FRANS VAN CAMP De Professor op kattepoten I A Hr WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Jan Lemaire voor Li Si Adverteren doet verkopen Volksonderwijs Muzikaal succes voor G. de Knegt boek en doe Tentoonstelling in Leeszaal „Duik in een er iets mee” Achterstand in zwembadbouw Pagina 2 EXCLUSIEVE HERENMODE GOUDA KLEIWEG 2-6 Verkoopmiddag door A. B. Cox Bibliotheekuren Jongerenorganisatie Plattelandsvrouwen „Zang en Vriendschap” Zelfbescherming PTT F// A Enow WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 17 oktober 1968 WEEI ff--- llllllllllllfl MOERKAPELLE De bibliotheek in de consistoriekamer van de Herv. Kerk is voortaan geopend elke vrij dagavond van 7 uur tot 7.30 uur. De bibliotheek in de verenigingszaal van de Gereformeerde Gemeente is geopend op dinsdagavond van kwart voor zeven tot kwart over zeven. staat!” ”Ja, dat is waar”, gaf Holder Bolder toe. ’’Maar WAAROM heb je dit hek getimmerd!?” De hekkenmaker glimlachte ge heimzinnig en zei verder niets mef r. Maar juist toen hij weer aan het hek wilde beginnen zag hij, dat Wipperoen onder het hek wil de doorkruipen. ’’Hola ventje!” riep de hekken maker. ”Wat heeft dat te bedui den? Wat ben je van plan?” Dil ein be; zei dei be] E opg ant Sle adi tie sin hoi din vai 1 1 s I nie ma ”O: vai we o.n we eer I lib le ma on; 7 per aai gec gei ooi dei ves als VOI WADDINXVEEN In het kader van de Kinderboekenweek, die van maandag 28 oktober tot en met za terdag 2 november wordt gehouden, zal de Chr. Openbare Leeszaal- en Bibliotheek een aantal op kinde ren gerichte activiteiten ontwikke len. Op maandag 28 oktober wordt om 2 uur en om 4 uur ’s-middags voor de jeugd een voorstelling gegeven van de Tsjechische kinderfilm in kleur ”Een avontuurlijke verjaardag”. Onder het motto ’’Duik in een boek en doe er iets mee” wordt verder een wedstrijd uitgeschreven. Hierin kun nen de kinderen naar aanleiding van een boek, dat zij hebben gelezen,hun creativiteit tot expressie brengen. Zowel de keuze van het boek als de wijze van expressie is geheel rvij. De laatste kan om een paar voor beelden te noemen gevonden worden in het maken van een gedichtje, in knutselwerk, in het opvoeren van een toneelstukje. In de laatste dagen van de Kinder boekenweek zullen de resultaten van deze kinderfantasiën in de Leeszaal zijn te bezichtigen. ZEVENHUIZEN Vorige week hield de Jongerenorganisatie van de Hollandse Maatschappij van Land bouw in Hotel Vos een ledenverga dering, waarvoor circa vijftien per sonen belangstelling toonden. Aan gezien de uitgenodigde spreekster, zuster Hajer, verstek moest laten gaan, kwam mej. T. Wigman, maat schappelijk werkster. Zij vertoonde films over de bejaarden en van het bezoek van Koningin Juliana op 28 mei j.l. Na de pauze werden mede delingen gedaan omtrent de te hou den feestavonden op 16 en 23 novem ber a.s. in Hotel Vos. Dan zal een blijspel in drie bedrijven worden op gevoerd. Het is getiteld. Met harte lijke gelukwensen. Behalve een ver loting zal er ook nog bal-na zijn. Hoofdstuk X Dramatische tonelen in een slaapkamer I Sybil dacht die avond verscheidene malen aan die vriendelijke jonge man van het gasbedrijf. Waarom had hij bij het begin van hun gesprek zo’n moeite gedaan zijn accent te veranderen? Zo iets verwachtte men toch niet van een beambte van het gasbedrijf. Hij was klaar blijkelijk een ontwikkeld mens en hij droeg zelfs geen pet of uniform van zijn bedrijf. Natuurlijk kon hij be drijfsleider of zo iets zijn maar Het was toch heel eigenaardig. In ieder geval was hij geen slechte voorspeller ge weest. De volgende morgen, voor elf uur maakte de man van middelbare leeftijd zijn tweede opwachting. Hij droeg nu een andere hoed en een duidelijk zichtbare