De Professor op kattepoten a ■2 9..^ -5 hl 2.X WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF A ririï. Er Kruiswoordraadsel Ti, I- 'l' Pagina 2 Oi i7 K7 A' W v? h y* Muziekleraar J5 Unie-collecte Aanrijding door A. B. Cox Tentoonstelling 7^— Lezing Bartimeüs P7 - WEEKBLADVOORWADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 10 okt. ’68 WEE Verv G 671116 1 z J \fl /V fl /r A Af '3 4F Jo 33 V' \9i VV ro Vt \Vf J3 ff ff ft j3; 3v 33 I ffi '3 ■h! Horizontaal: 7~. wordt vervolgd ^■7- WADDINXVEEN Onder auspi ciën van de ’’Kunststichting” expo seert Annemarie Han-Schooneveldt van 15 oktober tot en met 2 novem ber tekeningen en wandkleden in de Chr. Openbare Leeszaal en Biblio theek aan de Juliana van Stolberg- laan. Burgemeester Van der Hooft zal de tentoonstelling dinsdagavond om 20.45 uur openen. bevalt me niks, want vroeger was hier geen hek!” Ze liepen samen langs het hek, het hek dat er eerst niet was en ^intussen vertelde Wipperoen ook nog van de ontmoeting met de vreemdeling. Holder Bolder luisterde vol be langstelling. ”Die vreemdeling wil ik wel eens zien-” zei hij grimmig. ’’Kijk Holder Bolder, daar staat ie!” riep Wipperoen en hij wees in de verte. ja H< ZEVENHUIZEN Vorige week heeft zich op de Knibbelweg een aanrijding voorgedaan tussen een vrachtauto bestuurd door de heer van Mourik uit Waddinxveen en een personenauto van de heer H. Ver- duyn uit Nieuwerkerk a.d. IJssel,. Terwijl de personenauto stil langs de kant stond, moest de vrachtauto op deze smalle weg passeren. Dit lukte niet en de personenauto werd ge raakt. Er was alleen materiële scha de. va Si Wl mi gii br Fi irv on aa in-’ iir de ho ke ne iec de he af Af rif de m< Daai yal” He was wer werl rech den drijf het W wijk zeer indu nog proc woo dim kan' tebe nin^ de mee bl ki di, je di ta sc w; sc m ju m ns ge hc M va Ei fr Ei te ”1 lei vi ve se gc ”1 vc vc he he ”1 ki m ke ge ba We] prei ook se mai een rati mei clai gen mei rez( de VOO aar op der. kor ma ter I ma rev ma Re in ”re >5 OVf Ve: eer wo bui noi die ge^ in J Sti de stu me in ter de gr< F' ’’Waarom niet?” vroeg Wippe roen verwonderd. ”Een hek is toch gewoon een hek?” ”IK hou niet van hekken”, hield Holder Bolder koppig vol. ’’Hek ken... daar mag je niet door... die staan.*i de weg...” ’’Je1 Aunt er toch over klimmen”, meende Wipperoen. Maar Holder Bolder schudde weerbarstig zijn grote borstelige hoofd. "Kom”, gromde hij. ”We gaan eens even kijken hoe lang dat hek is en wie het heeft gemaakt, het Met de ingebruikstelling van een hypermoderne kalkmortel centrale heeft de Bouwmateri alenhandel T. De Waardt N.V. te Waddinxveen een belangrij ke uitbreiding ondergaan. De nieuwe mortelcentrale, die een uurcapaciteit heeft van 25 kubieke meter, maakt het thans mogelijk een mortel van een gelijk blijvende samenstel ling te produceren, hetgeen voor doelmatig en economisch werken van metselaar en stu kadoor, alsmede voor de kwali teit van hun werk, van uiter mate grote betekenis is. De nieuwe kalkmortelcentrale, die werd gebouwd door Mul der N.V. Boskoop, kan worden gerekend tot de grootste tien mortelcentrales in ons land. ZEVENHUIZEN De Zevenhui zenaar A. Verhoef, organist aan de i Hoflaankerk in Rotterdam, is be noemd tot muziekleraar aan vijf m.a. v.o. scholen. Het zijn de Koningin Juliana-school, de Westerschool en de Joh. Calvijnschool in Gouda en de christelijke en openbare mavo-school in Nieuwerkerk a.d. IJssel. 