Ondanks vernielingen door vandalen: daar mee naar ze verbouwd ruim Klaverjasnieuws Bakkerij van De Graaff werd Expositie werk Theo den Boon „Moeten Damnieuws Parijs „De Gouwe” besluit seizoen met daverend zwemfeest Tuinbouwcentrum Bredeweg overgedragen voor de bereidheid zich te richten naar de noodzakelijke wensen van de gemeente Waddinxveen. I I X I RT I ■1 I I Pagina 5 BK A A G E N DOKTERSDIENSTEN E E „Doldriest” Voetbalwedstrijd Kankerbestrijding Jeugddiensten WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 19 september 1968 >68 Bij het gecostumeerd spriet- lopen, een van de uiterst ris- Gea Burggraaf zich ais ”twee- kante nummers van het grote ling” over het dreigende wa ter. (foto Sjaak Noteboom) 1 .1 Waddinxveen: Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, tel. 2112. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. E ZEVENHUIZEN De Klaverjas- vereniging „Hotel Vos” heeft donder dagavond de eerste wedstrijd over drie ronden gehouden. De heer J. v. d. Broek toonde zich het sterkst daar hij de rest met ruime voorsprong achter zich liet. De uitslag is: 1. J. v.d. Broek 5111 punten; 2. A. Verhoef 4854 punten; 3. G. Meijer 4749 punten; 4. W. van Erk 4671 punten; 5. C. Gravesteijn 4671 punten; 6. C. Koppenaal 4668 punten; 7. A. de Kooter 4639 punten; 8. C. Tol 4629 punten; 9. W. v.d. Hoek 4621 punten; 10. P. Verwaal 4612 punten. aan te tonen, dat hun stokoude brikje nog tot hetzelfde in staat was als die tijdgenoten, die in 1898 voor het eerst de Wat doe je als je een ver nieuwde hakkerjj opent? Dan knip je geen lint door, maar zet het mes in het lange Franse stokbrood, dat de toegang blokkeert. Zo deed burgemees ter Van der Hooft het tenmin ste bij brood- en banketbak kerij De Graaff aan de Zuid- kade, nadat zijn echtgenote de winkeldeur had ontsloten. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De Waddinx- veense kunstschilder Theo den Boon exposeert onder auspiciën van de kunststichting van 25 september tot 12 oktober schilderijen in de lees zaal van de Openbare Bibliotheek. De dichter Arjen Struik zal de ten toonstelling woensdagavond 25 sep tember om 20.30 uur openen. WADDINXVEEN De vandalen, die hebben geprobeerd het slotfeest van de zwemclub ,,De Gouwe” schipbreuk te doen lijden, hebben hun zin niet gekregen. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben deze onbekende vlegels al het voorbereidende werk voor dit festijn gesloopt en alle attri buten in het water gegooid. Verbeten, maar met laaiende energie hebben de leden zaterdag de hele zaak echter weer opgebouwd. Zodat het zaterdag avond ondanks alles - of misschien juist door deze opofferende moeite - een daverend feest is geworden. Burgemeester J. van Dijk van Ca- pelle vertelde, dat in zijn gemeente raad in 1965 het plan door een der raadsleden nog ’’doldriest” was ge noemd. Het feit, dat reeds acht ka vels zijn verkocht, met veertien kwe kers onderhandelingen zijn gevoerd en de resterende kavels nu al nodig zijn voor uitbreiding heeft deze woor- In zijn openingswoord, dat aan het uitgebreide programma vooraf ging, dankte de heer De Graaf namens het bestuur terecht de jongens, die zich te elfder ure zo eendrachtig hadden ingezet. Het feest werd geopend met een ’’Parade der Kampioenen”. Alle po- lo-zeventallen, die het afgelopen sei zoen de titel in de wacht sleepten, zwommen aan het publiek voorbij. En dat gaf heel wat te zwemmen: het eerste dames-team, het eerste, twee de en derde herenteam en tot slot de adspir anten-j ongens. Hierna gaven de jongste leerlingen van badmeester Arie Troost een de monstratie van hun kunnen. Eerst liet een twintigtal kinderen zien hoe de opzet van de zwemlessen is. Daar na het verbluffend resultaat van die lessen: de 5-jarige Marieke Veene- mans en de 4j-jarige Sidney van Zon dartelden als visjes door het wa ter. De laatste nam zelfs een onver schrokken duik van de twee-meter plank, daarin vooraf gegaan door een tiental iets oudere kinderen. Springen, dat konden de leden van de Haagse springclub ’’Joop Stotijn” ook. Zij gaven een bekoorlijke de monstratie schoonspringen. Namen als die van Hans Feis, Nederlands kampioen torenspringen, jeugdkam pioen Rob Voorbij en Edwin Miede- ma, Frans van Konijnenburg, John ny Peters en Mellie Schipholt ston den bij voorbaat in voor hoge klasse en voor een duidelijke waardering bij het publiek. Er is weer kostelijk gelachen om het gecostumeerd sprietlopen, waarbij Schouwburg: za., zo. 7, 9.15 uur, ma. di., wo. 8.15 uur: Moeras der zonde. (18). in de matinee’s: za. 3 uur, zo. 3, 5 uur ma., wo. 2.30 uur: Ontsnapping uit Istanboel. (14j). Thalia: do., vr. 8.15 uur, za., zo. 7, 9.15 uur; ma., wo. 8.15 uür (dinsdag be sloten voorstelling): Blow-up2 (18j). Vrijdagnacht 10.30 uur: Geen tranen voor een moordenaar. 