X voor WHISKY Kersenbrandewijn Whyte Mackay Windsor Sherry (medium dry medium pale) per fles van 4.95 voor 3.95 Van Eeuwen Brederolaan 4 - Zuidkade 3 Waddinxveen De Zevenklappers Zwamborn koos toch „eindstation Waddinxveen 1 1 fT/ Mvr. v. d. Hooft breekt enkel Slijterij/Wijnhandel Niet afgewacht ul Pagina 3 Raadhuiszegel R.K. Vrouwenbeweging Uitbreiding EXCLUSIEVE HERENMODE Voor beroep bedankt A s’QbüRGERUJKESTAN Snoepwinkeltje Gesprekskring Niets onmogelijk Lol in je werk GOUDA Safety first dit geldt ook voor kleding achter het stuur. Een jersey- blouson geeft mee met elke beweging. Een veilig idee. bleyle a - i A ’I i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 26 september 1968 A. M .ZWAMBORN lol in je werk (foto Sjaak Noteboom) (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Ds. H. Binnen kamp te Vriezenveen heeft bedankt voor het beroep naar de hervormde gemeente te Waddinxveen in de va cature ontstaan door het vertrek van ds Verwelius naar Schoonhoven in 1967. (heerlijk zacht en gezoet) per liter geen 8.95 maar 7.95 (eigen import) per fles van 21.75 voor 17.95 blunders gemaakt dan wij misschien wel eens gemaakt hebben. Dat kan niet uitblijven.” „Gelukkig is het ook weer niet zo, dat je hier maar altijd je ideeën kan doorzetten. Dan zou je zo eigenwijs worden als de Dom van Keulen groot is. Het is wel eens goed als je een keer een klap op je hoofd krijgt. Als meningen botsen komt er altijd wel iets plezierigs uit.” „Ja, we zitten hier in een raar snoepwinkeltje. We zijn bezig met de kleinste klusjes tot de grootste pro jecten. Iedereen kan met zijn bezwa ren op komen draven. Zowel de bur gerij als het personeel. Dan gaan we praten. En als er eens een brief vol lofuitingen over de dienst binnen komt dan wordt die opgehangen in de kantine, zodat al onze mensen hem kunnen lezen. Want zij hebben het tenslotte gedaan.” Die keus voor een nieuwe directeur van Openbare Werken lijkt wel goed te zitten: A. M. Zwamborn. In elk geval iemand, die „lol” in zijn werk heeft. Op het raadhuis werd vrij dag het huwelijk gesloten tus sen de heer C. de Schipper, am btenaar algemene zaken van de gemeentesecretarie en mejuf frouw L. L. Prins, onderwijze res aan de Theo Thijssenschool Dat laatste bracht onvermijde lijk met zich mee, dat de leer lingen van die school een fees telijke erehaag vormden om hun ”juf” te laten zien hoe blij ze wel waren met haar trouw dag. ZEVENHUIZEN Woensdagavond hebben de gesprekskringen van de Gereformeerde Kerk een gezamen lijke start gehad in het gebouwtje achter de kerk. Spreker was dr. K. Dronkert te Leiden, die een inleiding hield over: „Het scheppingsverhaal vroeger anders dan nu?” Achtergrond van dit onderwerp was de herroeping door de Generale Synode van Am- sterdam/Lunteren van de leeruit- spraak „Assen 1926”. Naar aanleiding hiervan stelde dr. Dronkert in zijn inleiding verschillende zaken aan de orde. Zo vroeg hij zich af, of het ver haalde in de eerste hoofdstukken van Genesis dan geen absolute waarheid was. Ook besprak hij de eigenlijke zin van dit gedeelte van de bijbel. Na dertig aanwezigen een interessante discussie. „Tenslotte moet je ook lol in je werk hebben. En niets is zo zonde als een gemeente, die alle mogelijkheden heeft, maar die ze er door beroerde onderlinge verhoudingen niet uit kan halen.” „Lol” in zijn werk. Dat heeft Zwam born hier altijd gehad, ,,’n Vuilniswa gen van zeventigduizend gulden inte resseert me net zo hard als die vier miljoen voor de Vondelwijk of zestien miljoen voor Groenswaard. Dat komt, omdat je hier met zoveel ple zier samen kan werken. Met de bur gemeester, met de wethouders, met alle andere diensten. Ik ben in Wad dinxveen in al die acht jaar nog niet één dag met de pin m’n lijf naar mijn werk gegaan.” In datzelfde Waddinxveen is hij eigenlijk bij toeval verzeild geraakt. Na zijn HBS-opleiding in Gorcum en de HTS in Dordrecht (weg- en water bouw) kwam Zwamborn in 1950 bij Openbare Werken van Zoetermeer. Van 1952 tot 1957 was het Boskoop, van 1957 tot 1960 Alblasserdam. „Toen ik eenmaal in de praktijk be gon heb ik bewust gekozen: de ge meentelijke dienst met als einddoel een directeurschap. Daar heb ik echt op aangewerkt.” In die vijf jaar, dat hij in Boskoop zat, had hij nog nooit iets noemens waard van het om de hoek