Gemeenteraad besluit eensgezind: Het prins* is weer een I Zonder voorbehoud gemeenteraad: Vanavond m kwart miljoen voor uit in RAIFFEISENBANK Reym N.V. wil bouwgrond kopen WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Vier schooljongens Moerkapelle liggen ziekenhuis A. M. Zwamborn directeur dienst Openbare Werken nog De Raiffeisenbank is goed voor uw geld èn uw effecten. UQ boot r 1 1 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ■l MÉ Hokeyclub in Waddinxveen I IIIIRB o r 'J •- «11 i Levensloop i 1 ;'F DOKTERSDIENSTEN Spreekuur voor woningzoekenden f Iw --- De Raiffeisenbank kan u adviseren wanneer u uw geld wilt beleggen in effecten. Aan- en verkopen worden vakkundig verzorgd. Ook op dit gebied hebben wij een jarenlange ervaring. Wij redeneren steedsvanuit uw wensen, uw mogelijkheden, uw belang, uw geld. Waardering Geslaagd Geslaagd Schoolverllchting „JU ORGELS - PIANO'S' ELEKTRONISCHE ORGELS I 1 (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1968 21e JAARGANG - Nr. 1203 IS AB-6823 Hare Koninklijke Hoogheid prinses Beatrix heeft gistermorgen in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht het leven geschonken aan een twee de zoon. De bevalling vond - evenals die van prins Willem Alexander - langs operatieve weg plaats. In het communique van het medisch team van prof. Plate, dat de prinses bijstond, wordt medegedeeld, dat moe der en kind het goed maken. Tijdens de bevalling waren koningin Ju liana en prins Claus in het ziekenhuis aanwezig. De aangifte van de geboorte van de jonge Oranjetelg zal morgen of maandag op het Utrechtse stadhuis geschieden. Op de paleizen Soest- dtfk, Lange Voorhout en Het Loo maakten vandaag tallozen gebruik van de gelegenheid de felicitatieregisters te tekenen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788, Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. tievelijk de heren J. H. Mol, J. van den Roovaart en H. Mulder hen had den gemachtigd mede te delen, dat zij volledig achter de benoeming van de heer Zwambom stonden. Hoewel uit de stemming in de raad bleek, dat dit niet meer nodig was, zeiden ook de wethouders F. M. van Tol (AR) en P. Lips (PvdA), dat zij van harte hoop ten, dat de raad zonder uitzondering achter het voorstel zou staan. Bij de hierna gehouden stemming bleek, dat de heer A. M. Zwambom met algemene stemmen is benoemd tot directeur van openbare werken en bedrijven. WADDINXVEEN Het eerstevol- gende spreekuur voor woningzoeken den zal gehouden worden op dinsdag 1 oktober 1968 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeentehuis). noten in de ziekenhuizen gaan opzoe ken. De jongens, die thuis worden verpleegd, kregen van hem een fruit mand je. In een brief aan zijn ambtgenoot van Zoetermeer, baron Van Tuyll van Serooskerken, heeft de burgemeester dank gebracht aan de voortreffelijke wijze, waarop politie, artsen, ambu lance en anderen de slachtoffertjes hebben geholpen. Met name brengt hij ook dank aan de heer E. Jonge- breur, hoofd van de Christelijke ULO school, die ter plaatse de kinderen als eerste bijstand verleende. Tel. 01726.-2541 Bezoekt onze of vraagt brochure. Waddinxveen - J. W. H. Helleman, arts, Kerkweg 222, tel. 2979. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, tel. 01802-204. Weekblad voor Waddinxveen Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN In de gemeenteraadsvergadering van Waddinxveen, die vanavond om acht uur begint, komt een voorstel van B. en W. ter tafel om aan het bouwbedrijf J. Reijm n.v. een perceel bouwterrein te verkopen gelegen aan de Jan Dorrekenskade Oost. De prijs voor dit stuk grond, dat Reijm wil gebruiken voor woningbouw, bedraagt 250.000. WADDINXVEEN De gemeenteraad van Waddinxveen heeft in een speciaal daarvoor belegde spoedeisende vergadering met algemene