18 j. za. 2.30, zo. 3, 5 uur, ma., wo. 2.30 uur In de dodende greep van de scher- pioen (14j). Reunie: do., vr. 8.15 uur, za. 3, 7, 9 uur, zo. 3, 5 uur: De bende van Quint (14j). zo. 7, 9 uur, di., wo. 8.15 uur: Liefdes spel in Finland (18j). kei in de hierop volgende wedstrijd bordjesduiken. In vijf minuten bracht hij liefst 32 bordjes boven wa ter. Een heel ingewikkelde hindernis-ra- ce met luchtbed bracht daarna de de hoogste lauweren aan Henk van Erk. Als voorlaatste nummer een zwaar gevecht tussen de bemanningen van een piratenschip en een koop vaarder. Meelzakjes en tomaten wa ren de projectielen, waarmee tot gro te hilariteit van het publiek menige voltreffer werd gescoord. Tenslotte moesten de piraten capituleren, me de dank zij een rookgordijn, dat de jongens van de koop vaar dij aanleg den. Het roversschip ging tot besluit in lichterlaaie. En dan het grote slotstuk: een den derend vuurwerk, bediend door Bas den Oudsten en Chris Poot. Een niet te stuiten zee van kleurige en knal lende pijlen, met tot slot een ’’dub bele telegraaf” maakte van het zwembad een fascinerend sprookjes- decor. Het slotfeest van ”De Gouwe” heeft weer geklonken als een klok. WADDINXVEEN Het tuinbouw gebied aan de Bredeweg, het eerste tuinbouwcentrum dat met aardgas verwarmde kassen krijgt, is dinsdag middag door de Koninklijke Neder landse Heide Maatschappij officieel overgedragen aan de gemeente Ca- pelle a.d. IJssel. Zoals bekend zullen zich in dit gebied Capelse tuinders vestigen, die van eigen grond verdre ven zijn en nu in Waddinxveen een nieuw bestaan gaan opbouwen. De overdracht werd ingeleid met een bijeenkomst op het raadhuis, waarop aanwezig waren de heer N. van der Brugge, lid van Gedeputeer de Staten, de gemeentebesturen van Capelle en Waddinxveen ,de voorma lige eigenaar van de grond, de heer A. Kroes, ir. Plas als vertegenwoor diger van het gemeentelijk energie bedrijf van Gouda, de directeuren van Openbare Werken van beide ge meenten en natuurlijk enige van de belanghebbende tuinders. De heer Kroes nam hier met wee moed afscheid van zijn grond, die hij niet zou hebben verkocht als hij een opvolger zou hebben gehad. Voor hem was een pleister op de wonde, dat hij ervan overtuigd is, dat zijn grond nu ook in de toekomst goede vrucht zal dragen. Op het tuinbouwcomplex zei ir. F. M. Kool, inspecteur van de Heide maatschappij, dat de overdracht van het gebied van belang is voor de ge hele streek en niet alleen voor Ca pelle en zijn maatschappij. Hij was het gemeentebestuur van Capelle dankbaar voor de steun, die het de verdreven tuinders heeft gegeven. Zesentwintig bedrijven kunnen zich in het nieuwe gebied vestigen. De kosten hiervoor hebben twee miljoen gulden bedragen. den gelogenstraft. Gedeputeerde Van der Brugge ont stak hierop de aardgasvlam. Hij me moreerde, dat door uitbreiding van de gemeenten en industrievestigingen de agrarische sector in Zuid-Holland ernstig in gevaar komt. Daarom deed het hem genoegen, dat hier verdre ven tuinders kunnen worden opge vangen op een nieuw stuk cultuur grond. De aardgasverwarming acht te hij een groot winstpunt, waarvan in de toekomst de voordelen zullgn blijken. Tenslotte uitte burgemeester Van der Hooft zijn vreugde over het feit, dat alle moeilijkheden, die aan het tot stand komen van dit tuinbouwge bied zijn voorafgegaan, in samenwer king met de tuinders zijn overwon nen. Hij dankte hen voor het begrip, dat zij bij de besprekingen op het raadhuis steeds hebben getoond en ZEVENHUIZEN Vrijdagavond om kwart over zes zal op