n.v. De Professor op kattepoten Jubilerende directeuren Mulder gehuldigd I W WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Bejaarden namen afscheid van ds Boertje Capelle eerste in brandweerstrijd Jeugdbrandweer Gouden huwelijk FRA-VA-KO’S warenhuizen BRON!! Kop en schotels Carillon voor fa. Vermeij F 2.95 Pagina 2 Plattelandsvrouwen T voor door A. B. Cox Bevordering I Hengelwedstrijd Geslaagde bazar Hengelwedstrijd Schoolreis ouders Bejaardensociteit O Hengelsport WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 26 september 1968 wordt vervolgd WADDINXVEEN De employé eerste klasse der PTT J. A. Ponsioen van het postkantoor te Waddinxveen, is met ingang van 1 oktober 1968 be noemd tot hoofdemployé der PTT. l MOERKAPELLE De Hengel- sportvereniging hield zaterdag een onderlinge wedstrijd. Vanwege het ruwe water werd niet in de Rotte maar in het Kanaal gevist. De heer A. van Erk had het meeste succes. Hij haalde 109 cm vis omhoog. A. de Kooter 71 cm; W. Haan 50 cm; P. Vermulm 38 cm; D. Baze 34 cm; K. Brands 35 cm; W. Metselaar 33 cm; A. Jansen 32 cm; T. van Helden 31 cm; K. Klomp 17 cm; H. Boerop. 16 cm; W. Keijzer 15 cm. MOERKAPELLE De heer R. De- wald, commandant van de jeugd brandweer, heeft zich door drukke werkzaamheden gedwongen gezien deze functie neer te leggen. B. en W. hebben hem het gevraagde ontslag op de meeste eervolle wijze verleend. Tot zijn opvolger is benoemd de heer C. Zwarteveld, reeds jaren lid van de vrijwillige brandweer in Moer kapelle. MOERKAPELLE Extra veel be jaarden kwamen donderdagmiddag naar het Dorpshuis voor de laatste bijeenkomst onder leiding van ds. A. Boertje die binnenkort naar Krimpen aan de Lek vertrekt. Onder de titel „Grepen uit het ver leden” genoten de aanwezigen, onder wie burgemeester I. J. P. Keijzer en gemeentesecretaris G. J. A. Runsink en hun echtgenoten, van bijzonder mooie dia’s van de belangrijkste ge beurtenissen uit de laatste jaren. Ds. Boertje dankte in een korte toe spraak mevr. H. v.d. Heuvel-Verduyn (die verhuisde naar Koudekerk aan de IJssel) voor het vele werk dat zij in het belang van de bejaarden heeft verricht. Zij ontving hiervoor een schilderij vervaardigd door de heer J. Huisman. Een kleine afvaardiging van de bejaarden dankte bij monde van ouderling N. Evers Ds. Boertje voor het grote enthousiasme in het werk voor de oudse inwoners. Een vaas strobloemen en een lectuurbak boden zij uit dankbaarheid hiervoor aan. Dat er in de tien jaar dat Ds. Boer tje in Moerkapelle heeft gewerkt vriendschapsbanden gekomen zijn was aan het einde van de bijeen komst duidelijk te merken. heer P. W. van Lint, die de jubilaris sen schetste als de stuwende krachten van een bedrijf, dat in de afgelopen 25 jaar is uitgegroeid van een mini- tot een maxi-onderneming. De ge schenken van het personeel - een ca mera voor de heer Ten Zijthoff en een gouden horloge voor de heer De Gelder - werden aangeboden door de dames Lakerman en Zwart. De jubilarissen werden voorts on derscheiden met de zilveren legpen ning van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel, die hen door dr J. C. Derksen, voorzitter van het de partement Gouda, werd uitgereikt. Mede namens zijn collega dankte de heer Ten Zijthoff tenslotte voor de huldiging. Als tegenprestatie gaven de jubilerende directeuren het per soneel voor de verdere dag vrijaf. ZEVENHUIZEN De Hervormde Gemeente heeft vrijdag en zaterdag een zeer geslaagde bazar gehouden in de noodkerk naast de Dorpskerk. De bruto-opbrengst was 12.000, De netto-opbrengst zal rond de tien