de raad Verheugend nieuws in Waddinxveen heeft voor sinds de oorlog eerst een Unieke zegelactie Middenstand Sinterklaas houdt intocht met ZEGELACTIE KOOPCENTRUM BRUG STOPT HM irise/te A. van der Heiden C. A. Kuysten (82) overleden ’t sluitende begroting op zaterdag 16 november groots feestvertoon Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Mocrkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Automobilist op Piasweg verongelukt Opening van onze vergrootte zaak KOOPCENTRUM BRUG Urgentielijst groot gevolg Toewijzing van woningen in discussie Rondgang met ■BMl DONDERDAG 31 OKTOBER 1968 Communicatie Stoplichten Mexicaanse show met afneembare overtrekken van der Linde DOKTERSDIENSTEN 1 Mse^e DONZÉN DEKBED J Toverzegels ORGELS 7 PIANO'S^ ELEKTRONISCHE ORGELS Geslaagd Grondverkopen Korps „Jubal” Federatie Collecte NOVIB ■F ïVligfe-’ xafeiaaB <si Weekblad voor Waddinxveen 21e JAARGANG - Nr. 1208 (verschijnt elke donderdag) n U bent van harte welkom. Tel. 01726-2541 Dorpsstraat 38, Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 43 Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828 - 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Vrijdagmorgen 1 november, 9 uur v.m. Zie onze aanbiedingen elders in dit blad. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Zevenhuizen: J. A. Ensing,Dorps straat 196, Zevenhuizen (1802-204). de deelnemende winkeliers worden verstrekt, rechtstreeks kans geven op prijzen. Waddinxveen: C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, tel. 2676. Drogisterij - Parfumerie Zuidkade 1 Tel. 2135 Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 Bgzoekt onze toonzalen of vraagt brochure. De kinderboekenweek stond dit jaar in het teken van de zelfwerkzaamheid van dé le zende jeugd. ’’Neem een boek en doe er iets mee” luidde het motto. De Waddinxveense meisjes en jongens hebben die leuze waar gemaakt. Dinsdag en woensdag kwamen ze naar de Christelijke Openbare Lees zaal en Bibliotheek om daar hun fantasieën uit te leven. Tekenend, knutselend, knip pend en plakkend, voorlezend en luisterend maakten zjj er een fijne gebeurtenis van. (Foto Sjaak Noteboom) Intussen is het korps ’’Jubal” door gemarcheerd naar het schoolplein aan de Oranjelaan, waar het een muzikale show van twintig minuten zal geven. Na een korte rustpauze komt ’’Jubal” daarna zijn voltreffer: de bruisende Mexicaanse show, waarmee het nog niet zo lang gele den het Feijenoord-stadion en heel televisiekijkend Nederland op slag veroverden. Een grandioos sluitstuk van deze middag. Met deze introductie kan het haast niet anders of de Sint Nicolaas-actie van de Waddinxveense winkeliers gaat ook dit jaar weer een groot suc- cus worden. Succes, waarvan de dag tocht van de bejaarden weer afhan kelijk zal zijn. De opzet van de actie is geheel nieuw. Kon men in vorige jaren door het lot met een volgeplakte zegel- kaart prijzen winnen als een winter sportreis, dit jaar zullen de zegels, die bij aankoop van één gulden door Voor de galerijwoningen, die de ’’Algemeene Friesche” gaat bouwen, zal per maand 215,- moeten wor den betaald, een bedrag, waarover de heer Ververs zich zorgen maakte. Zo niet de burgemeester. Deze wees er op, dat in dat bedrag ook de kosten voor centrale verwarming, service (zoals het schoonhouden van de trap- pehuizen) en het gemeenschappe lijk tuinonderhoud zijn inbegrepen, waardoor de eigenlijke huur op on geveer f 180,— komt. "We moeten geen al te goedkope woningen bou wen,” zei de heer Van der Hooft,ver wijzend naar wat ook minister Schut daarover heeft gezegd. ’’Daarvan zouden we anders na een jaar of vijf spijt hebben.” "We zijn blij met onze huidige wo ningen,” ging de burgemeester ver der. ’’Maar de communicatie met de woningbouwvereniging enzou eigen lijk beter moeten zijn. Als er in een gezin door ziekte of werkloosheid een huurachterstand ontstaat, valt die achterstand later