tien van RAIFFEISENBANK SCHILDERSBEDRIJF DÖRR HOPP N.V. w De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Ook voor uw rekening courant gelden Plan gemengde zangvereniging iiisetóe. Nieuw schoolhoofd Snelheidscontrole WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminapiein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Oranje wijk kwam jaar geleden de grond I Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ■l Mvr. v. d. Hooft uit ziekenhuis Bel direct 01896-6734 Een uitdaging DONDERDAG 10 OKTOBER 1968 met afneembare overtrekken van der Linde DOKTERSDIENSTEN Denkt u eens aan de bankgiro. I fl Die geeft voor uw bedrijf vele voordelen. I ff Geen contant geld in huis en toch nooit onthand. Overzichtelijke dagafschriften 1 'jBlp vergemakkelijken uw boekhouding. De bank zorgt dat iedereen in uw opdracht krijgt wat hem toekomt. Enover het saldo van uw rekening-courant wordt natuurlijk rente vergoed. Winkelgalerij I A DONZEN DEKBED Revolutie (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1205 Het begon tien jaar geleden met de revolutie van Stuur- van Dorpsstraat 38, Waddinxveen Waddinxveen - E. M. L. Hemmin- ga, arts, Dorpsstraat 66, tel. 2078. Bolnes AB-6822 Weekblad voor Waddinxveen Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m Vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828 - 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Levert eerste klas schilderwerk. Ook buitenwerk in de winter. Vandaag gebelt, de andere week Uw huis als nieuw. WADDINXVEEN De echtgenote van de burgemeester, mevrouw J. van der Hooft-Lourens, heeft zater dag het Goudse ziekenhuis verlaten, waarin zy na een val in haar woning met een dubbele enkelbreuk was op genomen. Mevrouw Van der Hooft zal thuis nog geruime tijd volledige rust moe ten houden. s J Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk (tel. 01892-2500). Toen dan die wijk zo razend snel Generaal Smutsstraat 61 ZEVENHUIZEN De heer E. Blauwendraat uit Ederveer is per 1 januari 1969 benoemd als hoofd van de christelijk lagere school te Oud- Verlaat. Inmiddels heeft hij de be noeming aanvaard. Hiermee is de vakature vervuld, die 1 december zal ontstaan, omdat het huidige hoofd, de heer H. H. Kühlemeier, een be noeming bij het chr. mavo-onder- wijs te Uddel heeft aangenomen. I ZEVENHUIZEN Vrijdagmor gen heeft de Rijkspolitie van Zeven huizen weer gedurende een korte pe riode een snelheidscontrole gehou den op de Groeneweg, waar een snel heidsbeperking van 50 km geldt. On danks het feit dat de politie er regel matig controleert, waren er nu ook weer zeven automobilisten die te hard reden en op de bon gingen. ZEVENHUIZEN Vanavond om 8 uur zal in het Verenigingsgebouw aan de Burg Klinkhamerweg een ver gadering gehouden worden om te ko men tot de oprichting van een Ge mengde Zangvereniging. Het initia tief hiertoe is uitgegaan van het Ze- venhuizens Mannenkoor, dat zich zelf dan ook zal opheffen. De kas van het Mannenkoor gaat ook naar de Gemengde Zangvereniging. Momenteel is al een aktie gehou den om leden te winnen voor het nieuw op te richten koor. Ook ligt het in de bedoeling van avond te bespreken of het mogelijk is dat het Zevenhuizens Knapenkoor een gemengd Jeugdkoor wordt. WADDINXVEEN In deze herfstmaanden is het tien jaar geleden, dat in de Oranjewijk de eerste woningen werden opgeleverd. Nu staat zij daar ais een niet weg te denken brok Waddinxveen: de Oranjewijk met 1012 wonin gen, bewoond door een kleine vierduizend mensen, waarvan 1500 kinderen beneden de 15 jaar. Het bestemmingsplan, dat voorzag in de bouw van dui zend woningen in een bestek van tien jaar, is in de helft van de geplande tijd uitgevoerd. In 1958 ging de eerste paal in de grond, in 1963 was de Oran- jewjjk „vol” en moest de bouw van de Vondelwijk worden aangepakt. Een staaltje van bouwdrift, dat de eigenlijke start betekende van Waddinxveen in de totaliteit, waarnaar het nu is toegegroeid. man. Nu ziet de Oranjewijk er de Wermeus Buninglaan af gezien zó uit. (foto Sjaak Noteboom). Week waren ze ”de deur uit”. Nog een plan van 36 woningen: in tien dagen uitverkocht. ”Dat waren 101 woningen, die al verkocht waren voordat we begon nen waren met de bouw. Het enige, dat we hadden gedaan was het uit geven van een verkoopboekje en een verkoopprent.” Het grote enthousiasme, dat voor deze betaalbare woningen bleek te bestaan maakte, dat nu ook snel met de werkelijke bouw kon worden be gonnen en stimuleerde tot verder gaan. Al spoedig kwamen er verdere plannen los voor nog eens 36 en nog eens 40 woningen in de omgeving van de Prinses Margrietstraat. Het uitbreidingsplan voor die gro te lege Puttepolder was definitief van de grond. Toen dat eenmaal zo ver was bleek, dat de heer Stuur man zijn doel bereikt had. De bouw wereld was wakker geschud. In 1960 ging ook het aannemersbedrijf P. Rehorst initiatieven ontwikkelen met de bouw aan de Prinses Beatrix - laan. Het is allemaal begonnen met een uitdaging. Een uitdaging van archi tect P. D. Stuurman aan de bouw wereld. ”In 1957 was er een economische inzinking en werden alle bouwop drachten bevroren,” zo vertelt ar chitect T. W. Verwey, de huidige di recteur van Bouwkundig Inge nieursbureau P. D. Stuurman N.V. ”De oude heer Stuurman, hoewel van huis uit bepaald liberaal, had een groot sociaal gevoel. ”Wij zullen de bouwwereld bewijzen, dat de wo ningbouw goedkoper kan,” was in die dagen zijn idee. Alleen de woningbouwverenigin gen namen nog initiatieven tot bouw de bouwbedrijven, voor wie dit de geijkte taak was, bouwden niet. Toen ging Stuurman zijn idee wer kelijkheid maken. ”Het begon met een plannetje van 39 woningen voor f 12.600,—. Met de premie van 5000,- zouden die in to taal komen op 18.000,- In die tijd kostte een premiewoning tussen de 20 en 22 duizend gulden. Dat eerste «s® L Het werd een revolutie: binnen tien huizen: binnen een Het begon in de Oranjewijk, zoals ieder bouwplan begint: met het bouwrijp maken van de grond en de aanleg van de ging groeien kwam ook de behoefte aan winkels. Waddinxveen kreeg aan het Koningin Wilhelminapiein zijn eerste winkelgalerij. Winkels met bovenhuis voor 33.000,- de hoek panden voor 45.000,- Voor die tijd een bijzonder lage prijs. Ze werden dan ook grif verkocht. Op één na. riolering. (foto Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1