VERLAA T FAMILIEPOR TREE V E Huisvrouw zijn in deze tijd 1 Gewaardeerde attentie start stond eens voor etalage Sjaak Noteboom Burgerlijke stand! Anti - hongeraktie’ gaat van SPECIALE AANBIEDING DIAPROJECTOREN Bevestiging en intrede ds Boertje Inbraakje Veertig jaar bij fa. Sliedrecht Beeldenstorm Boekhandel „Veldwijk” Waddinxveners op jubileum NCBT Foto VOIGTLANDER PROJECTOR f 119.- AGFA DIAMATOR 100 PROJECTIETAFELS PROJECTIESCHERMEN vanaf f 18.75 AGFA DIAMATOR 150 Pagina 4 Nu voor Nu voor f 199.- 77 77 Waddinxveen -! Moerkapelle Moerkapelle Zevenhuizen Zevenhuizen •■I E KERKE Beroepen Nu voor f 299.- I Geslaagd Passage - Tel. 2620 Waddinxveen Volleybalnieuws vanaf S -• i' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 10 okt. ’68 WEE halfautomaat van 179, halfautomaat van 226, WADDINXVEEN kring Remonstr. kerk: Geen dienst. dhr. Vires I uit Gouda. Ver. Vrijz. Herv.: Geen dienst. d ti (foto Sjaak Noteboom). (waar u zo gezellig winkelt). homey. Om alle projekten te kunnen fi nancieren is een bedrag van 2,6 mil joen gulden nodig. Het gironummer Antie Hongeraktie te Den Haag is no 100200. Ondertrouwd: Jan Breedijk en Ada Antonia Evers. In Nederland wordt de ’Freedom from Hunger Campaign’ geleid door een speciaal anti-hongeraktie komi- tee. Dit komitee is samengesteld uit vertegenwoordigers van het neder- lands FAO-komitee en de Neder landse Oranisatie voor Internationa le Bijstand (NOVIB). St. Petruskapel RK: 8.30; 11.15; 17.30 uur; di. 7.45; do. 20.00; za. 9.00 en 19.00 uur. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: Cand. Kieskamp te Oene; 18.30 uur: Cand. B. Oosterom te Waddinxveen. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. G. van der Vlist; 19.00 uur: ds. H. S. J. Kalf van Bennebroek. RK kerken: St. Victorkerk: 10.30.uur ma. t.m. vrij. 7.45 uur; wo. 20 uur; za. 19 uur. Ger. Gem: 9.30 uur en 18.30 uur :Ds. A. F. Honkoop. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. L. Vroegindewij, Delft; 18.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel. Herv. wykgebouw: 9.30 uur ds. J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds. T. van ’t Veld Bethel: 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld; 17 uur: ds. J. v.d. Heuvel. Geref. Kerk: 9.30 uur: ds J. Bos; 18.30 uur: ds. I. W. Penning van Zoeter- meer. Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: ds. J. D. van Hof van Rotterdam; 19.00 uur Ds. J. G. van der Vlist. Ondertrouwd: André P. v.d. Spek en Philippina van der Knijff. Geboren: Jan Willem, z.v. W. Hoo- gerdijk en T. Breedijk. Overledén: Voornhout e.v. Nyssen Jantje, oud 40 jaar. MOERKAPELLE In de vacatu re ontstaan door het vertrek van Ds. A. Boertje heeft de kerkeraad van de Herv. Kerk beroepen Ds. L. Blok te Ridderkerk. Den Haag Aanhakend aan de Olympische Spelen, die deze maand in Mexico plaatsvinden, wordt onder het motto ’’WEDLOOP VOOR DE WERELDWELVAART’ dit jaar voor de zevende maal de anti-hongerak tie in Nederland gehouden. De anti- hongeraktie maakt deel uit van de tachtig landen omvattende ’Freedom from Hunger Campaign’ (FFHC). R ged me luk stri B gen blai niei vjjf loo: ko wi ve sei de tei Wi be de is ze X Wa her Zei ma ten hoi we te fc d; Vi s< n V n h ie s< Zi D di zs WADDINXVEEN De heer W. A. Kraan, beheerder van de houtloods van de sport- en speelgoedfabriek fa. W. A. Sliedrecht, zal vrijdag 11 OKTOBER 40 jaar bij dit bedrijf in dienst zijn. Hij zal in de ochtenduren worden gehuldigd. Met 24 V 150 W halogeen lamp Volautomatisch van 399, wil nie Mc spe 2 pel na lij! ha ka g' k PASSAGE TELEFOON 2477 oo Fi te wi be O1 WADDINXVEEN Inbrekers hebben in de nacht van zondag op maandag hun slag geslagen aan de Julianastraat. Het werd meer een slag-je. Uit de woning van mevrouw Glasbeek wordt alleen een portemon- naie met vijf gulden vermist. WADDINXVEEN