raad over Levend ganzebord Het gaat al wat op zwembad lijken een Auto over de kop Nieuwe drumband opgericht De Bron FRA-VA-KO Puzzelrit Opschudding gefluorideerd drinkwater ■lp te' <1 Burgemeester licht raad Onze uitschieter 2.95 - 3.95 nader in Pagina 3 Zevenhuizen BURGERLIJKE STAND Moerkapelle Eikenlaan - leplaan tel. 2401 bgg. 2184 Collecte K.W.-fonds Grondtransacties Kledingshow Waddinxveen „Beleefdheid” Grondperikelen Ingetrokken 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 5 september 1968 1 GEVONDEN EN VERLOREN (Foto’s Siaak Noteboom). 1 WADDINXVEEN Als een raket ging de vergadering van Waddinxveens gemeenteraad vorige week donderdagavond van start: met veel ’gebulder*, dat naarmate de vergadering vorderde langzaam wegstierf. Oorzaak van al dat tumult waren twee zaken, die direct na het begin al aan de orde kwamen, namelijk een mededeling, dat het Waterleidingbedrijf „De Kin streek” water uit Gouda zal aankopen (met als gevolg distributie van ge fluorideerd drinkwater) en een voorstel een reeds eerder genomen raads besluit betreffende de verkoop van grond aan twee woningbouwverenigin- gingen in te trekken. Aan een firma aan de Kerkweg werd een schadevergoeding toege kend van 15.450 wegens schade aan panden als gevolg van in op dracht van de gemeente uitgevoerde werken (dempen sloot). De financië le commissie vond het bedrag wel aan de hoge kant en het deskundige rapport erg summier. De heer Hui- zer voelde niets voor die uitkering, omdat het betrokken pand naar zijn zeggen ’’nooit is onderhouden.” i i t l De werkzaamheden aan de aanleg van het nieuwe zwem bad aan de Sniepweg vorderen gestaag. Het graafwerk voor het diepe basin met de spring- kuil is nu al zover op dreef, dat men hoopt deze week nog het eerste beton te kunnen storten. Eind oktober kan dit deel van het bad dan worden betegeld. Het krijgt lichtblauwe wanden en een witte bodem met donke re wedstrijdstrepen. Al het hei werk is nu achter de rug. Op de plaats waar het kleedgebouw en de ingang komen is men al bezig met het stellen van het bewapeningsijzer voor het be- tonfundament. Geboren: Maaike Niesje, d.v. H. J. de Jong en W. van Zuylen. Gehuwd: Robert van de Steenhoven en Maria Cornelia Verhoef. Geboren: Jan Jacobus, z.v. Herman Everaart en Catharina T. Verheul. Vraag onze waardepunten. ZEVENHUIZEN De heer P. A. C. ten Kate uit Den Haag is vrijdag avond met zijn auto op rijksweg 12 over de kop geslagen. Door nog onbe kende oorzaak begon de auto, die in de richting Utrecht reed, te slippen en zwenkingen te maken. De twee inzit tenden liepen geen letsel op, alhoewel de wagen total-loss naar een garage in Leidschendam werd gebracht. Een andere auto die de slippende wagen wilde ontwijken botste tegen de vangrail op en liep plaatschade op. MOERKAPELLE De plaatselijke afdeling van het Kon. Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding te Moerkapelle, heeft onder leiding van Mej. H. Bakker met haar mede col lectanten 1020,83 bijeengebracht. WADDINXVEEN In Waddinx- veen is een nieuwe drumband opge richt onder de naam „Drumband ’68”. Het ledental bedraagt thans 14 en het bestuur is als volgt samengesteld: M. Vink, voorzitter; J. M. Stubbe, Se cretaris; M. Theussen, penningmees ter; W. Vink en D. Blom. Er zullen vele acties gevoerd wor den voor het benodigde materiaal.Na der bericht hierover zal spoedig vol gen. Zeemleren lappen, hele huiden Behalve de verkoop van grond aan N.V. Bouwteam Waddinxveen kwamen nog twee grondtransacties aan de orde: voor ruim zeven ton werden twee percelen bouwterrein verkocht aan het bouwbedrijf J. Reijm N.V., die daar twee blokken van elk 64 flats zal bouwen. In het villawijkje werd een perceel van 570 ca verkocht voor ƒ26.000. WADDINXVEEN De hevige on enigheid, die in de raadsvergadering van vorige week het debat over het drinkwater beheerste, waardoor voor al het raadslid Huizer scherp tegen over de voorzitter kwam te staan, heeft de burgemeester aanleiding ge geven het volgende schrijven tot de leden van de gemeenteraad te rich ten: ’’Aangezien er