liggende Waddinxveen gehoord. Een vriend liet hem toevallig een raadsverslag van eind 1959 zien: in Waddinxveen was de functie van ad- junct-directeur Openbare Werken in gesteld. „Het leek me niets. Toch heb ik ge solliciteerd. En het was meteen voor elkaar.” Op 1 april 1960 - uitdagende da tum - werd de heer Zwamborn be noemd. En alles bleek mee te vallen. MOERKAPELLE De Midden- standsvereniging Moerkapelle heeft besloten een einde te maken aan de verwarrende verscheidenheid van spaarzegels, die worden uitgegeven. Van 1 oktober af zullen de georgani seerde winkeliers slechts een soort zegel, de ’’Raadhuiszegel” uitgeven. Bij aankoop van een gulden ontvangt men twee zegels. Bij inlevering van 500 opgeplakte zegels krijgt men 3,50 terug. Aan de volle spaarkaar ten zullen daarnaast vele attractieve acties worden gekoppeld. Oude ze gels kunnen tot 1 januari worden in geleverd tegen de oude voorwaarden. Een zelfde respect voor het college van B. en W. „De manier van samenwerken is hier werkelijk uniek. Bij deze burge meester is er niets onmogelijk. Dat gaat op je over. En technisch is er natuurlijk inderdaad niets onmoge lijk. Als je maar betaalt.” Door dat perfecte samenspel weten ze op Openbare Werken langzamer hand wel waarin men zelfstandig kan beslissen en waarin het college bij het overleg moet worden betrokken. „Je bent hier erg vrij. Dat kan, omdat we wederzijds weten wat we aan elkaar hebben. Dat is ook de voornaamste reden, warom ik hier blijf. Je weet hoe de verhoudingen zijn, je wordt overal in gekend, over al bij betrokken. Zonder zo een sa menwerking worden er veel grotere Zwamborn. Het berekenen van grond- kosten, het bouwrijp maken, riolering, bestrating, beplanting. „Het is zo leuk om iets te maken. Die Vondelwijk heb ik gezien van de eerste pennestreek af tot zoals hij er nu staat.” Overigens is Zwamborn in Wad dinxveen niet begonnen met het neer poten van nieuwe wijken. „Mijn eer ste „object” was het verplaatsen van het houten noodgebouwtje van de kleuterschool „Pinkeltje”. En daarna hebben we gewerkt aan de verbou wing van ons eigen kantoor.” Toen Zwamborn in 1960 kwam be stond dat ’kantoor’ uit een kelder ruimte, waar drie technische ambte naren werkten en een kamer, waar directeur Kraneveld zat met een ty- piste-telefoniste. „Daar kwam ik toen tussen in te zitten. We hadden maar één telefoon toestel, zodat Kraneveld altijd zelf de telefoon moest aannemen.” De bovenverdieping - tot dan woon huis - werd bij het kantoor getrok ken, waardoor de dienst Openbare Werken eindelijk wat armslag en ui terlijk aanzien kreeg. Terugdenkend aan die tijd spreekt de heer Zwam born met groot respect over directeur Kraneveld, die alleen de dienst heeft opgebouwd tot wat zij nu is. De Waddinxveense kunst schilder Theo den Boon expo seert tot en met 12 oktober zijn werken in de Christelijke Openbare Bibliotheek. De ten toonstelling werd zaterdag ge opend door de dichter Arjen Struik. Deze zegt van het werk van den Boon: ”De kijker wordt genomen (overrompeld zelfs) of dit werk stoot hem af (hij drukt het weg, misschien). Maar niemand kan zich ver ontschuldigen met het gevoel van: je moet een Boon zijn om WADDINXVEEN Vorige week kwam de R.K. Vrouwenbeweging voor het eerst in dit seizoen bijeen in het verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat. Op deze avond, die onder leiding stond van Pater Reginald Spekman, werd aan de hand van dia’s en geluidsband de „Eucha ristieviering” door de tijden heen be sproken. Daarna werd op geheel ei gentijdse manier de Eucharistie ge vierd. Enkele dames lazen de lezin gen en zegden verschillende gebeden. Er werd onder twee gedaanten ge communiceerd. Na deze viering was er ruim gelegenheid tot discussie met name over de zorg der moeders om de geloofsbeleving van de kin deren. In het college van burgemeester en wethouders wist men van die twijfels van adjunct-directeur Zwamborn. Ze werden begrepen en men heeft niet af ge wacht. „Toen ik opeens rechtstreeks voor de keus werd gesteld heb ik het aan bod graag aanvaard. En buiten dat: als ze zó op je gesteld zijn mag je het ze toch niet aandoen om „nee” te zeggen.” Het heeft een haar gescheeld. De heer Zwamborn had al een sollicita tie lopen bij een andere gemeente. Niet omdat hij graag uit Waddinx veen weg wilde, maar