het gemeen telijk sportveldencomplex een voetbal wedstrijd gespeeld worden tussen een elftal van personeel van het gemeen tesecretarie en de technische dienst tegen leden van het brandweercorps. De toegang zal gratis zijn, maar wel wordt van iedere belangstellende een bijdrage verwacht. De baten zijn be stemd voor de Zevenhuizense bejaar den. WADDINXVEEN Het tweede vijftal van de damvereniging Excel sior won na een spannende strijd met 6-4 van Boskoop II. De uitslag Ex celsior II-Boskooop II: T. Baan-H. C. Trimp 2-0; A. A. Rietveld-M.Vuijk 20; T. Twigt-G. Boer 0-2; T. Driesse C. Keizer 2-0; T. Vermeulen-T.Wort man 0-2. Tptaal 6-4. Voor de onderlinge competitie werd de 2e ronde gespeeld. De uit slagen Jeugd: A. Molenaar-B.v.Hel- den 2-0; F. v.d. Hoek-J. v.d. Plaat 2-0; W. Hoogerdijk-B. v. Ommeren 2-0. Senioren: C. H. Kramp-C. Blonk 2-0; A. Compeer-T. den Ouden 0-2. A. Blom-R. v. Dijk 2-0; B. v. Eijk G. v.d. Zijden 0-2; T. Twigt-H. Mole naar 2-0; F. v. Kempen-A. Zwanen burg 0-2; H. Boele-C. Stolker 1-1. WADDINXVEEN De door het Kon. Wilhelmina fonds gehouden collecte ten bate van de kankerbe strijding heeft een bedrag van 5129.81 opgebracht. waagden Dicky van Driel en 4 '4 ZEVENHUIZEN De Jeugdwerk- commissie van de Hervormde Ge meente heeft van de kerkeraad op dracht ontvangen weer regelmatig diensten voor jongeren te beleggen in het kerkgebouw. Deze diensten zullen in de regel gehouden worden op de eerste zon dag van de maand, ’s avonds om ze ven uur. De'eerste is gepland op 13 oktober a.s. Na de dienst zal er gele genheid zjjn om gezamenlijk een kopje koffie te drinken, waarbij men over de dienst van gedachten kan wisselen. Sommige Waddinxveners keken alsof ze de maanman- tjes persoonlijk aan zich voorbtf zagen trekken, anderen proesten het uit van de pret: ’’Moeten ze daar mee naar Pa rijs?” Maar de stoere pioniers in hun zware bontjassen gin- ■■B i maar enkele deelnemers de veertig meter zonder tuimeling in het water voltooiden. De eerste drie prijzen gingen naar Marian van Buren, Jos- ke v.d. Berg en Marjolein v.d. Berg. Erik Jan Venemans won als ka perkapitein de eerste prijs voor het mooiste costuum. De Vliegende Non van Truus Doeleman was goed voor ’’zilver” en ’’Jonkvrouwe” Marion Hoogendoorn werd derde. De springers uit Den Haag zorgden ook voor een heel koddig nummer komisch schoonspringen, waarbij de clowns keer op keer op de meest on mogelijke manieren de weg van de duikplank naar het bassin zochten. Piet Kloet toonde zich de grootste zwemfeest van ”De Gouwe”, WADDINXVEEN Het piepklei ne brood- en banketbakkerswinkel- tje van Carel Iwan de Graaff aan de Zuidkade 2 is in een half jaar tjjd omgebouwd tot een fraai, ruim win kelpand, dat zeker driemaal zo groot is als de bedoening van vroeger. Met assistentie van zjjn echtgenote, die de de deur tot het vernieuwde bedrjjf ontsloot, heeft burgemeester Van der Hooft vorige week donderdag de opening verricht. Voor deze uitbreiding werd een groot deel van het woonhuis van de familie De Graaf bij de winkel ge trokken. Tijdens de verbouwing moest de winkel tijdelijk worden ver plaatst naar een leegstaand pand aan de Kerkweg. Bakkerij De Graaff is een oud Waddinxveens familiebedrijf. De overgrootouders van de huidige ei genaar zaten al een honderd jaar ge leden in deze zaak. In de winkel hangt een aardige te kening, die een overzicht geeft van de verbouwingen, die in de loop van deze eeuw (1905, 1954, 1968) deze laatste vernieuwingen hebben inge luid. De verbouwing is uitgevoerd door aannemingsbedijf Van Dijk uit Gouda naar een ontwerp van de Waddinxveense architect A. de Bruijn. Bij de opening gaven o.m. wet houder Lips, gemeentesecretaris Jennée en de heer Zwambom, ad- junct-directeur van Openbare Wer ken, van hun belangstelling blijk. gen onverstoobaar voort. Gas plank (en dat betekende zo’n vaartje van veertig kilometer) trokken ze door het dorp om monsterrit Amsterdam-Parjjs en terug reden. Ruim hon- derdtwintig van die voorwe reldse vehikels zorgden op de vroege zondagmorgen voor heel wat belangstelling langs de Waddinxveense dreven. ■t' u h o =4 1 w ffl pi

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 5