mille liggen. Dit bedrag is bestemd voor de restauratie van het kerkge bouw. Als bijzonderheid kan nog ge meld worden dat de haan van de oude toren voor 1500 verkocht werd. ZEVENHUIZEN De hengelsport- vereniging ’Zevenhuizen-Moerkapelle heeft zaterdagmorgen om vijf uur in de Rotte nabij ’De Roerdomp’ een onderlinge wedstrijd gehouden. Hier aan namen zestien leden deel, waar van er vier geen enkel bovenmaats visje aan de haak wisten te slaan. Van de meeste anderen bleef de vangst beperkt tot één of twee visjes. Alleen de eerste prijswinnaar sprong er uit. A. van Erk ving namelijk acht vissen met een totale lengte van 124 cm. De verdere uitslag is: 2. J. de Koo ter 71 cm; 3. W. Haan 50 cm; 4. P. Vermulm 38 cm; 5. P. Bazen 37 cm; 6. K. Brands 35 cm; 7. W. Metselaar 33 cm; 8. G. L. A. Janssen 32 cm; 9. T. van Helden 31 cm; 10. K. Klomp 17 cm; 11. H. Boerop 16 cm; 12. W. Keyzer 15 cm. De grootste vis die werd gevangen had slechts een lengte van 22 cm. Zowel P. Bazen als P. Vermulm vin gen er een van deze lengte. MOERKAPELLE Onder leiding van de heer en mevrouw Dewald hebben vanaf vrijdagmiddag tot zon dagavond twintig ouders van kinde ren van de openbare lagere school een reis naar de jeugdherberg ’t Hee- met te Vaals (Limburg) gemaakt. Dit plan dat werd geboren bij een ver trek van ’n reis voor de kinderen naar dezelfde plaats, is tot een groot suc ces geworden. De groep die zich ge heel aan de regels van de jeugdher berg moest houden, heeft het aan de nodige humor niet laten ontbreken. De ouders genoten net zo veel als de kinderen en kreten als „O meester wat prachtig” waren vaak te horen. Tijdens de reis werd o.m. een kaarsen fabriek in Gulpen bezocht waar de kaarsen nog met de hand worden ge maakt. Tijdens de herfstvacantie zal een soortgelijke tocht worden onder nomen door oud-leerlingen van de school. Wipperoen meen ik en de andere Siempie - zijn zo brutaal geweest om een knol op mijn hoofd te la ten vallen. Daar heb ik een bars tende hoofdpijn van over gehou den...” Wipperoen sloeg beschaamd zijn ogen neer. ’’Graaf Raaf...” zei hij schutterig. ”Er is een vreemdeling in de Rustige Duinen komen wo nen!” Ziezo, daar zou de graaf toch wel even van opkijken. Maar de graaf knipperde zelfs niet met zijn MOERKAPELLE De Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen is het nieuwe seizoen begonnen met een zeer boeiende lezing over de geschie denis van de Goudse Glazen door Mevr. Rijksen-Koning te Gouda. De ruim 400 jaar oude St. Jans Kerk met z’n 64 beroemde gebrandschilder de ramen, noemde spreekster niet een Gouds maar een nationaal monu ment. Toen de oude basiliek in 1552 bij een hevig onweer geheel afbrand de zag men het als een waarschu wing. Als een wonder werden de huizen in de omgeving (vaak met rie ten daken) allen gespaard. Groten deels van het puin werd in zeer korte tijd de kerk in Gothische stijl her bouwd. Karei de Vijfde gaf hiervoor z’n toestemming. Aan de grote van de kerk is de godsdienstigheid van de, toen nog katholieke, bevolking af te lezen. De aan de kerk toebehorende lan derijen moesten worden verkocht om de onkosten te betalen. Dit was ech ter niet genoeg. Men ging het probe ren met loterijen. De verlotingen op het marktplein werden grote feesten die dagen duurden. Zelfs boeten moesten in natura - een aantal bak stenen - worden voldaan. Vorstenen rijke edellieden werden de schenkers van de soms 20 meter hoge ramen. Alle tekeningen, kartons genaamd, zijn nog in het bezit van de kerk, dit is een bijzonderheid. Als er dus eens iets met de ramen