valse baard, maar Sybil had geen moeite hem te her kennen. Dit keer gaf hij een belachelijke geschiedenis het licht over een tehuis voor verloren katten, waar hij de verte genwoordiger van was en of zij niet een aangelopen kat in huis had, liefst een zwarte? Dankbaar voor de waarschuwende woorden, die ze ontvangen had, deed Sybil hem een onsamenhangend verzoek een ogenblikje te willen wachten, daar zij even weg moest. Zij vloog de straat in, op zoek naar ’n agent. Toevallig ging er juist een voorbij en zij vertelde hem in opgewonden gefluister, zoveel ze kon, terwijl ze hem aan zijn blauwe mouw meetrok naar haar hekje. Voor zichtig slopen zij samen het stoepje op, vielen de kleine hal binnen, waar Sybil haar bezoeker had achtergela ten. Hij was er niet. Met groeiende opgewondenheid be gonnen zij het huis te doorzoeken, Sybil bevend achter de koninklijke schreden van de man der wet, tot zij in de salon kwamen. Daar vonden zij hem, in het midden van de kamer onnozel rond staan te kijken. De agent verspilde geen tijd met vragen. Hij pakte hem stevig beet en schoof hem krachtdadig de kamer uit. Onder het koffiedrinken vertelde Sybil de hele ge schiedenis aan de kat, die al die tijd in de keuken op gesloten had gezeten. Ze zou haast een eed hebben wil- ZEVENHUIZEN Volgende week dinsdagavond om 8 uur houdt de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Zevenhuizen,weer een bijeenkomst in Hotel Vos. „Indo- la Haarverzorging” geeft dan een de monstratie permanent, watergolf enz len doen, dat het wijze dier haar plechtig een knipoogje gaf. Dit alles was een verschrikkelijk avontuur, maar Om Sybils ontsteltenis groter te maken, kwam ’s middags de jonge man weer. Dit keer had hij een zwarte velours hoed en een blauwe bril op en droeg hij een enorme wal- russnor. Hij zag er afzichtelijk uit. Sybil kende hem da delijk, maar ze durfde dit niet te laten merken. Ze was nu werkelijk heel ongerust. Er scheen een echte samen zwering tegen haar te zijn. En ze "had nogal gedacht, dat deze jonge man door en door eerlijk was. „Goedemiddag, mevrouw,” begon de blauwgebrilde man met een onnatuurlijke lage stem. „Ik kom namens het gouvernement. De Kamer heeft besloten zich wat meer geld te verschaffen door een belasting op katten te heffen, volgens dezelfde regels als die op honden. Ik ver zamel statistieken - ik bedoel staissiken. Als ambtenaar van de belasting, afdeling huisdieren, met name katten, moet ik u vragen, of u de bezitster bent van een kat en zo ja, van welke kleur.” „Neen,” gilde Sybil. „Ik heb er geen.” De jongeman schrok een beetje. Toen vestigde hij een strenge blik door zijn brilleglazen op haar. „Mevrouw, ik moet u verzoeken erop te letten, wat u zegt. Onze afdeling weet al dat u een kat hebt.” Hij haalde een klein notitieboekje uit z’n zak en keek er in. „Een zwarte kat!” zei hij, haar onheilspellend over zijn brilleglazen aankijkend. Sybil herhaalde krachtig, dat zij geen kat had. „Niet alleen hèb ik er geen, maar ik zal er nooit een hebben ook.” Zij was op het punt te zeggen, dat ze niet eens wist, wat katten voor dieren waren, toen de walrussnor van de jonge man afwoei. „Daar gaat-ie!” merkte de jongeman ontstemd op. „Wilt u uw bril ook niet afzetten?” giechelde Sybil zenuwachtig. „Ja, als u dat liever hebt,” zei de man nederig. „En die afgrijselijke hoed!” De jongeman nam die ook af en draaide hem met een treurig gezicht in zijn hand rond. „Waarom droeg u al die dingen?” vroeg Sybil, worste- MOERKAPELLE Onder leiding van dirigent, Henk Boswinkel geeft de Gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap vrijdag 25 oktober haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. Aanvang 7.30 uur. Voor de pauze verzorgt