Gemeentesecretaris H. Jenné ’t zilver in V oorstellen Jubileum ASAF Ingebruikstelling Carillon woensdag 30 October 11 uur Afdeling van CPJ in Waddinxveen Juwelier Vermeij N.V. BOUWTEAM WADDINXVEEN tot verkoop de raad Beroepen (27.360 handtekeningen per jaar volgende week bouwgrond Oliebollenactie van Concordia Hervormde Kerk begint met restauratiewerk in Gemeenteraad Nieuwe winkel voor juwelier WADDINXVEEN 40 PREMIEWONINGEN Waddinxveen Van volontair tot opvolger J. Den Haag s2ji{ Pagina 3 i o t- Koopsommen vanaf f 43.800 vrij op naam Jong Hervormden »n et m *n Oorlogsjaren Geen voorliefde Verhoudingen Vele functies Verlanglijstje WEEBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 24 oktober 1968 ir 2 n 0 ft e r B 4 .1 t I. GEACHTE CLIENTELE Onze hartelijke dank voor uw medewerking. g Begrotingswijzigingen. Rondvraag. In het Waddinxveense uitbreidingsplan ’’Groenswaard” wordt binnen enkele weken begonnen met de bouw van Royale eengezinswoningen met voor- en achtertuin, luxe Osta keuken, drie slaapkamers, ruime douche, grote zolder (met vaste trap.) Waddinxveen is gunstig gelegen ten opzichte van Den Haag en Rotterdam. Prima weg- en railverbindingen. Ter plaatse moderne winkelcentra, grote verscheidenheid aan scholen, bibliotheek, sportvelden, openluchtzwembad in aanbouw, enz. Na aftrek van de rijkspremie betaalt iemand van b.v. 30 jaar, die een woning koopt met 90% hypotheek in de aanvang per maand 173. De rijkspremie wordt over tien jaar uitgekeerd met een jaarlijks aflopend bedrag. Hypotheek mogelijk tot 90% van de koopsom (met gemeentelijke garantie). i; 1 I r r s ft ZEVENHUIZEN De eerste avond van de gesprekskring van Jong Her vormden vanaf ongeveer 20 jaar,zal gehouden worden op vrijdag 25 okto ber om kwart voor acht in de nieu we consistoriekamer van de Dorps kerk. De eerste viér avonden zullen worden verzorgd door de heer P. C. Taal. Deze heeft ook pasgeleden de eerste jeugddienst geleid, welke in de Dorpskerk werd gehouden. Naar de reacties van diverse jongeren is het koffiedrinken na de dienst en het na praten over de dienst goed in de smaak gevallen. B. en W. stellen de raad voor om tot verkoop over te gaan. Aan al deze voorstellen tot grond- verkoop willen B. en W. de gebrui kelijke voorwaarden verbinden. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 19 en 26 septem ber 1968; Mededelingen en ingekomen stuk ken; Voorstel tot verkoop van grond ten behoeve van de stichting van een winkelgalerij aan de Beethovenlaan. Voorstel tot verkoop van grond aan de Algemeene Friesche Levens verzekering Maatschappij Voorstel tot verkoop van grond in het plan Oranjelaan; Voorstel tot verkoop van grond aan de N.V. Bouwteam Waddinx veen; in 5: et n ft ij ir i- n 15 il: 3e 3- u 1 r L t i j e 1 7 e r e s e e n t P Sinds 1938 WADDINXVEEN De gemeente raad van Waddinxveen vergadert he denavond om 8 uur over de volgende agenda: i. g :t e r »t :e !- 2 !8 1 u Inlichtingen verkoopkantoor Chopinlaan, Waddinxveen, tel.: 01828 - 2028 (bgg: 3469). r. if n st n n n i- Wij verzoeken u uw inkopen, het afhalen en brengen van uw reparatie te willen verzetten naar woensdag middag Na 2 uur n.m. zijn wij weer tot uw beschikking. Vanzelfsprekend bent u bij de ingebruikstelling van harte welkom. WADDINXVEEN Tot predikant bij de Geref. Kerk, alhier is in de va cature Ds. Snoey, beroepen Ds. H. A. Starrenburg te Wolvega. MOERKAPELLE De gemengde zangvereniging ASAF viert woens dagavond 30 oktober om 20 uur in de Gereformeerde kerk het tienjarig be staan met een jubileumconcert. Onder leiding van dirigent Adrie Verhoef worden o.m. werden uitge voerd van Handel en Haydn. Solis tische medewerking verlenen Lenie van Dijk, sopraan, Jouke Krediet, te nor, Henk de Buck, bas en Arie de Vlaming, orgel. WADDINXVEEN Donderdag 31 oktober om 19.45 uur wordt in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat een vergadering gehouden, waarin men wil