zou gebeuren kun nen deze altijd weer opnieuw ge maakt worden. Bijna alle ramen wer den gebrand door de Gebr. Crabeth te Gouda. Op 2 oktober brengt de afdeling een bezoek aan de kerk en het Catharina Gasthuis, gevolgt met een bezoek aan een kaasmakerij te Stolwijk. MOERKAPELLE Morgen zal het vijftig jaar geleden zijn dat Jan Her tog en Pietertje Ardon op het ge meentehuis van Moerkapelle elkaar het ja-woord gaven. Het jonge paar ging toen wonen op één der molens nabij de Kruisweg in de gemeente Bleiswijk waar Jan molenaar werd. Vier jaar later verhuisde het echt paar naar één der molens aan de Rottedijk te Moerkapelle. De heer Hertog kreeg toen de taak het water in de polder „de Wilde Venen” op peil te houden voor 150,per jaar. Toen de watermachine het werk van de molens ging ovememen werd de molen van z’n luister ontdaan. De kop en de wieken veranderden gro tendeels in brandhout. De heer Her tog werd toen landarbeider. Het kras se echtpaar, 75 en 74 jaar oud, kreeg op de molen, waar ze nu 46 jaar wo nen, 7 kinderen. De familie breidde zich verder uit met 26 klein- en acht achterkleinkinderen. Vanavond wordt het feest gevierd met een receptie van half acht tot half negen in „Het Wapen van Moer kapelle”. WADDINXVEEN Horloger Ez. Vermey gaat Waddinxveen volgende maand verrjjken met een carillon. Het wordt een spel van twaalf bron zen klokken, dat de gevel van het pand Kerkweg 159 gaat sieren. De klokken worden gegoten in de inter nationaal befaamde gieterjj van Petit en Fritsen in het Brabantse dorpje Aarle-Rixtel. Het carillon zal ieder kwartier zijn bronzen stem doen galmen over de Kerkweg en omgeving. Op de hele uren zingt het de bekende klokken melodie van de „Big Ben.”. Het klokkenspel kan middels een klavierbord ieder gewenst concert spelen. Bij hoogtijdagen zal Wad dinxveen door deze miniatuur-bei- aard op passende muziek worden vergast. Het ligt in de bedoeling van de heer Vermeij om bij de feestelijke officiële ingebruikstelling van het carillon tegen het einde van oktober een bekend musicus het eerste con cert te laten geven. MOERKAPELLE Vanmiddag heeft in het Dorpshuis Ds. A. Boertje de opening verricht van de bejaar- densocieteit. De oudse inwoners van Moerkapelle en naaste omgeving kunnen gedurende de wintermaanden elke donderdagmiddag van 2 tot 5 uur in het Dorpshuis terecht om te dammen, schaken, sjoelen enz. Voor de maandelijkse bijeenkom sten is het volgende programma op gesteld: 31 oktober - de heer Ooster- welde te Amsterdam met voordrachts kunst; 28 november - de heer en me vrouw Olff te Rijswijk met een reis beschrijving; 18 december - kerstbij- eenkomst met broodmaaltijd. In janu ari komt mej. Beuverij iets vertellen over heilgymnastiek en massage. In februari wordt de middag verzorgd door Ds. A. van Eijk te Bergschen- hoek. Ds. A. Boertje, dan predikant te Krimpen aan de Lek, verzorgt het programma in maart, waarna de be jaarden in april een reisje maken naar Krimpen aan de Lek. Op 29 mei wordt het seizoen besloten met een film, met toelichting, door het Natio naal Rheumafonds. HOOFDSTUK IX. Detective Bellamy I De Professor had drie of vier dagen een heerlijke tijd. Hij had een leventje als een prins, alles wat hij zou kun nen wensen, kreeg hij. En tot zijn groot vermaak en stil genoegen werd hij steeds omhelsd, geliefkoosd, gekust en geweldig verwend door dat buitengewoon aardige en aantrekkelijke jonge persoontje. Zijn geweten hinderde hem in het geheel niet. Hij wist, dat zijn afwezigheid van huis flink wat angst en schrik zou veroorzaken, maar