het koor het programma met koorzang. Na de pauze wordt de humoristische film „Fanfare” van Bert Haanstra ver toont. Kaarten zijn verkrijgbaar bij D. Breedijk, Noordeinde 103, Moer- kapelle, en voor de aanvang aan de zaal. wordt vervolgd 16. Maar toen ze de vreemdeling naderden, zag Wipperoen tot zijn grote verbazing, dat hij ijverig aan het hek stond te timmeren. Dus de vreemdeling had het hek gemaakt. Holder Bolder nam meteen een dreigende houding aan, gromde vervaarlijk en snauwde: ”Heb JIJ dat hek door de duinen getim merd?” De vreemdeling liet zijn hamer zakken, kneep z’n schrandere oog- WADDINXVEEN Zaterdag 12 oktober bonden in Utrecht de 8 best geplaatste P.T.T. bedrijfzelfbescher- mingsploegen de strijd aan, om uit te maken wie zich landskampioen 1968 mocht noemen. De loting had uitgewezen, dat de ploeg van het Waddinxveense post kantoor het spits moest afbijten. De veronderstelling was, dat de Stichtse Olie- en Lijnkoekenfabriek (de S.O.L.) zojuist was gebombar deerd en dat men er heen moest om hulp te verlenen. Voor de hulpverle ning was een bepaald deel van het fabriekscomplex aangewezen, waar in zich nog een aantal slachtoffers moest bevinden, namelijk perso neelsleden van de S.O.L. die bij hun vlucht voor het bombardement wa ren gewond. Twee E.H.B.O-ers van de S.O.L. waren op het wedstrijdter rein aanwezig en konden worden in geschakeld. De weersomstandigheden waren bijzonder slecht. Onder stromende regen kweet de ploeg van Waddinx- veen zich van haar taak. En hoewel bij hun uiterste best deed, bleken an dere ploegen toch beter te zijn. Met een aantal van 120 punten kwam Waddinxveen naast Olst op een gedeelde 6e en 7e plaats. De totale uitslag was als volgt. 1. Hoensbroek Treebeek 167 punten; 2. Oosterbeek 161 punten; 3. Bergen op Zoom 148 punten; 4. Schoonhoven 133 punten; 5. Noordwijkbinnen 121 punten; 6 en 7. Waddinxveen; Olst 120 punten; 8. Winschoten 116 pun ten. WADDINXVEEN Onder grote belangstelling - iets, waarvoor de voorzitter van de Kunststichting de heer H. M. v.d. Dool erg dankbaar was - heeft burgemeester Van der Hooft dinsdagavond in de Chr. Open bare Leeszaal en Bibliotheek een ex positie geopend van werken van An- nemarie Han-Schooneveldt. In een vlotte toespraak vertelde de burgemeester, dat hij de kunstena res reeds kende voordat hij kennis met haar had gemaakt, namelijk door het kopen van een van haar wandkleden, dat in zijn ambtswo ning steeds weer bewondering oogst. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat mevrouw Han nu reeds voor de tweede keer in Waddinxveen expo seert en vooral over het feit, dat zij ingezetene van deze gemeente is. Haar werk getuigt van toegewijde studie en grote liefde voor de kunst. In een expositieruimte als de lees zaal biedt kunnen,aldus de heer Van der Hooft, veel meer mensen van het tentoongestelde genieten dan in een speciaal kunstzaaltje. Hij wenste het bestuur van de Leeszaal geluk met deze expositie, die een prachtige ge legenheid geeft om literair- en kunst genot te laten samengaan. Op deze zeer bezienswaardige ex positie treffen de rake penneschetsen van Waddinxveen, maar vooral ook de vertederende pentekeningen, die Annemarie Han van haar kinderen maakte. De tentoonstelling blijft ge opend tot en met 2 november. WADDINXVEEN Door de aan houdende regenval van de laatste weken is er enige achterstand ont staan in de werkzaamheden voor de aanleg van het nieuwe zwembad aan de Sniepweg. Ondanks deze tegenvaller hoopt men toch in november nog te kun nen beginnen met het betegelen van het eerste bassin. III Hoewel Sybil altijd voor zich zelf zorgde, als Jack weg was, had ze, wanneer ze niet werkte, de gewoonte, zich voor het eten ’s avonds te verkleden, zelfs