Competitie-indeling W addinx veen Be Fair niet en erg tevreden met indeling De Professor op kattepoten itw Huur DE DUINENDIEF WIPPEROEN EN Drie gewonden bij autobotsing 2 Kleuterspelen Schaaknieuws Jaarvergadering Waddinxveen en Be Fair GOEDE VERWACHTINGEN SEIZOEN ’68-’69 771 Waddinxveen oefent GRATIS LES Pagina 2 Moerkapelle W.S.E. R.C.V. Be Fair Waddinxveen II door A. B. Cox I wordt ELECTRONISCHE ORGEL d> I n.v. Ml Groeneweg 6 maanden j Demonstraties WEEKBLAD VOORWADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 22 augustus 1968 WEEKB Zondagvoetbal F. V |N G ii HOOFDSTUK VII Een leven van kat en hond I III Ook voor de scheidende secretaris van Waddinxveen, de heer J. Schou ten, is de indeling een tegenvaller.Hij vindt Waddinxveen-zondag te licht voor de streekafdeling. Wel zit hij er een financieel voordeel in. „Maar”, zo zegt hij, „ik ben vol vertrouwen, met de nieuwe aanwinsten, (36 dit jaar), waaronder J. v.d. Horst van O.N.A., H. Bras van G.S.V. (vroeger pok Waddinxveen), en B. Versluis van W.S.E., verwacht ik toch dat Wad dinxveen een geducht tegenstander is en zal eindigen in de bovenste helft.” 4e klasse C KNVB Waddinxveen Groeneweg Moerkapelle Esto Woerden Donk Moordrecht Vep Bodegraven BGC Florear.t Bergambacht gens, ’s middags en ’s avonds in Marjorie’s onontvanke lijke kleine oortjes. De veen Res. 1e klasse Moerkapelle 2 Bergambacht 2 Bodegraven 2 Donk 3 Floreant 2 Lekkerkerk 3 NSV 2 Ona 4 Schoonhoven 2 Stolwijk 3 Unio 2 Vep 2 2e klasse A Be Fair 3 Aarlanderveen Bergambacht J. Boys 5 Schoonhoven 2 Siveo Spirit 4 Sportlust 4 3e klasse A Be Fair 5 Waddinxveen 2 Aarlanderveen 2 J. Boys 6 Siveo 2 Sportief 2 Zwammerdam 3 Sportlust 5 3e klasse B Be Fair 6 Bergambacht 2 Bodegraven 4 Gr. Ammers 4’ J. Boys 7 J. Boys 8 Sportlust 6 WDS 3 de P M( vorig verrr dorp Keijs burg Waddinxveen-zaterdag is sterker dan het afgelopen jaar en als er hard wordt getraind, aldus de heer Schou ten, ziet hij er dit jaar geen degradatie in. A.s. zondag zal Waddinxveen thuis een oefenwedstrijd spelen tegen Gou- derak. Aanvang 2.30 uur. Om 11.30 uur spelen Waddinxveen 6 en 7 tegen Gouderak 4 en 5. Afdeling Gouda 1e klasse WSE Am-Sportv. Gouderak Haastrecht NSV Nieuwkoop Oudewater RVC Zwervers 2e klasse A Waddinxveen 2 WSE 2 Esto 2 GSV 3 Gouderak 2 Floreant 3 Haastrec'ht 2 Lekkerkerk 4 Soc.-Boys Nieuwkoop 2 Zwervers 2 Zaterdagvoetbal 4e klasse D KNVB Be Fair Ameide Arkel GJS Haaften Hardinxveld LRC MVV '58 Sliedrecht Spirit Schoonhoven Afdeling Gouda 1e klasse Waddinxveen RCV Moerkapelle Bodegraven Floreant Rijnstreek Sportief WDS Zevenhoven Zwammerdam 2e klasse B Be Fair 4 Bodegraven 3 Floreant 3 RCV 3 Rijnstreek 2 Spirit 5 WDS 2 Zevenhoven 2 H Wij 2 zich tese nerr de het aanj van had lijks raa< N kon der Kei. eeni V hiei core dat ren In de c echt A. I leid krui eind Ank vorr raad Kla; van kleu laat D< verr in ’i de s lig onts ders ban weg sleu T: le g zij kon lanc ovei van sen reki gre; ben eigs ”1 een tijd van vini beg legj i Sinds 1898 V vervolgd Res. 1e klasse Be Fair 2 Bodegraven 2 Floreant 2 Gr. Ammers 3 J. Boys 4 RCV 2 Spirit 3 Sportlust 3 Zwammerdam 2 Hij had een