Zestien drive-in en primeur in Oud-burgemeester legt functie bij de ICCC neer RAIFFEISENBANK woningen drie patio-bungalows W addinxveen De Raiffeisenbank is goed voor uw geld èn voor uw huis Zelfwerkzaamheid WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 45 66 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Bewondering Burgemeester opent fraai Sportcomplex Groeneweg 1 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen WADDINXVEEN Klaasesz oktober bezoek Mr 14 f----- op GEMEENTERAAD DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 a Niet iedereen krijgt elke dag te maken met hypotheken. Toch kan het voorkomen dat ook u opeens een beslissing moet nemen op dit gebied. Als u een huis koopt bijvoorbeeld. Het is goed om ook dan naar de Raiffeisenbank te gaan De Raiffeisenbank doet immers alle bankzaken en kan u ook op dit gebied dienen met betrouwbare informatie en een ter zake kundig advies ORGELS r PIANO'S" ELEKTRONISCHE ORGELS Weekblad Hollands Hart (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr.1199 Afrika. (Vervolg op pagina 4) Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. oi.KTtyr-nwt r wir mruw1-, wi.crxnrx ka -iuivuilrruJK Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de aanschaffing van gereedschappen voor het on derhoud van de tuin van de Groen van Prinstererschool; Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de aanschaffing van nieuwe onderwijsmethoden ten behoeve van de Eben Haëzerschool; Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de Mgr. Bekkersschool; Voorstel tot aanvrage van een aan vullende uitkering uit het gemeen tefonds in verband met lasten re creatieschap; Voorstel tot vergoeding van schade ontstaan tengevolge van door de Aan het Diederik van Schagen- plantsoen zijn door Reym een aantal patio-bungalows van dit type geprojecteerd. Zo zien de drive-in-woningen eruit, die Reym gaat bouwen als sluitstuk van de Oranje- wijk. In deze toespraak, die werd beluis terd door tal van genodigden (o.a. K.N.V.B.-officials, wethouders, raadsleden), gaf de burgemeester een overzicht van al hetgeen gebeurd was tot het moment van deze feeste lijke middag. Toen de burgemeester op 1 septem ber 1965 in Zevenhuizen geïnstal leerd werd, waren reeds de benodig de gronden aangekocht voor 130.000 Nog dezelfde dag sprak hij de heer Van Helden, die hem op de slechte toestand van het oude veld achter de Dorpsstraat wees. Al spoedig was de burgemeester ervan overtuigd, dat de sportvelden een urgent object waren. In december 1965 wérd een voorbe- reidingskrediet van 10.000,- be schikbaar gesteld. ZEVENHUIZEN Zaterdagmid dag heeft burgemeester A. van ’t Ver laat het gemeentelijk sportvelden complex geopend. Het zonnetje, dat zich van de zeer gulle kant liet zien, gaf aan deze feestmiddag nog extra cachet. Om twee uur wandelden burge meester en mevrouw Van ’t Verlaat het terrein op, waar ze eerst welkom werden geheten door de voorzitter van de voetbalvereniging „Groene weg”, de heer C. J. van Helden. Ver volgens ontsloot de eerste burger het clubgebouw en na een toespraak ver klaarde hjj net gehele complex voor geopend. Tel. 01726-2541 Eind 1966 kon een kans gegrepen worden om het sportveldencomplex te realiseren zonder aantrekking van vreemd kapitaal. Op 29 november 1966 was er een gesprek tussen B. en W. en het bestuur van de v.v. Groe neweg, waarin de zelfwerkzaamheid besproken werd. Deze zelfwerkzaam heid bleek later basis te worden voor het tot standkomen van zo’n groot project. Na aftrek van verschillende bij dragen bleek 200.000 nodig voor de realisering van het project, dat aan vankelijk twee velden van verschil lende grootte, een parkeerterrein, het Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Het jaar 1966 ging heer met oriën teringen en onderzoekingen op te chnisch en financieel niveau. Er was in deze periode veel kontakt met de Technische Dienst en Provinciale Staten. Hierbij bleek dat de financie ring de grootste barrière was. A WADDINXVEEN De Commis saris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, zal op maandag 14 oktober een officieel be zoek brengen aan Waddinxveen. Een dezer dagen