ere nieuw opening na eerste besluit nam nieuwe Commissaris J. Klaasesz ere-burger gemeentehuis Moerkapelse raad gemeentehuis i ija in Polo-toernooi FRA-VA-KO’s VÏJLuVW. U wilt prettig en goedkoop SLAGEN Zwemmen voor diploma’s tóm1 Pagina 3 Tïilï Waddinxveen I Zevenhuizen Moerkapelle Braderie tel. 2401 bgg. 2184 Eikenlaan - leplaan warenhuizen Belangstelling Burgeravond Via bandrecorder Nadruk op heilig B r Ib Mi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 22 augustus 1968 i |l Vroegindeweij, Delft. i I B (foto Sjaak Noteboom). :e ct de (Foto Sjaak Noteboom). ide tart ■f*"" voor de medewerking, die de heer Klaasesz heeft willen geven aan het tot stand komen van het nieuwe gemeen tehuis. Een medewerking, die donderdagmiddag zijn hoogtepunt kreeg, toen de commissaris het raadhuis persoonlek officieel kwam openen. Het was een feeste lijke dag, die van begin tot einde werd gekenmerkt door een ongedwongen sfeer. St. Petruskapel RK: 8.30; 11.15; 17.30 uur; di. 7.45; do. 20.00; za. 9.00 en 19.00 uur. Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: ds. J. D. Hof, em. pred. van Rotterdam. RK kerken: St. Victorkerk: 10.30 uur ma. t.m. vrij. 7.45 uur; wo. 20 uur; za. 19 uur. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. P. Holst van ’s Gravenhage; 19.00 uur: ds. E. H. Kalkman van Maassluis. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds J. Bos. Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke Geschenken 3eg op aar voor de eerste keer het fraaie nieu we ’’Lied van Moerkapelle” ten geho re bracht. Een jubelend slot van een dag, die een mijlpaal betekende in de geschiedenis van de gemeente. WADDINXVEEN In het gemeen telijk zwembad werd door de zwem vereniging De Gouwe een nationaal reserve 3e klas polo-toernooi gehou den. Er werd in vier poules gespeeld. In poule A speelden ZIAN 3 uit Den Haag, Zwemlust 3 Utrecht en Vites se 2 Den Haag. In poule B ZIAN 4, D.W.R. 2, Haar lem en Neptunus Zaandam 2. In pou le C De Gouwe 2, Z.Y.V., 2 Den Bosch en Z.I.O.S. 2 Den Haag. In poule D Z.P.A. 2 Almelo, de Gouwe 3, D.VZ 2 Den Haag en UZ.S.C. 2 Utrecht. Winnaar van het toernooi werd Z.P. A. 2, die in de beslissende finale won van Z.I.A.N. 3. Mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, is sinds vorige week, toen hij het nieuwe gemeentehuis van Moerkapelle opende, ere-bur- ger van deze gemeente. Hier ontvangt hij van burgemeeste I. J. P. Keijzer de oorkonde, waarin dit alles wordt beves tigt. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds. L. A. Klootwijk Ede. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstu die. Geref. Kerk: 9 uur, 10.30 en 18.30 uur Kand. S. Greydanus, Amsterdam. Remonstr. Kerk: 10 uur: prof. dr. H. J. Heering, Leiden. Oud Ger. Kerk: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Vrijdag was de raadszaal van het nieuwe gemeentehuis bijna geheel ge vuld met inwoners op de eerste bur- geravond die was belegd door het ge meentebestuur. Burgemeester I. J. F. Keijzer noem de deze nieuwe gespreksvorm zeer belangrijk voor de bestuurders en de burgers. Immers met elkaar vormen we de gemeenschap en we kunnen van elkaar leren. Van beide kanten ken aangeboden bij het gemeentehuis. Waarschijnlijk nog bouw van de aula hoet er openheid zijn. Hier in dit ge bouw zijn meer mogelijkheden en we willen deze ook benutten. Als u inte resse hebt zijn wij bereid u uitnodi gingen toe te sturen voor bijzondere vergaderingen. De aanwezigen stelden verschillende problemen aan de orde. Vooral ver keersproblemen vroegen de aandacht Daarnaast beantwoordde het forum van raadsleden vragen over de stich ting van een bejaardensociéteit, het artsenvraagstuk, de financieele posi tie van de gemeente, kleuteronder wijs en de bibliotheekvoorziening. Enkele van deze suggesties zullen door het gemeentebestuur worden uitgewerkt. >lg- od- rde /an len uw •J lOg ter je- ijk zij zij ;en ge. als at ’n r- je en >ot an og >nt >e- eel ar et >P ■n s --. r— - MOERKAPELLE De eerste raads vergadering van vorige