Van bet buwelijksfront aan vrouw van Kunstvezel geeft bekleding meubelen langer leven Haagse bloemengroet burgemeester Ni I i j 9 l I Bestuurdersbond Tractor op paal I De Bron FRA-VA-KO Klaverjasnieuws I t p 9 Bxpositie Floralia o R ■WW -/ a ■3 G Onze uitschieter f QizV* Gebruiksduur Cr I mt l w •1 o® Emmers (plastic) 10 a 12 ltr. 1.35 i W j Vw I Pagina 13 Ml t Kleur en desin 1 re HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN V. Opticiên .1 Eikenlaan - leplaan tel. 2401 bgg. 2184 mJIRI Synthetisch Reiniging Geen garantie ■ffMIE r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 12 september 1968 i i V' 4 Zeg, kan jij me zeggen hoe nog altijd zo zuur? Suze?? Die is helemaal veranderd; ze is opgewekt en vrolijk sinds ze Grit contactlenzen draagt Contactlensspeclalist Contactlenzen geven zelfvertrouwen I Ga ook naar Grit en laat ze U demonstreren. Het zijn vliesdunne kapjes, die op het traanvocht drijven. Erg prettig in gebruik. U voelt niets en ziet alles haarscherp. Voor de betrouwbaarheid van bovenstaande berichtgeving staan wij volledig in. Zodat alleen maar te concluderen valt, dat juf Marjjke een pracht van een huwelijksdag heeft gehad. In een tweede brief biedt de bur gemeester, mede namens zijn echt genote, het bestuur een ets van Wad- dinxveen aan ter versiering van een van de lokalen van het service-cen trum. In dit schrijven maakt de bur- Tenslotte heeft de heer Van der Hooft de Waddinxveens-Haagse ver broedering compleet gemaakt door aan Sary Meerman en Tom Kofman - de bloembeladen afgezanten - een vriendelijk persoonlijk dankbriefje te zenden, waarbij hij de jongelui ter herinnering een zilveren penning met inscriptie aanbood. Vrijdag 6 sept. ging er een autobus vol kinderen naar Apeldoorn om daar de juffrouw M. W. Huigen te vergezellen met de trouwerij (Sijmen). Toen gingen we naar de kerk daar was het wel een beetje krap (Mirjam). Voor Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke Geschenken zijn de Warenhuizen van Vraag onze waardepunten. Zo ben je „juf” Maryke Huigen van de Eben Haëzerschool in Wad- dinxveen en een kwartier later ga je onder de ere-bogen van al die kinderen van je laatste klas door als mevrouw Zwambom. Het ge beurde allemaal vrjjdag in Apeldoorn, waar onder de ogen en het ge hoor van een bus vol leerlingen Marjjke Huigen als een betoverend mooi bruidje het ja-woord gaf aan de heer Hans Zwamborn. Onze correspondenten aan het huwelijksfront meldden als ooggetuigen: toen de juf eruit kwam liep ze onder de erebogen door(Kees). Vrijdag 6 sept. ging klas 4 naar de trouwerij van hun juffrouw. En de juffrouw stond voor haar huis. Van het huis van de juf gingen we naar het stadhuis (Maarten). Er werden ballonnen geknald met confetti erin (Leo). En toen zijn we naar de receptie in het Hotel De Keizerskroon gegaan. Daar kregen we een ijsje (Alinda). En daar hebben we nog een sprits en een zak snoep gehad (Bertha). Toen gingen we naar het stadhuis en weet je wie met ons sprak een Ambtenaar van de burgelijke stand en toen we dat gedaan hadden gnigen we naar de kerk drie kwartier(William). Het was een leuke dag nu is het einde aangebroken (Elies). En toen naar de receptie. Daar kreeg de juffrouw een stoel(Ad). Vroegers had men in de meeste huizen aparte zitkamers waarin rustig werd gewoond of die alleen tijdens zon- en feestdagen werden gebruikt. Uit die tjjd dateren de verhalen over onverslijtbare meubelbekleding. We hebben nu de grote woonkamer met eet- en zithoek. De meubelen worden dagelijks intensief gebruikt en dit verklaart waarom de bekledingsstoffen niet meer zo lang meegaan. Hierbij komt nog dat vroeger de lonen bijzonder laag waren waardoor men er gemakkelijk toe kwam clubjes en banken opnieuw te laten overtrekken. Er zijn tegenwoordig bankstellen waarvan het overtrekken bijna evenveel kost als de nieuwprijs WADDINXVEEN In Scheveningen is vorige week een service-centrum voor jongeren „Park en Duin” geopend. Het centrum wordt geleid door de stichting YMCA. Ter gelegenheid van deze opening maakte het bestuur van de stichting het charmante gebaar om aan een aantal burgemeesters en wet houders uit omliggende gemeenten een groet te zenden, gepaard aan een