in de vergadering van uw raad van 29 augustus 1968 enig verschil van mening bleek te be staan over door mij gedane toezeg gingen met betrekking tot het opne men van fluor in ons drinkwater, meen ik er goed aan te doen u mede te delen, dat in de notulen van de vergadering van uw raad van 25 juni 1964 (nr. 7/1964) terzake het volgen de is opgenomen. Met de behandeling van bovenge noemde agendapunten was het ru moerigste deel van de bijeenkomst voorbij. In snel tempo nam de raad vervolgens een aantal besluiten:kre- dieten tot een totaal van meer dan dertig mille werden verleend t.b.v. het onderwijs voor het aanschaffen van leermiddelen, meubilair, etc. Vastgesteld werd een brandpreven- tieverordening, waarin in 120 artike len nauwkeurige aanwijzingen wor den gegeven over alles wat mag en niet mag in zaken, waarbij gevaar van brand e.d. kan ontstaan. MOERKAPELLE In het Dorps huis wordt dinsdag 10 september een show van gehaakten en gebreide da mes- heren- en kinderkleding gege ven. De avond wordt georganiseerd door de fa W. v.d. Vlist in samenwer king met de Scheepjeswolfabrieken. Niet iedereen in de raad was ge lukkig met het feit, dat de betrok ken grond nu niet aan de woning bouwverenigingen kan worden gela ten. Dat bleek ook wel uit de uitslag van de stemming, die over het al dan niet intrekken van het vroegere raadsbesluit werd gehouden. Vijf man, te weten mr H. Th. van Schalk (KVP), H. Huizer, H. Mulder, Ph. Kroes (VVD) en P. F. J. van Schie stemden tegen. Er waren negen stemmen voor Hoewel de burge meester er niet aan wilde om, zoals de heer A. H. van Gent (PvdA) had voorgesteld, andere grond in Groens- wa;rd II voor de woningbouwvereni gingen te reserveren, heeft hij wel uitdukkelijk verklaard, dat er voor deze verenigingen genoeg grond overblijft. Gevonden; blauwe dameshandschoen gouden kinderringetje; lap stof. Verloren: wit petje; zwarte dames fiets; vetspuit; meisjesfiets; kinder fietsje; bruin suede handtasj e met in houd; paar witte leren handschoenen; wit kinderschoentje; blauwe nylon regenjas; bruin jongens sandaal; grij ze bromfietstas met inhoud; sleutel bos met 5 sleutels; licht grijze pet; zwarte jongens-laars; rode step. Voor Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke geschenken zijn de Warenhuizen van meenteraad dienen te vertol ken. Het voorstel wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen.” Deze notulen zijn door u on gewijzigd vastgesteld in uw vergadering van 1 oktober 1964. In uw vergadering van 25 februari 1965 is het aangaan van de gemeenschappelijke re geling opnieuw ter sprake ge komen maar toen is er in het geheel geen discussie geweest. Naar aanleiding van gemel de notulen van 25 juni 1964 moet ik wel opmerken, dat ik de door mij toegezegde verkla ring in de algemene raad niet kan afleggen, omdat ik daar van geen deel uitmaak. Uit het debat van 29 augus tus 1968 zult u ongetwijfeld de conclusie kunnen trekken, dat het lid van uw raad, de heer van den Roovaart, zeer wel in staat is in de algemene raad een verklaring af te leggen, waarin ook het gevoelen van uw raad tot uitdrukking komt. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. Ondertrouwd: J. H. van Niekerk en E. G. M. van Tol; H. C. J. Borst en L. F. M. Mulder. Geboren; Nathalie, d.v. L. A. van Delden en L. Ubels; Elisabeth Gesina, d.v. J. T. Leeuwerink en F. de Vries; Johnny, z.v. T.C. Versluis en H.Vier- stra; Henricus Gijsbertus, z.v. F. van Kempen en H. G. Atteveld; Yvonne marianne, d.v. T. M. Huisman en A. Snoeij; Lodewijk Comelis, z.v. C. de Rooij en A. Verseveld; Anton Johan, z.v. A.J. van Rosse en D.Borg; Jenny d.v. W. Blokland en M. van Middel koop; Carolina Diana, d.v. D. P. Bak ker en J. van Hoven. Gehuwd: H. B. ter Braake en T. de Gelder; R. Frankel en J.B. Gutierrez. Overleden: van Dorp, Bastiaan, oud 78 jaar. Om de drinkwatervoorziening rond 1970 veilig te stellen heeft het Alge meen bestuur van het Waterleiding bedrijf „De Rijnstreek” besloten om jaarlijks minimaal een miljoen ku bieke meter water te gaan betrekken van de N.V. Goudse