BEELD KONINGIN WILHELMINA ALS GIFT ONBEKENDE Harde werkers krijgen erepenningen Koor zoekt leden Muziek festival Niet Tollenslaan I maar Staringlaan voor zandauto’s Rijksgoedkeuring voor woningbouw Kampevangeliesatie sloeg niet aan Goedkeuringsplan Tweede Bloks weg Meer Ruimte Woningen primeur Moerkapelle Collegiaal bezoek aan Moerkapelle K I Fijne kindermiddag Nieuwe dirigent bij „Brug-koor” w *E- Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen voor rechter Ongeluk met dorsmachine Geslaagd In aller belang 1 DOKTERSDIENSTEN I ■Mii L Weekblad voor Waddinxveen 21e JAARGANG - Nr. 1198 (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1968 laSi-siHa s.a- Redaktle en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Waddinxveen: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk (tel. 01892-2500). Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. MOERKAPELLE Onder het oog van vele aanstaande bewoners sloeg Burgemeester I. J. P. Keyzer verle den week de eerste paal, aan de Bea- trixlaan, voor de eerste zogenaamde ’’Meer ruimte woningen” in Neder land. In de vergadering van donderdag 29 augustus zal de gemeenteraad een voorstel van B. en W. ontvangen om de gift in dank te aanvaarden. Reeds lang heeft het gemeentebe stuur met plannen rond gelopen om in de Oranjewijk de nagedachtenis van de grote vorstin met een beeld te eren. Op 28 november vroegen B. en W. aan koningin Juliana schriftelijk toestemming tot plaatsing van een zodanig monument. Op 4 december 1967 reeds ant woordde de particulier secretaresse van Hare Majesteit: ”De Koningin, die getroffen is door de gedachte die aan het plaatsen van dit beeld ten grondslag ligt, meent dan ook dat hier geen sprake kan zyn van het ge ven van toestemming, waar het ini- De aanleg, waarmee in oktober wordt begonnen, zal ongeveer een jaar gaan duren. niging Moerkapelle) en de heer P. de Graaf (Zang en Vriendschap). In het midden van de gedecoreerden burge meester I. J. P. Keyzer. De heren B. A. S. S. Stegeman en D. de Graaf, ar chitect en aannemer van het nieuwe raadhuis ontvingen de bronzen prjjs- penning van de gemeente. (Foto Sjaak Noteboom) 24 een WADDINXVEEN De heer A. L. Smit te Waddinxveen is in Utrecht geslaagd voor het examen rijksgedi- plomeerd schoenhersteller. j-i Het gemeentebestuur van Moerka pelle heeft donderdag ter gelegen heid van de feestelijke opening van het nieuwe gemeentehuis een aantal van zyn meest verdienstelijke zonen en dochteren onderscheiden met de zilveren of bronzen ere-penning van de gemeente. Daar staan ze dan: wet houder J. Hoogendyk, de heer N. M. De maquette van het ter na gedachtenis van Koningin Wil helmina, vervaardigd door de beeldhouwer Piet Killaars. Te midden van vier hardstenen zuilen komt op een twee meter hoge sokkel een bronzen borst beeld van de vorstin. (Foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen krijgt een monument ter nagedachtenis van wijlen Koningin Wilhelmina. Het wordt een borstbeeld in brons, vervaardigd door de Limburgse beeldhouwer Piet Killaars. Het monu ment, dat een plaats zal krijgen op het Koningin Wilhelminaplein, wordt aan de gemeente geschonken door een gever, die onbekend wenst te blijven. Hij deed dit majestueuze aanbod bij gelegenheid van het gouden jubileum, dat zijn bedrijf vorig jaar vierde. Hiermee wil hij getuigen van zijn eerbied en dankbaarheid voor al hetgeen Koningin Wilhelmina in de oorlogsjaren voor het Nederlandse volk heeft gedaan en tevens zijn genegenheid voor geheel Waddinxveen