flauw vermoeden van wat er gebeurd was. Marjorie geloofde vast, wat zij hem verteld had; bij haar lag dus geen bedriegerij. De enige verklaring was, dat Cantrell uit eigenbelang Marjorie dit mengelmoes van onzin had doen geloven, en dat hij haar daarom met hulp van buikspreken een poets had gebakken. Op het ogenblik snapte Tim nog niet, wat Cantrell ermee voor kon hebben. Het stond echter bij hem vast, dat hij dat uit moest vinden en liefst zo gauw mogelijk. Hij zou geen moeite hebben om in het laboratorium Marjorie het be drog te doen inzien. Zonder twijfel moest Cantrells ge doe in verband staan met ’t verkrijgen van Marjorie zelf en het geld, dat van haar zou zijn, als zij hem trouwde. Nou hij zou er wel een stokje voor steken! Zij bereikten de achterdeur in het heilige der heiligen. Marjorie ging naar een smal wit bedje bij de verstge- legen muur. Dan vestigde zij Tim’s aandacht op een klei zwart kopje, dat uitstak boven het laken, dat de rest van zijn lichaam bedekte. Tim schaterde van het lachen. Hij had zich voorgeno men Marjorie geluk te geven tot hij een kans zag haar van het gebeurde op de hoogte te brengen, maar ver draaid, als hij wist, hoe te beginnen. Hij barstte opnieuw in een schaterlach uit. Voorzitter Hoogeveen Van R.C.V. is van mening dat zijn jongens dit jaar hoge ogen zullen gooien. Ook vorig jaar was hij deze mening toe gedaan, maar op een gegeven moment waren er 26 spelers geblesseerd, waar van 6 van het eerste elftal en dan be reik je niet veel meer. Zaterdag zul len verscheidene nieuwe spelers in een oefenwedstrijd tegen B.V.C.B. uit Bergschenhoek en a.s. dinsdagavond 8 uur in een lichtwedstrijd tegen het Goudse ONA moeten tonen wat zij waard zijn aldus de optimistische voorzitter. kracht neer te komen, toen Marjorie haar greep. ”Tim!” riep ze. „Ik wil niet, dat je vader slaat.” Tim had nu genoeg van deze klucht. Het was grappig geweest, maar dat was vóór hij met de kat kennis had gemaakt. ”Doe niet zo belachelijk, Marjorie!” zei hij nu echt boos. „Hoe kan je je zulke nonsens op de mouw laten spelden? De kat is een slecht gehumeurde kleine rakker. Het wordt hoog tijd, dat iemand hem eens wat manieren L*' r'ln ir\-n rl z-Ia-xz-vF -rol 1lz- "P» 3e klasse C WSE 3 Groeneweg 2 Bergambacht 4 of Nieuwerkerk 5 Guda 7 Lekkerkerk 5 Nic. Boys 2 Olympia 6 Schoonhoven 3 3e klasse D Waddinxveen 4 Bodegraven 3 Esto 3 GSV 6 Nic. Boys 3 Oudewater 2 Vep 4 Woerden 3 4e klasse B Waddinxveen 5 Lekkerkerk 6 Gouderak 4 RVC 3 Stolwijk 5 Unio 5 Zwervers 4 Bergambacht 4 of Nieuwerkerk 5 4o klasse C Waddinxveen 6 Groeneweg 3 Moerkapelle 3 Floreant 5 GSV 7 Haastrecht 4 Soc. Boys 3 Zwervers 5 Ce klasse D Waddinxveen 7 Groeneweg 4 Am-Sportv. 3 Floreant 6 Gouderak 5 Olympia 7 Schoonhoven 4 Zwervers 6 4e klasse F WSE 4 Moerkapelle 4 Donk 6 Floreant 8 GSV 8 Gouda 8 Ona 7 Olympia 8 4e klasse G Groeneweg 5 Am-Sportv. 