niet van irisetóe Verkeerslicht bij Kerkweg nog niet perfect door ontbreken van drempel Burgemeester installeerde 245 jeugdnatuurwachters Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Gemengd koor Onafgesloten opgericht fietsen wacht Bouwopdracht politie-actie voor Reym nv Kinderziekten DONDERDAG 17 OKTOBER 1968 met afneembare overtrekken van der Linde DONZEN DEKBED V Sneller optrekken ORGELS r PIANO'S' ELEKTRONISCHE ORGÉLS QQI1 boot 1 Verklikker 1 Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1206 Dorpsstraat 38, Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 43 Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN De installatie van 245 jeugdnatuurwachters in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat had maandagavond een luid ruchtig begin, maar de ’’woelige na- tuurvriendjes” werden rustig en ge dwee toen voorzitter Buurman be- draait zal op het politiebureau een ’’verklikker” in werking worden ge steld, die alarm zal slaan als de te chniek een keer zou falen en de lich ten zouden uitvallen. Het politieper soneel wordt geïnstrueerd, opdat het in dergelijke gevallen zo snel en zo doeltreffend mogelijk kan ingrijpen. De kleinste, maar zeker niet de minst dappere van al die kersverse natuurwachters was Arjan Blom van de Willem van Oranjeschool, die hier vol trots zjjn insigne krijgt van burge meester Van der Hooft. i WADDINXVEEN Sinds vrijdag zijn de verkeerslichten, die het gevaar lijke kruispunt bij de Hefbrug moeten beveiligen in werking gesteld. Een van de gevolgen was, dat op drukke momenten het verkeer, dat zich aan de kant van de Kerkweg voor rood licht moest opstellen, zo nu en dan een fille vormde, die reikte tot aan de Kanaalstraat. Oorzaak van deze opstop ping aan die ene zijde van de brug moet gezocht worden in het feit, dat aan de zijde van de Kerkweg de verkeersdrempel, die een langduriger doorstroming van het verkeer moet bevorderen, nog niet in werking was. Gisteren zijn technici van Philips naar Waddinxveen gekomen om de situatie ter plaatse te bezien. te bewijzen door alle leven in ons mooie land te helpen beschermen! De oorkonde en het speldje werden door de burgemeester symbolisch uitgereikt aan twee leerlingen van elke klas. De andere natuurwachters zullen door hun onderwijzers wor den ’’onderscheiden”. ”Dit is een op dracht voor het leven”, aldus de heer Van der Hooft aan het slot van de ceremonie. De directeur van de Jeugdnatuur- wacht in Nederland, de heer C. H. Voorhoeve uit Voorburg, sprak ver volgens een enthousiast instructief woord, gelardeerd met pakkende trekjes uit de praktijk. Hij wees ook op de mogelijkheden om prijzen te winnen door het behalen van punten Ook voor het nemen van een abonne ment op het orgaan ”De Jeugdna- Want de veiligheid op het kruis punt is het eerste goed, dat moet worden gewaarborgd. Die veiligheid, die ook de doorslag gaf voor het plaatsen van de lichtinstallatie. Overigens zegt het feit, dat de ver keerslichten donderdagmiddag 24 oktober dus volgende week om half vier pas „officiel” in gebruik zullen worden gesteld genoeg over het experimentele stadium, waarin deze gehele materie nog verkeert. tuurwacht” werd een goed woordje gedaan. Een prachtige natuurfilm in kleur hield de jeugd geruime tijd in span ning en oogstte een dankbaar app- plaus. Tot slot konden alle jonge natuurbeschermers hun instructie boekje met reep chocolade in ont vangst nemen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m Vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828 - 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN De Rijkspoli tie te Waddinxveen zal binnenkort een bliksemactie houden tegen de ei genaars van fietsen en bromfietsen, die hun voertuig onafgesloten langs de weg laten staan. De korpschef, adjudant J. Koelma, acht deze maatregel nodig om het verontrustende aantal diefstallen van bromfietsen en fietsen in te dammen. Deze diefstallen worden sterk in de hand gewerkt door de slordigheid van de eigenaars, die hem vehikel onbeheerd en onafge sloten laten staan. De politie wijst er ten overvloede nogmaals op, dat met deze nalatigheid een strafbaar feit wordt gepleegd. De actie zal bij verrassing worden gevoerd en onverbiddelijk zijn. On beheerde en onafgesloten brommers en fietsen zullen worden meegeno men naar het politiebureau, waar de eigenaars ze dan ten koste van een proces-verbaal kunnen komen terughalen. de adjudant, ”als je een beetje schoon schip wilt houden moeten er zeker 15 wagens in één fase kunnen optrek ken.” Maar niet alleen de technische on volmaaktheden, die het systeem nu nog aankleven, zijn oorzaak van de vertragingen. ”Het publiek moet nog helemaal wennen. Er moet veel sneller wor den opgetrokken. Men is nog niet op de beveiliging ingesteld en heeft nog angst om het vroeger zo gevaarlijke kruispunt snel te passeren. Het feit, dat de hefbrug regelmatig open moet het feit, dat het verkeer zich hier net als Waddinxveen