Honderden mensen was een M OPEL OLYMPIA!! In de salondfyan Compeer kan een kind de was doen Vuurpijlen overstemmen burgemeester bijeen op feestelijke opening winkelcentrum Luifelbaan Dierenbescherming trekt aan de bel Klokkespel I Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen I Kom eens genieten van de felle, snelle, jonge luxe van een BURGEMEESTER EREVOORZITTER „DE BRUG" leven van de gemeente. VAN MANNENKOOR „U heeft het goed gedaan” Koffiekopjes re beheer van onroerende goederen. Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Vuurwerk ORGELS - PIANO'S" ELEKTRONISCHE ORGELS Kolossale mand FLUWELENSINGEL 59a TEL. 01820-7122 GOUDA Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1968 21e JAARGANG - Nr. 1202 L I Wi W alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Mauritslaan te Waddinxveen. De komst van die officiële dames en heren was ingeleid door een knal lend vuurwerk, waaruit tenslotte in een kader van draaiende vuurzonnen de naam ’’Luifelbaan” oplichtte, het aansteken van de feestverlichting en hun spulletjes weer klaar zijn voor de linnenkast. Beslist een mooie aanwinst, die salon van Jan Compeer. Een kind kan er de was doen. WADDINXVEEN „Kunt u even wachten met vuurpijlen afsteken tot ik ben uitgesproken?” Een wanhopige kreet van burgemeester Van der Hooft dinsdagavond over de stampvolle Brederolaan, waar hij het nieuwe winkel centrum „De Luifelbaan” zou openen. Maar de man, die als een sluipschutter met zyn fakkel over het lage dak aan het begin van de galerjj ging, hoorde in zijn enthousiasme de edelachtbare woorden niet. „Boeng-”, daar ging weer zo’n vuurpijl. En „Ohhhh!” klonk het uit duizenden kelen. Een kostelijk in cident, dat eens te meer onderstreepte hoe iedereen daar in feeststemming was. Tenslotte wachtte de burgemeester berustend lachend af tot de vuur- werkman zijn activiteiten staakte. Want zijn redevoering mocht dan wel ver traagd worden, één ding was niet meer tegen te houden: de „Luifelbaan” ging deze avond open. goed met de winkeliers: Burgemeester Van der Hooft is erevoorzitter geworden van het ’’Brugkoor”. Hier reikt voorzitter J. Valk hem onder het toeziend oog van mevrouw Van der Hooft de oorkonde uit. (foto Sjaak Noteboom) Voorzitter J. Valk installeerde ver volgens de erevoorzitter, waarbij hij hem een oorkonde overhandigde. Er waren bloemen voor mevrouw Van de Hooft, mevrouw In ’t Hol en me vrouw Scheepers, echtgenote van de dirigent. Ter hulde van de koningin zong het koor hierop ’’Domine Sal- vam fac Reginam!” van A. Giesen. In zijn dankwoord betrok de burge meester ook de notaris, die niet al leen beschermheer, maar ook ac tief meezingend koorlid is, alsmede dirigent Scheepers. Na het officiële gebeuren zqpg het koor verschillen de liederen, waarvan vooral het ’’Bo ven de sterren daar zal het eens lich ten” van Franz Abt grote indruk maakte. Ook de Franse volksliederen van sopraan mevrouw Scheepers oog sten veel succes. Het ”Brug-koor” kon op deze bij zondere avond, welke door veel belangstellenden werd bijgewoond, prompt vier nieuwe leden inschrijven. Het ledental is hierdoor op vijfen veertig gekomen. aan het hadden -neveld) en de neon-naam, die |ècht helemaal van de winke- liers is. Redaktle en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dlnsdag- middag 12 uur. Tijdens de intieme bijeen komst in de Klaas de Vries- school, die aan de opening van de Luifelbaan vooraf ging, zorgde aannemer J. Reym voor een prachtige conference, die een Wim Kan niet zou hebben misstaan. Hij