2. uiting van vreugde 5. klein ogenblikje 9. groente 10. planeet 12. plaats in Noord-Afrika 13. kloosterzuster i*. nieuw (Lat.) 15. druk 17. wintervoertuig 19. deel v.d. bijbel (afk.) 20. bloem 23. rangtelwoord 24. vastberaden 28. irriteren 32. de oudere (afk.) 34. titel (afk.) 35. aanzien 37. bijwoord 38. Gode zij lof (Lat. afk.) 39. inhoudsmaat (afk.) 40. landbouwwerk tuig 41. goud (Fr.) 42. bevestiging 43. water in Friesland l I ZEVENHUIZEN Dinsdagavond hebben leden van de Hervormde Vrouwenvereniging „De Schakel” een interessante lezing gehoord over ’’Bartimeüs in Zeist. De heer J.Over- duin zette eerst uiteen in welke groe pen de kinderen (als ze op 5 jari ge leeftijd komen) gescheiden worden. Allereerst is er de verdeling slecht zienden - blinden, verder een verde ling in meervoudig gehandicapten en de normale begaafden. Ook de oplei dingsmogelijkheden werden bespro ken. Indien mogelijk, worden de pu pillen op het 20e jaar af geleverd aan de maatschappij, anders gaan ze naar de beschutte werkplaats. De meer voudig gehandicapten gaan naar een internaat. In Doorn zal door „Bartimeüs” een nieuw centrum gebouwd worden,spe ciaal voor meervoudig gehandicapte kinderen en volwassenen. De totale capaciteit zal 1000 personen bedra gen. Bij het centrum komt een kapel, welke is geschonken door de Ned. Chr. Vrouwenbond. De heer Overduin wees er met na druk op, dat Bartimeüs er geen huis- aan-huis verkoop op nahoudt, on danks het feit dat bepaalde lieden onder deze dekmantel werken. Na de pauze werd een film over het werk van „Bartimeüs” gedraaid. ZEVENHUIZEN Binnenkort zullen de chr. scholen in Oud Ver laat en Zevenhuizen-dorp weer de jaarlijkse Unie-collekte houden. Het bestuur van de chr. Lagere school van Zevenhuizen-dorp zal 15% van de opbrengst aan de Unie- collecte ’nieuwe stijl’ afstaan, die dit geld gaat gebruiken om het onder wijs in het buitenland en de ontwik kelingslanden te steunen. De rest (85%) zal bestemd zijn voor de school zelf, omdat men alles wat men extra wil doen, zelf moet betalen. Dit geldt vooral voor de schoolauto, die de kinderen van veraf gaat halen. 15. ’’Alle beukenootjes nog-an- toe!” riep Holder Bolder verwon derd. ”Een HEK!” Hij was zicht baar onder de indruk. ”Hoe komt dat hier!?” Wipperoen haalde een heleboel keren zijn schouders op. Weet ik niet...” zei hij. Holder Bolder veegde eens langs zijn neus, snoof een paar maal krachtig en trok een erg bedenke lijk gezicht. ’’Hekken deugen niet...” gromde hij. alles met je eens, wat je van plan bent te zeggen; maar ik kan niet luisteren, omdat ik tot op mijn huid nat ben. Je moet het maar tot een mooiere avond bewaren of an ders opschrijven en op de post doen. Wel te rusten, grap pige oude jongen van me-” Toen ze te ver weg was om teruggeroepen te kunnen worden, besefte Tim pas, dat zij geheel vergeten had het tijdelijk adres van de Professor op te geven. III In de loop van een rusteloze nacht besloot Tim, dat zijn enige hoop was de volgende morgen vroeg in de buurt van het huis rond te hangen. Als Majorie haar nalatigheid bemerkte, zou ze vast naar hem uitzien. Daarom stond hij om zeven uur op en was voor achten op zijn post. Maar geen Marjorie verscheen. Nadat hij een paar uur in verveelde bewondering voor de goed onderhouden wegen van St. John’s Wood had zoekge- bracht, hoorde Tim eindelijk de deur, die hij bewaakte, openen en met een bons sluiten. Zijn hart begon sneller te kloppen. Het volgend ogenblik stond het bijna stil, want