te onderstrepen. ZEVENHUIZEN Door middel van een oproep aan alle Zevenhuize naren hoopt het Zevenhuizens Man nenkoor en Knapenkoor op een fikse ledenuitbreiding. De repetities wor den gehouden op dinsdagavond in het verenigingsgebouw aan de Burg. Klinkhamerweg en wel van 6.30 tot 7.30 uur voor het knapenkoor en van 7.30 tot 9.30 uur voor het mannen koor. MOERKAPELLE Het ministerie van Volkshuisvesting heeft het ge meentebestuur van Moerkapelle de lang verbeide machtiging verleen tot gunning van de bouw van zes wo ningwetwoningen en tien bejaarden woningen. Zij zullen worden gebouwd in het bestemmingsplan ’’Noord” door het aannemingsbedrijf D. de Graaf. Het gedenkteken zal bestaan uit een bronzen borstbeeld van de vorstin dat geplaatst wordt op een ongeveer twee meter hoge sokkel, omgeven door vier zuilen van elk vier meter. Sokkel, zuilen en het plateau, waarop het geheel komt te staan, worden om geven door een getegeld pleintje, waarop drie hardstenen banken zul len worden geplaatst. Het monument wordt afgerond met een aantal rozen- perke, en een groene haag ter lin- ZEVENHUIZEN Nu het seizoen voor de camping „Zevenhuizen” op het eind begin te lopen hebben de GerefKerk en de Herv. Gemeente de balans opgemaakt van het evangeli satiewerk op de, camping. Ondanks het enthousiasme waarmee de geza menlijke commissie te werk is ge gaan, moet geconcludeerd worden dat van de kant van de campinggasten de belangstelling niet groot geweest is. De kindercrèche, die vooral voor de campinggasten in het leven was ge roepen, zal gestaakt worden. De cam pinggasten hebben er geen deel aan genomen en ook van de zijde van de Hervormden was er weinig belang stelling. Ook de weeksluitingen werden wei nig bezocht. Ds. J. G. v.d. Vlist,Herv. pred. hield er twee en ds. J. Bos, Ge ref. pred. drie op de camping, slechts op één avond behoorlijk. De lectuurverspreiding op de cam ping en in het bungalowpark „De Bont” wordt voortgezet tot ongeveer half september. de de aanstaande bewoners, namens het gemeentebestuur, al het mogelij ke te zullen doen de gemeente tot een gezellige woongemeente te maken, maar dit kan niet van één kant ko men. „Wij verwachten van u dat u meer zult worden dan een nummer van het bevolkingsregister.” kerzijde. Het ligt in de bedoeling dat de Commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, het beeld half oktober zal onthullen. Dit zal dan gebeuren in het kader van een Waddinxveense bouwdag, waarop de Commissaris te vens de nieuwe prins Willem Alexan- dertunnel in gebruik zal stellen. tiatief zo heel duidelijk van eerbied en dankbaarheid jegens haar Moeder spreekt.” Het spontane aanbod van de Wad dinxveense ingezetene om de kosten van vervaardiging en plaatsing van het monument, die een bedrag van f 20.000,- gaan belopen, op zich te ne men maakt het realiseren van de plannen nu mogelijk. WADDINXVEEN Zaterdag augustus zal evenals vorig jaar muziekfestival worden georganiseerd door de muziekverenigingen uit Wad dinxveen en omgeving. Het festival zal dit jaar worden gehouden in zaal „Florida” te Boskoop. Er zal worden deelgenomen door verenigingen uit Gouda, Moordrecht, Zevenhuizen, Waddinxveen en Boskoop. De aan vang is om 2 uur ’s middags. De aanleg wordt uitgevoerd in sa menwerking met het bestuur van de Zuidplaspolder. De Tweede Bloksweg wordt zeven meter breed. Aan weerszijden zal een parallelweg komen van vier meter. De eerste hiervan gaat lopen over de Oude Tweede Bloksweg, de tweede komt langs het tuinderijgebied. Tus