week donder dagavond in het nieuwe gemeente huis van Moerkapelle was eigenlijk een verlangstuk van de feestelyke opening, ’s middags, door de Commis saris der Koningin mr. J. Klaasesz. Nog wat onwennig zat burgemeeste Keijzer samen met de gemeentesecre taris G. J. A. Runsink, voor deze keer geflankeerd door hun dames, op het podium in de raadszaal. De raadsle den, ook met hun echtgenoten, vulden met de vele genodigden de verdere ruimte. de Provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, is sinds MOERKAPELLE De commissaris der Koningin in vorige week ere-burger van Moerkapelle. De kennelijk verraste commissaris aanvaardde dit eerbewijs van het dorp - dat hem bij monde van burgemeester I. J. P. Keijzer werd aangeboden met graagte. Met dit ere- burgerschap spreekt Moerkapelle zijn dankbaarheid uit Herv. wjjkgebouw: 9.30 uur: ds. J. J. Timmer, Woerden; 18.30 uur: dr. A. van Haarlem. Bij de rondgang door het nieuwe domein toonde mr. Klaasesz grote belangstelling. Met name bewonder de hij het borstbeeld van de koningin waarbij de beeldhouwster Marian Gobius uit Voorburg uitvoerige uit leg gaf. Terug in het Dorpshuis sprak de burgemeester van Boskoop, G. W. ba ron van Dedem - (als plaatsvervan ger van de zieke burgervader van Zoetermeer) woorden van felicitatie. Hij bood namens de buurgemeenten een aquarel van Charles Kemper, voorstellende een gezicht op de Rot terdamse haven, aan. Daarna volgde de verrassende be noeming van mr. Klaasesz tot ere burger. Een verrassing, die nog een staartje kreeg toen de schooljeugd Hoewel de weergoden niet mee werkten werd de braderie bij het raadhuisplein zaterdagmiddag toch in de openlucht gehouden. Na de opening door de voorzitter van de middenstandsvereniging de heer heer N. Kadiks en burgemeester I. J. P. Keijzer, was het al spoedig een ge zellige drukte en worden er goede za ken gedaan. (Enthousiaste en tevreden middan- standers spreken zelfs al van een re gelmatige herhaling van zo’n markt). Toen ’s avonds de kramen zo goed als leeg waren zorgde de boerenkapel uit Bodegraven voor een gezellig uurtje. Het talrijke publiek reageerde bij zonder goed, en het nieuwe plein be wees dat het voor een polonaise heel goed geschikt is. Een echt ouderwets dorpsfeest be sloot de drie feestdagen rond de ope ning van het nieuwe gemeentehuis. Burgemeester Keijzer dankte de ge meenschap voor het welslagen met de laatste regels van het lied van Moer kapelle: „Blijft ons zegen vergezellen, bij wat burgerzin hier doet. Ja dan gaat ons Moerkapelle nog een toe komst tegemoet.” WADDINXVEEN Zwemclub „De Gouwe heeft de afgelopen week het diploma-zwemmen georganiseerd. Van de 144 candidaten werden er slechts vijf afgewezen. De examen commissie bestond uit de K.N.Z.B. officials P. van den Berg en A. C. v. d. Bosch en de zwemonderwijzer A. J. Troost. Van de 83 candidaten voor het di ploma A kwamen er 3 niet op, de ove rige 80 slaagden allemaal. Van de 42 kandidaten voor het diploma B kwa men er 1 niet op en werden er vijf afgewezen, zodat 38 slaagden. Voor diploma C slaagden alle 12 kandida ten en voor diploma D vier kandida ten. De enige deelnemers voor diplo ma E en F wisten het diploma ook te behalen. Na afloop van het diplomazwem- men reikte badmeester Troost de di ploma’s uit met ’n passend toespraak je. De jongste zwemster Annemieke ten Hoor (6 jaar) kreeg van De Gou we een verzilverd lepeltje. Ook de K. N.Z.B. officials kregen een herin nering aangeboden. Op zaterdag 7 september a.s. organiseert De Gouwe voor het laatst diplomazwemmen. De geslaagden voor diploma A zijn: Thea Schwiebe, Nellie la Grand, Wim van Wagenin- gen, Betty van Beek, Marrie Vos, Odile ter Steege, Marja Hogenelst, Minette van Vliet, Mathé Mons, Annemieke Bonte, Luuk van der Velde, Marleen Marchand, Sjanneke van der Veen, Bonja Zweistra, Marja Zweisfra, Ada Uytewaal, Kees Verkley, Kees Hoo- gendoorn, Tonie van den Broek, Jennie Wildeboer, Rita van Dijk, Corrie Brabers, An nie Hoogerbrugge, Margo Neven, Klaas Ange- nent, Rigmar