Puzzelrit Taptoe komt op Oranjelaan Jeugdsociëteit F Snelle meisjes van Kerken gaan samen Wissel beker trotse spuitgast voor in jeugdwerk Bezoek van Commissaris i uitgesteld Drie nieuwe scholen bekroning van samenwerking in „Scholenbouwteam Programma Bond Plattelandsvrouwen S-Hengelwedstrijd Repetitiebouw p W rf Pagina 3 o, 'gd ■WH» Gemeenschapsruimte Besparing WW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 12 september 1968 8 5 24 april: Eindavond. 17 december: Kerstavond. 18 maart: Demonstratie pottenbak- Dinsdag 17 december: Kerstavond. Maandag 14 april: Handwerkkoffer. Dinsdag 6 mei: Slotavond. Zeeuwse avond. 16 januari: Huishoudelijke verga dering. Na de pauze vertoont mej. T. Wigman films en vertelt over haar werk. De samenwerking behelst dat er een meisjesgroep en een jongensgroep van 11 t/m 14 jaar gevormd wordt. Deze komen beide op donderdag avond bijeen. Daarnaast komt er een tienergroep voor jongens en meisjes van 15 t/m 17 jaar. Deze vergadert op vrijdagavond. De clubavonden zullen worden ge houden in het clubgebouw van de Hervormde Kerk aan de Lange Zijde en in het zaaltje achter de Gerefor meerde Kerk in de Dorpsstraat. Als leiders en leidsters zullen fun geren mej. J. van Eijk en mej. C. van Wensveen (namens de Herv. Kerk); mej. R. v. Rooyen en mej. A. Bie- mond (geref.) en de heren L. Ch. Se- gaar herv.) en A. Biemond en A. de Beukelaar (geref.). Deze leiding zal regelmatig samen komen met twee mentoren, namelijk dhr. L. van Zuijlen, jeugdouderling in de Herv. Gem. en de heer P. Bijl Maandag 18 november: Mej. Mr. Dra. A. J. Blits houdt een lezing over: Wij en de psychologie, hoe kan ik komen tot een sterker, evenwichtiger en zinvoller leven? Maandag 17 februari: Lezing door burgemeester C. A. v.d. Hooft. Onderwerp: Inspraak van de vrouw in de gemeente. Na afloop ge legenheid tot vragen tsellen. 19 september: Zesde vormingsdag in de „Beursklok” op de Markt te Gou da. 22 oktober: „Indola Haarverzorging” geeft demonstratie permanent, wa tergolf, enz. 10 oktober: Algemene Najaarsverga dering in gebouw „Tivoli” te Utrecht 26 november: De afdeling viert het 30-jarig bestaan. Deze avond wordt verzorgd door eigen leden. 22 april: Algemene voorjaars verga?7' dering te Rotterdam. Bijl, Addy Ruts, Lenie Bot] v. Wilgen, Joke Wieser wei na alle nummers eerste en t !F!” ich, jke Ve- nz. I een les, Ier. die ten 1de :at- ge ïnd ^d£ en j te en de sën ken door de heer J. Muller te Am sterdam. 26 maart: Gecombineerde avoad te Moerkapelle. I In februari wordt een gecombineer de avond gehouden met de Holland se Maatschappij van Landbouw, de Plattelands jongeren en de afdeling Moerkapelle. De heren worden hier bij ook uitgenodigd. WADDINXVEEN Het officiële bezoek, dat de Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, op maandag 14 ok tober aan Waddinxveen zou brengen is uitgesteld tot maandag 11 novem ber. Een zeer belangrijk element in al deze scholen vormt de gemeen schapsruimte, die - duidelijk geïso leerd van de leslokalen - gebruikt Als je een rechtgeaarde Hol landse jongen vraagt wat hij later wil worden heb je zo’n kans van negen op tien dat hij antwoordt ’’Brandweer”. Nu, die aspiraties heeft de Wad- dinxveense schooljeugd zater dag weer van harte kunnen uit leven op de traditionele jeugd- brandweerdag aan de Verleng de Stationsstraat. kan worden voor allerlei activiteiten. In de schoolgemeenschap kan zij o.m. dienen als handenarbeid- en handwerklokaal, als aula en als bi bliotheek. Daarbuiten biedt zjj ook een voortreffelijke vergaderzaal. Ook specifiek voor het type school, dat