wanneer die maaltijd slechts uit een gekookt ei en een sneetje brood met tomaten bestond. Toen ze terugkwam van haar brieven posten en op haar horloge keek, zag ze, dat het tijd was om zich in een ander toilet te steken. Tot haar verwondering stond de voordeur aan en ze verbaasde zich over haar nonchalance. Het was maar gelukkig, dat Wuffles veilig in de keuken was. Ze lette nu goed op, toen ze de deur sloot en haastte zich naar haar slaapkamer. Ze neuriede een klein liedje, terwijl ze haar japon uit deed en ging naar de klerenkast om een ander te krij gen. De deur wilde niet open. Ze probeerde met de sleu tel, maar de deur was niet op slot. Zij trok uit alle macht aan de deurknop. De deur zwaaide op een zonder linge manier heen en weer en plotseling ging zij open. Sybil sprong met een gilletje achteruit. Er zat een man in! De man stapte er uit, keek heel dwaas en Sybil her kende hem als de jonge man, die haar al twee geheim zinnige visites gemaakt had. lende met haar verlangen om te lachen en te blijven la chen. „Ik was vermomd,” zei de jongeman verwijtend. „Ja, maar waarom?” De man scheen het zelf niet precies te weten. Hij keek de straat eens langs, schuifelde met z’n voet en was niets op zijn gemak. Plotseling verhelderde zijn gezicht. „Ik zal het u ver tellen,” zei hij verlicht. ”Ik ben een detective, weet u.” „O” zei Sybil, op haar beurt in haar wiek geschoten. Ze had massa’s over detectives gehoord en gelezen, maar nog nooit één in levende lijve ontmoet. „Wat, wat gaat u na?” vroeg ze zwakjes. „Wel, die kerel, die hier gisteren was,” antwoordde de jonge detective rad. „De hele Yard is achter hem aan. Ik hoop, dat u deed, zoals ik u gisteren de raad gaf, me vrouw?” „O, ja en nog wel bedankt voor uw waarschuwing. Hij kwam vanmorgen en ik leverde hem direct aan een agent over”. „Ja, ik dacht wel, dat u dat gedaan had,” zei de jonge man met voldoening. „Ja, toen hij niet thuis kwam om te eteh, dacht ik het al.” „Wat? Woont u met hem samen?” „O, neen!” verklaarde de detective, wat verlegen.,, Sa menwonen! Lieve hemel, neen- Wij wachten hem op bij zijn huis, tegen etenstijd, begrijpt u. Dat is dat is de routine van Scotland Yard. Als een man tegen etenstijd niet thuis komt,” legde de jonge detective ernstig uit, „weten we, dat hij ergens anders moet zijn!” „Natuurlijk,” zei Sybil. „En nu moet ik binnen nog een onderzoek instellen,” hervatte de detective brutaal, weer zijn notitieboekje te voorschijn halend. „Maar dat is per se niet nodig,” stribbelde Sybil tegen. „O, ja, het moet. Wij zijn erg precies in dat soort din gen bij de Yard. Maar ik zal u nergens mee ophouden. U gaat maar ergens zitten en ik scharrel wel wat rond. Ik zal u nergens mee lastig vallen.” Sybils achterdocht, die juist wat gesust was, kwam met een schok weer naar boven. „Het is niet nodig, dat u zo iets doet” zei ze. „Er is niets gestolen en de agent heeft alles gedaan, wat nodig was. Ik dank u nog wel, dat u me gisteren heeft ge waarschuwd. Dag, mijnheer!” En ze deed de deur voor de neus van de detective dicht. Toen liep ze gauw naar het salon en gluurde door de gordijnen. Ze zag, dat de overblufte jongeman naar haar huis keek met een uitdrukking op zijn gezicht, die haar zich zelf hartelijk geluk deed wensen met hetgeen ze gedaan had. Even daarna wandelde hij onwillig de treden af en het hekje uit. Sybil was verrukt over de intelligente belangstelling van de kat, toen zij hem ook dit verhaal onder het ge bruik van een kopje thee deed. Tegen ’t vallen van de avond was Sybils gelijkmatig heid weer geheel hersteld. Zij hield op met de einde loze waaroms en waarovers te overdenken en gaf haar aandacht aan meer concrete dingen en schreef een paar brieven met een