sen deze parallelweg en de nieuwe uitvalsweg komt een groenstrook van 15 meter en een sloot van 6,5 meter breed. Een landelijke huis aan huis collecte staat voor de deur. Ook de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Vereniging tot Steun van het Koningin Wil helmina Fonds gaat inzamelen. Het gaat onder kankerbestrij ding. Kanker, een netelig probleem een verraderlijke ziekte die tel kens weer her en der opduikt, zodat vrijwel niemand geheel ongemoeid blijft. Iedereen stuit er wel eens op, in de buurt, in familie- of werkkring 23.000 sterfgevallen in een jaar. Het symbool van de kanker is de krab. Geen dier om zo maar even aan te pakken. Op het vaandel van de kankerbe striding is deze griezel geregen aan een degen. Dat is het eind doel van de strijd. Er wordt reeds terrein gewonnen. Een op de drie geconstateerde nieuwe gevallen is te genezen. Overi gens is de koop gevestigd op het taaie doorzettingsvermogen van mensen achter de scer- men de moeizame kanker- research en vóór het scherm - de voorlichting. Maar ook op uw verantwoordelijkheidsbesef Er is weer 6 millioen nodig. Ook hier gaat de kost voor de haat uit. Daarom moet u zich zelf nu niet sparen. Na de fraa ie inzet bij de voetbalwedstrijd A.D.O.-Gouda (opbrengst 1000,-) komen de Waddinxve ners naar wij hopen gul met hun gift voor de dag. In ons al Ier belang. C.A. v.d. Hooft, burgemeester C.A. de Geus, voorz. afd. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. MOERKAPELLE Burgemeester en wethouders van Moerkapelle jeb- ben hun collega’s van een aantal om ringende gemeenten met hun gemeen tesecretarissen en hoofden van Open bare Werken uitgenodigd voor een bezoek aan het nieuwe raadhuis op donderdagmiddag 22 augustus. De uitnodigingen zijn gericht aan de bestuurderen van Waddinxveen, Zevenhuizen, Bleiswijk, Boskoop, Zoetermeer, Hazerswoude, Berkel en Rodenrijs en het Betuwse Echteld. Deze woningen ontworpen door de Rotterdamse Architect Bas Tol on derscheiden zich van de traditionele bouw. Door het bouwen in de lengte wordt één derde gedeelte bespaard op de grondkosten. Daarnaast wor den de bouwkosten met 15% gedrukt en de bouwtijd met een kwart terug gebracht. Het gevolg is dat dit type huis in de meest luxieuze uitvoering, 6 slaapka mers twee douches twee toilets en centrale verwarming, 41.130,- kost. Door een gunstige verdeling van de ruimten wordt hierop een zeer hoge subsidie ontvangen. In een gezellige bijeenkomst in het Dorpshuis sprak Makelaar T. Hop man te Zoetermeer, die deze wonin gen op de markt brengt. Hij noemde de voorbereidingstijd in Moerkapelle zeer kort, want het bestemmingsplan moest hiervoor worden gewijzigd. In totaal worden er in Moerkapelle 39 van dit type gebouwd, door de plaatselijke aannemers Bakker en de Graaf en Koster. Burgemeester Keijzer sprak zijn vreugde uit over de snelle ontwikke ling van deze plannen. Hij verzeker- Broer (brandweer), mevrouw J. H. Kadiks-Krijgsman (Groene Kruis, Bond van Plattelandsvrouwen), J. Breedijk (voormalig Armbestuur), mevrouw Zegwaard-De Graaf (on derwijs), de verzetsman J. de Graaff, diens echtgenote mevrouw N. J. de Graaff-Bergshoef (Sursum Corda) de heer G. Zwarteveld (voetbalvere- WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben him goedkeuring gehecht aan de aanleg van de nieuwe Tweede Bloksweg te Waddinxveen. De kosten van dit plan bedragen één miljoen vierhonderd duizend gulden. De gemeente heeft hiervoor een lening gesloten by de Bank van Nederlandse Gemeenten. De provincie