het scholenbouwteam aanhoudt, is de afscheiding tussen de eerste leerkring (eerste en tweede klas) en de hogere klassen. De kleintjes heb ben in deze schakelbouw hun eigen meest spuitvaardig uit de bus. Een heel trotse Johnny Ver sluis mocht uit handen van burgemeestersdochter Marlies Een van de nieuwe scholen in Vleuten-De Meem, waar van de bouw tot stand kwam door de samenwerking in het Scholenbouwteam. ZEVENHUIZEN De afdeling Ze venhuizen stelde de agenda als volgt op: In de finale kwam tenslotte de christelijke MAVO-school ’’Prinses Wilhelmina” als het WADDINXVEEN De staatsecretaris van onderwijs, mr. J. H. Grosheide, heeft dinsdag in de gemeente Vleuten-De Meern onder Utrecht drie nieuwe lagere scholen - een openbare, een christelijke en een katholieke - in gebruik gesteld. Hiermee werd een nieuwe bekroning bereikt van het werk van het „Scholenbouwteam Midden-Holland”, een samengaan van twintig gemeenten op het gebied van de scholenbouw, waartoe de burgemeester van Waddinx veen C. A. van de Hooft in 1966 het initiatief nam. ZEVENHUIZEN Zaterdagmor gen om zes uur heeft de hengelsport- vereniging „Zevenhuizen - Moerka pelle” de zevende en vooorlaatste kampioenswedstrijd in de Rotte ge houden. Er waren 24 deelnemers, waarvan er acht niets vingen. De uitslag is: I. J. Ottevanger 960 gram, 2. C. Boe- vée 945 gram, 3. W. Metselaar 700 gram, 4. W. Keijzer 595 gram, 5. A. v. Erk 585 gram, 6. C. Vonk 570 gram, 7. H. Breedijk 565 gram, 8. W. Haan 500 gram, 9. C. Brands 410 gram, 10. J. Breedijk 375 gram, 11. A. Wilten- burg 330 gram, 12. P. Vermulm 295 gram, 13. G. L. A. Janssen 295 gram, 14. C. Klomp 150 gram, 15. M. Jan sen Jzn. 140 gram, 16. O. Geysen 75 gram. WADDINXVEEN Door een mis verstand vermeldden wij vorige week, dat de jaarlijkse taptoe van het fanfarecorps ’’Concordia” op 28 september zou worden gehouden op het voetbalveld van Verheul. Het muzikale festijn zal echter - traditie getrouw - worden gegeven op het schoolplein aan de Oranjelaan. Donderdag 10 oktober: De heer Muller verzorgt een demon stratie op de originele draaischijf met daarbij een korte inleiding over keramiek. Dinsdag 24 september 1968: Lezing door mej. Onderdijk, ec. soc. voorlichtster. Onderwerp: Huisvrouw zijn in deze tijd. Bij genoeg deelna me is hieraan een cursus verbonden. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft voor het seizoen 1968/69 het volgen de programma samengesteld: ZEVENHUIZEN De afdeling Zevenhuizen van Jong Volksonder wijs heeft zaterdagmiddag ’n geslaag de puzzelrit gehouden. Hieraan na men deel 42 auto’s, 5 brommers en 20 fietsers. De automobilisten moesten een parcours van 60 km rijden. De rit voerde van Zevenhuizen naar Moer kapelle, Bleiswijk en Hazerswoude en via Waddinxveen terug naar Ze venhuizen. De bromfietsers deden in een rit van 43 km dezelfde plaatsen aan. De fietsers behoefden maar 10 kilometer te rijden en bleven in Ze venhuizen en Moerkapelle. De uitslagen zijn: Fietsen le prijs: H. J. Huldy, Zeven huizen 91 strafpunten. Poedelprijs: Anja Dorst, Zevenhuizen, 316 straf punten. Bromfietsen: le prijs: J. v. Noort, Zoetermeer, 191 strafpunten. Zeven andere scholen zijn in aan bouw, aan de voorbereiding van de bouw van nog 26 scholen wordt ge werkt. Het architectenbureau Stuur man, dat reeds veel ervaring had op het gebied van de scholenbouw, heeft geen eenheidsprodukt ontworpen, maar wel gekozen voor een basissys teem met identieke schakeleenheden Deze schakeleenheden bevatten steeds een leslokaal met eigen gar derobe en toiletgroep. Naar gelang de behoefte kan het aantal lokalen