van Regen bleef beleefd weg op muzikaal sbowfeest OPEL REKORD 1968 1 autohandel n.v. Zevenhuizen zat zonder water „Brugkoor” was te gast bij Urker visserskoor „Taptoe” werd geraffineerd spel van klank kleur lw Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen DIENSTREGELING SPOORWEGEN Nieuw orgel Geref. Kerk Ruim f 800.- voor dierenbescherming EHBO-cursus Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda makelaars taxateurs PTT-ers in finale zelfbescherming FLUWELENSINGEL 58a TEL. 01820-7122 - GOUDA W ORGELS 3 PIANO'S' ELEKTRONISCHE ORGÈLS Slotoptreden 1 Weekblad Hollands Hart (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1204 DONDERDAG 3 OKTOBER 1968 I niet zondag niet zo. niet zondag niet zo. niet zondag niet zo. niet zondag niet zo. niet zo. niet zo. niet zondag niet zo. niet zondag niet zat. en zo. VANAF ■I beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank. ka Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN Met ingang van zondag 29 september is de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen in werking getreden. De vertrektijden van de treinen uit Waddinxveen richting Gouda en Alphen a.d. Rijn zijn van die datum als volgt: Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Mauritslaan te Waddinxveen. steeds weer het applaus over het plein. Opmerkingen niet zat. en zo. niet zat. en zo. niet zondag niet zondag niet zondag niet zat. en zo. 6.15 6.45 7.07 7.40 8.09 8.32 9.09 9.32 10.09 11.09 12.09 12.37 13.09 13.37 14.09 15.09 16.10 16.41 17.09 17.51 18.10 18.41 19.09 19.32 20.09 21.09 22.09 23.11 23.49 WADDINXVEEN De collecte voor de dierenbescherming te Wad dinxveen heeft dankzij grote mede werking van collectanten en publiek het mooie bedrag van 802,45 opge bracht. tot Boskoop Alphen a/d Rijn de Jongs ZEVENHUIZEN Dit seizoen wordt in Oud Verlaat een E.H.B.O.- cursus gegeven. De cursus wordt ge houden in het Groene Kruis-gebouw aan de Vlietkade, elke dinsdagavond om half acht. Zij wordt gegeven door dokter J. A. Ensing. woonde, maakte zich tot tolk van dat heel grote publiek, toen hij in een enthousiast dankwoord hulde bracht aan de organisator ’’Concordia” en aan al die medewerkers, die in grote harmonie dit muzikale feest voor Waddinxveen tot stand hadden ge bracht. Ook bracht hij dank aan al die toehoorders, die zoveel hadden meegewerkt aan het scheppen van een juiste sfeer. Toen gingen de vlaggen omhoog knalden de vuurpijlen de Taptoe 1968 naar zijn einde. Aan het slot klonk nog een plech tig Wilhelmus, dat door allen werd meegezongen. Toen kon een dankba re Concordiavoorzitter, de heer G. L. de Knegt, met alle medewerkers te rugzien op een in alle opzichten ge slaagde avond. RICHTING ALPHEN A/D RIJN Vertrekt. Opmerkingen niet za. en zo. niet zat. en zo. niet zondag niet zat. en zo. RICHTING GOUDA Vertrekt. 6.44 7.17 7.43 8.10 8.42 9.09 9.42 10.09 10.49 11.49 12.50 13.09 13.50 14.09 14.49 15.48 16.42 17.09 17.31 17.51 18.20 18.44 19.09 19.42 20.49 21.49 22.49 23.26 0.16 WADDINXVEEN Honderden blije Waddinxveners hebben zaterdag avond op het schoolplein aan de Oranjelaan weer genoten van het jaar lijkse muzikale showfestijn dat ’’Taptoe” heet. Vierhonderd muzikanten, tamboers en majorettes weefden een geraffineerd spel van klank en kleur door de avond, waarop de regen eindelijk eens de beleefdheid had als ongenode gast wel degelijk weg te blijven. Er was meteen een direct contact tussen al die optredenden en het pu bliek. Een contact, dat alleen maar kon inspireren tot prestaties van de bovenste plank. Muisstil werd ge luisterd naar de muziek, die in een zeer gevarieerd programma werd gebracht. Klaterend klonk daarna ZEVENHUIZEN Vorige week woensdagmorgen heeft geheel Zeven huizen zonder of met een heel klein beetje water gezeten. Oorzaak van deze storing was een breuk in de hoofdvoedingsleiding van de watertoren in Zoetermeer naar Zevenhuizen. De lekkage was ont staan bij de Molenweg in het land van landbouwer M. Heijboer. De breuk zorgde daar voor veel water overlast. Het water liep over de weg de spoorput in. WADDINXVEEN Het bestuur en vele leden van het Chr. Waddinx- veens Mannenkoor ”De Brug” zijn za terdag met hun dames te gast geweest in Urk, waar het bekende Urker vis serskoor „Crescendo” zjjn 15-jarig bestaan vierde met een jubileumcon cert. Zeshonderd genodigden uit het gehele land vierden dit feest mee. De Waddinxveners hebben aan de ze verre reis een gezellige uitgaans dag gekoppeld, ’s Middags om 4 uur arriveerde men per auto te Urk, waar