VIEUX Bromfiets geslipt Van Eeuwen Volleybal Be Fair Gouwe-nieuws Afkoop rentekaart Annemarie Han exposeert J Burgemeester is best aardig n 1 Tien jaar Oranjewijk Kind ernstig gewond bij Poëtische lof aanrijding j Bredere brug in Herenweg Pagina 3 Keuze uit 1 5 merken Plattelandsvrouwen AG EN A „Second Step” Schaaknieuws j Coöperatief WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 10 okt. ’68 WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN BIOSCOPEN GOUDA ANNEMARIE HAN ...EXPOSITIE.. I 1 En verder eerste P En tot slot e- 1 a 1 1 1 1 Overzicht van de volgebouwde Oranjewijk genomen van de kant van de Hefbrug. WADDINXVEEN Het is zo lang zamerhand wel bekend, dat Wad- dinxveen een dynamische gemeente is. Maar gelukkig is het niet zo, dat in al dat bouwen en sjouwen de poëzie geheel verloren is gegaan. Dat bewees dezer dagen wel de heer A. Blonk van de Mauritslaan 17. In een welluidend gedicht aan de burge meester zingt hij zijn lof op de voort varendheid van zyn Gouwe-dorp en met name op die mooie aanwinst,die bjjna gereed is: de Alexander-tunnel Graag laten wij u mee genieten van enkele gedeelten uit dit fraaie lof lied. Marie Antoinette Bootz Dujardin (2 typen) Sevenstern Cooymans Mispelblom Henkes Rijnbende de Kuyper Wijnand Fockink Bon Sac Hartevelt Witte Vieux (2 typen) per liter v.a. 8.55 - 11.75 (ook in zakflacons) it is at et i a groete.” ”Als u nog eens een keer naar het oranje huis toe gaat geef deze brief dan aan prinses Beatrix en prins Claus maar ik wil u nog een ding vragen drink u daag altijt ranja dan ga ik een keer mee maar als we daar zijn ranja krige.” De dames genoten daarna van de kostbare schatten in het Catharina- Gasthuis. In het verenigingsgebouw van Stolwijk werd de groep ontvan gen door leden van de afdeling van de zelfde bond. Mevr. Verkerk (pre sidente) vertelde één en ander van de afdeling en bood een kop koffie aan. Daarna bracht men een bezoek aan de boerderij van mevr. Dakan aan de Bovenkerkseweg. Zij vertelde en demonstreerde de productie van de echte Stolwijkse boerenkaas. Vrjjdag 11 oktober: Ver. gebouw Burg. Trooststraat: sou- lavond ’’Second Step” m.m.v. Amos Tamela en his Mustang Soul, 20 uur Donderdag 24 oktober: Geref. Ver. gebouw: Bond van Plat telandsvrouwen demonstratie schoon- heidsverzorging, 14 uur. Wie het culturele leven, En de gang van zaken niet. Vindt ons plekje aan de Gouwe Ideaal als woongebied. Waar men later niet zal klagen Over een Jan Saliegeest, Want die is voor onze welvaart, Nooit een handicap geweest. Zij, die na ons komen zullen, Dankbaar zijn aan deze staf, Een belofte voor de toekomst, ’k Neem mijn petje d’r voor af. Maakt men voor vakantiesprei- ding, Straks een reisje naar de maan Komen zij toch stuk voor stuk weer. Op ons uivemestje aan. Met beleefde groeten, A. Blonk. Veel van de bewoners dachten, ’t Gaat hier net als in Berlijn. Waar de burgers van elkander, Door een muur gescheiden zijn. Maar gelukkig, het ging anders Men hield rekening met ’t ver keer. Groenswaard en Oranjewijkers Halen ruimer adem weer. Dat ’t gepaard gaat met wat kosten, Is een onweerlegbaar feit. Maar de tunnel als zodanig, Willen wij er niet voor kwijt. Toen de Prins als ereburger, Hier de eerste spaden deed Dacht je, dat kan jaren duren. Voor die tunnel is gereed. Dit is heel erg meegevallen, Want