komen tot de oprich ting van een afdeling Waddinxveen van de Christelijke Plattelands Jon geren Organisatie. De C.P.J., die ruim 8300 leden telt, organiseert o.m. bonds-, land- en toogdagen, weekeinden, vakantierei zen en excursies. Daarnaast staan studiedagen, cursussen en conferen ties op het programma. Ook houdt de organisatie onderlinge wedstrijden op zeer uiteenlopend gebied. Een uit stekende band tussen de leden wordt gevormd door het zeer verzorgde maandblad ”Ons Jonge Platteland.” WADDINXVEEN Een ambtenaar komt de kamer binnen en legt een stuk op het bureau. Een vluchtige, maar toch allês-ziende blik. Dan de vulpen. En de hatdtekening: „H. Jenné”. Met een vastbesloten streep eronder. „Vorig jaar”, zegt de gemeentesecretaris, „heb ik 27.360 handtekeningen gezet. Ik heb ze voor de aardigheid eens geturfd.” Een record, waaraan zelfs een Cruyf- fie nie kan tippen. Vrijdagmiddag 1 november is er van 4 tot half zes een receptfe op het raadhuis. Niet om dit handtekeningenrecord te vieren, maar omdat de heer Jenné op die dag 25 jaar gemeentesecretaris van Waddinxveen is en hj op die dag het maar eens moet weten, dat zjjn werk en zijn persoon alom vwrden gewaardeerd. Voorstel tot voorziening in een tweetal vakatures in het college voor de verlening van bijstand; Voorstel tot het verlenen van me dewerking tot verbetering van de sa nitaire voorzieningen in de Eben Haëzerschool; Voorstel tot het verlenen van een aanvullend voorschot op de exploi tatievergoeding ten behoeve van de Groen van Prinstererschool; Voorstel tot het beschikbaarstel len van een extra crediet voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Prof. Kohnstamm- school; men. De eerste ton was in maart j.l. reeds bij elkaar. Van de goedgekeurde geldlening is een bedrag van f 20.000,- gereser veerd om uitgegeven te worden in stukken van twintig gulden. De schuldbekentenissen voor dit bedrag zijn gedrukt op een penteke ning van het kerkgebouw. In de week na de ontruiming van het kerkgebouw, dus als de algehele restauratie gaat beginnen, wordt door kerkvoogden en notabelen in alle Hervormde gezinnen een pros pectus aangeboden. Daarin worden de voorwaarden van uitgiften nader uiteengezet. Een andere aktie om weer tot het bijeenbrengen van geld te komen is de verkoop van theelepeltjes zwaar verzilverd wit metaal. Door mede werking van een zilverfabrikant kan de Hervormde Gemeente deze thee lepeltjes verkopen voor 3,95. Omdat de kerk voor minstens twee jaar buiten gebruik zal zijn, gaat de Hervormde Gemeente voorlopig van dit oude gebouw afscheid nemen.Dit gebeurt op een samenzangavond op zaterdag 2 november om half acht. Hiervoor is een mannenkoor uit Hendrik Ido Ambacht uitgenodigd. Zoals bekend zullen de kerkdiens ten tijdens de restauratie gehouden worden in een noodkerk achter de parkeerplaats bij het postkantoor. Vijfentwintig jaar secretaris.Maar het is ai twaalf jaar langer geleden, dat die jongen Jenné, die in Gouda net zijn HBS had voltooid op de Waddiniveense secretarie kwam vra gen om een baantje als voluntair, een gesprekje had met de toenmalige ge meentesecretaris A. Kreupeling en vijf dagen later zijn entrée maakte op het gemeentehuis. ”Die eerste dag heb ik alleen maar voor een kaartenbak gestaan om de namen te controleren van scholieren die naar de ambachtsschool in Gou da gingen. De hele dag staan. Ik was doodmoe toen ik thuis kwam.” Volontair Jenné begon zoals iede re beginner met de kleinste klusjes. Maar hij was wel zo kien, dat hij in die eerste tijd zoveel opstak van wat zijn chef, de heer H. C. A. M. Schöl- vinck (de pas gepensioneerde burge meester van Nootdorp), hem leerde op het gebied van gemeentefinan- ciën en onderwijs, dat hij na ander half jaar in maart 1933 tot diens op volger werd benoemd. ’’Derde amb tenaar ter secretarie” heette dat toen. Adjunct-commies, commies, hoofdcommies. Toen- in 1943- ging secretaris Kreupeling met