stem men overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders - het enige dat in deze vergadering aan de orde kwam - besloten de heer A. M. Zwambom, thans adjunct-directeur van openbare werken en bedrijven der gemeente Waddinxveen, te benoemen tot directeur. Burgemeester C. A. van der Hooft deelde ter toelichting op dit voorstel mede, dat het college niet heeft dur ven te wachten tot het moment, waar op de huidige directeur, de heer A. C. Kraneveld, de dienst met pensioen zal verlaten, te weten 1 juli 1969. Het college is eenparig van oordeel, zo stelde de voorzitter, dat de heer Zwamborn de aangewezen man is om de heer Kraneveld op te volgen en daarom komt het nu met dit voorstel. Hierdoor heeft men zekerheid, dat de heer Zwambom voor Waddinxveen behouden bljjft. Bij de discussie in de raad is ge bleken, dat het college met dit voor stel in de roos had geschoten. Zelden is over een zo belangrijke benoeming zo eensgezind gedacht. Vertegenwoordigers van alle frac ties stelden zich zonder voorbehoud achter de benoeming van de heer Zwambom. De heer A. H. van Gent (PvdA) zei, dat hij bij zijn standpuntbepaling niet alleen is uitgegaan van de door de voorzitter verstrekte informaties maar nog veel meer van de ervarin gen, die hij in de loop van de jaren met de heer Zwambom heeft opge daan. Op grond van deze ervaringen zei hij het volste vertrouwen in de capaciteiten van de heer Zwambom te hebben en zijn, benoeming alleen maar toe te juichen. De heer S. Pille (PvdA) oordeelde, dat de heer Zwambom de enige is, die in deze dynamische gemeente de heer Kraneveld kan opvolgen en diens werk volledig en onmiddellijk kan voortzetten De heer H. Th. van Schalk (KVP) merkte op, dat hij het van het colle ge zeer verstandig vond zo tijdig met dit voorstel te komen, waardoor de heer Zwambom voor de gemeente kan worden behouden. Men kan hem niet missen en het is volgens spreker toch beslist zo, dat de gemeente er nooit zo goed zou hebben uitgezien als er geen goede adjunct-directeur was geweest. Dit laatste was voor de heer Van Schalk toch wel het meest doorslaggevend. De heren Ph. Kroes (WD). A. Noorlander (CHU) en H. Huizer (Herv. Kiesveren.) deelden mede, dat hun afwezige fractiegenoten, respec- De heer A. M. Zwamborn is in 1925 geboren in de gemeente Gorkum, al waar hij ook zijn jeugd heeft doorge- bracht en de diploma’s vijfjarige Tijdens de gehele discussie kon zo wel van de zijde van het college van Burgemeester en wethouders als van de zijde van de raad de grote waar dering worden gevoeld, die men heeft voor de persoon en het werk van de huidige directeur van openbare wer ken en bedrijven, de heer A. C. Kraneveld. H.B.S.-b en Hogere Technische School, afdelingen weg- en water bouwkunde, heeft gehaald. Via de diensten van openbare wer ken van de gemeente Zoetermeer (1950-1952), Boskoop (1952-1957) en Alblasserdam (1957-1960) werd hij in gaande 1 april 1960 benoemd tot ad junct-directeur van openbare werken en bedrijven van de gemeente Wad dinxveen. De heer Zwamborn is gehuwd en heeft vier kinderen. Hij is tevens commandant van de vrijwillige brand weer in Waddinxveen. Van de heer Zwamborn is bekend, dat in het bij zonder de goede verhoudingen onder het personeel, hem zeer ter harte gaan. WADDINXVEEN Aan de Rijks universiteit te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot de heer W. J. A. Ming voor het candidaatsexamen niet- westerse sociologie. WADDINXVEEN Onze plaatsge noot P. J. E. van der Linde slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor het tweede gedeelte van het Doctoraal-examen geneeskunde. WADDINXVEEN Er zijn plan nen om het sportleven in Waddinx veen te verrijken met een hockey club. De voorlopige besprekingen over een veldaccommodatie bieden gunstige perspectieven. Deze zullen