hand, die geheel opgehouden had te be ven. Nadat ze gekeken had, of Wuffles veilig in de keu- jes bijna helemaal toe en bekeek Holder Bolder van zijn laarzen tot zijn kruin. ”Ei ei”, sprak hij fijntjes. ’’Houdt meneer niet van hekken?” ”Ik heb een hekel aan hekken!” zei Holder Bolder. ’Het zijn sta- in-de-weg dingen!” De hekkenmaker keek Holder Bolder spotlachend aan en zei: ”Ik vind hekken juist bijzonder pret tige dingen, maar je moet er voor zorgen, dat je aan de goede kant ZEVENHUIZEN Zaterdagavond organiseert de afdeling Zevenhuizen van Volksonderwijs een culturele a- vond. De hoofdschotel is een voor dracht en causerie door de bekende acteur Jan Lemaire sr. Hij houdt o.a. voordrachten van Theo Thijssen er Wim Kan. Zijn programma breng’ hij onder de titel „Ernst en humor” De Jong Volksonderwijs-band zal ook enkele keren optreden. In de pauze worden loten verkocht. Ook is er na afloop nog een gezellig samen zijn, waarbij er weer muziek ge bracht wordt door het muzieken— semble „Jong Volksonderwijs”. De 1 avond begint om acht uur in Hotel Vos. II De heer Tim Bellamy, ex-detective, voelde zich onge woon koud. Hij liep nu al vier volle uren op het plavei sel tegenover het toneel zijner twee mislukkingen te ril len. Als die vrouw maar eens uitging! Dat zou hem ter. laatste een kans geven. Hij was zo langzamerhand in staat een gemene inbraak te riskeren. Hij wist, dat ze alleen thuis was, want dat had ze zelf verteld; dus wan neer ze uitging, zou er niemand in huis zijn. En ze ging maar niet uit. Zou ze dan nooit weggaan? Het volgende moment stapte ze de deur uit. Tim wachtte, ademloos van opgewondenheid, tot zij om de hoek verdween. Toen stormde hij de straat over, de treetjes op. Marjorie had gezegd, dat ze een toneel speelster was. Dan zou ze nu naar haar schouwburg gaan. De hele avond weg! Hij kon zolang blijven als hij wilde! Tot zijn blijde verbazing ging de deur open, toen hij er tegen duwde. Geluk op geluk - eindelijk! Het volgende ogenbik was hij in de hal. Een korte gang, met deuren aan beide zijden keek hem aan. Hij schoot naar voren, koos een deur uit en hij bevond zich in een slaapkamer Een haastige blik in het rond toonde hem geen spoor var. zijn prooi en hij was het punt de kamer te verlaten en een andere te bekijken, toen hij het geluid van het ope nen van de voordeur hoorde, daarna een slag, de deur werd gesloten, gevolgd door voetstappen in de.gang. Ge heel verschrikt sprong Tim naar een grote klerenkast aan de andere kant van de kamer. Hij had net de deur achter zich toegetrokken, toen de indringer de kamer binnenkwam. WADDINXVEEN De heer G. de Knegt van het fanfarecorps Concor dia heeft op een solistenconcours,dat zaterdag te Rhenen werd gehouden, op sopraan-saxofoon een eerste prijs I behaald in de superieuren-afdeling. Hij behaalde 170 punten met beoor- delingscijfers tussen 8-9J. De heer J. D. Sijthoff, die hem aan de piano begeleidde, deelde in dit succes. De heer De Knegt is uitgenodigd om het dirigentschap van het fan farecorps ’’Crescendo” te Bleiswijk op zich te nemen. Hij heeft deze uit nodiging aanvaard. ken was, zette ze haar hoed op en liep op ’n drafje naar de brievenbus om de hoek van de straat, denkend, dat de buitendeur achter haar in het slot was gevallen. WADDINXVEEN In het Her vormd Wijkgebouw aan de Esdoom- laan wordt zaterdag 26 oktober een verkoopmiddag gehouden, waarvan de opbrengst ten 'goede zal komen aan de Bejaarden-sociëteit. la. prijzen prettig 'j Helemaal anders zijn onze europese KOSTUUMS door de vele variaties in de mooie (en toch sterke!) engelse stoffen, door de verfijnde dessins en de smaakvolle moderne kleuren Pasvorm perfect

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2