pensioen. De volontair, die in 1931 had aange nomen, was duidelijk zijn opvolger. Het was 1943, midden in de bezet ting. De heer Jenné werd in die ver warde tijd niet benoemd door de ge meenteraad, maar door burgemees- ster H. B. N. Mumsen op advies van de wethouders en de scheidende se cretaris. Die benoeming kwam af op 31 augustus Koninginnedag en ging in op 1 november 1943. Die eerste jaren in de oorlog.”Veel werkelijk nare dingen hebben we hier gelukkig niet meegemaakt. De scholen waren bezet door Duitsers. Natuurlijk waren er wel kleine moeilijkheden. Dan moest ik bemid delen tussen de bevolking en de be zetters, dan ging ik naar de Orts- kommandant in Gouda of naar de SD in Rotterdam. De Duitsers wer den het lastigst in de hongerwinter, toen hadden we een NSB-burge- meester, waardoor ze hier nogal rus tig bleven.” De stormachtige ontwikkeling,die Waddinxveen na de oorlog heeft doorgemaakt was in aanvang niet zo direct te verwachten. ”We hadden wel het voordeel, dat we een van de weinige gemeenten waren, die grond konden verkopen om de woningbouw op gang te hel pen. Maar je was afhankelijk van je bouwcontingent. In 1948 kregen we bijvoorbeeld 31 woningen toegewe zen en er is zelfs een jaar, dat het er maar drie waren.” Maar de mogelijkheden begonnen zich te ontwikkelen. Eerst onder bur gemeester Warnaar, later onder bur gemeester Van der Hooft. De explo sie kwam, toen de Oanjewijk ge reed lag om bebouwd te worden en burgemeester Van der Hooft het bouwteam ten tonele bracht. ’’Iedere gemeente zat te worstelen om bouw rijpe grond te krijgen: hier had het gemeentebestuur alles klaar liggen.” Die ontwikkeling van de gemeen te is natuurlijk een groot ding, dat de heer Jenné zeer ter harte gaat. Toch wil hij in zijn functie daar niet alleen de klemtoon leggen. ”Als secretaris kan je je niet ver oorloven een voorliefde voor een be paalde facet te hebben.Je moet je op alle facetten instellen, anders laat je bepaalde zaken vervlakken. De ontwikkeling is hier de laatste jaren daartegenover weer zo groot geweest, dat je je niet op ieder on derdeel met elke zaak kan bezighou den.” "Door besprekingen krijg je een inzicht hoe B. en W. en de Raad de zaken graag zien. Je moet je als se cretaris verplaatsen in de meningen van anderen en die voer je uit, niet je eigen mening. Je geeft de hoofd lijnen door de aan je medewerkers en zegt hoe iets ongeveer moet ge beuren. En er zijn een hoop zaken, waarop je helemaal moet drijven op deskundigen. Bijvoorbeeld op de di recteur van Openbare Werken en zijn medewerkers. Ik kan wel pra ten over de wijze, waarop een pro ject moet worden gefinancieerd, maar niet over hoe de specie moet worden samengesteld of over hoe lang die eerste paal moet zijn. Er zijn gebieden, waarop je volkomen leek bent.” "Waar ik het meeste voldoening over heb? Over alles, dat we hebben aangepakt en tot een goed einde hebben gebracht. Het geeft niet van welke aard dat is.” Maar dan komen toch een paar favo- Voorstel inzake wijziging gemeen schappelijke regeling ziektekosten voorziening (I.Z.A.); rieten los. ”De bouw van het zwembad, het recreatieschap Reeuwijkse plassen en omgeving, de gezamenlijke rege ling voor elektriciteit en gas met Gouda en die voor water met Bos koop, alle bestemmingsplannen, de grote bouwontwikkeling.” ”Als er eenmaal besluiten zijn geno men begin je met de uitvoerende macht en moet je met je medewer kers zorgen, dat het eruit komt.” In dit alles is het van primair be lang hoe de verhoudingen in de ge meente zijn. Met de burgemeester, met de wethouders, met de raads leden. ”De contacten zijn hier altijd even vruchtbaar, er is een enorme teamgeest. Als secretaris moet je nu eenmaal achter genomen besluiten gaan staan. Hier is het zo, dat ik niet alleen moet, maar ook met vreugde en liefde overal achter kan gaan staan.” Naast dit werk, dat het werk des se cretaris is, komt de functie van de heer