de persoon, die het pad af kwam, was niet Marjorie maar Cantrell. Tim drukte zich tegen de haag en wachtte met inge houden adem. Tot zijn grote opluchting ging Cantrell met stevige stap in de tegenovergestelde richting, hij liep, alsof hij een vast doel voor ogen had. Het was dui delijk aan hem te zien, dat hij op weg was naar de Pro fessor en zijn overwinning. Het enige, wat Tim kon doen was hem te volgen. De rest was nog onbeslist. Hij ging met ijver te werk. Dicht langs de hagen en bescherming zoekend achter de mogelijke uitsteeksels, sloop hij achter Cantrell aan, de volmaakte schadu wen Voorbijgangers bekeken zijn eigenaardige manoeu vres met eerbiedige bewondering of met beledigende op merkingen, overeenkomende met hun verschillende ka rakters, maar Tim had geen oog voor hen. Tim Bellamy, de hardvochtige bloedhond, met het smalle, scherpe ge laat van de speurder, was aan het werk. Gelukkig was de man, die deze belangstelling gold, te veel in zijn ei gen gedachten verdiept om om te kijken. Had hij dat ge daan, dan zou de loopbaan van de speurder met het smalle, scherpe gelaat een snel einde genomen hebben. Op deze manier kwamen zij in Carlton Vale aan. Can- Cantrell keerde in een jubelende stemming naar St. John’s Wood terug. Het lange gezoek was ten einde, de prooi was zo goed als gevangen. Alleen twee dingen hin derden hem de redenen van de Professor om niet op eigen gelegenheid naar huis te komen en het feit, dat de dame in kwestie een actrice was. Cantrell had weinig personen van het andere geslacht ontmoet en de ge dachte aan ’n toneelspeelster schrikte hem enigszins af. Hij voelde, dat dit eerder een geval was voor listige, dan openlijke methoden en hij besloot, voor hij tot een volgende stap overging, een zorgvuldig plan de campag ne op te maken. Ondertussen was hij uitgelaten blij, want hierdoor zou hij toch zeker eindelijk bij Marjorie in de gunst komen. Hij floot hard en onwelluidend, toen hij rustig verder wandelde. Zijn toehoorders ontvingen het nieuws met gepaste aandacht en één van hen trok zich niet lang daarna te rug in de slaapkamer om zich aan haar eigen blijdschap over te geven. Marjorie had haar aandeel in de zaak ge daan; zij wilde niet aan Tims capaciteiten twijfelen om zijn deel uit te voeren. Toen zij hem dan ook ’s avonds bij het muurtje ont moette, was zelfs de flinke plasregen niet in staat haar vrolijkheid te temperen. Tims eerste woorden van pro test voor haar roekeloosheid, om op zo’n avond uit te gaan, brak ze kort af. „Ja, lieveling. Praat daar nu maar niet over! Vader is gevonden!” „Goede hemel! Cantrell heeft „Neen, hij heeft hem nog niet, maar er is geen tijd te verliezen. Het eerste ding, dat je morgen moet doen, is er heen te gaan en hem te halen. Het zal wel niet ge makkelijk zijn, want de vrouw schijnt hem erg graag te mogen. Je zal zo overredend en hartverscheurend moeten zijn, als je kunt. Je kan best een of ander ver haaltje ophangen om haar hart wat te verzachten.” „Ja?” twijfelde Tim. „Natuurlijk, schat, je bent zo knap. O, Tim, is het niet schitterend? Arme Professor Cantrell! Ik kan niet hel pen, dat ik toch een heel klein beetje medelijden met hem heb. Hij is zo aandoénlijk en hondachtig.” En zij giechelde, toen zij daaraan terugdacht. „Is hij zo?” riep Tim verontwaardigd uit. „Luister, Marjorie, ik wil niet „Ja, lieveling,” lachte Marjorie. „Vast. Ik ben het in treil rende verheugd de treden voor het huis op en Tim verborg