De heer W. van Borselen te Waddinxveen is aan de Gemeente-universiteit van Amster dam geslaagd voor het kandidaats examen psychologie. Toen in 1960 de Voedsel- en Land bouworganisatie van de V.N. (FAO) ertoe overging partikulieren te be trekken bij de hulpverlening aan ontwikkelingslanden door middel van de FFHC werd in de eerste plaats gedacht aan verbetering van de levensomstandigheden op lange termijn. Direkte hongersnood is wel- eens bestreden met geld van de FFHC maar het voornaamste doel van de en zag daar een collectie boeken, van verschillende schrijvers, dure en goedkope. Ze dacht, hé, wat een keus, zoiets als in de stad, ’k Had nooit gedacht, hier zoveel te vin den. Een reden dus om in ’t vervolg hier te kopen. Een verstandig be sluit. Het adres weet u: Immanuelkerk: 9.30 uur: dr. A. van Haarlem; 19 uur: ds. E. H. Kalkman, Maassluis,jeugd dienst. Geref. Kerk: 9 uur, 10.30 uur en 18.30 uur: ds. A. C. Scherpenisse, Scheve- ningen. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Bijna ieder jaar wordt door de NOVIB in samenwerking met het Unesco Centrum Nederland en het Nederlands Comité Unicef een natio nale inzameling gehouden. Uit de op brengst van deze kollekte worden projekten die op de voedsel verbete ring in de breedste zin in de ontwik kelingslanden zijn gericht, gefinan- cieerd. WADDINXVEEN In de nacht van zondag op maandag hebben vandalen in het Wamaarplantsoen de daar staande beeldjes gemoles teerd. Een van de kunstwerkjes werd vrij zwaar beschadigd. Het andere is in een sloot teruggevonden. Oud Ger. Kerk: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Donderdag 17 okt. 19 uur: Schinkelshoek, H. I. Ambacht. Het is natuurlijk roddel praat, dat een eend dommer zou zjjn dan welke andere vo gel ook. Maar er zijn van die ogenblikken, dat mensen aan roddel gaan geloven. Niet mooi, maar wel begrijpelijk. Zoals deze week in het War- naar-plantsoen. Daar wag gelde doodgemoedereerd een eendemoeder met een stuk of twaalf jonkies rond. Ze vond het maar doodgewoon en wist blijkbaar niet, dat een eend van een beetje kom-af haar jongen in het voorjaar aan de wereld presenteert. Ze poseer de zelfs trots met haar laat ko- mertjes voor Sjaak Noteboom, die onder de verzuchting „Wat een eend!” toen maar dit knus se familieportret maakte. De heer J. de Jong, opzichter bij Gemeentewerken, die vo rige week werd gehuldigd,om- dat hij veertig jaar in dienst was van de gemeente, draaide de rollen om. Hij kreeg niet al leen cadeautjes, hij gaf er ook een. Burgemeester Van der Hooft werd door de jubilaris blij verrast met een fruitmand, bestemd voor mevrouw Van der Hooft, die toen nog met een enkelbreuk in een ziekenhuis werd verpleegd. Een attentie, die bijzonder werd gewaar deerd. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. volgen van ondervinden. Immers, wanneer in Afrika, Azië en Latijns Amerika onvoldoende deviezen bin nenkomen om landbouw- en andere werktuigen in het buitenland te kunnen kopen, zullen die eens te meer via de ontwikkelingssamen werking moeten worden aangeschaft Voorbeelden hiervan zijn projekten die dit jaar door de NOVIB én het Nederlands FAO-komitee in de anti- hongeraktie worden opgenomen. Voor 1968 staan projecten op het programma voor Dahomey, Nigeria, Ceylon, Kenya, Pakistan, Ethiopië, Columbia, Uganda, Bolivia, Equador en de Tonga-eilanden. In de week van 21-27 oktober zal door middel van affiches, een aktie- krant, artikelen in de pers en via ra dio en televisie de aandacht op de anti-hongeraktie worden gevestigd. In de anti-hongeraktie krant geven bekende sportjournalisten hun me ning over de relatie tussen sport en ontwikkelingssamenwerking. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: d. groen schooletui, hoofd doek met vierkantjes, wit kinder- schoentje met gespje, grijs gebloem de parapluie, wit babyschoentje met riempje, bruine jongensportemon- naie. De NCRV zal op 20 oktober om 20.30 een televisieprogramma uitzenden over het erf gewassenpro jekt in Da- worden n.l. aan de huisvrouw veel hogere eisen gesteld in het gezin,zo als hulp bij huiswerk aan de kinde ren, meer aandacht voor het werk van de man. Ook het goed beheren en besteden van de financiën speelt een grote rol. Veel huisvrouwen gaan buitenshuis werken, niet alleen om deze financiën, maar ook, omdat vele vrouwen voor hun huwelijk een op leiding hebben gehad en deze daar na ook graag productief willen ma ken en het geestdodend werk in de huishouding willen ontvluchten. Het gevolg is, dat man en kinderen meer moeten bij springen. Diverse onderzoeken hebben uitge wezen, dat één op de drie huisvrou wen constant moe is, mede doordat vele karweitjes op de verkeerde ma nier worden verricht. Naar aanleiding van dit alles, wees mej. Onderijk op de verschillende mogelijkheden, die de ec.soc. voor lichting aan de leden van de Bond kosteloos biedt. Op diverse gebieden kan men een gesprek onder vier ogen aanvragen, of een voorlichting in groepsverband, die bestaat uit lezin gen, cursussen, w.o. b.v. financie- ringscursus, gezinsbudget, cursus over goed wonen, e.a. Ook zijn er gespreksgroepen gevormd, die han delen over bestedingen van b.v. voe ding, kleding, gas en licht, aanschaf grote stukken e.d. Een lid van groep derwerpen. In de pauze werd gele genheid gegeven, zich voor de cur sussen op te geven. Na de pauze ont stond een levendige discussie, waar na de presidente de avond besloot met een woord van dank aan de spreekster en dit vergezeld liet gaan met een bosje bloemen. Donderdag 24 oktober is er een demonstratie schoonheidsverzorging georganiseerd door het bestuur in het Ger. Verenig, gebouw, aanvang 2 uur. WADDINXVEEN De bond van Plattelandsvrouwen te Waddinxveen opende dit seizoen met een lezing van mej. Onderdijk, ec.sec. voorlicht ster bij de Holl. Mij. v. Landbouw. Het onderwerp was: ’Huisvrouw zijn in deze tijd’. De presidente, mevr. v. d. Putte-Catsman, heette de spreek ster, de aanwezige leden en talrijke aspirant-nieuwe leden hartelijk wel kom. Nadat mw. Stuurman-v.d. Heuvel, 2e secr.esse, de notulen van de laat ste avond in het vorige seizoen had voorgelezen en mw. v.d. Houwen- Kemper een korte toelichting had gegeven op de diverse cursussen, die deze winter weer door de bond wor den georganiseerd, werd het woord aan mej. Onderdijk gegeven. ’’Huisvrouw zijn in deze tijd, is niet bepaald een gemakkelijke taak, on danks alle moderne machines en al lerlei andere gemakken, die deze tijd meebrengt”, aldus spreekster. Er Ondertrouwd: J. de Bode en E. M. M. van der Meulen; C. Neven en J. G. Niezing; L. P. van der Hooft en G. E. C. Kempkes. Geboren: Jacobus Nicolaas, z.v. N.F. Dorreman en B. C. van Vossen; Ma rianne Catharina, d.v. J. L. van Kla veren en A. Schep; Johannes Anto- nius, z.v. W. T. Zijderhand en H. G. Regters; Kirsten Willeke, d.v. J. de Hoop en I. H. van der Zee; Adrianus Sander, z.v. L. Koster en W. van Triet; Monique Wilhelmina, d.v. A. P. N. Wallaart en W. J. van der Voort; Johanna Maria Theresia, d.v. J. M. J. Moerings en J. van der Drift Abraham, z.v. A. D. Anker en C. v. d. Spek; Hendricus Johannes Gerar dus, z.v. J. J. H. Gerts en A. C. van Leeuwen; Gideon Joël, z.v. G. Ry- bier en E. M. de Groot; Cornelia A- driana, d.v. J. J. Bos en A. N. Rup- ke. kampagne is in de ontwikkelingslan den de wedloop tussen bevolkings groei en voedselproduktie ten gunste van laatst genoemde te beslissen. De FFHC tracht dit doel te berei ken door het uitvoeren van projek ten zoals opleiding en training van landbouwers, verbetering van land bouwmethoden o.a. door gebruik van water, kunstmest en betere zaaiza den, verbetering en