met de gedach te „nü kan het nog een keer”. Het was een gemeente, waar heel nieuwe ontwikkelingsmogelijkheden zaten. Het had me wel geleken om daar iets nieuws te beginnen. Een baan met zo op het eerste gezicht nog allerlei aantrekkelijke bijzonderhe den.” Zwamborn heeft niet de minste spijt dat hij op zijn stap naar elders is teruggekomen. Achteraf hoorde hij dat de werksfeer in de betrokken gemeente bepaald niet zo prettig moet zijn als hier in Waddinxveen. Want Waddinxveen, dat dan wel niet „niets” was, maar toen met zijn 10.000 inwoners nog niet zo heel veel voorstelde, begon ineens hard aan zijn uitbreiding. Alles kwam tegelijk. De Vondel wijk- eerste exploitatie van het grond bedrijf-, Groenswaard, het „bijspij keren” van de Oranjewijk. Het grondbedrijf was altijd en is WADDINXVEEN Mevrouw J. van der Hoofi-Lourens, echtgenote van de burgemeester, heeft dinsdag middag op twee plaatsen een enkel gebroken, toen zij in haar woning aan de Sniepweg struikelde. Mevrouw Van der Hooft is opge nomen in het Van Ittersonzieken- huis in Gouda. Men vreest, dat met het volledig herstel van de burgemeestersvrouw enige maanden gemoeid zullen zijn. ZEVENHUIZEN Vorige week hebben het eerste en tweede heren team van de volleybalvereniging „De Zevenklappers” oefenwedstrijden gespeeld tegen Time Out in Krimpen aan de Lek. Het tweede herenteam speelde tegen een combinatie van Time Out I en II. De Krimpenaren wonnen na een spannende en goed gespeelde wed strijd met 3-0. De setstanden waren 15-7, 17-15 en 15-13. Het eerste he renteam kwam binnen de lijnen te gen Time Out I. Een belangrijk ver jong team versloeg Tim Out met 3-0. Zaterdagmiddag hebben de A- junioren in een sterk bezet toernooi, dat door Time Out werd georgani seerd, een tweede prijs behaald. Na eerst Concordia uit Rotterdam en C.V.V. uit Capelle a.d. IJssel met resp. 2-0 en 2-1 te hebben uitge schakeld, stuitte het in de finale op Time Out. Na twee sets (7-15 en 15-7) werd de derde beslissende set met 1-15. WADDINXVEEN Geboren: Johanna Magdalena Maria Gemma, d.v. J. Sluijs en M. C. T. de Groot; Pieter Izaak, z.v. J. Ver baas en J. M. van der Wolff; Gwen- dolina Gerdina Petronella, d.v. J. van der Starre en A. A. van den Heuvel; Adriana Cornelia Maria, d.v. A. J. van Es en M. B. M. van der Vooren. Gehuwd: C. de Schipper en L. Prins. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: blauw-rood nylonjack, 3 sleutels aan kettinkje, grijs meisjes- vest, zilver bedelarmbandje, zwart etui met 2 sleutels, bril met donkere glazen en bruine montuur in bruin etui, autosleutel Fiat A045, gouden zegelring, zwart regenpak. Verloren: zwarte herenfiets, wit kin- derschoentje met vetertje, pakje van Verbakel met grijze kniekousen, d. blauw meisjesjack, rode suede porte- monnaie met inhoud, blokfluit, ver- zekeringsplaatje van brommer, rood kinderportemonneetje met inhoud, rechter bruin kinderschoentje met vetertje. MOERKAPELLE Geboren: Marten Johannes z.v. J. v. d. Plas en J. Wielinga. Thalia. „Pantserkruiser Potemkin” vr. 8.15 uur, 14 j. „De Lefschopper”, zat. 2.30, 7 en 9.15 uur, zon. 3 en 5 uur, a.l. „Fanfare” zon. 7 en 9.15 uur ma., di., wo. 2.30 en 8.15 uur. a.l. Reunie. „Geen tranen voor een moor denaar”, do., vr. 8.15 uur, zat. 7 en 9 uur, zon. 7 en 9 uur, di. 8.15 uur, 18 j. „De laatste der Vikingen”, zat. 3 uur, zon. 3 en 5 uur. 14 j. „SS Sadis me”, zat. 23 uur, 21 j. Schouwburg. Dond. 20.15 uur „Als de dauw hangt komt er regen” 18 jr. Vrijd. 20.15 uur, zat. 15 uur, zon. 15- 17 uur, Wo. 14.30 uur „Geheim agent in Casablanca” 14 jr. Zat. en Zond. 19-21.15 uur, di. en wo. 20.15 u. „En gel der liefde” 18 jr. Goudse Schouwburg. Maandag 30 september aanvang 20 uur Toneel groep Centrum met „De Smoeshaan”. WADDINXVEEN „Ik ben altijd bevorderd door ergens weg te gaan. Hier zit ik nu acht jaar. Ik stond voor de keuze: zal ik eens in Waddinxveen de heer Kraneveld gaan opvolgen of nog één keer verkassen, wordt het hier over 25 jaar mijn eindstation of moet ik nog één keer weggaan?” A. M. Zwamborn heeft tenslotte zijn keuze gemaakt: hij blijft. In een spoedverga dering van de gemeenteraad is hij met ingang van 1 juli 1969 benoemd tot directeur van Openbare Werken van Waddinxveen. i A (foto Sjaak Noteboom) "W

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3