Carels, Barbera Verstoep, Addy Posthuma, Lydia de Ruiter, Marian de Wolf, Watze de Wolf, Lia Bezemer, Henny de Heer, Rennée van de Oest, Pirn Sluijs, Ronalds Spoor, Peter de Bruyn, Paul Maarten van Roode, Lies je Cameraat, Conn ySchoonderwoerd, Evelina Ruiter, Anja Monster, Luud Aalsma, Ineke de Wit, Hans Lemm, Berno Gerts, Rob Aalsma, Ce line Meuleman, Leo Wesseling, Willy Oudijk, Margreet de Winkel, Karin de Rooij, Ineke Zandbergen, Cardina de Bruijn, Dick Janmaat, Ton van Rhijn, Walter Eerdmans, Kees Aarts, Lia Koren, Rina Zandbergen, Wilma van Ber- kesteijn, Jantinus Alferink, Ada Winters, Ivette Rupke, Dorrie Captain, Marian Lindhout, Jos Lindhout, Lonneke van Tilburg, Nellie van Zwie- nen. Renée Zwamborn, Nicky de Leeuw, Bertie Brandse, Peter van den Berg, Piet van Meijeren, Annemieke ten Hoor, Gerard Hendriks, Gerda van PPaassen, Klazien van Erk, Jacqueline Blok. Voor diploma B slaagden: Tineke Ooms, Greet Berkesteijn, Margret Jaspers, Sjanie van Meije ren, Gerard Koster, Rob Korte, Nelleke Bone- faas, Gerdie van de Klauw, Martien Moons, Renée Stolk, Ina Leemborg, Peter Ploemacher, Briëlle Mooijenkind, Hane Leemboog, Ria van der Vloed, Leo de Puij, Ellie Kool, Wim van Ringelenstein, Erna Monster, Monique de Wilde, Maartje Neven, Leo Kwaak, Adrie Angenent, Hannie Bos, Handa Rip, PPiet Hofman, Annie van de Knijff, Ria Versluis, Jacob Damstra, Geeske Damstra, Simone Ponderoyen, Marjo de Bruin, Siny Oskam, Mirjam Mulder en Mo nique Bonte. Voor diploma slaagden: Corry Rip, Andrea de Jong, Marion Hoogendoorn, Henk Groen, Cora Teeuwen, Greet van Es, Joke Wieser, Annemie ke Lemm, Annet Sliedrecht, Peter Sliedrecht, Lianne Mooijenkind. Voor diploma D slaagden: Dolf Fahrner, Joke Verhoef. Bert Marchand en Willy Marchand. Voor dioloma B slaagde Bas van Dorp en di ploma F Dick Russner. In zijn mooiste gala-unifrom komt de Commissaris der Ko ningin met burgemeester Keij zer langs een erehaag van kleuters aan bij het nieuwe raadhuis van Moerkapelle, dat hij even later officieel zal ope nen. In zijn openingswoord zei burge meester Keijzer dat de Commissaris zeer content was met de gang van za ken bij de opening en zijn ereburger- schap van de gemeente. De heer Bremmer als fractievoorzitter van de SGP prees de grote activiteiten van de burgemeester in de afgelopen 4 ja- ren. Oorspronkelijk was er nogal wat oppositie over de revolutionaire raad huisbouwplannen. De heer Douw na mens de Prot. Chr. groepering ge loofde dat het gemeentehuis met dit ruime plein nergens een mooiere plaats had kunnen vinden. Vele ge meenten kunnen hier jaloers op zijn. Evenals de Heer v. Heukelingen (PvdA), sprak hij van de woningnood die voor veel gezinnen deze dag niet tot een feestdag kan maken. „Tien fractievergaderingen zijn voor af gegaan voor we ons „jawoord” konden geven”, zo zei de heer Duurs- meer bouwgrond wil hebben kan ag rarische belangen schaden. Voor de een zijn flats heilig, de ander wil ech ter niet in de schaduw van die flats zitten.” Hij maakte zijn steekje onder wa ter dadelijk goed door de burgemees ter als geschenk een withouden voor zittershamer met het wapen van Moerkapelle aan te bieden. Namens de raadhuiscommissie voerde hierna de heer S. E. Duursma, lid van de gemeenteraad het woord. Hij benadrukte, dat het nieuwe ge meentehuis een ’’open huis” moet worden, waarvoor geen inwoner drempelvrees heeft. Ver. Vrijz. Herv.: 18.30 uur: dr. J. Buitenkamp van Rotterdam. ma (Gem. Bel), „want dit gemeente- huis-pastorieplan was geen gemak kelijke en goedkope zaak. Maar nu alles klaar is zijn wij van mening dat dit gebouw beslist niet de indruk geeft van een verbouwde pastorie”. Gemeentesecretaris Runsink sprak sprak van dankbaarheid bij het ge- meentepersoneel en Gemeentewer ken. „We kunnen nu weer zonder natte voeten in deze -meer ruimte woning -ons werk verrichten. We doen onze uiterste best in dit mooie huis op de kortst mogelijke tijd de woningnood in de gemeente Moerka pelle op te lossen.” Over de aanbieding van de ont