echter alleen kunnen worden verwe zenlijkt, wanneer duidelijk blijkt dat een hockeyclub kansen op levens vatbaarheid heeft. In de ogen van een der initiatief nemers, drs. H. Zwenk, jarenlang eerste elftalspeler van de Gooise Hockeyclub in Bussum en oud-coach van het damesteam van deze vereni ging, zijn deze kansen er wel dege lijk. Zowel in Waddinxveen als in de omliggende gemeenten moeten ge noeg belangstellenden wonen, die hier de hockeysport actief willen beoefe nen. Als reëele basis, waarop een hockeyclub kan worden gestart, ziet men een ledental van omstreeks zes tig personen. Belangstellenden voor dit initiatief wordt verzocht zich zo spoedig moge lijk in verbinding te stellen met drs. H. Zwenk, Nicolaas Beetslaan 37 te Waddinxveen, tel. (01828)-3589. Over het koopbedrag zal Reijm een rente verschuldigd zijn van 7% per jaar vanaf de datum van goedkeuring van het raadsbesluit door Gedepu teerde Staten tot en met de datum, waarop de notariële overdracht van de grond zal plaats vinden. Verder vragen B. en W. de raad een krediet van 9000.voor de ver vanging van de niet aan de eisen voldoende verlichting van. de Sint Jozefschool door een tl-verlichting. Het bestuur van de school heeft hier om verzocht op advies van de school arts. Waddinxveen heeft vijfhonderd nieuwe vuilnisemmers nodig. De raad wordt gevraagd hiervoor 4990. beschikbaar te stellen. Ook komt weer aan de orde het voorstel om aan de firma Roskam een vergoeding toe te kennen van 15.450.voor schade die aan het bedrijf is ontstaan door werkzaam heden van gemeentewege. Dit voor stel, dat in de vorige raadsvergade ring werd aangehouden is nu voor zien van een uitgebreidere toelichting. Verder is een belangrijk agenda punt het voorstel van B. en W. om het raadsbesluit van twee jaar gele den, dat strekte tot het garanderen van rente en aflossing van hypothe ken op eigen woningen voor de ge hele gemeente te laten gelden. Tot nu toe was deze regeling alleen van kracht voor het plan Groenswaard. Nu Reijm buiten dit plan woningen wil bouwen behoeft deze regeling naar het oordeel van het college de gevraagde uitbreiding. uw*1*’ T MOERKAPELLE In het zieken huis St Antoniushove liggen sinds vrijdag de jeugdige Moerkapelse jon gens Addie van der Velde, Daan van der Spek en Simon Snyders, in het Academisch Ziekenhuis te Leiden verblijft hun vriendje Klaas Roos. Zjj werden met drie andere jongens uit Moerkapelle slachtoffer van een on handige manipulatie van een auto bestuurder, die in het middaguur een cafetaria aan het Piet Heinplein te Zoetermeer binnenreed, waar de jon gens - allen MAVO-scholieren - een zakje patattes aten. Drie van de jongens konden naar huis worden vervoerd. De overige vier moesten worden opgenomen. Hun toestand gaat redelijk vooruit. Het ergst eraan toe is Klaas Roos, die in het Leidse Academisch Zieken huis ligt met o.m. een gebroken knie schijf. In Moerkapelle heeft dit ongeluk, dat deze kinderen tussen 11 en 13 jaar heeft getroffen, veel beroering verwekt. Burgemeester Keijzer is dinsdagmiddag zijn kleine dorpsge- Kerkstraat 2-28 toonzalen Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. B. en W. willen, indien de raad met dit voorstel accoord gaat, aan de ver koop een aantal voorwaarden ver binden. Zo zal de ontgraven grond niet mo gen worden afgevoerd, maar ter be schikking van de gemeente moeten worden gesteld. Verder wordt de verplichting gesteld de op het terrein te bouwen woningen aan te sluiten op het gemeenschappelijk radio- en televisie-antennesysteem, zodra dit redelijkerwijs mogelijk is De gemeente moet het recht krijgen een riool in de te verkopen grond te onderhouden, zoals de nutsbedrijven het recht moeten krijgen tot het aan leggen en onderhouden van kabels.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1