in nauwelijks een jaar. Wordt ze officieel geopend. Met een feestelijk gebaar. Ik mag wel veronderstellen, Hoe de rollen zijn verdeeld. Dat Concordia of Voorwaarts, Hierbjj dan een feestmars speelt ’t Zou geen onaardig wonen. Al kwamen zij allebei. Want ze hebben ’t hart gewon nen, Van de hele burgerij. t WADDINXVEEN De vierjarige Izaak-Jannes van der Vlist is maan dagmorgen op de Zuidkade aangere den door een auto. Het jongetje stak plotseling van achter een geparkeer de wagen de rijweg over. n s. ït n MOERKAPELLE De heer J. La- kerveld slipte op de Straatweg te Rotterdam met zijn bromfiets, over de tramrails. Met een hersenschud ding is hij in het Bergwegziekenhuis opgenomen. ij n f- ;t 1- n Slijterij Wijnhandel Brederolaan 4 tel. 4143 Zuidkade 3 tel. 2105 Waddinxveen WADDINXVEEN Maandag speelden de drie volleybal heren teams van Be Fair in Gouda hun eerste thuiswedstrijden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: RADIUS 3-Be Fair 3 15-3; 6-15; 3-15; 15-11; stand 2-2. Beide teams hadden wisselend hun inzinking, maar bleken tegen elkaar opgewassen te zijn. BE FAIR 2-JODAN BOYS 3 15-12; 15-0; 13-15; 15-8; stand 3-1. Het tweede team is gelijk goed van start gegaan, alhoewel Jodan Boys toch een set heeft weten te win nen. BE FAIR I-M.V.C. 3 13-15; 15-4; 15-5; 15-11. Na een wat moeizaam begin, heeft het eerste herenteam ’n uitstekende de prestatie geleverd en duidelijk be wezen de winst waard te zijn. Het derde damesteam speelde te gen HOUVAST in Boskoop en heeft tgen deze ploeg gelijk gespeeld. Een leuk resultaat voor deze eerste wed strijden. Donderdag 17 oktober: Clubhuis WSE: kaartavond, 20 uur. Donderdag 10 oktober: Verenigingsgebouw: oprichtingsver gadering Gemengde Zangvereniging 20 uur. Thalia: Do., vr. 8.15 uur: Vivre pour vivre (18j). za. 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 3, 5, 7 uur: Fantomas (14j). zo. 9.15 uur, ma., di., wo. 2.30, 8.15 uur: Point Blank (18j.) WADDINXVEEN De Waddinx- veense Jeugdsociëteit „Second-Step” zal morgen, 11 oktober om 8 uur een soulavond geven. De bekende Soul- groep „Amos Tamela and his mus tang soul” zal deze avond een show geven. WADDINXVEEN Vorige week werd in het Gereformeerde Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat de 5e ronde gespeeld van de onder linge kompetitie van W.S.V. De onderstaande uitslagen geven het persoonlijk resultaat aan. G. d. Willigen-N.E. Plantfeber 0-1; Drs. W. H. Wientjens-W. v. Vuuren afg.; A. A. v. Oort-P. Broer 0-1; H. Schoenmaker-B Barloth 1-0; P. Per- dijk-A. Littooy 0-1; A. v.d. Starre- W. v.d. Hoek 1-0; W. v.d. Stoep-G.v. d. Berg 0-1; J. v. Oort-P Neleman 1-0. Schouwburg Bioscoop: Do. 20.15 uur: Rondom het oude kerksplein (18j); vr. 20.15 uur, za. 15, 19, 21.15 uur; zo. 15, 17 uur; ma., wo. 14.30 uur: Maigret op pigalle (14) zo. 19, 21.15 uur, ma., di., wo. 20.15 uur: Verhoeden jungle-driften. Vr. 18 oktober a.s.: Johan Kaart, en Rens van Dorth in Blaffende honden bijten niet. WADDINXVEEN Het heren zevental van de Gouwe speelt a.s. zaterdag in Beverwijk een beker wedstrijd tegen le ste klasser Me- reus 1. Aan een gelijk spel heeft de Gouwe voldoende om de volgende ronde te bereiken, maar of dit haal baar is, valt te betwijfelen. De start in de wintercompetitie was niet best. Zowel Gouwe 1 heren als Gouwe 1 Dames kwamen met