Noyon. Afstand 298 km In concours 61 duiven. Los 13.45 uur (maandag). Aankomst le duif 18-09- 59 uur. Snelheid 1128,10 meter per min. Aankomst laatste duif 18-44-31 uur, snelheid 992,20 meter per min. De uitslag luidde als volgt: D. Boere 1 7; Troost-Tamerus 2 5 6 14; D. Os kam 3 13; W. Slagboom 4 12; C. Smit 8 15; J. den Haan 9 11; J. de Jong 10. MOERKAPELLE Woensdagmor gen 21 augustus rijdt de reinigings dienst een extra rit voor het ophalen van groot vuil. Alles dient in weg- werpzakken en gebundeld langs de weg te worden gezet. Na vier wedstrijden is de stand van de competitie: 1. H. v. Zwienen 1434 pnt; 2. B. v. As 899 pnt; 3. B. Roden burg sen. 782 pnt; 4. J. v. Egdom 766 pnt; 5 A. T. v. Helden 736 pnt; 6 W Hoogerdijk sen 717 pnt; 7. W. Hoo gerdijk jr. 618 pnt; 8. P. Wiezer 558 pnt; 9. C. Broer 531 pnt; 10. H. Hoo gerdijk 474 pnt. Er moeten nog twee wedstrijden gevist worden. 2 sept. t.m. 18 sept.: P. C. v Beest, Zuidkade. over het struikerige land- schap dwalen. ”Dit is de Stille Plek, als ik het wel heb”, zei hij zachtjes tegen zichzelf. De graaf vond het plezierig om iets tegen zichzelf te zeggen, want het fijne daarvan was, dat er dan niemand was die hem tegen kon spreken. Maar opeens trok er een donke re blik over zijn gelaat. Het was duidelijk te zien, dat de graaf zich bijzonder ergerde over iets. Wie schreeuwde daar zo ruzie-achtig? Zo juist ontvangen: Nieuwe oogst per fles 9.85 7.05 3.75 Slijterij Wijnhandel voren, dat de twijfel over de toe komst van de katholieke school bij vele jongere leerkrachten steeds gro ter schijnt te worden. ”Ik wil geen sectarisme verdedigen,” aldus de in specteur, ’’maar juist in het licht van de religieuze vernieuwingen van de laatste jaren moeten wij de katholie ke school zien als werkelijk katho liek en er niet met trucjes iets katho lieks in leggen.” Tenslotte vroeg het schoolhoofd de ouders om samenwerking bij het lei den van ”uw kinderen en onze kin deren” naar de volwassenheid in de geest van openheid, oprechtheid en samenwerking, die ook de richtsnoe ren van monseigneur Bekkers zijn geweest. WADDINXVEEN De speeltuin vereniging ’’Oranjewijk” organiseert aanstaande zaterdag een feestmiddag. Voor de kinderen zijn er wedstrijden op de autoped, zaklopen en hindernis- i lopen. De ouderen kunnen mastklim- men om fraaie prijzen. Voor de niet-leden is er een nationale balonnenwedstrijd, waarvoor ook prijzen zijn uitgeloofd. 12 aug. t.m. 24 aug.: W. Sekeris, Dorpsstraat; J. v. Triet, K.W. Plein Een drieklassig lagere schooltje, waarvan de tweede en derde klas in één lokaal zijn gecombineerd, alles in een houten noodgebouwtje. Toch re den genoeg voor vreugde, want deze nieuwe vestiging is de voorloper van een complete lagere school, die over enige jaren in Groenswaard zal ver rijzen. Pastoor Saulenn, die de openings plechtigheid met gebed inleidde,sprak de hoop uit, dat de school met het kiezen van de naam van Mgr. Bek kers zich een program heeft gesteld in dé geest, waarin de naamgever is voorgegaan. Namens de oudervereniging bood mevrouw Nelissen hierna aan het schoolhoofd, de heer A. v. d. Hondel en aan de ’’juffrouw van de eerste klas”, mej. De Goey, bloemen aan. Hierna werd het woord gevoerd door mevrouw J. van Hofwegen als vertegenwoordigster van het school bestuur. Zij hoopte, dat de kinderen op de nieuwe school naast een dosis kennis vooral een groot geluk zullen opdoen en dat de leerkrachten hier toe de leus van monseigneur Bekkers ’’Liefde als wapen” zullen gebruiken. De heer Ch. Delnooz, inspecteur van het lager onderwijs te Alphen a. d. Rijn, zag in de ’’terugstap” van de grote school naar het noodgebouw geen gevaar voor de ontplooiing van het onderwijs, omdat niet het gebouw belangrijk is maar dat, wat van bin nen uit wordt opgeroepen door die genen, die de kinderen leiden. De heer V. J. Hendriks, bisschop pelijk inspecteur, bracht hierna naar WADDINXVEEN Het eerste waterpolo-zevental van De Gouwe is uitge schakeld voor promotie. Weliswaar behaalden de Waddinxveners maandag een zeer verdiend gelijkspel tegen het Alphense AZC, doch het protest tegen het te kleine speelveld na de 8-6 nederlaag tegen De Walvis vorige week in Groningen is inmiddels afgewezen. Hierdoor heeft De Gouwe in de pro- motiecompetitie slechts één punt kunnen vergaren. "Rotterdam” was reeds gepromo veerd, De Walvis en AZC staan nu met drie punten gelijk. Voor de aan vang van de wedstrijd tegen De Walvis protesteerde De Gouwe - achteraf vergeefs - tegen het te kleine speelveld in het Groningse bad ”De Papiermolen”. De zwakke leiding van scheidsrech ter Brummelkamp was er oorzaak van, dat de wedstrijd veel te hard was en er een