uitnodiging om in de toekomst het centrum te willen bezoeken. Ook Wad- dinxveen werd hierbij betrokken. De YMCA vaardigde de jeugdige Sary Meerman en Tom Kofman naar Waddinxveen af om deze boodschap over te brengen en daarbij de echt genote van burgemeester Van der Hooft een bloemenhulde aan te bie den. Deze geste is uiteraard in bij zonder goede aarde gevallen. In een dankbrief aan het stich tingsbestuur antwoordt de heer Van der Hooft, dat hij met zijn vrouw en de Jeugdraad van Waddinxveen gaarne op zaterdagmiddag 5 okto ber een bezoek aan "Park en Duin” zal brengen. ZEVENHUIZEN Vrijdagavond heeft de klaver jas vereniging „Hotel Vos” de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. De le voorzitter, dhr. B. Vis en de 2e secretaris, dhr. B. Wamders, wer den in hun functies herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met een ze vende lid, de heer P. Verwaal. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat het ledenaantal in het afgelopen jaar iets gestegen is. Het bedraagt nu ruim 40. Ook de penningmeester kon gun stige geluiden laten horen. Er was een ruim batig saldo. De klaverjasvereniging gaat eens per maand een avond vrij klaverjas sen organiseren in het clubgebouw van de voetbalvereniging „Groene weg”. De eerste wordt gehouden op 17 september en vervolgens elke tweede dinsdag van de maand. Elke donderdagavond klaverjassen de le den onderling in Hotel Vos. Elke avond worden dan drie ronden ge speeld. Na tien avonden dertig ronden) telt men van alle spelers de twintig hoogste ronden op. Degene die dan het meest aantal punten heeft ontvangt een prijs. Ook vrijdagavond werd reeds gespeeld. Na twee ronden was de stand: 1. Th. v. Heiningen 4122 pnt., 2. H. Hordijk 3774 pnt, 3. G. Zweere 3665 pnt.; 4. J. Koppenaal 3638 pnt, 5. C. Koole 1630 pnt, 6. C. Engelvaart 3592 pnt, 7. A. Verhoef 3568 pnt, 8. A. Karreman 3464 pnt, 9. C. Gravesteijn 3339 pnt, 10. A. F. Ei- kelenboom 3330 pnt. het met Suze gaat? Kijkt ze bruiksduur wordt bovendien nog verlengd doordat deze weefsels zo gemakkelijk kunnen worden gerei nigd. lours, velours-antiek en cord. En dit alles in een enorm aantal kleuren en uiteenlopende prijzen. Deze grote verscheidenheid is ont staan doordat in Europa bijna twee honderd grote meubelstofweverijen dralon verwerken en elke fabriek wil natuurlijk met een eigen collectie op de markt komen. Het kiezen van meubelstof is een kwestie van smaak maar misschien mogen we toch nog een paar tips geven. Het is nooit raadzaam om in een interieur ver schillende weefsels met opvallende patronen bij elkaar te gebruiken. Is uw tapijt gebloemd, neem dan effen of bijna effen meubelstof. Vormen gebloemde gordijnen de achtergrond voor uw bankstel, neem dan even eens effen meubelstof. Gaat het om geometrische dessins zoals strepen blokken en ruiten dan geeft het com bineren minder moeilijkheden.Denkt u dat een bepaald patroon uw bank stel onrustig zal maken, gebruik de patroonstof dan alleen voor de zit ting of de kussens en kies voor de rest een effen stofje. Kleuren die voor een groot gordijn soms net iets te brutaal zijn - we denken aan rood en oranje - kunnen het op een enkel stoeltje dikwijls bij zonder goed doen. Een bijzonder fraai effect kan soms worden verkregen door een van de belangrijkste kleu ren van het gordijnpatroon te her halen in de meubelbekleding. Leg in elk geval eerst alle kleuren die u wilt gebruiken naast elkaar voordat u een beslissing neemt. EP SIMONS, binnenhuisarchitect. rniinA K.TIENDEWEG12.TEL3O33 UUU UA KLEIWEG 108, TEL. 6033 'Jv ■V ZEVENHUIZEN Dinsdagmor gen moest de heer J. Clazing uit Ze venhuizen met een landbouwtractor op het Zuideinde uitwijken voor een tegenligger. Hierdoor raakte hij al lereerst in de berm, reed vervolgens een elektriciteitspaal omver en be landde tenslotte in een lager gelegen weiland. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor, ook al niet door dat de draden gelukkig niet afknap ten. Het G.E.B. is gewaarschuwd en zal de schade herstellen. Het is natuurlijk een belangrijk pluspunt als een meubelstof een grote slijtvastheid bezit, maar bij het doen van een keus spelen kleur, dessins en structuur van het weefsel ook een belangrijke rol. De dralon meubel stoffen geven wat dit betreft zeer veel mogelijkheden. Zoekt u een mo derne stof dan kunt u kiezen uit een voudige platbindingen, keper, satijn, rips en mooie structuurdessins. Bij de jacquardstoffen (geweven dessin) u patronen voor moderne en klas sieke meubelen. Poolweefsels van dra Ion worden overwegend voor klas sieke en gematigd moderne meubelen gebruikt. Het aantal soorten is bij zonder groot. Om u daarvan een in druk te geven noemen we velours (pluche), epinglé, frisé, spiegelve- lours, velours gaufré, schaduwve- Het is dan ook begrijpelijk dat we bij het kopen van een bankstel infor meren naar de gebruiksduur van de bekleding. Dit laatste behoeft echter niet doorslaggevend te zijn. Er zijn royaal en zeer kunstig gestoffeerde bankstellen waarvan het overtrek ken een kostbare zaak is, maar er zijn ook modellen waarvan de stoffering geheel bestaat uit losse kussens. Een handige huisvrouwen kan dan zelfs nieuwe hoezen maken. De levensduur van de bekleding behoeft dan niet meer zo belangrijk te zijn. We heb ben bij meubelbekleding niet alleen te doen met de slijtage, maar ook met de vervuiling van de stof. Een zware katoenen bekleding is goedkoop en sterk, maar deze verzel vervuilt spoe dig en de stof wordt daardoor na kor te tijd ontoonbaar. De techniek heeft inmiddels niet stilgestaan en de laatste jaren is het gebruik van meubelstoffen gemaakt van synthetische vezels enorm toege nomen. Deze moderne meubelstoffen hebben enkele eigenschappen gemeen Zij zijn sterker dan vergelijkbare klassieke weefsels en kunnen boven dien meestal gemakkelijk worden ge reinigd. Verder lopen de eigenschap pen van deze stoffen nogal uiteen. De weefsels gemaakt van polyamide ve- zelfs zoals perlon, nylon en enkalon zijn bijzonder sterk maar verraden door hun uiterljjk dat ze niet ’’echt” zijn. Bovendien is de veerkracht van deze oersterke vezels minder dan van wol waardoor ze verwerkt tot ve lours gemakkelijk pletten. De be kende dralon vezels daarentegen zijn iets minder sterk, maar hebben een aantal eigenschappen waardoor ze bijzonder geschikt zijn voor meubel stoffen. Een dralon meubelstof is op het oog niet van wol te onderschei den en dit geldt niet alleen voor de vlakke weefsels, maar ook voor de poolweefsels zoals velours, epinglé en cord. De goede veerkracht van de dralon vezel maakt het mogelijk hier van hoogwaardige poolweefsels te maken die een grote weestand heb ben tegen pletten, niet vervilten en geen last hebben van pillen. Met dit laatste bedoelt de vakman dat de pooldraadjes tot bolletjes samenklon ten. Een niet minder belangrijke ei genschap van dralon meubelstof is, dat deze bekleding zich bijzonder ge makkelijk laat reinigen. Eerst even stofzuigen en daarna ontvlekken en reinigen met droogschuim. U kunt hiervoor het beste een grove poreuze synthetische spons gebruiken. Vlek ken van wijn, inkt en koffie kunnen op dezelfde wijze worden verwijderd. Vetvlekken verdwijnen door ze even met normaal vlekkenwater te be handelen. Dralon meubelstof neemt bijna geen vocht op, maar als het gaat om vaste bekleding moet u toch weinig vocht gebruiken om bescha diging van het binnenwerk van de stoffering te voorkomen. Afneembare hoezen van kussens gemaakt van vlakke dralon meubel stof kunt u ook in de wasmachine reinigen mits de temperatuur niet bo ven 30°C komt. Overtrekken van dralon velours (pluche) mogen wel met droogschuim worden behandeld, maar niet worden gewassen. Zowel vlakke als poolweefsels van dralon kunnen ook chemisch worden gerei nigd mits de droogtemperatuur niet boven 50°C komt. Dralon meubel stoffen veranderen niet van vorm en krimpen niet door het wassen. De kleurechtheid van deze moderne meubelbekleding is zeer goed en de bestendigheid tegen de inwerking van licht (lichtechtheid) is zelfs iets gro ter dan van wol. In andere landen en met name in Amerika wordt dikwijls gebruik ge maakt van zogenaamde slip-covers of afneembare overtrekken voor clubs en banken. Deze slip-covers worden dikwijls aangebracht over de vaste bekleding. Het dikwijls kostba re opnieuw-overtrekken komt hier door te vervallen. U koopt een nieu we slip-cover en de zaak is klaar. Afneembare overtrekken