4 Donk 7 Floreant 9 Haastrecht 5 Moordrecht 4 Ona 8 Zwervers 7 3e klasse C Be Fair 7 Floreant 4 Jodan Boys 9 J. Boys 10 Moerkapelle 2 Siveo 3 Spirit 6 Zevenhoven 3 3e klasse D Moerkapelle 3 RCV 4 Aarlanderveen 3 Floreant 5 J. Boys 11 J. Boys 12 Zwammerdam 4 Ook in de Waddinxveense vereni gingen, Groeneweg uit Zevenhuizen en Moerkapelle is er door de trainers hard gewerkt. Nieuwe spelers meld den zich aan, anderen vertrokken, oefenwedstrijden moesten uitmaken wie op welke plaats thuis hoort. Met andere woorden: moeilijkheden ge noeg. Men vraagt zich af wat het dit jaar zal worden. De optimist denkt al aan het kampioenschap, de pessimist zegt „We zullen het dit jaar zwaar krijgen”, een derde durft geen prog nose te wagen. Maar hier geven dan enkele personen die hun vereniging van zeer nabij meemaken hun mening over de aan staande competitie. De heer A. van Vliet, secretaris van de v.v. Groeneweg is gematigd opti mistisch. „Als wij aan het einde van de competitie op de helft van de rang lijst staan ben ik dik tevreden,” zegt hij. De kanshebbers in deze afdeling acht hij Vep uit Woerden en Donk uit Gouda. WADDINXVEEN Bij een bot sing tussen twee auto’s op het kruis punt Henegouwerweg-De Ruyter- straat zijn zaterdagnacht drie perso nen gewond. Een hunner is ter be handeling in een ziekenhuis opgeno men. De auto’s werden totaalvemield. Voorzitter M. v.d. Berg van Be Fair is teleurgesteld over de indeling van het eerste elftal. Bijna alle tegenstan ders komen uit de Krimpenerwaard, hetgeen inhoud dat er lange reizen voor de boeg staan met hogere on kosten. Daarbij komt nog, dat de meeste tegenstanders onbekenden zijn. Maar toch is hij optimistisch over het verloop van deze aanstaan de competitie, daar er zeer hard is ge traind onder de deskundige leiding van trainer van Bommel. Hij ziet zijn vereniging dan ook in de bovenste re gionen eindigen. lach-knol maken, en toen...” ”Hou maar op!” riep de graaf bars. ”Ik weet 'al genoeg. Natuur lijk heeft Wipperoen het weer ge daan”. Opeens zag de graaf het touw. En hij zag ook dat Siempie het ste vig vasthield ”Wat heeft dat touw te bedui den?” vroeg hij vol argwaan. ’’Laat dat touw onmiddellijk los-” En dat deed Siempie, maar wat er toén gebeurde. Hard wordt er getraind bij Moer kapelle, volgens de heer A. Drost, se cretaris van de vereniging, maar het keepers probleem waar men op dit moment mee te kampen heeft is van dien aard, dat men met een zwaar hoofd de competitie tegemoet ziet. (Slingerland de keeper van vorig jaar is naar Waddinxveen gegaan, zijn plaatsvervanger T. Klos zit in mili taire dienst). Ook de afdeling is erg zwaar. Ook Vep en Donk zijn volgens hem de kanshebbers. Er is echter te elfder uren een licht punt: doelman Verschoor, die reeds officieel naar Nieuwerkerk was over geschreven, is van deze stap terugge keerd. Hij zal nu het doel van zijn oude club verdedigen. enig gevolg gehoopt had, dan was zijn wens vervuld. „Au-w-w!” gilde de kat. „Verdikkie!” „Tim! riep Marjorie uit. „Wat heb je gedaan?” „Het orakel laten spreken,” antwoordde Tim, die toch een beetje bleek was geworden. „Er schijnt werkelijk iets van je verhaal waar te zijn. Het - het spijt me dat ik op uw staart trapte, oom!” De Professor had een vermoeiende dag achter de rug. Tegen de avond was hij volkomen uitgeput en na een lichte maaltijd van gebakken nier (waarvoor hij plotse ling een hevige