Waterleiding Maatschappij ten behoeve van de ge meenten Waddinxveen en Boskoop. Het feit, dat dit gefluorideerd water zal zijn, lokte protesten uit van de raadsleden J. v.d. Roovaart (CHU), H. Huizer (Herv. Kiesver.) en H. Mulder (SGP). Het eerste raadslid vond, dat de raad in deze zaak wel enige inspraak gehad mocht hebben; de heer Huizer verweet de burge meester, dat deze zich niet aan zijn vroeger gedane belofte om eventuele fluoridering eerst in de raad aan de orde te stellen, heeft gehouden. Burgemeester C. A. van der Hooft noemde de mededeling aan de raad betreffende de wateraankoop alleen maar een kwestie van ’’beleefdheid”. ”Als raad hebben wij niets meer te maken met wat het waterleidingbe drijf doet,” zei hij. ’’Enkelen van u vertegenwoordigen de gemeente in het Bestuur, alwaar de besluiten worden genomen.” De controverse tussen de burgemeester en de heer Huizer betreffende het al dan niet breken van een belofte werd, ook na een aantal heftige uitspraken waar bij men even zijn zelfbeheersing ver loor, niet opgelost. De burgemeester bleef erbij, dat hij die belofte wel mocht hebben gedaan, maar dan be slist vóór de tijd, dat de gemeente de watervoorziening in handen legde van ”De Rijnstreek”. De heer Huizer ontkende dit pertinent; volgens hem zou juist bij de overdracht van de watervoorziening de door hem ge noemde toezegging zijn gedaan. In ieder geval hebben de heren Huizer en Mulder protest aangetekend tegen de aankoop van gefluorideerd water, daarin gesteund door de heer v.d. Roovaart, die de wijze waarop een en ander thans in de raad was be sproken, niet zo fijn had gevonden. Onrust werd verder teweeg ge bracht in deze vergadering door een voorstel van B. en W. een eerder dit jaar genomen besluit in te trekken, waarbij voor de bouw van premie- woningen bestemde grond was ver kocht aan de R.K. woningbouwve reniging ”St. Joseph” en de Chr. Wo ningbouwvereniging ”Ons Begin”. Van de minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening was bericht ontvangen, dat voor de bouw van de betrokken woningen voor 1968 geen contingenten meer be schikbaar zijn, terwijl de kans dat dit in 1969 wel het geval zal zijn, ui terst gering is. B. en W. wilden deze grond nu maar doorverkopen aan N.V. Bouwteam Waddinxveen, die er 112 eengezinswoningen en 45 garages op wil bouwen (met deze grondver- koop, die ƒ1.243.500 opbracht, ging de raad later ook akkoord). De heren P. Noordam (AR) en P. F. J. van Schie (KVP) spraken er hun verbazing over uit, dat de beide woningbouwverenigingen niet zou den zijn ingelicht over een en ander. Volgens de heer Van der Hooft wa ren ze dat wél. Een fotokopie van de brief van de minister was volgens hem met een begeleidend schrijven aan de woningbouwverenigingen toegezonden. ZEVENHUIZEN De afdeling Ze venhuizen van Jong Volksonderwijs organiseert zaterdag a.s. een puzzelrit voor auto’s, motoren, bromfietsen en fietsen. De inschrijfgelden voor auto’s en motoren zijn 6,50, voor brom fietsen 3,50 en voor fietsen f 2,50. Voor degenen die met een auto of mo tor deelnemen is er de mogelijkheid om in twee klassen te starten; een A- klasse voor de geroutineerden en een B-klasse voor beginners. Inschrijving is, behalve vooraf, ook mogelijk aan het startbureau vanaf 14.30 uur in Hotel Vos. De start is van 15.30 tot 16.30 uur. Na afloop van de rit wordt er op startnummer een draagbare radio verloot. Uitzetter van de rit is de heer A. van Herk te Capelle a.d. IJssel. ’’Aangaan gemeenschappe lijke regeling ten behoeve van de levering van water.” De voorzitter stelt aan de orde het voorstel van burge meester en wethouders tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling voor de Drink watervoorziening in de Rijn- Gouwestreek (zie agenda 7/ 1964, punt 19). De heer Mol zegt, dat de fi nanciële commissie met het voorstel akkoord gaat. De fi nanciële aspecten vormen een reël geheel. De heer Huizer zegt de in het voorstel genoemde memorie niet te hebben ontvangen. Spr. merkt op, dat thans beschikt wordt over bijzonder goed wa ter. Daarom