werpbegroting 1969 die in de volgen de vergadering aan de orde zal ko men, waren de raadsleden verheugd: deze zal weer sluitend en zelfs met een kleine reserve zijn. Hieruit blijkt dat de tekorten van de laatste 4 jaren (70.000,-) weggewerkt zijn. Naar een voorstel van de heer Duurs ma werd besloten de begraafplaats, die uitgebreid en opnieuw beplant is, de naam ’’Moerhage” (tuin in het veen) te noemen. B en W waren zeer content met dit idee. Voorts maakte burgemeester Keij zer bekend dat plannen gemaakt worden met het bestuur van de vere niging Het Groene Kruis, een nieuw gebouw van deze vereniging te stich ten aan het begin van de Beatrixlaan ongeveer tegenover de ingang van de begraafplaats Moerhage. Met grote dankbaarheid aanvaard de de raad de vele kostbare geschen- de opening van dit jaar zal de op de begraaf plaats gerealiseerd kunnen worden. Dit antwoordde de burgemeester op een vraag van de heer de Knecht. Na een opmerking van de heer Douw in formeerde de heer Duursma over de aanleg van een zwembad. Burgemees ter Keijzer achtte de realisering voor Moerkapelle niet mogelijk vanwege de hoge kosten, maar waarschijnlijk kan voor het schoolzwemmen het bad van Zoetermeer in de toekomst dienst gaan doen. Over de rioolzuivering wordt nog steeds gestudeerd. De heer Bremmer vond dit een zeer urgente zaak. Deze problemen hebben de vol le aandacht in het bijzonder van wet houder D. v.d. Spek. In zijn mooiste gala-uniform was de commissaris in gezelschap van zijn echtgenote en de chef kabinet mr. H. A. N. Dinger van Kruiningen bege leid door de burgemeester aan het kruispunt Zijde-Dorpsstraat/Noord- einde aangekomen, waar de 10-jarige Ankie Boertje dochter van de her vormde predikant, wiens pastorie tot raadhuis is omgebouwd - mevrouw Klaasesz bloemen aanbood. De hulde van de met vlaggetjes zwaaiende kleuters in de Dorpsstraat brak het laatste ijs. De feitelijke openingsplechtigheid verrichtte de heer Klaasesz door eerst in ’n siermuurtje de eerste letter van de spreuk „Ook hier zal vrijheid hei lig weezen” aan te brengen. Daarna ontsloot hij - toen de beide wethou ders en de vijf raadsleden de laatste barricade van zeven touwen hadden weggetrokken - met een gigantische sleutel het raadhuis. Tijdens een samenkomst van de ve le genodigden in het Dorpshuis, waar zij door schooljeugd werd verwel komd met het „Lied van Zuid-Hol land” gaf burgemeester Keijzer een overzicht van de voorgeschiedenis van de raadhuisbouw. Hij deed dat op bijzonder originele wijze, door via een brandrecorder I zichzelf, de wethouders, de gemeen I tesecretaris, de raadsleden en de aan- I nemer aan het woord te laten. En ook I de commissaris zelf deed een duit in het zakje. Van hem werd een grapje aangehaald, dat hij bij de opening van het gemeentehuis van Rijswijk had gedebiteerd: ”Ik vind het nauwe lijks nog aantrekkelijk een nieuw raadhuis te openen.” Nu hij eenmaal in Moerkapelle was kon mr. Klaasesz echter moeilijk on der het verzoek van burgemeester I Keijzer uit om hier toch nog maar eens zo’n plechtigheid te verrichten. Bethel: 9.30 uur: eerw. heer L. van Gaaien, Bodegraven; 17 uur: ds. L. Voortbordurend op de spreuk ”Ook hier zal vrijheid heilig wezen” zei de commissaris in zijn openingswoord, dat iedereen - ook de gemeentebestu ren - het altijd over ’’vrijheid” heeft. ”Wij slaan eerste palen voor men sen van elders, maar we moeten er rekening mee houden dat als we de grens van ons bestemmingsplan heb ben bereikt en geen ruimte is voor de eigen inwoners.” ’Maar,” zo ging de heer Klaasesz een beetje ironisch verder, ”er zijn al tijd wel burgemeesters en zeker die van Moerkapelle, die dan meteen hun vinger opsteken en over ’’vrijheid” beginnen. Laten we liever de nadruk leggen op ’’heilig”. Wie steeds maar Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: dr. H. Bout, Utrecht; 18.30 uur: ds. A. Boertje. Geref. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: Ds. A. F. Honkoop. s 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3