hartstocht had gekregen), weggespoeld met een schotel melk, had hij vroeg zijn bedje opge zocht en was dadelijk in een vaste slaap gevallen. Tims schaterlach deed hem ontwaken. Tim’s schaterlach zou iedereen wakker gemaakt hebben. Het was geen mooie lach, het leken er verscheidene tegelijk. „O, sstt!” fluisterde Marjorie. „Je zal hem wakker ma ken.” Tim had tussen twee schaterlachen in besloten, dat dit geen geval was om met een listigheid je op te lossen. Strenge maatregelen waren nodig om Marjorie uit die dwaze begoocheling te helpen. „Nou, laat hij wakker worden,” zei hij blufferig en trok met één ruk het kleine lakentje weg. Een mooie, slanke, zwarte kat (van vrouwelijke kunne) lag daar. Marjorie hield haar handen een centimeter of vijf van haar oren, klaar ze ontoegankelijk te maken voor de on aangename geluiden, die ze van de Professor verwachtte Tot haar verwondering kwamen ze niet. Alleen zijn oren bewogen en zijn ogen glommen boosaardig. „Leuke, kleine poes!” zei Tim beschermend en hij streek over zijn rug. Hij aaide eenmaal, twee maal, maar toen zijn hand voor de derde keer het h£>ofd van de kat naderde, draaide dat sluwe dier zich als een bliksem straal om, greep de hand tussen zijn poten en hield die met zijn scherpe klauwen vast en beet er vastberaden tot op het been in. Tim trok zijn hand terug met een uitdrukking, die Marjorie noodzaakte gebruik te maken van de houding van haar handen. Hij bette zijn hand met zijn zakdoek en hief haar toen dreigend naar de kat, die opstond om ZEVENHUIZEN De werkgroep van de speeltuinvereniging „De Ze vensprong” heeft zaterdagmorgen een geslaagde spelmorgen georganiseerd voor kleuters van 3 tot en met 6 jaar. Van wege het slechte weer gingen de spelen niet door in de speeltuin, maar in één der lokalen an de Prinses Marijke Kleuterscholen. Het geheel stonden onder leiding van mevr. L. Groenwoudt-Zwart, hoofdleidster van deze kleuterschool. Ruim 60 kin deren deden mee,waarvoor veel leuke prijsjes beschikbaar gesteld waren. De kinderen deden o.a. busje gooien, ringen werpen en ballonnen prikken. X leert. En als niemand het doet, zal ik het doen.” ’’Houd op, Tim,” viel Marjorie in, nog steeds zijh hand vasthoudend. „Om hemelswil, zeg wat tegen hem, vader!’ richtte ze zich tot de kat, die hen kwaadaardig bespiedde. ”Ja, zeg wat tegen me, oom,” zei Tim grimmig. „Spreek tegen me, of ik zal je wat anders laten zien.” De kat gaf geen geluid. Hij lag doodstil in zijn verdedigende hou ding, met zijn glinsterende ogen op Tim. „Vader, waarom zegt u niets?” riep Marjorie ongedul dig. „U wilt toch niet geslagen worden? Ik kan hem niet langer tegenhouden!” Nog steeds zei de kat geen woord. Hij scheen graag ge slagen te worden of anders was hij vol verlangen Tim nog meer verwondingen toe te brengen. In ieder geval hij bleef onbeweeglijk. „Hij houdt niet meer van me dan oom,” vervolgde Tim die zijn gewone gelijkmatige humeur weer teruggevon den had. „Mag ik hem heus geen tik geven, lieveling? Het zou hem heel goed doen.” „O, neen, Tim, alsjeblieft niet. Ik zou het je nooit ver geven. Als hij maar wat wilde zeggen- Ik begrijp