zich in een deuringang aan de overkant en schreef nauwkeurig het nummer op. Tot zijn verbazing was de samenspraak tussen Cantrell en degene, die de deur opende, van heel korte duur. Na een paar minuten verscheen Cantrell met gebogen hoofd en neerslachtig voorkomen weer in de straat om na een ogenblik van besluiteloosheid langzaam de weg terug te gaan, die hij gekomen was. Het leed geen twijfel, of hij had een ern stige nederlaag geleden. Tim werd al blij, tot hij plotseling besefte, dat, waar Cantrell gefaald had, het voor hem niet gemakkelijk zou zijn te slagen. Verontrust slenterde hij achter zijn mede dinger aan naar St. John’s Wood terug, terwijl hij het probleem nog eens goed overdacht. Het eerste ding, dat hij doen moest, was toegang tot het huis zien te verkrijgen. Kon hij het maar klaarspe len even alleen daar binnen te zijn! De rest zou dan niet moeilijk zijn! Maar hoe er binnen te komen? Natuur lijk! Hij zou zich voorgedaan hebben als iemand van het gasbedrijf! Iedereen weet, dat beambten van het gasbe drijf overal binnen worden gelaten. Eigenlijk behoorde hij een pet, een kenteken of iets dergelijks te hebben, maar een vrouw zou nooit op zo’n kleinigheid letten. Het was te laat geworden om het direct te proberen. Hij zou tot de middag wachten. IV „O, verdorie!” zei Sybil onbeschaamd, toen er gebeld werd. Ze had juist de bank bij het vuur geschoven en zat er nu zo lekkertjes op met een nieuwe roman en een doos chocolaatjes. Dit was al de tweede maal vandaag, dat zij dat gedaan had en iedere keer was zij gestoord. Vanmorgen was het een onwijze man, die zei van het gasbedrijf te komen om de meter na te kijken. Hij was van middelbare leeftijd, zeer breed gebouwd en volgens Sybils mening van een ietwat schurkachtig voorkomen. Nadat hem verteld was, dat er helemaal geen gas in huis was, had hij zeer verbaasd gestaan en iets gemompeld van een verkeerd nummer en had hij een poging ge daan om zijn teleurstelling (tenminste, dat veronderstel de Sybil) te verbergen en was haastig vertrokken. „O, verdorie,” zei Sybil nog eens, toen de bel voor de tweede keer klonk. „Ach, ach, ik zal toch open moeten doen.” Zij gooide haar benen van de bank, stond op en ging langzaam naar de deur. De kleine, zwarte kat, die haar met een wijs snoetje achterna liep, dreef zij, bij de deur gekomen, weer de kamer in en sloot die secuur. Voor de buitendeur stond een slanke, jonge man, die haar met een innemende lach aankeek. „Goedenmiddag, juffrouw,” zei hij met, wat Sybil voorkwam, een beschaafde maar verdraaide stem. „Ik kom van het gasbedrijf om uw meter na te kij ken.” Sybils moed maakte plaats voor iets van schrik. Dit scheen toch meer te zijn dan ’n samenloop van om standigheden. „We hebben hier geen gas”, zei ze koel en wilde de deur sluiten. Maar de voet van de jonge man zat in de weg en hij deed, of hij niets merkte. „Geen geen gas?” herhaalde hij verlegen, terwijl de lach van zijn gezicht verdween. „Neen,” zei Sybil kort. „Wilt u alstublieft uw voet wegnemen?” De jonge man nam zijn voet niet weg. „Weet u weet u wel zeker, dat er geen gas is?” stamelde hij. „Heel zeker!” „O, verdraaid!” klonk het kalm uit de mond van de jonge man. Sybil kon niet nalaten te lachen. Zo schurkachtig als haar andere bezoeker er had uit gezien, zo aardig leek deze. Sybil was ook ontzettend nieuwsgierig. Ze ontdooide. „Weet u, dat u de tweede persoon bent, die voor mijn gasmeter, die ik niet heb, komt? vroeg ze op