verlies naar huis .Heren II bracht al tenminste nog 1 punt mee door een 2-2 gelijk spel. Het programma luidt: Zaterdag 12 oktober: 8.00 uur: Mereus 1-De Gouwe 1 He ren Bekerwedstrijd. Maandag 14 oktober: 8.00 uur :Tour- nooi voor Dames I en Heren III bij Donk. Dinsdag 15 oktober: 8.15 uur: O.Z.V. 1-de Gouwe 1 Dames; 8.55 uur: de Gouwe 3-S.Z.S.P.C. 1 Heren; 9.20 uur de Gouwe 1-Woerden 1 Heren. De zwembus naar het Spaardersbad in Gouda gaat iedere zaterdagavond weer rijden. De vertrek tijden zijn: Vanaf dorp (Garage v. Nieten); 18.25 uur. Vanaf brug (Café Restaurant de Unie: 18.30 uur. MOERKAPELLE Een grote groep leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vertrok vorige week per bus vanaf het Raadshuis plein voor een bezoek aan Gouda. De damse bezichtigden de gebrandschil derde ramen van de St. Janskerk. Mevr. Rijksen-Koning te Gouda die vorige week hierover aan lezing met dia’s voor de afdeling verzorgde, leidde de groep in de kerk rond. Het kind is door de rijkspolitie met ernstig hoofdletsel overgebracht naar het ziekenhuis De Wijk in Gou da. DEN HAAG In verband met de invoering van de wet op de arbeids ongeschiktheidsverzekering is een aantal maatregelen getroffen om de invaliditeitswet en de mijnwerkers- invaliditeitswet geleidelijk te likwi- deren. Een van deze maatregelen houdt in, dat de rentekaartenverze- kering van bepaalde groepen perso nen zullen worden afgekocht .Voor ieder die- ook al is dat lang gele den- een rentekaart heeft gehad is het van belang te weten of hij een afkoopsom zal krijgen. Aan alle postkantoren is een uitvoe rige brochure, waarin de voorwaar den van deze regeling zijn opgeno men, gratis verkrijgbaar. I N II ■I 1 Daarin is toen café-restaurant ’’Ro yal” gekomen. Het architectenbureau Stuurman was met al die activiteiten als bou wer plotseling buiten zijn eigenlijke werkterrein getreden. Er werd een rechtsvorm gezocht, die werd gevon den in de oprichting van Bouwbe drijf P. D. Stuurman losgemaakt van het architectenbureau. Waren de woningen in de Oranje wijk goed en vooral betaalbaar,voor zeer vele werknemers bij de grote industrieën bleven ze financieel toch nog een onbereikbaar ideaal. Vijftig procent van de beroepsbevolking woonde in die jaren buiten Wad dinxveen. Van de zijde van de fabri kanten regende het bij het gemeen tebestuur om aanvragen voor wo ningen voor hun werknemers. Maar de woningwetwoningen waren niet meer te vergeven. Wel zou er iets te doen zijn in de premiesector. En dat gebeurde toen ook. Het Bouwfonds van Nederland se Gemeenten stelde ook de gewone man in staat eigenaar te worden van een eigen huis, zij het dan in coöpe ratief verband. De werkgevers kwa men met voorschotten af, die hun een claim deed houden op deze wonin gen, wanneer een van hun werkne mers hieruit zou vertrekken. Zo ver rezen de eerste 90 flatwoningen aan de Willem de Rijkelaan, die reeds vooraf waren gegaandoor 108 flats aan de Juliana van Stolberglaan, die op initiatief van de werkgevers wer den gebouwd. Een bijzondere uit komst was ook het feit, dat Stuur man 35 woningen aan de gemeente ter verhuring beschikbaar stelde. Het begon allemaal in de herfst maanden, nu tien jaar geleden. De revolutie van de oude heer Stuur man was volledig gelukt. Revolutie. Maar zijn die huizen daar in de Oranjewijk nu ook van het ’’revolutiebouw’ ”We zijn nu nog heel tevreden over de gehele opzet,” zegt architect Verwey, ’’Stedebouwkundig is het een pracht van een wijk. En de be woners: in die beginjaren waren ze buitengewoon tevreden, nu zijn ze nog tevreden. De huizen voldoen na die tien jaar nog aan de toch sterk gewijzigde eisen, die de overheid nu in 1968 stelt.” Ja, de door de liberale architect Stuurman ontketende revolutie heeft de grondslag gelegd voor de niet te stuiten initiatieven, waarmee burge meester Van der Hooft met de later in het bouwteam gebundelde krach ten Waddinxveen zo’n ongebreidel de uitbreiding heeft bezorgd. Die grondslag heeft: Oranjewijk. WADDINXVEEN Hoo Tjhiang, een watervlug kaboutertje van an derhalf, Sioe Hiang, zijn vierjarig zusje, parmantig babbelkousje. U kunt ze van dinsdagavond af zien in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. Niet echt. Wel bijna echt. Zoals hun moeder, Annemarie Han-Schooneveldt ze zag in haar pen tekeningen. Voor de tweede maal in de drie jaar, dat zij nu in Waddinx veen woont, houdt zij een expositie van haar tekeningen en wandkleden. De burgemeester komt om een ope ningswoord te spreken. ”Die wandkleden,” zegt Annema rie Han, ’’vind ik wel leuk. Maar ik wil toch van de image af, dat ik al leen maar dit werk maak. Aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam heb ik mijn opleiding gehad op de decoratieve afdeling. Wandschilderingen, glas, mozaiek, wandkleden. Maar muurschilderin gen kun je moeilijk exposeren. En bovendien: als vrij onbekende krijg je niet zo gauw een opdracht voor dit soort werk.” Vandaar dus toch de wandkleden. ”Het bezwaar van mijn opleiding is, dat ze direct op de praktijk is in gesteld. Je wordt automatisch af hankelijk van opdrachten.” Toch ziet Annemarie Han wel kansen in deze richting. ’’Neem bij voorbeeld het ontwerpen van kerst kaarten, van geboortekaartjes. Me nu’s, oorkondes, affiches. Als je ziet, wat er op dat gebied voor een rom mel op de markt is. De mensen zoe ken gewoon niet naar iets beters.” Waar zij snel aan toevoegt, dat ze wel ”de zenuwen zou krijgen” als ze alleen maar geboortekaartjes zou moeten maken. Zij maakt haar talenten voorna melijk creatief door de cursussen,die zij geeft in naaldwerk en tekenen. Voor dames en voor heren (hoewel de laatsten niet zo ’’happig” zijn). Tot nu toe deed ze dat op haar ate- lier-zolder. In die kleine ruimte kon zij niet meer dan zo’n vijf leerlingen tegelijk hebben. Gelukkig heeft ze nu wat armslag gekregen. Wanneer zij 28 oktober weer start zal dat zijn m een leslokaal aan de huishoud school, dat zij ter beschikking kreeg omdat Waddinxveen een burgemees ter heeft, die de noden van zijn men sen kent. ”Als je hier hard werkt is het heerlijk. In de grote stad zou je met dit werk geen voet aan de grond krijgen.” Mevrouw Han weet het uit erva ring. ”In Den Haag heb ik gelopen Reunie: do., vr. 8.15 uur, za. 3, 7, 9 uur; zo. 3, 5 uur: Gunfichters of red river (14j). zo. 7, 9 uur, di. wo. 8.15 uur: Sta op en sterf (18j). Zat. 23 uur: Puberteit (21 j). Dinsdag 15 oktober: Chr. Openbare Leeszaal en Biblio theek: expositie Annemarie Han Schooneveldt. Opening: 20.45 uur: door burgemeester C. A. van der Hooft. Geopend t/m 2 nov. di., wo. vr. 14.30-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, za. 10-12 uur. van