niet, wat er met hem aan de hand is. Hij praatte over alles en nog wat voor het diner mét tante Georgina en mij.” ”Ik weet niet, wat ik ervan denken moet,” zei Tim op een raadselachtige toon. „Stak er toch iets in? Iets dat met het blote oog niet te zien was? De vijandige houding van de kat tegenover hem was zeer op de voorgrond ge treden en in die ogen was een merkwaardige glans die hem heel sterk aan de Professor deed herinneren. .Kunnen we iets doen?” vroeg hij, naar de kat starend. „Niets, natuurlijk. Het is een doodgewone boze, kleine kat. „Ik weet het niet, Tim. Zullen we weggaan en er met tante Georgina over spreken? Zij kan je vertellen, dat ik gelijk heb.” „Dus tante Georgina is ook in het komplot,” dacht hij. „Neen,” zei Tim beslist. „Maar ik zal wat doen. Ik zal het diertje op de grond zetten en zien of dat hen aan het praten kan brengen.” Met een vlugge beweging kantelde hij de kat op zijn zij en gooide hem op de vloer. „Dat had je niet moeten doen, Tim. Ik ben er zeker van, dat vader dat niet prettig vond.” „Dan had vader dat maar moeten zeggen. Nu, als er niets meer te doen is, kan ik beter weggaan. Ga je mee, lieveling?” Hij keerde Marjorie om, keek, terwijl hij dit deed, naar de kat, die nu over de grond kroop. Zo gauw als Marjo rie zich omgedraaid had, zette hij zijn voet licht, maar vastberaden op het puntje van zijn staart. Als hij op Nu de ’grote broeders’ uit het betaalde voetbal al voor de competitie in het strijdperk getreden zijn en de eerste overwinningen en nederlagen ons be kend zjjn, oefenen de amateurs nog hard om in de nieuwe competitie, die om precies te zijn zaterdag 31 augustus en zondag 1 september gaat beginnen, zo goed mogelijk voor de dag te komen. WADDINXVEEN Donderdag avond 29 augustus begint de Wad dinxveense Schaakvereniging weer met de wintercompetitie. Zij, die hiervoor interesse hebben worden om 8 uur verwacht in het Geref. Verenigingsgebouw a.d. Sta tionsstraat. Naast deze competitie starten dit jaar een jeugdafdeling t.m. 16 jaar. Hiervoor kan men zich op geven donderdagavond 5 september tussen 7m en 8 uur. Th. Bunnik, jeugd-secretaris van W.S.E., KNVB scheidsrechter en van de oprichting af lid van deze vereni ging, geeft dit jaar W.S.E. geen direc te kampioenskansen. Een steunpilaar van het elftal L. Tange zit in de West, Versluis is vertrokken. Maar met de nieuwe aanwinsten P. Danen van Neptunus 2 en De Frankrijker (over gekomen van van Donk) verwacht hij toch wel dat W.S.E. goed mee zal draaien en boven de middenmoot zal eindigen. vanaf,15.- p.mnd. L f wel zonder eerste storting •hoge inruilwaarde*. voor Uw oude PIANO, HARMO- J NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen bij de Wurlitzer-importeur: 'Westersingel 42-44 R'dam Z tel. (010)13 50 25 bij aanschaffing van het De volgende dagen gingen in het huis in St. John’s Wood rustig voorbij. De Professor kwam gauw over zijn aanval van woede tegenover Cantrell heen, ofschoon hij zijn verandering van geslacht een on vergeeflijke flater bleef vinden. De twee professoren hadden na een zorg vuldig onderzoek besloten nog wat langer met de publi- katie te