worden bepaald. Het besluit tot dit uitstel is geno men na onderling overleg tussen bur gemeester Van der Hooft en de ka binetschef van de goeverneur. Ver scheidene programmapunten, die men op de agenda van 14 oktober wilde plaatsen, bleken tegen die tijd nog niet uitvoerbaar. In de maand respijt, die nu is verkregen, zal een aantal belangrijke projecten, die nu nog in uitvoering of voorbereiding zijn, aan een voor Waddinxveen meer representatieve agenda kunnen worden toegevoegd. Zo zal tegen die tijd de prins Wil lem Alexander-tunnel geheel gereed zijn en kan ook het gedenkteken voor koningin Wilhelmina in zijn vol ledige opzet zijn uitgevoerd. Verder zijn er plannen om aan de bezoekdag een massale boomplantdag voor de jeugd te organiseren in het recreatie gebied rond het nieuwe zwembad. Woensdag 22 januari: Jaarvergadering. Boekbespreking door mevrouw E. Herwig-van Zelm van Eldik. Woensdag 12 maart: Demonstratie van Paasgerechten en gebruiken. Huishoudelijke voorlich tingsdienst ten plattelande. In deze samenwerking werd het mogelijk na een uitgebreide research een schooltype te ontwikkelen, dat in seriebouw een kostenbesparing van tien tot vijftien procent met zich meebracht. Buiten genoemde gemeenten heb ben in het scholenbouwteam zitting de rijksinspecteurs voor het onder wijs, een hoofdambtenaar van het ministerie, het Waddinxveense ar chitectenbureau Stuurman N.V. als ontwerper van het prototype en de stichting Ratiobouw. In het korte bestek van anderhalf jaar, dat deze samenwerking nu duurt, zijn reeds zeven scholen ge reed gekomen, die anders waar schijnlijk nu nog niet aan een bouw vergunning zouden zijn toegeweest. Twee hiervan staan in Waddinxveen (de Jan Ligthartsschool en de St. Paulusschool), drie zijn er nu bijge komen in Vleuten-De Meem. Deze dagen zullen de start zijn van het gezamenlijk jeugdwerk van de Hervormde Gemeente en de Gerefor meerde Kerk. Biede kerkeraden hebben hun to- stemming hiervoor gegeven. De nood, waaruit het initiatief is geboren, is het feit dat er in de her vormde gemeente de laatste jaren weinig belangstelling was bij de jeugd voor het clubwerk. Op dit punt ligt er in de hervormde kerk een vol komen braak terrein. Wel heeft de Hervormde Gemeente een verenigingsgebouw, aan de Lan ge Zijde. Daar de nieuwe opzet zal hier ook gebruik van worden ge maakt. In de Gereformeerde Kerk draaide het jeugdwerk daarentegen goed, maar het aantal jongelui was te gering om dit groots op te zetten. Overigens waren reeds lang Her vormde Jongeren lid van de Geref. Jeugdclubs. Nadat het initiatief gebo ren was, werd een gecombineerde avond belegd. Op deze avond waren aanwezig le den van beide kerkeraden, afgevaar digden van de hervormde jeugdcom missie en de gereformeerde ouder- commissie. Als bijzondere gasten wa ren er toen ds. J. Goumare, bestuurs lid van de landelijke gereformeerde jeugdorganisatie en ds. M. de Rui ter Van de hervormde jeugdbonden. afdeling met aparte ingang en speel plaats. Bij de keuze van het bouwmateriaal is gestreefd naar zoveel mogelijk ef ficiency. Een aluminiumbekleding aan de buitenkant maakt schilder werk overbodig, de zolderingen zijn opgetrokken uit hout, waardoor stuc werk achterwege blijft. Ieder over gebleven hoekje is uitgebuit als werkruimte. En wat vooral belang rijk is in dit moderne schooltype: de kinderen hebben door de brede glas wanden een zee van licht en lucht. van der Hooft onder het toe ziend oog van wethouder Lips de wisseibeker in ontvangst ne men. (foto Sjaak Noteboom) De inspiratie tot dit initiatief vond de burgemeester in een