intensivering van de visserij, verbetering van distribu tiesystemen, herverdeling van de landbouwgrond en stimulering van koöperaties. De NOVIB voert de aktie met be hulp van haar wijdvertakt net van plaatselijke akties-komitees (ruim duizend). In de jaren 1960-1967 kon den op deze wijze 8,8 miljoen gulden in ontwikkelingsprojekten worden gestoken. De totale wereldkampagne leverde tot dusver 2,1 miljard gulden, op. Het geld moet in feite uit een twin tigtal rijke landen komen, want al bereikt de FFHC tachtig landen,drie vierde deel daarvan behoort tot de arme landen, ook wel ’de derde we reld’ genoemd. Door de groeiende schuldenlast en vermindering van de vraag naar grondstoffen op de we reldmarkt, ziet het er momenteel niet best uit voor die derde wereld. Na de opleving van 1967 op 1968 valt volgens het Internationale Mo netaire Fonds nu een teruglopende vraag naar grondstoffen te verwach ten. Bij het uitblijven van grond stoffenovereenkomsten, zoals die voor koffie, zal de prijs die de ontwik kelingslanden voor hun landbouw- produkten maken scherp kunnen da len. De FFHC zal daar direkt de ge- WADDINXVEEN De Gouda van de Ned. Christelijke Boe ren- en Tuindersbond heeft met een delegatie van veertig personen,waar onder ook Waddinxveners, vorige week in Dronten (Oost-Flevoland) het gouden jubileum van de bond meegevierd. Bij een collecte, die tijdens de dank dienst, waarmee het feest werd ge opend, werd gehouden werd 5000 bijeengebracht voor de actie ’’Kame roen”. Hiermee kwam het totaalbe drag van de door de NCBT gevoerde actie voor dit ontwikkelingsproject op 110.000,-. ’s Middags bezichtigden de gasten de eerste Christelijke Hogere Land bouwschool, die ’s morgens door mr. B. W. Biesheuvel was geopend. De stichting van deze school annex schoolboerderij heeft 5 miljoen ge kost. ZEVENHUIZEN Vrijdagavond I hebben de junioren-meisjes van de volleybalvereniging „De Zevenklap pers” een vriendschappelijke wed- strijd gespeeld tegen de Driebrug- gense volleybalclub. De Zevenklap pers verloren met 3-0. Beter ging het het tweede herenteam af. Tegen het le herenteam van dezelfde club werd met goed spel een 3-1 overwinning behaald. Zaterdagmiddag speelden de A- junioren in de nieuwe formatie een I wedstrijd tegen Bergambacht A. Doordat de junioren nog niet erg op elkaar zijn ingespeeld kon Bergam- bacht vrij gemakkelijk met 3-1 win nen. Zaterdagmiddag a.s. om vijf uur start het eerste herenteam de com- petitie met een thuiswedstrijd tegen I MOERKAPELLE In de kerk dienst van zondagmorgen is ds. A. Boertje in het kerkgebouw van de Herv. gemeente van Krimpen aan de Lek bevestigd door ds. J. D. v. Hof te Rotterdam Ds. v. Hof koos voor deze dienst als tekst ’’Geef gij hun te eten”. In een overvol kerkgebouw sloot ds. Boertje zich ’s middags in zijn in- treepreek geheel aan bij de tekst van zijn bevestiger met de woorden uit Joh. 6 vers 35 ”En Jezus zeide: ik ben het brood des levens; wie tot mij komt zal geenszins hongeren en wie in Mij gelooft zal nimmermeer dors ten”. Na de prediking sprak burgemeester A. v. Dienst een welkomswoord na mens het gemeentebestuur van Krimpen aan de Lek. Verder voerden het woord ouder ling Oosterom te Reeuwijk namens het breed moderamen van de classis Gouda, ds. Vlasblom als consulent en namens de ring Schoonhoven. Na mens de Geref. Kerk sprak de heer Brouwer, voor de Chr. schoolvereni ging de heer Schoonderwoerd. Tot sprak namens de kerkeraad, kerk voogdij en gemeente ouderling W. M. Boon en zong de gemeente, ds. Boer tje, de zegenbede uit psalm 134 toe. Verloren: D. groen protemonnaie, fietstas, 2 sleutels aan ring met Na- zaret erop, paar zwarte ballet schoentjes rood/witte step, gouden kettinkje met rode steen, zwarte he- renportemonnaie met inhoud. n T v

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 4