wachten. Zij hadden in ieder geval een weten schappelijke getuige in de persoon van Professor Dulver ton, die tot de strikste geheimhouding gezworen had. Zij wilden, voordat Cantrell zijn laatste rapport begon te schrijven, nog enkele data verzamelen. Ondertussen wa ren een paar geheimzinnige vingerwijzigingen bekendge maakt en een vertrouwelijke, ofschoon vage, brief was aan de president van de Koninklijke Vereniging ge schreven. Wat Marjorie betreft, deze jonge dame had, na een periode van besluiteloosheid, een moederlijke houding tegenover hem aangenomen. 'Een houding, waarin een zwak medelijden en ook iets van vermaak gemengd was, die hem erg verbitterde. Hij kon er niets aan doen, dat hij zich in haar gezelschap als een ongelukkig geslaagde grap gevoelde, in plaats van een wonderlijke openbaring van menselijk gezag over de natuur. Tante Georgina, aan de andere kant, toonde alle symptomen van de sterkste afkeuring. Zij vond het bijna onkies een zuster van een kat te zijn en deed haar best om het tweede bestaan van de Professor zoveel mogelijk te ignoreren. Op één punt was de Professor ernstig verontrust. De scène in ’t laboratorium had hem getoond, dat de zaak tussen Marjorie en Tim nog steeds in volle bloei was en hij voelde zich zonderling krachteloos om ertegen in te gaan. Het was te duidelijk, dat Marjorie niet het min ste ontzag voor hem had en wat Tim aanging Tim had hem op een haar na geslagen en er geen bezwaar in gezien hem op zijn staart te trappen! Elke keer, als hij stil zat, dacht hij aan Tim. Het gevolg was een ernstig gesprek met Cantrell waar in de Professor deze eerzuchtige heer onder handen nam, omdat hij nog niet met zijn aanzoek voor de dag was gekomen; het testament had het ijs voor hem kun nen breken. De bepalingen, daarin vermeld, bestonden nog, want de wet zou zeker geen veranderingen in Pro fessor Ridgeley’s testament erkennen, die door een kat verricht waren. Cantrell, bekrompen, onhandig en lelijk, luisterde ge duldig en nam zich voor een aanval op Marjorie te doen. Tante Georgina werd te hulQ geroepen om haar voor te bereiken en de lofzangen op Cantrell toeterden ’s mor- ik BEN!” riep hij uit. ’’Graaf Raaf, graaf Raaf”, ant woordde Wipperoen beleefd en bibberend. „JUIST!" kraste de graaf „En dat betekent, dat jullie mij zonder onnodig getreuzel antwoord moe ten geven als ik iets vraag. Nog maals: wat voeren jullie daar uit?” ”We maken ruzie, heer graaf...” piepte Siempie angstig. ’’Wippe roen wou van mijn huil-knol een voetbalvereniging Waddinx- en de Chr. Sportvereniging Be Fair zullen a.s. vrijdag 23 augustus hun jaarvergadering houden. De ver gaderingen vinden plaats in de club huizen. Aanvang 8 uur. 8. De komst van graaf Raaf was zo onverwachts, dat Wipperoen en Siempie verstijfd waren van schrik. ”Wat voeren jullie in je schild?” vroeg hij met een ijzige kraak- stem. Maar ze waren allebei zo ge schrokken, dat hun tongen wel verlamd leken en ze geen boe of ba konden zeggen. Opeens werd de graaf kwaad. ’’WETEN jullie eigenlijk wel wie Toen Professor Cantrell oordeelde, dat de tijd daar voor gekomen was, volgde hij Marjorie op