vertelde het bi zarre verhaal van ”de klok”. Op een receptie had de heer Kraneveld, directeur van Openbare Werken, Reym ge vraagd of hij nu niet voor een klok in de nieuwe winkelga lerij kon zorgen. ’’Ach, onder een borreltje beloof je dan zo iets.” Dus praatte hij met di recteur Hofman van het Be drijfspensioenfonds en archi- techt Verweij. Met z’n drieën zou zo’n klok er wel af kunnen. Het gerucht over deze milde gave bereikte de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer van Ringelenstein. Hij was erg blij en zag de klok al midden voor de Luifelbaan staan. ’’Niks in het midden. Aan het einde van de laan staat hij es thetisch veel verantwoorder en dan kunnen de mensen van de Staringlaan het ook zien,” vond de heer Kraneveld. ”Ik kon toen kiezen met wie ik ruzie zou maken,” vertelde de heer Reym, ”met Kraneveld of met de winkeliers. Ik koos Kraneveld, omdat die toch vol gend jaar met pensioen gaat.” Maar de heer Kraneveld hield voet bij stuk en kwam met de afbluffer: ’’Bovendien is die klok niet van de winke liers maar van de gemeente. ’’Want niet voor de midden standers, maar voor het ge meentelijk belang was hij des tijds dat receptie-babbeltje be gonnen. Tegen zoveel list konden de heren Reym, Hofman en Ver- I„>ey niet op. Ze maakten het Jnamens "dit trio bood nu de heer Reym .de Luifelbaners de naam van Kun galerij aan, die in gigan tische neonletters aan de eer- £Ste gevel prijkt. Zodat de Luifelbaan wordt gemarkeerd door twee lichten- ■.5 t. de punten: de klok (van Kra- WADDINXVEEN Van 23 tot 28 september zal in Waddinxveen we derom huis-aan-huis worden ge vraagd om een bijdrage ten bate van het werk van de afdeling Gouda e Omstreken van de Nederlandse Ve reniging tot Bescherming van Die ren. Voor hen die reeds langer in Wad dinxveen wonen zijn dit bekende klanken. Voor de nieuwe inwoners van deze zich zo snel uitbreidende gemeente is het wel goed te weten dat him hier een aktieve afdeling van de bekende landelijke vereni ging ten dienste staat. Een afdeling die niet slechts op korte afstand een asiel voor zwerfdieren, annex die renpension exploiteert, maar ook deskundig hulp kan verlenen waar kleine en grote huisdieren of dieren in de vrije natuur op enigerlei wijze in nood verkeren of hulp behoeven. Er wordt zonder gemeentelijke- of andere overheidssubsidies gewerkt. Het is dus duidelijk dat particuliere financieële steun, onder andere in de vorm van kollekte-opbrengsten, dringend nodig is. Denkt hieraan als de Dierenbescherming komende week bij u aan de bel trekt. Ook kunt u de afdeling belangrijk steu nen door lid te worden van de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren (min 7,50 per jaar incl. maandblad). Voor alle verdere informatie kan men zich wenden tot: Waddinxveen: C. Metselaar, J. W. Frisoweg 9; J. G. Bakker, Pr. Bea- trixlaan 40, tel. 2884; Gouda: Dieren asiel, Bloemendaalseweg 41, tel. (01820) 2678; Reeuwijk: Mevr. A. M. Koster-Bouman, afdelingsvoorzitster Thorbeckelaan 3, tel. (01829) 2796. ■“■jjp. J**-,- V autohandel n.v. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure den - naar binnen stroomde boden de 10-jarige Elsje van Ringelenstein en de 11-jarige Jeanette van Beest, dochtertjes van twee der Luifelba ners, de burgemeester en zijn echt genote een kolossale mand aan, ge vuld met een rijk assortiment van artikelen, die in de tien nieuwe za ken te koop zijn. Er werden felicitaties uitgesproken door de heer H. K. van der Loo na mens de Middenstandsvereniging, drs. B. W. Buenk, secretaris van de Kamer van Koophandel en de heer C. van Mourik namens het winkel centrum Oranjewijk. Daarna konden de officiële gasten zich tussen,, het drommende publiek mengen om de op hun paasbest inge richte winkels te bezichtigen. De feestelijke opening van het winkelcentrum „Luifelbaan” werd maandagavond al zachtjes voorbereid door een groot aantal lieftallige dames, die de bewoners van Vondelwijk, Oranjewijk en Snijdelwijk namens de winkeliers huis-aan-huis een fles heerlijke vruchtensap aanboden. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN ’’Wanneer ik vooruit had geweten, dat u mjj op deze wjjze zou ontvangen en in uw midden opnemen was ik zeker met meer schroom naar u toegekomen om het erevoorzitterschap van uw koor te aanvaarden. Een enkele keer eerder heb ik een dergeljjke functie aangeboden gekregen, maar de wjjze waarop u dit heeft gedaan is mij nog nooit overkomen. Zij verraadt dui delijk de sfeer in uw koor. Ik gevoel nu ook duidelijk de verantwoorde lijkheid van deze functie, die niet ’’zomaar” een erevoorzitterschap is. Hier zal ik wel terdege iets voor moeten doen. Ik hoop me daarom ook geheel voor ons koor in te zetten.” Met deze woorden aanvaardde burgemeester C. A. van der Hooft maandagavond in het Verenigings gebouw aan de Stationsstraat het ere voorzitterschap van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ”De Brug”. Nadat de burgemeester met zijn echtgenote de zaal was binnen geleid zong het koor hem het oer- Nederlandse lied ,,’t Is Oranje, ’t blijft Oranje” in een bewerking van D. v. d. Bosch toe. Beschermheer notaris J. in ’t Hol zette hierna de betekenis uiteen van de dezer dagen ontvangen koninklij ke goedkeuring op de statuten en het belang van het koor in het culturele --I h het pittige optreden van ’’Concordia” en de ’’Cormula’s”. In een intieme bijeenkomst in de gemeenschapsruimte van de Klaas de Vriesschool, had tevoren de heer G. van Ringelenstein namens zijn collega’s de gasten verwelkomd. Hieronder bevonden zich naast de burgemeester en diens vrouw de wethouders Lips en Van Tol, de ge meentesecretaris en mevrouw Jennée notaris In ’t Hol, de directeur van openbare werken de heer Kraneveld vele hoofdambtenaren, secretaris Buenk van de K. van K. en verte genwoordigers van de middenstand- verenigingen. Een bijzonder aardig gebaar won al meteen sympathie voor de winke liers van de Luifelbaan. Het hoofd van de Klaas de Vriesschool, de heer C. M. Visser, werd in dank voor zijn gastvrijheid verrast met een servies van zeventig koffiekopjes, het enige waar het zij» fraaie school nog aan schortte. De maandagavond, die openingsfeest voorafging, een vijftigtal dames al voor een ver rassing gezorgd: in de Vondelwijk, Oranjewijk en Snijdelwijk boden zij namens de winkeliers alle daar wo nende gezinnen huis aan huis een kostelijke fl.es vruchtendrank aan. Honderden en nog eens honderden waren gekomen om dit feest mee te beleven. ”Ik heb nog nooit zoveel mensen bij elkaar gezien voor de opening van een winkelgalerij,” zei de burgemees ter (toen hij eindelijk aan het woord kwam). ”De middenstanders zijn moedige mensen geweest. Mensen,die de moed hebben gehad hun geld te investeren in deze prachtige winkel bedrijven. Alle tien hebben ze ge zegd: daar moeten we bij zijn. Naar mijn oordeel heeft u het goed ge daan.” ”Uw branche-verdeling, uw in richting, als ik zie, wat u ervan heeft gemaakt, weet ik zeker dat het voor het Waddinxveense publiek onmo gelijk zal zijn uw winkels voorbij te lopen. Ik