artikel van de hand van de staatssecretaris, dat kort daarvoor in het blad ’’Uitleg” was verschenen. Hierin stelde de ma gistraat, dat indien men kon zorgen voor een arbeidsbesparende repetitie bouw van zes noodzakelijke scholen men met voorrang rijksgoedkeuring kon verwachten. Inmiddels is de bouwcapaciteit zodanig verruimd dat de arbeidsbesparing bij deze se riebouw van minder belang is ge worden dan de besparing van kosten die bij de nog steeds stijgende be hoefte aan moderne scholen door sa menwerking kan worden bereikt. De bundeling van krachten heeft onder leiding van de heer Van der Hooft de gemeenten Aarlanderveen, Alphen a.d. Rijn, Berkenwoude, Bo degraven, Boskoop, Heemskerk, Jut- phaas, Leiderdorp, Lekkerkerk, Lis- se, De Meije, Moordrecht, Nieuwer- kerk a.d. IJssel, Rotterdam, Vleuten- De Meem, Voorschoten, Waddinx veen, Woerden, Wormerveer en IJs- selstein rond de tafel gebracht. Auto’s B-klasse: le prijs J. Simonis, Hazerswoude 195 strafpunten, 2e prijs G. van Herk, Capelle aan den IJssel, 223 strafpnt, 3e prijs. A. Win kel, Nieuwerkerk a.d. IJssel, 319 strafunten. Poedelprijs C. Koren, Zevenhuizen, 657 strafpunten. Auto A-Klasse: le prijs: P. v. Herk, Capelle a.d. IJssel, 104 strafpunten (tevens wisselbekers), 2e prijs C. No bel, Zevenhuizen, 152 strafpnt, 3e prijs J. Winkel, Nieuwerkerk a.d. IJs sel, 194 strafpnt. Poedelprijs: W. Groenesteijn, Zoetermeer, 467 straf punten. Onderweg werd het gehele gewicht van auto en inzittenden gewogen en moesten de deelnemers hier naar ra den. De heer F.v.Ditshuizen uit Delft won een beker omdat hij het gewicht van 820 kg precies goed gokte. Na af loop werd onder startnummer een draagbare radio verloot. Deze werd gewonnen door dhr. Hogenduin te Zoetemeer. bewezen - I- ZEVENHUIZEN Vrijdagavond gaat in Zevenhuizen een geheel nieu we opzet van het kerkelijk jeugd werk van start. In de hal van de fa. Gebr. v.d. Knaap aan de Noordelijke Dwarsweg wordt dan een groot jeugdspeelfestijn gehouden. Dit wordt voortgezet as. zaterdagmiddag en -avond. In een uitermate spannende strjjd hebben ze als echte spuit gasten zware hindernissen (een evenwichtsbalk) getrotseerd om dan met de brandslag het zware vakwerk te verrichten: een bal door een kooi spuiten. Zo op het eerste gezicht een wissewasje, maar o, wat kan zo’n slang onder druk rare sprongen maken. WADDINXVEEN Onder goede weersomstandigheden heeft de meis jesgroep van A.V. 65 weer bewezen de snelste D-meisjes van kring Gouda te hebben de grj staande uit Joke Kuipers, Wïh Helma op bij- ^eede of derde zodat het clubkampieonschap wel voor de Waddinxveensen is. De C-meisjed deden het iets min der goed op de"technische nummers vooral, maar het lopen ging hier ook uitstekend. De ploeg bestond uit Gia Kwaak, Janneke Bron wasser, Ka- rien Velcjberg, Tonny Goor en Mar- ja Boerrna. De tweejSloegen werden bij de es tafette met ruim verschil eerste. Er was een groot aantal deelneemsters zodat de hele middag gevuld was. De meisjes staan onder leiding van C. van Leeuwen (gediplomeerd jeugdleider). Volgend jaar hoopt hij met 2x2 ploegen uit te komen. WADDINXVEEN Morgenavond om 8 uur start in het verenigingsge bouw aan de Burgemeester Troost- straat de nieuwe jeugdsociëteit ’’Se cond Step”. Aan de openingsavond werkt mee de beatgroep ’’Swinging Soul Machine”. De gehele Waddinx veense jeugd is op deze avond en de daarop volgende welkom. Het ligt in de bedoeling gedurende de winter geregeld bijeenkomsten te houden, waarop zowel beroeps- als amateur bands zullen optreden. i'

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3