hij vond, dat dit zijn huis houden zou helpen om zijn afwezigheid des te meer op prijs te stellen en hij was vastbesloten van zijn kleine vakantie ten volle te genieten. Sybil was een veel pret tiger mens om zijn dagen van herstel bij door te bren gen dan zijn onsympathieke zuster of zijn plichtverza kende dochter. En wat Cantrell betrof, wel, die had nog een kleine schuld aan hem af te betalen en dat was een prachtige manier om het hem te laten doen. Maar toen hij met tegenzin bemerkte, dat zijn gezond heid weer geheel in orde was en dat de tijd aangebro ken was, van deze plezierige omgeving afscheid te ne men, kwam hij tot de ontdekking, dat hij in elk opzicht een gevangene was. In het eerst had hij geen ernstige moeilijkheid ondervonden om een uitstapje te maken. Zijn plan was geweest tegelijk met Sybil de voordeur uit te glippen. Ze zou hem natuurlijk zien te pakken, maar zijn snelheid zou haar dat beletten. Hij vond echter al heel gauw uit, dat hij dat plan niet ten uitvoer zou kun nen brengen. Want als Sybil de deur moest openen, overtuigde ze zich altijd eerst, of hij wel veilig in een van de kamers was opgesloten; niets zou haar er toe brengen, open te doen vóór zij dat niet gedaan had. Een of twee onhandige pogingen van zijn kant, om onge merkt het huisje te verlaten, maakten haar slechts waakzamer, zo niet wantrouwiger. Bij één gelegenheid, toen hij juist op het laatste ogenblik gegrepen en aan zijn staart teruggetrokken werd, was Sybil zo boos ge worden, dat ze hem een paar klappen gaf. De klappen zouden nauwelijks een muis hebben laten schrikken, maar het maakte de Professor kregel en deed hem uren pruilen. Nadien besloot hij haar uit de weg te gaan. Sybil van haar kant was vastbesloten hem te houden. Ze had een diepe genegenheid voor het kleine schepsel tje opgevat, dat zich in deze paar dagen, die Jack voor zaken op reis was, onmisbaar had gemaakt en met de gemakkelijke lichtgelovigheid, eigen aan alle toneel mensen, was ze tot de conclusie gekomen, dat haar geluk op de een of andere manier ermee verbonden was, had zij hem als haar mascotte aangenomen. Maar wat haar het meest getroffen had, was de buitengewone ver standigheid, die het dier soms aan de dag legde. Hij scheen somtijds de kracht van gevolgtrekkende gedach ten te bezitten en de manier, waarop hij dikwijls haar woorden beantwoordde, leek wonderlijk. Zij sloeg met bezorgdheid zijn voortdurende lust om weg te lopen, gade, maar ze verzette er zich des te krachtiger tegen en besloot dat niets minder dan een wonder hem van haar zou doen scheiden. dat we de rest aan het toeval moeten overlaten. Ik zal alles doen, wat ik kan, om hem op te sporen, maar ik denk, dat de kans op succes niet overweldigend zal zijn.” Tante Georgina en Cantrell gingen naar de salon om daar de zaak tot in alle finesses met elkaar te bespre ken. Marjorie bleef in de hal en stond ze na te kijken. Een groot idee was bij haar opgekomen. Haar vader kon zoek zijn, of ergens tegen zijn zin vastgehouden worden; hij kon zelfs in gevaar zijn. Hij zou in ieder geval erg verlangend zijn weer naar huis terug te komen. Hier was eindelijk Tims kans! Tim, niet Cantrell, moest de gene zijn, die hem vond en terugbracht! Zij keek gauw op de klok. Het was bijna half elf. Tim zou er nog wel zijn. Tim was er. Hij was er al meer dan een half uur en hoeveel hij ook van Marjorie hield, hij was toch niet van plan langer te wachten. Het was een koude avond en zelfs zulke nachtelijke dieren als katten en geliefden wa ren in huis. Hij was net op het