wens u van harte geluk.Als u de service verleent, die voor een goede klantenbinding nodig is, dan weet ik zeker dat de Luifelbaan een goede toekomst tegemoet gaat.” Ook de ’’Vondelwijkers” feliciteer de de burgemeester met deze prach tige aanwinst. ”Tot u wil ik zeggen: koopt in uw eigen winkels, zodat de winkeliers gelegenheid krijgen hun zaken steeds mooier uit te breiden.En tot alle Waddinxveners: koopt in uw eigen galerij, koopt in uw eigen dorp.” In het begin van zjjn toespraak had de heer Van der Hooft al warme dank gebracht aan degenen, die de winkelgalerij ”dit kunstwerk aan de Brederolaan” tot realiteit hebben ge maakt: de heer D. Hofman, directeur van het Bedrijfspensioenfonds voor de baggerbedrijven, dat opdracht heeft gegeven tot de bouw, het archi tectenbureau Stuurman (en met na me architect Verwejj), dat het ont werp heeft gemaakt en aannemings bedrijf J. Reijm n.v., dat het werk heeft Uitgevoerd. Over het ontwerp: ”Wat u hier heeft gemaakt is een werk, waar ie der architectenbureau trots op kan zijn en waar vele gemeentebesturen als voorbeeld naar zullen komen kij ken.” Over de bouw: ”U heeft op sublie me wijze uitgevoerd, wat zo mooi op papier was gezet en u heeft daarbij de winkeliers alle service verleend.” Vijf dames, die bij de eerste steen legging ook al hun charmante mede werking hadden verleend, kregen uit de burgervaderlijke handen met o- ranje linten versierde sleutels om de winkels officieel te ontsluiten. Ter wijl het publiek - niet meer te hou-» dejongs WADDINXVEEN Hoe hij erop is gekomen weet hij zelf niet precies. Wel weet Jan Compeer, dat hjj al drie, vier jaar met het idee in het achterhoofd liep om naast zjjn slage rij in Waddinxveen ook een wassalon te vestigen. Een paar maanden gele den kon hij ineens het pandje Kerk- weg 153, een woonhuis, op de kop tikken. Dinsdag, zonder officiële poespas van een opening, hield hij daar openhuis en konden enige hon derden belangstellenden- waaronder de burgemeester en de gemeentese cretaris- zien hoe Compeer zjjn plan nen heeft waargemaakt: ’n juweeltje van een volautomatische wassalon presenteerde zich als een welkome hulp voor de Waddinxveense huis vrouw. In een zee van bloemen staan ze aar: zeven geruisloze, automatische wasmachines (waarvan er vijf goed zijn voor vijf kilo en twee voor tien kolo gezinswas), twee centriuges en twee droogtrommels. Op de achter grond als grote trots een machtige elektrische mangel. De wasmachines zijn staaltjes van het modernste technische vernuft.Via een ponskaart, die afgestemd is op alle onderdelen van de wasbehande ling voor elke specifieke was, wor den de machines geheel elektronisch bestuurd. Als het wasprogramma na onge veer een half uur is afgewerkt staan de centrifuges klaar om het eerste droogwerk op zich te nemen. De droogtrommels maken daarna de was in tien minuten kastdroog. Voor het platgoed, dan anders nog het tijdrovende strijken vergt, is er dan tenslotte de reuzemangel, die in een mum van tijd zijn plicht doet. In de tuin staat het ketelhuis met de hogedrukketel, die de machinerie binnen aan het werk houdt en niet te vergeten een waterzuiveringsma- chine, die het waswater voor het ge bruik ’’onthardt”. In Waddinxveen voorwaar geen overbodige luxe. De hele salon heeft een bijzonder rustige, prettige sfeer, geeft nergens de indruk van een naargeestige was serij. In een hoek een zitje, waar de huisvrouwen met een kopje koffie gezellig koutend kunnen wachten tot

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1