Feestweken vol attracties Dierenbescherming vraagt helpers Drie dappere meisjes op visite bij burgemeester Winkelgalerij Brederolaan op 17 september open Beroepen Anjerfonds steunt „Voorwaarts" Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Km Kleutertje aangereden Schietoefening zaait schrik „Luifelbaan” Taptoe van „Concordia” F Mi H Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda 1 DOKTERSDIENSTEN Zegelactie MAKELAARS TAXATEURS Royaal gebouwd Dit zijn ze Feestverlichting FORGELS - PIANO'S' ELEKTRONISCHE ORGELS w Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1968 21e JAARGANG - Nr. 1200 worden vervan- beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank zal de feestende Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Zevenhuizen: J. Tol, arts, Dorps straat 12, Bleiswijk (tel. 01892-2500). te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Mauritslaan te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. WADDINXVEEN Het tweejarig dochtertje Jetje van de familie Moons is zondagmorgen op de Henegouwer- weg aangereden door een auto. Het kindje is met een schedelbasisfrac- tuur en ernstige verwondingen opge nomen in een ziekenhuis in Gouda. Het ongeluk gebeurde toen het meisje plotseling de weg overstak om op haar vader en zusje af te gaan,die juist met een bootje van een kerk gang aan de overkant van de Gouwe waren teruggekomen. Een passerende automobilist kon de kleuter niet meer ontwijken. J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. WADDINXVEEN De muziek vereniging „Voorwaarts” heeft een bedrag van 800 ontvangen van het Anjerfonds als bijdrage in de kosten voor een gedeeltelijke vernieuwing van het instrumentarium. WADDINXVEEN Eén dag eerder dan in de bedoeling lag - op dinsdag avond 17 september om 7.30 uur - zal burgemeester Van der Hooft de nieuwe winkelgalerij aan de Brederodelaan officieel openen. Een dag eerder, omdat de televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd Nürnberg-Ajax van de vol- dgene woensdagavond - de oorspronkelijk geplande openingsdatum - als grote spelbreker werd gevreesd voor een daverend openingsfeest. En daverend moet het worden. Daar hebben de tien winkeliers, die zich in dit meest mo derne winkelcentrum van Waddinxveen gaan vestigen, alles op gezet. Zes weken lang ’’Luifelbaan” een zegelactie gaan voe ren, aan het slot waarvan voor het publiek mooie kerstverrassingen lig gen te wachten. Op alle kleuter- en lagere scholen zal aan de kinderen een kleurplaat worden uitgereikt voor een wedstrijd, waarin- droommooie prijzen te winnen zijn. De openingsavond zal worden opge luisterd door de fanfare ’’Concordia” en de dames-drumband ”De Cormu- la’s”. Op de dag voor de opening- maan dag 16 september - komen de Luifel- baan-winkeliers nog met een unieke attractie: aan alle huisvrouwen in de tot het einde van het jaar. Eerst ge durende de zes weken, dat de ope- ningsactie zal duren, daarna en de weken rond sinterklaas en kerstmis. Tegen kerst en oudejaar zullen de gekleurde lampjes gen door witte. Daar zijn ze dan bij de bur gemeester: drie dappere meis jes, die met hun ”heitje-kar- weitje”-actie 261,94 voor Bia- fra bijeen werkten. Links de jongste van het trio, de 10-ja- rige Marion Vuyk, naast haar zusje Irene Vuyk, de 12-jarige initiatiefneemster, en tenslotte 12-jarige Astrid van Djjk. (Foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De hervorm de gemeente te Waddinxveen heeft een beroep uitgebracht op ds. H. Bin- enkamp te Vriezenveen ter voorzie ning in de vacature