een morgen na het ontbijt (Cantrell gebruikte nu de maaltijden met de familie, onder voorwendsel, dat hij het toezicht op het dieet van de kat moest houden) naar de salon en sloot zorgvuldig de deur achter zich. „Marjorie,” zei hij kalm, „ik wou je graag even spre ken.” „Uitstekend, Professor,” antwoordde Marjorie, direct de reden voor zijn bezoek radend. „Over vader?” „Neen, over jou. Ik zal er geen doekjes om winden, dat is mijn gewoonte niet. Ik hou van je, al vanaf dat je ’n klein meisje was. Ik wilde je vragen, mijn vrouw te wor den, Marjorie.” „Het is heel vriendelijk van u, Professor.” aarzelde Marjorie verlegen, „en ik voel me heel vereerd, natuur lijk, maar „Ik weet, dat je eens dacht die onhandige neef van je lief te hebben,” onderbrak Cantrell, terwijl zijn wrok, toen hij haar aarzeling zag, alle voorzichtigheid verjoeg, „maar je begrijpt, dat van dat huwelijk natuurlijk geen sprake is. Ik vlei me zelf, dat ik ’n veel beter echtgenoot voor je ben dan die gedachteloze idioot en gelukkig kan ik je ook veel meer voordelen aanbieden dan hij. Nog afgezien van het geld, dat volgens je vaders testament aan ons zal komen, zal ik, zodra het experiment be kendgemaakt is, een beroemd man zijn. En dan heel gauw ook een rijk man. Ik vraag je die roem en rijkdom met me te delen.” Professor Cantrell mocht een bijzonder knap fysioloog zijn, een prijs in een wedstrijd voor tact zou hij echter nooit gewonnen hebben. Vóór die ongelukkige redevoe ring was het Marjorie’s bedoeling hem zo zacht mogelijk af te wijzen, maar toen hij zulke blunders sloeg, werd zij hoe langer hoe bozer. Toen hij geëindigd had, keek zij hem met een blik aan, die een andere man gedwongen zou hebben izch af te vragen, waarom hij eigenlijk ge boren was en of het niet veel beter geweest zou zijn, als hij maar niet,op deze wereld was gekomen. ’’Bent u van plan me om te kopen, Professor?” vroeg ze uiterst kalm, hoewel een brandend rood plekje op iedere wang iets liet zien van de woede, die in haar raasde. „Je omkopen, Marjorie? Natuurlijk niet,” antwoordde Cantrell, toch flink geschrokken door die blik. „Trouwens, ik haat roem en ik haat rijkdom,” vervolg de Marjorie, niet geheel naar waarheid. „En u nood zaakt me te zeggen, dat ik niet om u geef. ”Ze staarde hem aan met grote ogen, alsof ze over het bestaan van zo’n laag individu niet uitkom. „Ik zou niet met u willen trouwen, al ging u naar Edinburgh en terug op uw handen en voeten!” Cantrell, die nooit aan het maken van zo’n bedevaart gedacht had, keek Marjorie verbaasd aan. 2e klasse B Waddinxveen 3 Bergambacht 3 GSV 4 Haastrecht 3 Moordrecht 3 Nieuwerkerk 2 Ona 5 Olympia 4 Unio 3 Vep 3 Zwervers 3 Prijzen a v.a, 1.145.- met recht van koop CS v.a. mWi p./nnd. zonder eerste storting van 511e modellen te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Reeds duizenden muziekliefhebbers leer- den met het normale notenschrift door mid del van het- unieke aanwijssysteem op de Wurlitzer-school vlot orgelspelen. Enorme sortering Piano’s... ..Prijzen v.a. 675.- Hlllir met recht van koop vanaf.15

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2