heeft toegezegd deze le ning voor de volle honderd procent te zullen terugbetalen. Met de goedkeuring van dit plan is de laatste grote wens van B. en W. op het verlanglijstje voor 1968 in vervul ling gegaan. De nieuwe weg zal van het viaduct Vijverlaan-Sniepweg een recht streekse uitval geven naar Rijksweg 12 en als zodanig een zeer belangrijke ontlasting gaan vormen voor het ver keer over de hefbrug. WADDINXVEEN In onze be richtgeving over de aanleg van de nieuwe begraafplaats van verleden week is door een misverstand ver meld als zou het aanvoertracé voor de zandauto’s van de Noordkade naar het noorden van de Vondelwyk gaan lopen door de Tollenslaan. Dit heeft by de bewoners enige ongerustheid gewekt. Wij willen deze gaarne weg nemen door mede te delen, dat niet de Tollenslaan maar de (onbebouwde) Staringlaan als doorgangsweg voor de transportauto’s gaat dienen. GOUDA De Goudse kantonrech ter heeft vorige week een 58 jarige firmant van een landbouwloonbedryf uit Zevenhuizen wegens het veroor zaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld veroordeeld tot een geld boete van 400,-. In augustus van het vorig jaar heeft de man op een land bouwbedrijf te Waddinxveen laten werken met een onvoldoende bevei ligde dorsmachine, waardoor een 16- jarige Waddinxveense jongen in dc machine geraakte waarmee hem het rechterbeen werd afgekneld. Het ongeluk gebeurde bij de erw- tenoogst op een veld aan de Piasweg. De 35-jarige eigenaar-landbouwer had de jongen toestemming gegeven bij de oogst te helpen. Toen de knaap op de machine klom raakte hij met zijn been in de dorsingang, waardoor dit werd afgerukt. De ingang was af- schermd met ijzeren pijpen, maar een hoofdambtenaar van de veiligheids inspectie, gehoord als deskundige, achtte deze beveiliging bepaald on voldoende. Volgens de verdachte zou het gat door de pijpen wel voldoende zijn af geschermd, maar zou deze beveiliging zijn weggerold doordat de jongen bij het beklimmen van de dorsmachine deze had weggetrapt. Zijn argumenten konden echter noch de officier van justitie noch de kantonrechter overtuigen. De Waddinxveense landbouwer, die de verongelijkte jongeman niet voor het betrokken werd had mogen in schakelen, werd conform de eis ver oordeeld tot een geldboete van 50,-. WADDINXVEEN De speeltuin vereniging „Oranjewijk” hield zater dag ondanks slechte weersomstandig heden toch een geslaagde middag met kinderspelen. De uitslagen waren: Meisjes 45-6 jaar autoped: 1. Jolande de Jong, 2. Dajen Gielen, 3. Anneke Hogendoom Jongens 4-5-6 Jaar Autoped: 1. Ar nold van Ruizen, 2. Jan Kobrua, 3. Jonnie Rahajaan. Meisjes 78-9 jaar zaklopen: 1 Ada Uitewaal, 2. Mar ja Groenedijk; 3. Anna Rahajaan. Jon gens 7-8-9 jaar zaklopen: 1. Peter Versluis; 2. Janco Scholten, 3. Koen van Offeren. Meisjes 10-1112 jaar hindemislopen: 1 Anja Groenendijk, 2. Betty van Beek; 3. Henderien Prins. Jongens 1011-12 jaar Hinder nislopen: 1 Ton Versluis; 2 Rob Jan sen; 3. Frank Dullemeier. WADDINXVEEN Een uit het Christelijk Waddinxveens Mannen koor ”De Brug” benoemde dirigen tencommissie heeft de Benthuizense toonkunstenaar T. O. G. Schepers be reid gevonden de directie van het koor op zich te nemen. De heer Schepers wordt opvolger van de enige tijd overleden heer S. v.d. Griendde dirigent onder wiens leiding het koor tot grote bloei kwam De repetities blijven elke maan dagavond van 8 tot 10 uur in het Ve renigingsgebouw aan de Stations straat. Ij I ~r.'A

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1