ontstaan door het vertrek van ds. Verwelius in 1967 naar Schoonhoven. Ds. Binnekamp, die 35 jaar oud is, aanvaarde het ambt in 1960 te Goudriaan en Otto- land. Sinds 1964 staat hij in Vriezen veen. WADDINXVEEN In levensgro te leunstoelen zaten vorige week drie meisjes in de kamer van burgemees ter Van der Hooft op het raadhuis. Officiële gasten ontvangen met een officieel burgemeesterlyk drankje. Irene en Marion Vuyk en hun vrien dinnetje Astrid van Djjk. Alle drie een beetje verlegen met al die poes pas, die er rond hen werd gemaakt. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is om al klusjesopknappend het formidabele bedrag van 261,94 voor het hongerende Biafra bij el kaar te brengen. Nu, de burgemeester vond het in elk geval niet gewoon, maar heel bij zonder. En hij heeft dat zijn kleinde bezoeksters duidelijk gezegd. ”Het is heel erg flink en lief wat jullie hebben gedaan,” zei de heer Van der Hooft. ”Bij ons, grote men sen, is er dat gebrek, dat we altijd aan eigen werk en zorgen denken: moe der aan de huishouding, vader aan zijn werk voor het gezin. Grote men sen nemen heel weinig tijd om te denken aan anderen, die hulp nodig hebben. Ze vinden, dat ze klaar zijn als ze iets uit hun portemonnee geven Maar je bent pas klaar als je écht iets doet en jullie hebben écht iets ge daan.” De burgemeester zei natuurlijk ook vriendelijke dingen tegen mevrouw Vuyk, de moeder van Irene en Ma rion. ”Als kinderen zoiets doen ligt het na tuurlijk ook aan hun opvoeding en vooral aan him moeder. Kinderen kunnen nooit tot zo’n mooi initiatief komen als vader en moeder geen voorbeeld hebben gegeven.” En voor de drie lieve miesj es had de burgemeester tot slot na al die goede woorden nog een verrassing: een boekenbon met een persoonlijke opdracht, die ze in het boek van hun keuze kunnen plakken: ”Ter herin nering en dank voor je gewaardeer de initiatief inzake de inzameling van gelden voor het noodlijdende Biafra”. Met daaronder de wsechte handteke ning: C. A. van der Hooft. Oranje, de Vondel- en de Snijdel- wijk zal ’s avonds huis-aan-huis een heel origineel cadeautje worden aan geboden. Met luidsprekerwagens zul len de bewoners van deze wijken van te voren nog op de hoogte worden ge bracht van de komst van de goede geefsters- een vijftigtal charmante jongedames. De ’’Luifelbaan” wordt zonder meer het modernste winkelcentrum van Waddinxveen. De winkels zijn zeer royaal gebouwd met hun profiel van achtenhalve meter breed. De luifel, die de voorzijde van de winkels over huift, is drie-en-halve meter breed. De samenwerking tussen de tien winkeliers, die de ’’Luifelbaan” tot hun domein krijgen, is bijzonder hecht. Kan bijzonder hecht zijn,door dat is deze galerij geen concurreren de branches bij elkaar zijn gebracht. De zaken, die in de ’’Luifelbaan” worden gevestigd zijn: J. Blok, heren- kampsalon-parfumeriën; J. Knuys- ting, bloemsierkunst; Van Eeuwen, wijnhandel-slijterij; Van Ringelen- stein, minimarkt, zuivel, (warme bak- ker)-brood, levensmiddelen; A. v.d. Berg banketbakkerij-kokerij; Ro- naat, schoenhandel en -reparatie; De Bas, doe-het-zelf en ijzerwaren; „Nel ly”, damesmodehuis en P. C. v. Beest, slager-poelier. WADDINXVEEN Drie mannen uit Gouda - een 40-jarige metaal- draaier, een 20-jarige timmerman en een 19-jarige telefoonmontuer zijn zondagmorgen door de rijkspolitie aangehouden, nadat zij bij de rijks weg in de omgeving van de Winter dijk met twee flobertgeweren vrij ge vaarlijke schietoefeningen hadden ge houden. De wapens met munitie zijn in beslag