zal de kabinetchef van de commissaris met burgemeester Van der Hooft het programma voor dit bezoek opstellen. Hoewel de plannen nog niet defini tief zijn ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur om aan dit be zoek een ’’bouwdag” te koppelen. Men hoopt, dat de heer Klaasesz op deze dag het monument voor koningin Wilhelmina zal kunnen onthullen en de prins Willem Alexander-tunnel zal kunnen openen. gemeente uitgevoerde werken; Voorstel tot wijziging van huren van gemeentewoningen; Voorstel tot aankoop van een per ceel grond ten behoeve van het plan ’’Groenswaard”; Voorstel tot verkoop van grond aan de N.V. Bouwteam Waddinxveen; Voorstel tot verkoop van grond aan het bouwbedrijf J. Reym N.V.; Voorstel tot verkoop van een per ceel grond in het villawijkje; Begrotings wij zigingen Rondvraag. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanleg van brand kranen in de Bomenwijk; Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit; Voorstel tot ontvankelijk-verkla ring van het verzoek om schade loosstelling van meubelfabriek Stolker N.V., alhier; Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Nederlandse Hart stichting; Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanschaf fing van leermiddelen voor de Theo Thijssenschool; Voorstel tot het verlenen van mede werking voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen ten be hoeve van de Groen van Prinsterer school; BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. De burgemeester besloot met te zeggen: „Ik stel met de meeste na druk, dat ik bewondering en respect heb voor degenen die op welke wijze ook hebben meegewerkt. Woorden werden omgezet in daden. Hier ligt een voorbeeld wat een gemeente met zijn 4250 inwoners kan. Strijd hier bij voortduring een sportieve strijd. Daar mee houdt u niet alleen de naam van uw vereniging, maar ook die van de gemeente, hoog”. De voorzitter C. J. v. Helden begon zijn toespraak met verheugd te stel len dat een droom werkelijkheid was geworden. Vervolgens vergeleek hij de oude velden met de nieuwe. Het terrein aan de Groeneweg (waaraan de vere niging zijn naam te danken heeft) werd in de volksmond de kippenren genoemd. De koeien gebruikten het meer dan de spelers. Later kwam men achter de Dorpsstraat. Het was een terrein op de vuilnisbeld, waar door er glas onder het gras zat. De heer Van Helden dankte de burgemeester voor alles wat hij ge daan had. De heer J. Brinkman, hoofdbestuur der van de K.N.V.B. vond dat de zelf werkzaamheid de sluitpost van elke amateursclub moet zijn. De heer M. Slingerland, voorzitter van afd. Gouda van de K.N.V.B., is de tijd waarin alles is gerealiseerd bijzonder meegevallen. „Steeds wan neer ik iets aan burgemeester van ’t Verlaat vroeg, was het al klaar”. Hij sprak de wens uit dat Groeneweg een goed ambassadeur van Zevenhuizen zal worden en overhandigde een ge schenk onder couvert. Het fanfarekorps „De Kleine Trom petter” blies hierna pittige muziekjes. Voorzitter J. de Ruiter, feliciteerde op humoristische wijze de voetbalve- humoristische wijze de voetbalver eniging. Behalve de patio (binnenplaats) op de zuidkant is er ook een open haard die zowel binnen als buiten kan branden. De huizen zijn bijzonder fraai gele gen aan de vijver. Ook hier is sprake van een royale opzet. De bungalows hebben een tuin van bijna driehonderd vierkante me ter. De woonkamer heeft een opper vlakte van veertig m2. Ook de vier slaapkamers, de garage (voor twee auto’s), etc. zijn ruim. Overigens is de bouw in het Diede rik van Schagenplantsoen nog lang Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanschaf fing van meubilair voor de Prof. Kohnstammschool Voorstel tot het verlenen van me dewerking aan de Stichting voor Chr. u.l.o. voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen; Voorstel tot wijziging van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs; Voorstel tot wijziging van de Ben zinepompenverordening niet achter de rug. Inmiddels zijn twee bungalows gebouwd en in ge bruik terwijl de derde in aanbouw is. Er zijn dan nog plannen voor nog een aantal bungalows, te bouwen door particulieren. Ook het St. Huyberts- gerecht (naast het D. van Schagen plantsoen) zal bebouwd worden, hoe wel een aanvangsdatum nog niet vast staat. WADDINXVEEN In de thans vrijwel voltooide Or an je wijk zal in sep tember worden begonnen met de bouw van een zestiental woningen van een voor Waddinxveen en omstreken geheel nieuw type, de zg. rij-in of drive-in woning. Een ander nieuw woningtype zal, eveneens te beginnen in september, verrijzen in de bungalowwjjk Diederik van Schagenplantsoen. Daar worden drie patio-bungalows gebouwd op het nog braakliggende stuk grond aan de vijver. Bouwer en opdrachtgever is het Waddinxveense bouwbedrijf J.Reym NV, dat de betreffende stukken grond in het Van Schagenplantsoen en aan de Prins Bemhardlaan enige tijd ge leden kocht van de gemeente. De dri- ve-in woningen zijn ontworpen door het architectenbureau L. Roggeveen (bna), de bungalows komen van het Bouwkundig Ingenieursbureau Stuurman NV. Beide bureaus zijn in Waddinxveen gevestigd. Voor de Oranjewijk betekent dit nieuwe Reym-project de laatste wo ningbouw. Het zijn bijzonder ruime huizen met op de begane grond een grote garage, berging en extra slaap kamer. Op de eerste verdieping een royale woonkamer en grote keuken. Op de tweede drie slaapkamers bad kamer en volop kastruimte. De rij-in woning is in korte tijd erg populair geworden bij het huizen-ko- pend publiek. Vooral de royale, ruim telijke opzet van dit nieuwe woning type blijkt aan te spreken. De Waddinxveense rij-in woningen zijn verhoudingsgewijs vrij goedkoop De prijs is f 57.600 (vrij op naam), terwijl kopers een tienjaarlijkse rjjks- premie ontvangen tot maximaal 7000. De patio-bungalows in het Diederik van Schagenplantsoen zijn voorzien van allerlei architectonische snufjes. WADDINXVEEN De gemeente raad van Waddinxveen komt heden avond om 8 uur bij een ter behande ling van de volgende agenda: Voorstel tot wijziging van de poli tieverordening; Voorstel tot vaststelling van de brandpreventie verordening WADDINXVEEN De heer A. Warnaar, oud-burgemeester van Waddinxveen, heeft zijn functie als toegevoegd algemeen secretaris van de Internationale Raad van Christe lijke Kerken (ICCC) neergelegd. Dit gebeurde op het zevende wereldcon gres van het ICCC, dat dezer dagen is gehouden in de Amerikaanse Stad CapeMay. De ICCC - een raad van kerken, die in 1948 werd opgericht in Amsterdam - heeft als basis van zijn bestaan het gezag van de Bijbel en de werkelijk heid van de heilsfeiten. In Nederland zijn de Christelijk Gereformeerde Kerken en de Evangelisch Molukse kerk bij de raad aangesloten. De heer Warnaar is gedurende alle twintig jaar van het bestaan van de ICCC aan de raad verbonden geweest Van 1954 af bekleedde hij de functie van secretaris. Op het jongste congres bracht hij zijn laatste rapport uit, dat handel de over de groei van de raad in de af gelopen jaren met name in Azië en gemeentelijk aandeel in de bouw van het clubhuis, een speelweide en de be planting omvatte. Tussen de velden en de Knibbelweg is ruimte opengelaten om er later eventueel tennisvelden aan te leggen. Tussen de velden en de Leliestraat is een brug gebouw voor voetgangers en fietsers. Op 23 mei 1967 vond de openbare aanbesteding plaats. Het werk werd gegund aan de fa. Gebr., v.d. Meer te Benthuizen. Ook betrok de burgemeester de fa. Verwey en Adegeest in zijn toespraak Deze firma leverde alle bouwmateri alen voor inkoopsprijs. Ondanks dit, zijn er toch kostenver hogende factoren geweest. Zo werd: een der velden met grasvilten ingelgd hetgeen 15.000 extra kostte. Beide velden werden ook even groot en de veldafscheiding en paden rondom het vergrote veld, dat aanvankelijk een oefenveld zou worden, werd doorge trokken. De burgemeester kon verheugd vaststellen dat alles aan de hoogste eisen voldoet. Bijdragen vrijgekomen door de zelfwerkzaamheid konden worden besteed aan de verfraaiing van het geheel. Dit gold vooral voor het clubgebouw. Niettemin zijn er toch reeële tegenvallers voor de ve reniging opgetreden, maar de burge meester stelde dat er bij B. en W. de bereidheid aanwezig is om de proble men dan de raad voor te leggen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1