punt weg te gaan, toen hij Marjorie zachtjes hoorde roepen. Even later lag ze in zijn armen en zag hij, dat ze heel opgewonden was. „Tim!” riep ze, voordat hij tijd gehad had haar be hoorlijk goedendag te zeggen. „Tim, vader is weg!” „Ja?” vroeg Tim. Het kwam hem als iets zeer verblij- dends voor. ”Je schijnt er niet zo erg over in te zitten.” „Tim, ik ben o, zo ongerust,” antwoordde ze verwij tend. „Het is afschuwelijk. Maar begrijp je dan niet, domme jongen, dat nu jouw kans gekomen is?” „Ja, Tim, o, je bent suf! Begrijp je het dan niet? Jij moet hem vinden.” „O!” zei Tim zonder veel geestdrift. „O!” „Voel je dan niet, dat dat alles zou veranderen?” „Ja, lieveling, ik begrijp dat best, maar Heb je geen idee, waar hij is?” „Natuurlijk niet. Hij is weg. Werkelijk weg.” „Ja,” zei Tim somber. „Het zal niet zo gemakkelijk zijn hem te vinden, hè?” „Neen, dat denk ik niet. Maar, o! Tim! Je moet hem vinden! Hoor je, je moet! Het betekent alles voor ons!” „Vertel me die verschrikkelijke geschiedenis maar eens helemaal!” zei hij vrolijker, iets van haar opgewon denheid ovememend. Zo goed als ze kon, vertelde Marjorie hem de voor naamste feiten. Het was onmogelijk haar onderhoud met Cantrell die morgen over te slaan en Tim’s verontwaar digde uitroepen onderbraken een tijdje haar woorden stroom. Toen ze klaar was, haalde Tim diep adem en floot in gedachten verzonken. „Het is echter een moei lijke opgaaf,” gaf hij toe. ”Het wordt nu een gevecht te gen Cantrell.” „Ja,” zei Marjorie. „Is het niet leuk en romantisch? Ik voel me erg belangrijk. Ik ben een spoon in het vijande lijke kamp en als die vreselijke, oude man ergens ach ter komt, zal ik het je, zo gauw ik kan, laten weten. Kom elke avond hier, lieveling, ook als het regent, sneeuwt, vriest en hagelt tegelijk. We moeten dit spel letje winnen.” „En de Borgola Car Company kan zijn eigen wagens verkopen,” riep Tim opgetogen uit. „Ik heb nu al mijn tijd nodig om oom op te sporen en ik ben nog nooit een detective geweest. Ik zal morgen opzeggen. Ik zou de volgende week toch ontslagen worden,” voegde hij in een opwelling van oprechtheid er aan toe. ment weer uit te vliegen. Als de kat niet meer in de tuin was, moest hij die op zijn eigen houtje verlaten hebben. „Maar wat kan er in zijn hoofd zijn omgegaan?” vroeg hij hulpeloos. „Hij heeft nooit enig teken om te willen ontsnappen getoond. Het is niet te geloven, dat hij zelf weg wilde, nu er zoveel op het spel staat. Hij zal zich in ieder geval niet met opzet in gevaar begeven. En hij kan ook nog niet zo zeker van zich zelf zijn om lang weg te blijven. Ik voor mij denk, dat hij iemand een bezoek is gaan brengen misschien Professor Dulverton. Denkt u ook niet?” Een verschrikkelijke angst voor het eventuele verlies van de kat en daarmee de verwezenlijking van zijn dro men maakte zich van Cantrell meester. Hij praatte zo om zich zelf gerust te stellen en keek angstig naar tante Georgina om bevestiging. „Ja, u kunt wel gelijk hebben,” twijfelde tante Geor gina. ”Is er nog iemand anders behalve Professor Dul verton, waar hij op visite kan gaan?” „Neen, niemand,” antwoordde Cantrell overtuigd. „U zult wel zien, dat hij al de tijd bij Dulverton is geweest en misschien is hij nu wel op weg naar huis.” „U moet er dadelijk heengaan, dan hebt u zekerheid. Het is niet verstandig iets aan het toeval over te laten.” Cantrell was het volkomen met haar eens en ging al naar de deur. „Ik ga direct,” zei hij. Tante Georgina deelde de uitslag van het gesprek aan Marjorie mee en beiden wachtten met