genomen, de mannen kre gen een proces-verbaal. Het drietal had een auto-wieldop opgehangen aan een boom en ge bruikte deze als schietschijf. Hun schoten waren echter niet al te zui ver. Een boerenknecht, die in de om geving de koeien aan het melken was, schrok tenminste hevig toen hem plotseling de kogels om de oren flo ten. Hij waarschuwde de rijkspolitie.Bij het naderen van de patrouillewagen sloegen de schutters op de vlucht, maar kort daarop gaven zij zich ge wonnen. Prins Claus - of om volledig te zijn Claus George Willem Otto Frederik Geert, prins der Nederlanden - viert morgen zijn 42-ste verjaardag. (foto Max Koot.) De winkelgalerij aan de Bre derolaan - de ’’Luifelbaan” - is nagenoeg gereed. Dinsdag 17 september wordt deze nieuwe aanwinst met een daverend feest ingewijd. (foto Sjaak Noteboom) Als de burgemeester na zijn ope ningstoespraak op de onvermijdelijke knop zal drukken knalt van alle tien winkels een kanonschot, gevolgd door een vuurpijl. In een zee van vuur werk zal dan de naam opspatten van de nieuwe galerij: ’’Luifelbaan”. Een naam, die in klank duidelijk inhaakt op die van de beroemde Rotterdamse ’’Lijnbaan” en daarmee klaar sugge reert hoe belangrijk dit winkelcen trum voor Waddinxveen is. WADDINXVEEN Het fanfare corps ’’Concordia” organiseert op za terdag 28 september weer zijn jaar lijkse taptoe. Dit grote muziekfestijn, waaraan in totaal 350 muzikanten en tamboers deelnemen, wordt dit jaar gehouden op het voetbalterrein van RVC. Medewerking wordt verleend door „De Vriendschap” (Woerden), ’’Con cordia” (Boskoop), „Excelsior” (Noord wijk), de drumband ’’Forzando” tu trecht) en de twee Waddinxveense corpsen ’’Voorwaarts” en ’’Concor dia”. Op 14 september neemt ’’Concor dia” op uitnodiging van de plaatselij ke V.V.V. deel aan het fruitcorso in Tiel. Op het drumbandcóncours te Stol wijk sloegen drumband en majoret tes van ’’Concordia” den uitstekend figuur. In de afdeling Uitmuntend heid werd een tweede prijs in de wacht gesleept. Deze naam werd gekozen uit 138 inzendingen op de prijsvraag, die de winkeliers hiervoor onder de bevol king hadden uitgeschreven. De gees telijke vader van deze uitstekende vondst is de heer W. den Oudsten van de Kerkweg, die hiervoor beloond werd met een prijs ter waarde van honderd gulden. Het openingsfeest - waaraan op heel originele manier ook de vijf huis vrouwen meewerken, die vorig jaar op de bouwdag de vijf vlaggen bij het in aanbouw zijnde centrum in top hesen- zal worden gemarkeerd door het in gebruik stellen van een grote feestverlichting over de gehele laan, die de winkeliers gezamenlijk hebben aangeschaft. Deze verlichting, bestaande uit veertien lichtmasten vol kleurige lampjes in de vorm van een ouder wetse straatlantaarn, blijft branden WADDINXVEEN In de week van 23 tot 28 september zal in Wad dinxveen een huis-aan-huis-collecte worden gehouden ten bate van het werk van de afdeling Gouda en Om streken van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren. Daar de vereniging geheel zonder gemeentelijke- of andere overheids subsidies werkt, is onder andere de opbrengst van de jaarlijkse collecte van groot gewicht. Iedereen wordt opgeroepen in bo vengenoemde periode enkele uren een actieve bijdrage te leveren door als collectant het werk van de Die renbescherming te steunen en zich hiervoor bij een der onderstaande adressen te geven: C. Metselaar, J.W. Frisoweg 9, Waddinxveen. J. G. Bak ker, Pr. Beatrixlaan 40, Waddinxveen tel. 2884. mi bo ot Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1