na bezichtiging van haven en dorp een gezamenlijke broodmaaltijd werd ge bruikt. Na een indrukwekkend concert in de tjokvolle 1300 zitplaatsen tellende Bethelkerk door het geheel in Urker- dracht geklede 140 man tellende koor, allen getooid met een feestelijke anjer en de sopraan Akke Evink, de tenor Teun Schenk en organist Jan Bonefaas, werden de Waddinxveners op een receptie hartelijk verwelkomd door het bestuur van het Urker koor. Secretaris T. Bakker sprak zijn blijd schap uit over hun aanwezigheid en memoreerde nog eens de vriend schapsbanden, die tussen Waddinx veen en Urk zijn gegroeid. De voorzitter van ”De Brug”, de heer J. Valk, overhandigde als ge schenk van de Waddinxveners een enveloppe met inhoud voor de aan schaf van een muziekstuk en herin nerde eraan, dat juist na het concert, dat het Urker visserskoor vorig jaar in Waddinxveen gaf, het ledental van zijn koor met sprongen omhoog was gegaan. Op de thuisreis namen de Wad dinxveners de herinnering mee aan een onvergetelijk concert en de war me hartelijkheid van de Urker kunst broeders. De taptoe op het schoolplein aan de Oranjelaan werd weer een daverend succes. De ma jorettes van de organiserende vereniging ’’Concordia” droe gen daar parmantig hun deel toe bjj. Uit Boskoop en Woerden, Gouda, Utrecht en Noordwijk en natuurlijk ook uit Waddinxveen - vertegen woordigd door ’’Voorwaarts” en gastheer-organisator ’’Concordia” - waren de korpsen uitgerukt om dit sprankelende feest op te bouwen. Daar kwamen ze het in schijnwer- perlicht badende plein opgemar cheerd, enthousiast toegeklapt door het publiek, met verve gepresenteerd door commentator Cor van den Bosch. WADDINXVEEN Daar de Be- drijfzelfbeschermingsploeg van het postkantoor Waddinxveen zich in maart jl. geplaatst had voor de demi- finale, mocht zij zaterdag deelnemen aan deze Reddingsdienstwedstrijden voor B-ploegen (le klasse). Dat de ploeg van Waddinxveen niet onderschat mag worden bleek uit de uitslag. Achter Oosterbeek dat le werd, wist Waddinxveen de 2e plaats te veroveren. De ploeg bestond uit E. J. van Beek, D. Immerzeel, Y. van Harskamp en L. Boer (reserve). Door dit resultaat komt Waddinx veen nu uit in de finale die zaterdag 12 oktober in Utrecht zal worden ge houden en waarvoor zich 8 ploegen geplaatst hebben. De ploeg uit Waddinxveen behoort nu tot de 8 best geplaatsten uit het gehele land.Een fraaie prestatie. Onder algehele leiding van de heer C. van Kleef uit Woerden en onder regie van diens plaatsgenoot de heer Willebroordse, was ’s-middags in het Wijkgebouw aan de Esdoornlaan- hard gewerkt aan het gezamen- iyke slotoptreden. En met wat voor een succes. In grote eenstemmigheid klonken daar indrukwekkende cho- ralen als „Land of hope and glory”, ’’Abide with me” en de ’’Song of the Brave”. Trompettist Wim Koolhaas was hierin de eminente solist. Burgemeester Van der Hooft, die met de wethouders de taptoe bij- Klapstuk van de grote tap toe, die ’’Concordia” zaterdag organiseerde was het optreden van het magnifieke corps ’’Forzando” uit Utrecht. ZEVENHUIZEN De commissie orgelfonds en de commissie van be heer van de Gereformeerde Kerk van Zevenhuizen hebben met toe stemming van de kerkeraad het or gel van de Gereformeerde Kerk van Moordrecht aangekocht, omdat het huidige orgel in een zeer slechte staat verkeert. Het orgel van Moordrecht werd te koop aangeboden omdat deze kerk het orgel uit de Remonstrantse kerk van Gouda krijgt. Het door Zevenhuizen aangekoch te orgel heeft twee klavieren en een pedaal. De aankoop en de verplaatsing van dit orgel vergt een bedrag van rond 9.000,-. Momenteel wordt door de orgelfondscommissie een aktie ge voerd om obligaties (met of zonder rente) van f 100 per stuk uit te ge ven. Er kunnen ook pijpen van het nieuwe orgel gekocht worden. Deze kosten 2,50, 5,— en f 15,—. Verder heeft de commissie het plan om op zaterdag 12 oktober (en vervolgens elke le zaterdag van de maand) in geheel Zevenhuizen en Moerkapelle oud papier, lompen e.d. op te halen. Ook zijn nu reeds plan nen om in het begin van de herfst van 1969 een grote bazar te houden t.b.v. het nieuwe orgel. Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen óf vraagt brochure. Al meteen stalen de parmantige majorettes de show met hun fiere paradenummertjes. De drumband ’’Forzando” uit Utrecht met de be- pluimde en lampverlichte shako’s staken daarbij alle anderen de loef af. 7.995, Voor die prijs koopt u nu al een ga■■M

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1