dient ook nauw lettend op de kwaliteit van het water te worden toegezien. Spr. vraagt of de raad, nadat een gemeenschappelijke regeling is aangegaan bijv, nog te beslis sen zou hebben in het al of niet fluorideren van leidingwater. De voorzitter zegt deze toezeg ging niet te kunnen doen. Dat zal wel door het stichtingsbe stuur worden beslist, waarin uiteraard de raden vertegen woordigd zijn. De heer Huizer zegt dit te vragen, omdat hij een princi piële vraag graag ook princi pieel wil stellen. De heer Lips zegt graag nog wat meer opening van zaken te willen hebben. Hij vraagt of de samenwerking, zoals deze thans wordt voorgesteld niet ongunstiger is voor Waddinx veen dan aansluiting bij ge meenten die meer in de omge ving van de waterwinplaats liggen. Spr. acht het overigens een kwalijke zaak, dat men in deze zo door Den Haag wordt gedi rigeerd. Spr. vraagt of met het zoeken naar een andere oplos sing radicaal is gekapt. De voorzitter merkt op, dat ons water goed van kwaliteit is, maar erg hard hetgeen voor de industrie zeer nadelig is.Het college van burgemeester en wethouders is een groot voor stander van concentratie. No de moest worden geconstateerd dat de enige mogelijkheid aan sluiting bij die gemeenten zou zijn, waarmee thans een ge meenschappelijke regeling wordt aangegaan. Van deze zijde is toen echter de eis ge steld, dat Waddinxveen een vertegenwoordiger in de stu diecommissie zou krijgen. Van gedeputeerde staten heeft men gesteld, dat Waddinxveen nog 22 jaar contractueel was ge bonden aan Boskoop. Gezien de vele moeilijkheden die er lagen en mede het feit dat met eventuele andere partners het onderhandelen ook zeer moei zaam verliep is het college uit eindelijk voor de aandrang van gedeputeerde staten gezwicht. De heer Huizer zegt gelet op de uiteenzetting inzake de fluori dering van drinkwater niet met het voorstel te kunnen mee gaan, hetgeen ook geldt voor zijn fractiegenoot en het raads lid van de S.G.P. Wethouder Venema vestigt er de aandacht op, dat de heer Huizer zich wel moet realise ren dat hij onder de huidige omstandigheden met waterle- verantie door Boskoop de fluo ridering ook niet kan tegen houden. De voorzitter vindt het thans te vroeg om op grond van even tuele fluoridering van het drinkwater zijn stem thans aan dit voorstel te onthouden. Hij wil wel de toezegging doen, dat wanneer de kwestie van het fluorideren aan de orde komt hij hierover een verkla ring in de algemene raad zal afleggen, waarin ook het ge voelen van de tegenstanders naar voren zal worden ge bracht. De heer van den Roovaart merkt op, dat de vertegenwoor digers in de algemene raad het standpunt terzake van de ge- ZEVENHUIZEN Zaterdagmor gen heeft de werkgroep van de speel tuinvereniging „De Zevensprong” de serie kinderspelen afgesloten met het levend ganzebord voor kinderen van 6 t/m 14 jaar. Aan dit spel namen maar liefst 92 kinderen deel die allen in de speeltuin begonnen mt de dob belstenen te gooien, om zo snel mo gelijk dan aan het eind te zijn. Maar kwamen ze op ”De Put” of ”In de gevangenis” e.d. dan moesten ze naar een andere plaats in het dorp om er verder te mogen gooien. Als de kinderen op „Dood” kwamen, moesten ze in de speeltuin weer op nieuw beginnen. Na afloop van deze geslaagde spel- morgen kregen alle kinderen een flesje limonade. 's Middags gingen de prijswinnaars met enkele leden van de werkgroep naar een speelgoedwinkel om hun cadeautjes uit te zoeken. De prijzen werden als volgt ver deeld: le prijs: Peter Abbekerk (3x gegooid; 0 strafpnt); 2e prijs Antje Steyling (5x, 0 strafpnt); 3e en 4e pr. Henk van Erk en Bertus Huurman (elk 6x; 0 strafpnt); 5e pr. Elore Vos (6x, 10 strafpnt), 6e prijs Kees Post (6x, 20 strafpnt), 7e prijs Brenda Dirk zwager (7x, 0 strafpnt); 8e, 9e en 10e prijs Peter v.d. Burg, Gerda Rosber gen en Toos v.d. Spek (elk 8x, 0 straf pnt). De poedelprijs was voor Carla v. Leeuwen. Ze had het meeste aantal keren gegooid, namelijk 38 keer en 30 strafpnt. A Hiep Mgi|> ’•ssV'Jfr

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3