enige vrees op de terugkomst van hun koerier. In minder dan een uur kondigde een klop op de deur zijn komst aan. Zij haast ten zich te samen naar de hal. Een blik op Cantrells gezicht, toen hij meer wagge lend dan lopende de deur inkwam, zei hun de waarheid. Hij zag er bleek en afgetrokken uit en zijn ogen stonden wild. „Ik ben bang, dat het hopeloos is,” bracht hij uit. „Hij is daar in het geheel niet geweest. En hoe kunnen we ooit een doodgewone, zwarte kat in Londen terugvin den?” „We kunnen een beloning uitloven,” zei Marjorie niet erg hoopvol. „Ja, dat kunnen we natuurlijk doen, maar ik vrees, II Toen de Professor tegen etenstijd niet in zijn verdeel de familiekring terugkwam, veroorzaakte zijn afwezig heid in het eerst niet veel commentaar. Tante Georgina verbeelde zich, dat de maaltijden voor haar broer een periode van wederkerende verlegenheid waren, terwijl Marjorie, die zich volkomen bewust was van de krach ten, die Cantrells onderhoud met haar na het ontbijt had aangewakkerd, dacht dat haar vader zat te mokken. Tot hun beider verlichting verscheen Cantrell zelf niet. Maar toen thee- en dinertijd kwam en verstreek, be gonnen ze enige bezorgdheid te gevoelen. Een bijzonder eetlustopwekkend gerecht, bestaande uit een zorgvuldig gefileerde gebakken haring en kleine stukjes gesneden leer in melk was onwillig door de geërgerde juffrouw Goatley klaargemaakt, die nog steeds niet de identiteit van de bedoelde gebruiker ervan wist. De smakelijke geur, die een waarborg was, dat iedere kat binnen twee minuten voor de keukendeur zou staan te miauwen, drong door het hele huis en een flink deel van de tuin, echter tevergeefs. Toen het negen uur werd, sloeg hun bezorgdheid om in angst en werd een dringende bood schap aan Cantrell gestuurd. Hij kwam ademloos en verschrikt en tante Georgina vertelde hem, wat er gebeurd was. „Er is iets niet in orde,” besloot zij. „We moeten hem opzoeken?” „Ja, maar waar?” vroeg Cantrell, met zenuwachtige vingers door zijn schaarse haren strijkend. „Waar is hij?” „Het heeft geen zin zulke belachelijke vragen te stel len,” snibde tante Georgina. „Als ik wist, waar hij was, ging ik hem halen en bracht ik hem thuis om te eten. Hij is weggelopen.” „Weggelopen?” herhaalde Cantrell ontzet. „Denkt u dat heus?” „Wat blijft er anders over om te denken? We hebben de hele tuin doorzocht en daar is hij niet. Hij kan alleen uit eigen vrije wil er vandoor gegaan zijn.” Wilde gedachten over een bedrieglijke Professor Dul verton, die voor zijn eigen belang de kat uit de tuin stal, schoten door Cantrells brein, om er het volgende mo- BOSKOOP Twee directeuren van Mulders Fabriek van Rollend Materieel N.V. te Boskoop, ztfn vrij dag gehuldigd ter gelegenheid van hun zilveren jubileum. Het waren de heren J. N. ten Zijthoff en M. de Gelder, die beiden bjj het bedrjjf in dienst zijn getreden toen dit nog in Waddinxveen was gevestigd. In de morgenuren ondergingen de jubilaris sen in de kantine van het bedrijf de hulde van personeel en raad van commissarissen. ’s-Middags was er in Florida een zeer druk bezochte re ceptie, waarop vele relaties en vrien den hun gelukwensen kwamen aan bieden. Tijdens de bijeenkomst met het personeel, die werd ingeleid door verkoopleider J. C. Goedvolk, wenste president-commissaris T. Slavenburg de beide jubilerende directeuren toe, dat zij hun steeds meer eisende taak in de toekomst onder rustige omstan digheden zowel voor het vaderland als voor de fabriek zouden mogen voortzetten. Met een geschenk onder couvert bekrachtigde hij de waarde