voldoen pas goed als u ze zonder gevaar kunt wassen of laten reinigen. De dralon meubelstoffen zijn hiervoor ideaal. Deze stof is snel droog en volkomen krimpvrij. Het is wel nodig dat voor hoezen van kussens en afneembare overtrekken krimpvrij garen is ge bruikt en de ritssluitingen van kunst stof zijn gemaakt. Geen enkele zitmeubelfabrikant geeft afgezien van fabricagefouten ga ranties op meubelstoffen. Dit is be grijpelijk want hij weet niet hoe z’n stoffen zullen worden gebruikt. Om dezelfde reden is het voor een verko per heel moeilijk om precies te zeg gen hoelang een bekleding zal mee gaan. Van de dralon meubelstoffen kan wat dit betreft alleen worden ge zegd dat ze aanzienlijk langer mee gaan dan wollen bekledingsstoffen van dezelfde prijs. De werkelijke ge- MOERKAPELLE Heel veel be langstellende ouders en andere be zoekers trok vrijdag en zaterdag naar de Floralia-tentoonstelling in het ge bouw van de openbare lagere school te Moerkapelle. Een gedeelte van dit gebouw was omgetoverd tot in een lusthof van bloemen en planten. Een bijzonder mooi gedeelte was ingericht door de heer J. P. Hoogeweegen, di recteur Eerste Ned. Plantenservice te Moerkapelle. Een border van door de leerlingen gekweekte planten trok uiteraard de meeste belangstelling. Ook waren er bloemstukjes door de ouders vervaar digd. De jury kende een eerste prijs toe aan mevr. Hoogeweegen. Tweede werd mevr. v. Amerongen. Mevr. De- wald kreeg de derde prijs en mevr. Duursma kreeg de eervolle vemel- ding. Van de vele atracties zoals sjoelen, schieten rad van avontuur grabbelton enz. werd druk gebruik gemaakt. De opbrengst komt ten goe de aan de oudercommissie voor bij zondere uitgaven o.a. St. Nicolaas- feest, schoolreisjes, filmapperatuur enz. Burgemeester Keijzer kwam verge- zelfd van Gemeente seer. G. J. A. Runsink de tentoonstelling met een bezoek vereren. Hij prees de grote ac tiviteiten van de Floraliacommissie onder leiding van de heer R. Dewald. Het groeiend aantal leerlingen toont duidelijk aan dat de school bin nen zeer korte tijd te klein zal zijn. Daarom zal er vanuit dit particulier initiatief nog meer activiteiten moe ten komen wanneer er een nieuwe school gebouwd zal moeten worden. Wij hopen dat er volgend jaar, als de tentoonstelling haar eerste lustrum zal vieren, een duidelijk antwoord op deze plannen zal zijn, ’’aldus de bur gemeester. Burgemeester Keijzer reikte tenslotte de prijzen in de vorm van waardebonnen uit aan: Klasse bloeiende planten: le prijs Ria Tamerus, 2de prijs Bart Klos, 3de prijs Ted Vollebrecht. Klasse bladplanten, le prijs Ted Vol lebrecht, 2de prijs Ted Vollebrecht, derde prijs Eric Jonker. Klasse Fuchsia’s: 1ste prijs Anne Duursma, 2de prijs Jolanda Wiite- koek, 3de prijs Gertje Bakker. Klasse Colleus: le prijs Gert Jan Hol stege, 2de prijs Wim Vermulm, 3de prijs Ria Tamerus. Eervolle vermel ding Leny de Bil. Buitenplanten: 1ste prijs Joke Drost, 2de prijs Johny Huurman, 3de prijs Johny Klomp, eerv. verm. Bart Klos. gemeester gebruik van de gelegen heid om hulde te brengen aan zijn Haagse ambtgenoot Kolfschoten, die binnenkort met pensioen gaat. ”Hij was een man, die inspireerde tot daden en in zijn sprankelende re devoeringen ons bracht tot grote prestaties en ons moed en vertrou wen gaf voor de toekomst - hoe moeilijk vaak ook het werk van een burgemeester is,” zo schrijft de heer Van der Hooft over zijn Haagse col lega, ’’Burgemeester Kolfschoten,wij zullen u nooit vergeten.” in 1 WADDINXVEEN De bestuur dersbond Waddinxveen-Boskoop (N.V.V.) hield vorige week in het Geref. Verenigingsgebouw een leden vergadering. In de goed bezochte vergadering werd besloten om in november een huldigingsavond te beleggen voor de leden die 25, 40 of 50 jaar lid zijn van het NW. Tevens werd besloten drie cursusavonden te houden. De onderwerpen zijn: Gelijken kansen in het onderwijs”, „Ruimtelijke orde ning en toekomstige werkgelegen heid” en „Moet de vakbeweging mee helpen aan de ontwikkelingshulp?” Ook werd nog aandacht besteed aan het feit dat de bestuurdersbond in 1969 50 jaar zal bestaan. Tot slot werd met een rondvraag de vergadering besloten. 4^.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 13