steeds meer uit- breidt, dat alles bemoeilijkt de situa tie.” Zolang het beveiligingssysteem nog niet volledig in werking is kan - zo meent de heer Koelma - nog nie mand een definitief oordeel hierover uitspreken. Zolang ook blijft het een kwestie van geduld en aanpassing en vooral van medewerking van de kant van de weggebruikers. ”Als die verkeersdrempel eenmaal werkt en als er een zo efficient mo- WADDINXVEEN De bouw van 510 woningen te Waddinxveen en Voorschoten is opgedragen aan het Waddinxveense bouwbedrijf Reym N. V. Opdrachtgevers zijn de Alge meen Friesche Levensverzekerings maatschappij, de Delta Verzeke ringsgroep, de R.V.S., de Olveh en het Philips Pensioenfonds. Het betreft hier flatcomplexen in acht bouwlagen volgens een ontwerp van het Waddinxveense architec tenbureau L. Roggeveen BNA. In Voorschoten is in het plan Noord- Hofland reeds de eerste paal gesla gen. In Waddinxveen hoopt men de ze maand in het uitbreidingsplan Groenswaard met de bouw een begin te maken. Tevens zal Reym N.V. nog deze maand beginnen met de bouw van een tien-klassige Mavo-school te Lekkerkerk, waarvoor dezer dagen de opdracht werd ontvangen. In Pijnacker heeft Reym inmid dels de bouw voltooid van een com plex van 442 woningen, waarvoor anderhalf jaar geleden de eerste paal werd geslagen. Met de nieuwe opdrachten en de reeds uitgevoerde werken in diverse gemeenten heeft Reym, sedert begin 1966 in Waddinxveen met gietbouw- woningen werd begonnen, dan twee duizend woningen volgens dit bouw systeem op geleverd of in aanbouw. Natuurlek maken 245 school kinderen een hoop lawaai, ook al staan ze dan op het punt om natuurwachter te worden. Dat nam niet weg, dat het een ge zellige en vooral leerzame bij eenkomst was, maandagavond in het Verenigingsgebouw. (foto Sjaak Noteboom). ZEVENHUIZEN Donderdag avond is de oprichtingsvergadering gehouden van een gemengd koor in het Verenigingsgebouw aan de Burg. Klinkhamerweg. Er waren 24 perso nen aanwezig. Het nieuwe koor kan reeds op 35 leden rekenen. Enkele bestuursleden van het Ze- venhuizens Mannenkoor, dat tege lijkertijd is opgeheven, zijn overge gaan naar het nieuwe bestuur van het „Zevenhuizens Gemengd Koor”. Dit is als volgt samengesteld. Voor zitter: M. Monster; secretaris: C. van Wensem; 2e secretaresse: Mevr.Ven- te; 2e voorzitter: A. Clazing; pen ningmeester: J. Heerschap; 2e pen- ningmeesteresse: Mevr. J. v.d. Berg Bakker; bibliothecaris: D. Heems- bergen. Dirigent van het nieuwe koor wordt de heer Adri Verhoef, die ook het Mannenkoor onder zijn leiding had. De repetities worden op dinsdag avond gehouden van 7.45-10.00 uur in het Verenigingsgebouw aan de Burg. Klinkhamerweg. De kascontrole-commissie bestaat uit de heren A. v.d. Haak, A. v.d. Ruit en J. Ottevanger. Een commissie voor aanschaf van muziekstukken is gevormd door mevr. Metselaar en de heren T. Hoo- gendoom en A. Clazing. Ook het Zevenhuizens Knapenkoor wordt omgevormd tot een gemengd jeugdkoor. Dit koor houdt de repeti ties op dinsdagavond van 6.30-7.30 uur. Op 14 december a.s. houdt het nieuwe koor een uitvoering in Hotel Vos. Voor de pauze wordt er gezon- gn. Daarna zal een cabaretprogram- ma worden opgevoerd. Het zijn kinderziekten, zoals die aan ieder nieuw systeem kleven en die de Waddinxveners nogal wat on gemak geven. Het is echter bepaald te vroeg om reeds een afgeronde me ning over deze nieuwe verkeersbe- veiliging te geven alvorens deze in perfectie draait. ”Het eerste uitgangspunt voor het plaatsen van de stoplichten is de be veiliging van dit gevaarlijke kruis punt geweest,” zo zegt adjudant J. Koelma, korpschef van de Rijkspoli tie, ”Wij hebben geen ogenblik ge dacht, dat met die lichten het verkeer vlugger weg zou zijn. Verkeerslich ten hebben het verkeer nooit ergens vlugger gemaakt, maar we! veiliger.” Het ontbreken van die ene verkeers drempel is zonder meer de hoofdoor zaak van de nu nog voorkomende stagnatie. In de drukke uren kon worden vastgesteld, dat van de kant van de Kerkweg bij groen licht op z’n hoogst acht negen auto’s kon den doortrekken voordat het licht weer op rood sprong. ”Dat is bepaald te weinig,” meent Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. een stentorstem aandacht vroeg voor burgemeester Van der Hooft. In een grappige speech riep de bur gervader de nieuwe natuurwachters een hartelijk welkom toe. Hij vroeg medewerking om alle vormen van vandalisme tegen te gaan en de lief de voor bloemen, bomen en dieren Opstoppingen voor de nieu we verkeerslichten op de Kerkweg, die hun voornaam ste oorzaak vinden in het (nog) ontbreken van een verkeers drempel ter plaatse. En als dan ook nog eens de hefbrug open is 3 Mi i |W ti| kunnen we de zaak pas in zijn geheel bekijken. En dan zullen we er een keer met de neus boven op gaan staan. Eerder is er niets zinnigs over te zeggen,” aldus de korpschef. Wanneer de zaak eenmaal goed 3r.ii (8# t;

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1