vriendelijke toon. De jonge man keek wat verslagen. „Ja, juffrouw?” „Ja, ik had vanmorgen iemand anders. Een nogal schrikaanjagende man. Kent u hem misschien?” „Eh ja Ik, ik denk,dat ik weet, wie u bedoelt.” stotterde de jonge man. „O, weet u het?” zei Sybil niet zonder teleurstelling. „Ik was werkelijk al gaan denken, dat hij niet bij het gasbedrijf behoorde.” De jonge man slikte. „Was hij erg breed en een beetje aan de kleine kant, met borstelige wenkbrauwen en en zo al „Ja,” knikte Sybil. „Dat is hem precies.” De jonge man haalde diep adem. „U had gelijk, juf frouw,” zei hij langzaam. „Hij kwam niet van het gas bedrijf.” „O! Wie, wie is hij dan?” „Hij is een inbreker,” verklaarde de jonge man geluk kig. „O, een heel bijzondere inbreker. Hij gaat de huizen langs, voorgevende van. het gasbedrijf te komen en hij kijkt goed rond. Op een nacht komt hij terug en breekt in.” „O!” riep Sybil geschrokken. „En ik ben hier heel al leen!” „Bent u,” vroeg de jongeling met zeer veel belangstel ling, „werkelijk alleen?” „Ja, op het ogenblik wel. Mijn man is voor zaken op reis. Denkt u, dat hij hier terug zal komen?” „Vast en zeker!” antwoordde de man van het gas. „Daar kunt u van op aan! Ik kan u vertellen, dat het gasbedrijf heel wat last van die kerel heeft. Meer dan genoeg krijgen ze ervan.” „Maar maar wat vindt u het beste, dat ik doen kan? De politie opbellen?” De man van het gasbedrijf dacht na. „Nee, dat zou ik niet doen. Niet direct, bedoel ik. Hij heeft hier nog niet rond kunnen neuzen, dus zal hij bij u niet binnendringen voor een of twee dagen voorbij zijn Weet u, wat u moet doen?” ging de jongeman geestdrif tig verder. „Hij zal waarschijnlijk straks of morgen met een ander smoesje terugkomen. Als hij komt, gaat u stil letjes naar buiten en roept een politieagent en laat hem onmiddellijk oppakken. Ja, dat is goed. U houdt hem on der een of ander voorwendsel binnen en zoekt ’n agent op. Er hangt er wel een hier in de buurt rond. Ja, dat is het allerbeste,” besloot de jongeman tevreden. „Laat hem opbrengen en laat die bandiet opsluiten! Het het gasbedrijf zal u zeer erkentelijk zijn.” „Dank u wel,” zei Sybil dankbaar. „Ja, dat zal ik be slist doen. Dank u wel!” 16. Engelse titel 18. hennepbraak 19. rivier in Duitsland 21. deel v.d. dag 22. gewicht 25. opdracht 26. op dato (afk.) 27. strijdperk 29. meisjesnaam 30. bijwoord 31. herkauwer 36. kostbare stof 43. koker 44. bez. voornaamw. 45. gedroogde halmen 46. opgeld 48. meisjesnaam 50. deel v.h. gebit 52. liefkozing 53. maatstaven 55. vogel 56. deel der wet (afk.) 59. zwaar stuk hout 60. Indisch vlees gerecht 63. wintervoertuig 64. karakter 66. onmeetbaar getal 70. briefaanhef (afk.) 71. kindergroet verloot ter waarde van resp. 7.50 en 5.Inzendingen tot uiterlijk vrijdag 25 oktober aan de puzzelredaktie, Oranjelaan 30a, Waddinxveen Verticaal: 1. zangstuk 2. smalle strook 3. deel van Amerika 4. uitroep 5. jongensnaam 6. straatverkoper 7. vrucht 8. onbehaard 11. godsdienst (afk.) 15. traag Onder de inzenders van de goede oplossing worden twee boekenbonnen 44. Frans lidwoord 45. graaf werktuig 47. kindergroet 49. deel v.d. bijbel (afk.) 51. makker 54. plaats in Spanje 57. zwelgfeest 58. vogel 61. ambtshalve (Lat. afk.) 62. ons inziens (afk.) 63. plaats 65. alpenweide 67. schelle kreet 68. aaneengekleefd haar 69. keurtroep 72. land in Europa 73. op een keer 74. behoeftige liiJ fel

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2