aantal zeer dubieuze beslissingen werd genomen. De Gou we begon goed en stond al spoedig met 0-2 voor door doelpunten v an Troost en Overdam. Uit een 3-punt strafworp bracht Hayer de stand op 1-2. Hoewel De Gouwe in de tweede pe riode sterker bleef wist De Walvis door Klasen en Van Putten uit te lo pen naar 3-2. Na een fraaie rush van Boonstoppel trok Van der Leden de score weer gelijk (3-3). Troost scoor de hierna 3-4 met een doorslagbal op aangeven van Van der Leden. In de derde periode kwam De Wal vis door twee doelpunten van Van Putten weer met 5-4 aan de leiding, waarna Van der Leden deze periode met 5-5 afsloot. Dezelfde speler zorgde met een fraai schot in de laatste periode voor 5-6. Hierna liep de zaak de arbiter volle dig uit de hand. Hij kende een doel punt toe aan Elsinga, die duidelijk in de twee meterlijn lag (6-6), liet na twee geheide overtredingen rustig doorspelen, waardoor Plaggemors 7-6 kon scoren en besliste tenslotte I tot doelpunt op een bal, die aHeen I maar de bovenlat had getroffen. Zo I werd het een betreurenswaardige, on verdiende 8-6 nederlaag voor de Waddinxveners. In de wedstrijd tegen AZC had De Gouwe - luid aangemoedigd door tal rijke supporters - lange tijd het beste van het spel. De AZC-doelman Meye- :rink weerde zich geducht, doch kon niet voorkomen, dat De Gouwe door Eef Overdam de leiding nam en in de tweede periode door een treffer van Arie Troost zelfs uitliep naar 0-2. Nadat de goed op dreef zijnde Bas den Oudsten een AZC-strafworp had ge- keerd wist Verhagen 1-2 te scoren toen hij iets teveel vrijheid kreeg van j de Waddinxveense defensie. Even la- ter tikte Koster een hoekworp behen- dig door, waardoor de stand op 2-2 kwam. In de laatste periode werd niet meer gescoord. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 15 aug. 1968 Piet de Graaff die de Gouwe met een fraaie treffer wederom de leiding gaf 2-1. Na de rust werd het zelfs 3-1 via 1 een strafworp van Jan Kraan. H.V.G. B. zag echter kans om deze achter stand in te lopen eerst via een mis verstand in de Gouwe verdediging (3-2), waarna het op 3-3 kwam door een doelpunt dat via een been achter doelman van Erk verdween. De Gouwe scoorde vlak voor tijd echter de beslissende treffer uit een 1 voordeel strafworp die door Jan Kraan werd benut 4-3. WADDINXVEEN - De televisie- actie, die vrijdagavond werd gehou den voor de hongerslachtoffers in Biafra heeft in Waddinxveen 6487, 25 opgebracht. Hiervan werd op het gemeentehuis 2986,39 en op het postkantoor 3500,86 ingeleverd. Om half negen - de actie was nog maar tien minuten oud - stroomden de gulle gevers al binnen. Dit duur de voort tot half elf. Op het gemeentehuis werd de ac tie geleid door wethouder Van Tol, gemeentesecretaris Jennée, de direc teur van sociale zaken de heer J. van Steijn en de heer Louhenapessy, ambtenaar van de sociale dienst. Op het postkantoor waren twee ambte naren aanwezig om de gelden in ont vangst te nemen. Het was opvallend, dat de grotere giften in papiergeld die in muntgeld duidelijk overtroffen. Er werden liefst veertien briefjes van honderd gulden geschonken en ruim f 1300 aan briefjes van tien. WADDINXVEEN Gouda heeft zaterdag de traditionele wedstrijd ten bate van het Koningin Wilhelmina- fonds te Waddinxveen op de valreep met 2-3 verloren. Tegenstander was ditmaal het sterke B-elftal van de Haagse eredivisieclub ADO. Na de aftrap door loco-burgemees- ter F. M. van Tol zette ADO meteen alles op de aanval. De stugge Goudse verdediging wist echter van geen wij ken. Zelfs nam Gouda na een kwartier de leiding toen rechtsbuiten Noorder- meer een slim voor het doel getrok ken bal van Van Mullem met een gaaf schot afrondde. Het duurde tot een kwartier voor de rust voor De Puijt met een kopbal doelman Klerks wist te passeren en de stand op 1-1 bracht. Een strafschop, door scheidsrech ter Schenk (vervanger van de aange- kondigde Piet Roomer) toegekend wegens vasthouden van Van Veenen- daal, bracht kort hierop Gouda weer aan de leiding: Holzhauer schoot zui ver in. (2-1). Het slot werd voor Gouda bijzon der teleurstellend. In de laatste mi nuut strafte halfspeler Advocaat een slordigheid in de Goudse defensie af (2-2) en vijf seconden voor het laatste fluitsignaal bracht De Puijt met een hard schot ADO zelfs een 3-2 zege en daarmee de wisselbeker. Voor deze hoofdwedstrijd speelde Waddinxveen I een vrij tamme match tegen Stolwijk I. Met 1-0 trokken de Waddinxveners aan het langste eind. Aan het begin van de middag werd de onlangs overleden voorzitter van de afdeling Waddinxveen van het Ko ningin Wilhelminafonds, de heer L. -SM a

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3