ring van de raad van commissarissen. De heer Ten Zijthoff, die financieel directeur is, bekleedt tevens de func tie van voorzitter van de onderne mingsraad. Naast het bestuurslid maatschap van een aantal organisa ties in de metaalindustrie verricht hij ook nog taken in het sociale en ker kelijke leven. Commercieel directeur M. de Gel der is oprichter en president-commis saris van de dochteronderneming in Canada en commissaris van de doch terondernemingen in Zuid-Afrika en Engeland. In Waddinxveen is hij voorzitter van de Industriële Club. Namens het personeel sprak de 13. Hijgend en warm kwam Wip peroen bij het kasteel van graaf Raaf aan, maar toen hij de salon van de graaf binnenging, schrok hij zich zowat een beukenootje, want de graaf zat kaarsrecht en onbeweeglijk in zijn mooie zetel en droeg een groot wit verband om zijn hoofd! ’’Bent u gevallen graaf Raaf?...” stamelde Wipperoen. De graaf keek Wipperoen koel tjes aan en sprak: ’’Twee onuit staanbare vlegels - de ene heette WADDINXVEEN De H.S.V. Waddinxveen organiseerde in samen werking met verenigingen uit Moor drecht, Nieuwerkerk a.d. IJssel en Zevenhuizen op zaterdag 21 septem ber een ringconcours. In de Gouwe nabij de Burg. Trooststraat. Door watervervuiling in de Gouwe werd er geen vis gevangen. Na een uur vissen werd besloten het ringconcours in het Kanaal voort te zetten. Dit was een verbetering. De uitslag was: 1 Waddinxveen; 2 J. Vraag onze waardebonnen Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke Geschenken. Eikenlaan 54, leplaan 112 Telefoon 24 01 1 B. Rodenburg sen. 118 pt J. van Egdom, Waddinxveen 102 pt; 3. G. Blom, Moordrecht 83 pt; 4 K. van Rijn, Nieuwerkerk a.d. IJssel 60 pt; 5 H. van Bruggen, Waddinxveen 34 pt; 6 B. Dekker, Moordrecht 92 pt; 7 W. Hoogerdijk, Waddinx veen 30 pt; 8 H. Zwienen, Waddinxveen 24 pt; 9 C. de Joode, Moordrecht 20 pt; 10 K. Stal ker, Waddinxveen 18 pt; 11 B. Heuvelman, Moordrecht 17 pt; 12 D. Holtum, Moordrecht 17 pt- Er deden 55 wedstrijdvisser aan de wedstrijd mee. Waddinxveen kwam met zes man bij de eerste tien goed uit de bus. WADDINXVEEN Zaterdag zijn in Bodegraven de onderlinge brand- weerwedstrjjden van de ’tien ge meenten’ gehouden. Winnaar werd de brandweerploeg uit Capelle aan de IJssel met 206 punten. De verdere uitslag luidt: 2. Nieu werkerk 205J pt; 3. Gouda 203 pt; 4. Moerkapelle 198J pt; 5. Waddinxveen 193J pt; 6. Zevenhuizen 191 pt; 7. Reeuwijk 185 pt; 8. Bodegraven 182 pt; 9. Boskoop 168J pt en 10. Moor drecht 165J pt. De bevelvoerdersprijs was voor het brandweercorps Gouda, die voor de Ordonancedienst voor Moerkapelle en die voor pompbedieners voor Nieuwerkerk. De tien corpsen zorgden aan het slot van de wedstrijd met al hun spuiten voor een spectaculair water- gordijn over de singel. Burgemeester Van der Hooft en wethouder Van Tol kwamen tijdens de strijd naar de prestaties kijken. In Capelle a.d. IJs sel worden op 19 oktober voor het eerst onderlinge wedstrijden voor ho ge drukspuiten gehouden. - ,e.' aam iniimisBU 4x~nci imi rr Koopt bij de 3 zeer elegante (Delfs wit) ogen en sprak: ”Dat komt dan prachtig uit! Die vreemdeling komt dan in jouw plaats; je telt immers niet meer mee!?” Wipperoen bleef geschrokken zwijgen. Toen verliet hij met ge bogen hoofd het kasteel en slofte met een ongelukkig gezicht naar de plek terug waar hij zijn man met hout achtergelaten had. Lieve help, de graaf was dus écht boos op hem! O, daar zag hij z’n mand al. Maar wat was dat nou- Wat zag hij daar? 13

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2