Jenné ook steeds meer op het representatieve vlak. Hij vergezelt de burgemeester naar tal van be sprekingen, gaat naar recepties, ju bilea, uitreikingen van onderschei dingen, openingen. ”Je moet wel eens op een ogenblik zeggen: ”Dit moet ik overslaan”. En dan kan dan ook.” De representatie ligt ook buiten het gemeentelijk vlak. De heer Jen né bekleedt een schier ontelbaar functies, waarvoor hij nooit tijd zou hebben als hij bij zijn zware dagtaak niet kon rekenen op dat korps van voortreffelijke medewerkers. Hij is voorzitter van zwemclub De Gouwe, van Het Groene Kruis en van de onderafdeling Gouda van de Neder landse Bond van Gemeenteambtena ren. Secretaris van de automatise- ringscommissie voor gemeentead ministratie, van de bridgeclubs Gou da en Waddinxveen, secretaris-pen- ningmeester van de Afdeling Wad- dinxvee nvan NeZiFo (Ned. Zieken fonds), algemeen bestuurslid van het kraamcentrum ”Lek-IJssel- Gouwe”. ZEVENHUIZEN Thans is het zeker, dat begin november een aan vang wordt gemaakt met de restau ratie van de Hervormde Dorpskerk van Zevenhuizen. Op 1 oktober is, behoudens goed keuring van de rijksdienst voor de monumentenzorg, in een gecombi neerde vergadering van kerkvoogden en notabelen, bij gewoond door de architecten Van Essen en Rogge veen, de restauratie van het kerkge bouw gegund aan de N.V. aanne mersbedrijf Woudenberg te Ameide voor de som van 593.231,-. Van dit bedrag zal negentig pro cent gesubsidieerd worden, te weten 50°/o door het rijk, 30% door de ge meente en 10% door de provincie. Hierdoor blijft er een bedrag van rond 60.000 over, dat de Hervormde Gemeente zelf moet betalen. Buiten de aanneming zijn echter verschillende zaken gehouden, die bij elkaar nog een belangrijk bedrag zullen vergen, waarvan maar een klein gedeelte door de minister als subsidiabel zal worden aangemerkt. Dit zijn elektrische installatie, blik sembeveiliging, demontage en re- montage orgel, interieur en oude consistoriekamer. Dit vraagt een be drag van ongeveer 150.000. De Hervormde Gemeente vindt het een verheugend feit, dat deze op dracht kon worden gegeven aan het zelfde aannemers bedrijf dat ook de spits van de toren heeft gerestau reerd, die in augustus van het vorig jaar gereed kwam. Wegens gebrek aan financieringsmiddelen kon het kerkgebouw niet direkt daarna wor den gerestaureerd. In december 1967 kwam van het Rijk het bericht dat het 50% subsi die zou geven, terwijl de gemeente raad in januari van dit jaar besloot om 30% van de restauratiekosten te subsidiëren. De NV Woudenberg wil het kerkgebouw, mits het betaalsche- ma door de kerkelijke gemeente bij voorfinanciering kan worden bijge houden rond de jaarwisseling van 1970 en 1971 opleveren. Dit betekent voor de Hervormde Gemeente dat in de maand januari a.s. ook de tweede 100.000,- ter beschikking moet ko- WADDINXVEEN Op de agenda van de vergadering van de Wad dinxveense gemeenteraad, die heden avond om 8 uur wordt gehouden, ko men als belangrijkste punten voor een aantal voorstellen tot verkoop van bouwgrond. In verband met de vergevorderde besprekingen met betrekking tot de bouw van een winkelgalerij aan de Beethovenlaan achten B. en W. het wenselijk reeds nu te komen met een voorstel tot verkoop van de hiervoor benodigde grond. Vast staat, dat Bouwbedrijf P. Re- horst N.V. de galerij gaat bouwen, hoewel de juiste opdrachtgever nog niet bekend is. B. en W. stellen de raad dan ook voor om het betrokken terrein te verkopen aan Rehorst of een nader te noemen opdrachtgever onder de ontbindende voorwaarde, dat de on- derhandelingen voor 1 december 1968 tot overeenstemming hebben geleid. De verkoopprijs van de grond be draagt 300.000,-. Verder komt ter tafel het voorstel j tot verkoop van een stuk grond in plan Groenswaard II (vlak bij de in aanbouw zijnde kerk) aan de Alge- i meene Friesche Levensverzekering Maatschappij N.V. te Leeuwarden. Deze maatschappij wil op dit