DE TIEN VAN DE LUIFELBAAN Voetbalclub „Be Fair” getroffen aan serie van vier '""M Helpt Perzië I Vi RAIFFEISENBANK Meisje overleden na aanrijding De Raiffeisenbank is goed voor uw gold èn voor uw verzekeringen nieuw Kostuum of Combinatie Politie heeft de handen vol inbraken T uinbouwcomplex dinsdag opgeleverd WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 45 66 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur I O Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen I Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen MODEHUIS BROUWER 5' I I WADDINXVEEN ft* DOKTERSDIENSTEN X------------ Er zijn talloze verzekeringsvormen. De Raiffeisenbank kent ze allemaal. Wij staan er neutraal tegenover. Vandaar dat de Raiffeisenbank u een waardevol en vertrouwd verzekeringsadvies kan geven. Wij rekenen naar u toe. Vandaar ons devies: De Raiffeisenbank is goed voor uw geldl Kruimeldiefje r ORGELS -PIANO'S^ ELEKTRONISCHE ORGELS Hollands Weekblad hart (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1968 21e JAARGANG - Nr. 1201 der Linde, de mensen Weer heeft de natuur toege- pen, machteloos om het grote 7 Op particulier initiatief is t, (foto Sjaak Noteboom). AB-6824 iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiinuiiiiiiu Het is niet uitgesloten, dat u met bovenstaande leidraad niet helemaal er achter is kunnen komen wie nu eigenlijk wie is. start gaan in hun nieuwe zaken aan de winkelgalerij Brederolaan, de ’’Luifelbaan”. In een uitgebalan ceerd trapezenummer laten ze zien, dat ze hun man netje staan. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Dat behoeft beslist geen probleem te vormen. De kwestie is meteen opgelost als u na dinsdagavond - (u komt toch óók op het openingsfeest?) - de volgen de morgen persoonlijk al die nieuwe winkels aan de Luifelbaan binnenstapt. U ziet de tien pioniers dan vanzelf in hun eigen branche aan het werk. WADDINXVEEN Het tweejarig meisje Annie Moons van de Hene- gouwerweg is maandag in het St. Jozef-ziekenhuis te Gouda overleden. Het kleutertje werd zondag voor een week op de Henegouwerweg aan gereden door een auto, toen het plot seling de weg overstak om haar va der tegemoet te lopen, die terug kwam van een kerkgang. Hoog in de top op de ladder J. van Triet, die de groente- en fruitbranche voor zijn rekening gaat ne men. Links van hem de doe-het-zelver De Bas jr. Op de trap rechts C. de Bruin, bedrijfsleider van Van Ringelesteins mini-markt. De twee dames zijn me vrouw Knuysting, die de bloemsierkunst gaat dienen (achter) en mevrouw De Jong van damesmodehuis ’’Nelly”. Zocht U een Kijk dan eerst bij i WADDINXVEEN Dinsdagmid dag 17 september om 4.00 uur zal de officiële oplevering plaatsvinden van het in opdracht van het gemeentebe stuur van Capelle aan den IJssel aangelegde tuinbouwcomplex aan de Bredeweg te Waddinxveen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Teneinde in de gelegenheid te zijn aan tuinders, wier bedrijven aan de stadsuitbreiding ten offer vallen, ver vangende grond te kunnen aanbie den besloot de gemeenteraad van Ca pelle op 18 november 1963 tot aan koop van het landbouwbedrijf van de heer A. Kroes te Waddinxveen. De oppervlakte van dit bedrijf bedroeg ruim 37 ha. Het ontwerp voor het aan te leggen complex werd vervaardigd door de Koninklijke Nederlandsche Heide Maatschappij in nauw overleg met het Proefstation voor de groen ten- en fruitteelt onder glas te Naald wijk. Het complex omvat 26 kavels. Voor de uitvoering van het ont werp voteerde de gemeenteraad op 6 december 1965 het benodigde krediet, waarna op 13 juli 1966 de aanbeste- In de nacht van donderdag op vrij dag volgde een inbraak bij het schil dersbedrijf van Van Tilburg aan de Dorpsstraat. Hier verdwenen de die ven met een bedrag van enige hon derden guldens. Het weekeinde bracht een inbraak in de huishoudschogl aan de Es- doomlaan. Hier werd een nog onbe kend bedrag aan geld gestolen. Tenslotte is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in de kapsa lon ’’Modern” aan het Koningin Wil- helminaplein. Over deze inbraak kan de politie in het belang van het onderzoek nog geen nadere inlich tingen verstrekken. Tot op heden heeft het onderzoek in al deze zaken nog geen aankno pingspunten opgeleverd. Uit niets is de Rijkspolitie tot nu gebleken, dat één en dezelfde inbrekersbende in