de ene winkel naar de ahdere met m’n wandkleden onder de arm.” Vandaar dat ze blij is met een verzoek van de Nederlandse Vereni ging voor Huisvrouwen om in Den Haag een cursus te komen geven. ”In Den Haag, nota bene. Dat is een te goed aanbod om het te mogen afslaan.” In Waddinxveen heeft ze nog niet met haar wandkleden moeten leu ren. Ze maakte er al een in opdracht voor de kleuters van de Prinses Bea- trixschool. En twee lagere scholen kochten na haar eerste expositie prompt zo’n kleurige en dartele de coratie. Op haar atelier kan je al een beetje zien hoe die tweede tentoon stelling gaat worden. Weer die vaak leikleurige kleden. De ijle tekenin gen van de Waddinxveense polder landen, de verfijnde schetsjes van haar kinderen. Pas op terugweg van de zolder zie ik in het trappenhuis een ander werkstuk van Annemarie Han: een speelse optocht van lampioendrager- tjes, die in zachte kleur langs de muur naar boven klimmen. Ze kun nen niet overwippen naar de ten toonstelling. Jammer. Vervolg van pag. 1 MOERKAPELLE De brug in de Herenweg is na de reconstructie van deze weg een ’’flessenhals” geworden Het polderbestuur van ”De Wilde Venen” heeft nu besloten op 15 no vember een nieuwe stalen brug aan te brengen ter breedte van 5 meter. Zodra dit werk gereed is zal de ver binding tussen het Raadhuisplein en de Noorddijk erbij liggen als een kaarsrechte autobaan, met hier en daar een parkeerhaven .De gevaar-- lijke bocht is afgesneden over de voormalige vuilstortplaats ”Het Wel”. Aan de reconstructie van de Middel weg, de Bovendijk en de Tweede Af rol wordt thans hard gewerkt. WADDINXVEEN De leerlingen van de eerste en tweede klas van de Sint Paulus-school zijn erg blij ge weest met de sinaasappel, die het ge meentebestuur en de Oranjevereni ging hen meteen als verrassing liet brengen bij de geboorte van prins Friso. Met een berg tekeningen en brief jes hebben ze burgemeester Van der Hooft bedankt voor deze verrassing. De burgemeester op zijn beurt was blij met deze leuke reactie van de kinderen en schrijft dat in een aar dige brief: ”Een sinaasappel is oran je van kleur en gezond om te eten - dus dachten wij, dat is de beste trac- tatie op die dag. Ik had liever be schuit met muisjes gehad, maar het was zo’n ontzaglijk werk om alle be schuiten te smeren en te bestrooien met muisjes. Ik vind het erg lief van jullie, dat je deze tekeningen ge maakt hebt. Ik heb zes tekeningen naar prinses Beatrix en prins Claus gestuurd voor het kleine prinsje Jo han Friso. Vinden jullie dat goed? Met allerbeste groeten en veel liefs van jullie toegenegen burgemeester.’ En al P.S.’’Veel groeten aan de juf frouw”. En zo schreven de kinderen op hun tekening: ’’Lieve burgemeester, ik vind het leuk dat het prinsje geboren is. Ik vind de sinaas-appel lekker hoor, verteld uw het aan de andere men sen. Ik heb de schil niet op straat ge gooid, hoor burgemeester.” "Dank u wel voor de sinaas-appel ik vond hem heel lekker en mijn zusje vond hem ook heel lekker ik vind het heel leuk dat u een baby-tje hebd gekregen.” ’’De burgemeester is best aardig, het kindje is geboorje. dank hoor burge meester ik vind hij smaakt best lek ker.” ”Ik hep de sgil niet op de stoep gegooid een jong heeft er mee gevoet bald. en aan het oranjecomite de

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3