terrein 64 galerijwoningen laten bouwen. De koopsom zal 352.000,- (64 maal 5.500,-) bedragen. Eveneens in Groenswaard II ligt het bouwterrein, waarop het N.V. Bouw team Waddinxveen veertig eenge zinswoningen en acht garages wil gaan bouwen. B. en W. stellen de ge meenteraad voor om dit stuk grond voor 432.000,- te verkopen. Verder hebben de heren P. van Duijn en H. J. de Rooy verzoeken in gediend om grond te mogen kopen in het plan Oranjelaan, met de bedoe ling daar een woning te doen bou wen. Eerstgenoemde heeft het oog op een perceel grond aan het Diederik van Schagenplantsoen, de laatste op een perceel op de hoek Noordkade- Souburghlaan. De koopprijzen be dragen respectievelijk 47.250,- en 37.500,-. WADDINXVEEN Het fanfare corps ’’Concordia” houdt zaterdag 26 oktober weer zijn traditionele olie bollenactie ter versterking van de kas. Alle leden van de fanfare trek ken er die dag op uit om de oliebol len aan de man te brengen. Boven dien staat op het Koningin Wilhel- minaplein de gebakskraam. ’’Concordia” is door de spontane medewerking, die het aan tal van feestelijke gebeurtenissen verleent, maar vooral door zijn jaarlijkse tap toe een begrip geworden in Wad dinxveen. Zelfs Waddinxveners, die niet van oliebollen houden zijn daar om bijna verplicht deze actie te doen slagen. Hij was secretaris van de Wo ningbouwvereniging Waddinxveen, van de Sportraad en van het „Lezin gencomité” (een soort Culturele Kring). Hij voerde de administratie van de Kleuterschool van Volkson derwijs en was veertien jaar organist van de Remonstrants Gereformeerde Gemeente. ”En nog wat kleine dingetjes...” zegt hij bescheiden, als hij over een dichtgetypt foliovel kijkt. Een verlanglijstje voor zijn jubi- leumdag?” Het nieuwe raadhuis wordt hoog nodig, een brandweerga- rage, een dienstverleningscentrum voor bejaarden, een sporthal, een in- structiebad.” De heer Jenné heeft nog een klei ne acht jaar voor de boeg tot aan zijn pensionnering. Hij zal in die ja ren nog tienduizenden handtekenin gen zetten, die hij wel niet meer zal turven. Maar één ding hoopt hjj: dat die handtekening in elk geval nog mag prijken onder de besluiten, die de zo juist geuite droomwensen tot waar heid zullen maken. WADDINXVEEN Burgemeester Van der Hooft heeft gistermiddag aan het Koningin Wilhelminaplein de nieuwe juwelierszaak en horloge rie van de heer J. Den Haag geopend Van het kleine knusse klokkenwin keltje aan de Kerkweg bij de Brug is deze firma verhuisd naar de grote winkelruimte aan het plein, die is vrijgekomen door het vertrek van de ”Doe-het-zelf-winkel” van de Bas naar de Luifelbaan. Na vijf jaar was de heer Den Haag gewoon uit Zijn oude zaak gegroeid. De nieuwe winkel, stijlvol ontworpen door binnenhuisarchitect W. F. J. C. Fiere uit Leiderdorp, biedt hem thans veel meer armslag. Niet alleen heeft men het assorti ment zeker drie maal zo groot kun nen maken als in de oude zaak, maar tevens biedt de nieuwe winkel de mogelijkheid om de cliënten de per soonlijke service te verlenen, die juist het juweliersvak zo eigen moet zijn. In de winkel aan de Kerkweg was het dan wel ’’intiem”, maar de klan ten stonden pok - gedwongen - met de neus op eikaars zaken. Naast het traditionele assortiment heeft de heer Den Haag een collectie in sieraden en horloges, die jong en modem is, speciaal afgestemd op jeugdige kopers. Aan het feest rond de opening van de zaak op het K.W.plein is een zeer aantrekkelijke étalagewedstrijd ver bonden, waarin als hoofdprijzen twee horloges worden uitgeloofd. Het pu bliek moet in deze wedstrijd raden voor hoeveel waarde in de vitrines is uitgestald. Het wordt gedeeltelijk op weg geholpen door het feit, dat een groot aantal der artikelen geprijsd in de étalage staan. Voor de rest blijft het slim raden. In het oude pand aan de Kerkweg zal de Goudse opticiën Grit een fi liaal gaan vestigen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3