deze serie misdrijven de hand zou hebben. ding van de aanleg van het complex volgde. De werkzaamheden werden opgedragen aan Gebr. Oldenburg te Nieuwendijk. De totale kosten van het object kunnen op rond 2.000.000,— worden gesteld. Inmiddels zijn reeds een aantal tuinders begonnen hun bedrijven naar Waddinxveen te verplaatsen. Met andere tuinders is de gemeente nog in onderhandeling. Gezien de grote belangstelling zal - naar het zich thans laat aanzien - het complex over niet al te lange tijd geheel in exploitatie zijn. C. A. van der Hooft, b burgemeester van Waddinx- veen. 1 Verder op dit zoekplaatje: links voor achtereenvol gens Van Eeuwen, wijnhandelaar en slijter, Blok, herenkapper en parfumeriën en Smit van schoen- handel- en reparatiewerkplaats „Ronaat”, Aan de rechterkant tenslotte de heren Van den Berg, ban ketbakkerij-kokerij en daarachter slager-poelier Van Beest. gelijke. Het zoontje vergat het kastje af te sluiten. Even later zag een buurvrouw de blonde jongen in het kastje scharre len. In de veronderstelling, dat hij mevrouw Wielaard aan het helpen was, sloeg zij hierop verder geen acht. Totdat de knaap zich plotseling uit de voeten maakte en snel op de fiets in de richting van de Brug ver dween. Zijn buit heeft een waarde van ongeveer zeven gulden. Mevrouw Wielaard, die de zaak nogal laconiek opvat, heeft geen aan gifte gedaan bij de politie. „Het gaat maar om zeven gulden en er zijn zoveel hoogblonde jongetjes. Ik kijk wel uit of ik die plaatjes op ’n fiets zie zitten. Tenslotte was het een beetje eigen schuld, omdat het kastje niet was afgesloten,” zo redeneert mevrouw Wielaard. ne mensen, machteloos. Mach- teloos om dit geweld te stop- Bij deze inbraken kan nog een kruimeldiefstalletje worden gevoegd, dat moet zijn gepleegd door een hoog blond jongetje van twaalf a dertien jaar. Dit knaapje sloeg vrijdagmid dag zijn slag bij het rijwielbedrijf Wielaard aan de Kerkweg. Het zoontje van mevrouw Wielaard had net een uitstalkastje aan de gevel gevuld met kleine spulletjes als transferplaatjes voor fietsen en der- WADDINXVEEN Een serie van vier inbraken, die in het midden van vorige week en in het weekeinde werden gepleegd, heeft de Rijkspolitie te Waddinxveen voorlopig handen vol werk bezorgd. Het zwaarst getrof fen is de voetbalvereniging „Be Fair”. Uit het clublokaal werd in de nacht van woensdag op donderdag door inbrekers een televisietoestel, een ge luidsversterker, een bandrecorder en een radio gestolen. leed te lenigen. Ondanks die onmacht kun- nen wij toch iets doen om de zwaar getroffen Perzische be- volking tot steun te zijn, kun- nen wij haar helpen om weer op te bouwen, wat zo bruut werd vernietigd. Op particulier initiatief is g met prinses Margriet als be- j j schermvrouwe een actieco- mité opgericht, dat onder de slagen en weer staan wij, klei- g -I BODEGRAVEN Tel. ,01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. naam ’’Dorp voor Perzië” bij- dragen inzamelt voor de her- bouw van één van die honder- den dorpen, die daarginds van de aardbodem werden wegge- j vaagd. Het comité stelt zich voor ogen Perzië een dorp van 400 gezinswoningen terug te geven. Daarvoor is zeer veel geld nodig. Eén zo een woning kost wel tienduizend gulden. Er zijn zoveel rampen, er is zoveel leed. Er is zo vaak ge- vraagd en zo vaak gegeven. Toch meen ik ook nu weer een beroep te mogen doen op de harten van de Waddinxveners. i Omdat het moet! Met nadruk beveel ik de actie ’’Dorp voor Perzië” bij u aan. De bevolking van Waddinx veen kennende vertrouw ik er op, dat in de toekomst daar in een Perzisch dorp een compleet ”Waddinxveens huis” zal kun- s nen staan. Het gironummer 282828 van de penningmeester ’’Actie Dorp voor Perzië” staat 1 wagenwijd open, s H I ■iniiinniiiiiiiiiiiiiii WADDINXVEEN Weer heeft de natuur in genadeloze j wreedheid toegeslagen. Hevige aardbevingen, die in de afgelo- pen weken het oosten van Per zië hebben geteisterd, beteken den voor duizenden weerloze mensen de dood, beroofden honderdduizenden van huis en haard. Tientallen dorpen wer- f den in minuten tijds tot onher kenbare puinhopen. Waddinxveen: P. van Kerkweg 214, tel. 2250. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, tel. 01802-204. Daar hebben we ze dan alle tien bij elkaar: de win-

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1