moeilijk in te halen. Zou de woningbouwvereni ging ons in zo’n geval direct een tip geven, dan zouden wij snel onze maatschappelijk werkster kunnen sturen en zou er wellicht in een wat vroeger stadium iets aan kunnen worden gedaan. Bij een betere com municatie zouden er heel wat min der schrijnende gevallen zijn,” aldus de burgemeester. Ook de scholen kwamen dit keer weer aan hun trekken. De Eben Haë- zerschool krijgt f 11.000 om de toilet ten te vernieuwen en te modernise ren. Voor de aanschaf van leermid delen voor de Prof. Kohnstamm- school werd een krediet van 9.450 goedgekeurd, en het voorschot op de exploitatievergoeding voor de Groen van Prinstererschool werd met 6.396,59 verhoogd tot bijna 25 mille. Door het vertrek van twee leden moest de raad voorzien in de ontsta ne vakatures in het college voor de verlening van bijstand ingevolge de Algemene Bijstandswet. Gekozen wer den mevrouw E. M. Lemm-Kroese (Willem de Zwijgerlaan 48) en de heer L. Vleggeert (Prinses Irene- straat 52). ZEVENHUIZEN Maandagmid dag is op Ockenburg in ’s Graven- hage het stoffelijk overschot gecre meerd van de heer C. A. Kuijsten, die in de nacht van woensdag op donderdag op 82-jarige leeftijd is overleden in het Willem Vroezen- huys te Gouda. De heer Kuysten werd geboren in Zevenhuizen als zoon van het hoofd van de lagere school te Zevenhuizen. Zelf heeft hij ook het beroep van zijn vader geko zen. Hij was werkzaam als onder wijzer o.m. in Rotterdam en Gouda. Nadat hij de akte M.O. Boekhouden behaald had was hij tot aan zijn pensionering hoofd van een ulo school voor kantoorbedienden in Eindhoven. De historie van zijn ge boorteplaats Zevenhuizen heeft hem echter altijd geboeid. Nadat hij ge pensioneerd was, heeft hij veel ver zameld uit de gemeentelijke en ker kelijke archieven van Zevenhuizen en uit rijksarchieven. Hiervan heeft hij tientallen zeer interessante arti kelen geschreven. ’’Concordia” overgenomen door het befaamde korps ’’Jubal” uit Dor drecht, negentig man sterk. De feestelijke optocht gaat dan verder door de Vondel wijk en de Oranjewijk. Daar zal Sinterklaas een bezoek brengen aan de bewoners en bewoonsters van het bejaardenhuis Souburgh, met wie hij in de loop van de jaren een meer dan uitstekende verstandhouding heeft weten te kwe ken. In verband met de dan be ginnende Sint Nicolaasactie van de Waddinxveense mid denstand zal de thans lopende zegelactie van het Koopcen trum Brug (met de groene ze gels) op vrijdag 15 november a.s. worden afgesloten. Daarna zullen geen groene Brugzegels meer worden uit gereikt. Tot en met vrijdag 22 novem ber kunnen de zegels die dan in uw bezit zijn worden ver zilverd bij alle deelnemers aan de actie. Elke zegels is l'/a cent waard. Deelnemers aan de prijsvraag van het Koopcentrum Brug (óók de kinderprijsvraag) moeten hun formulieren ui terlijk donderdag 7 november a.s. hebben ingeleverd. De uitslag zal een week daarna worden gepubliceerd. By de rondvraag wees de heer J. H. Mol (WD) op de chaos bij de stoplichten bij de hefbrug. ’’Ver schrikkelijk” noemde de burgemees ter de toestand daar, met uitzonde ring van de uren, waarin de politie de lichten met de hand regelt. De ge hele zaak heeft de grootste aandacht van B. en W. De heer H. Huizer Herv. Kiesver.) had er ook zijn me ning over: ’’inderdaad een verkeers chaos, maar de schoolkinderen kun nen nu tenminste veilig oversteken!” De zegels, die van flink formaat zijn, dragen de tekst ’’Sint Nicolaas actie - 1968 - Waddinxveen”. Het zijn toverzegels. Door het jaartal ”1968” te bevochtigen krijgt dit deel van het waardepapiertje een kleur. Al naar gelang de kleur, die te voor schijn komt, worden de zegels 2,50, 5,-, 10,-, 25,- of 100,- waard. Voor deze waarden kan direct bij de winkeliers aan aankopen worden be steed. Ja, er is ook nog een zesde kleur. Treft men die, dan heeft men - als in elke loterij - een ’’niet” en heeft men pech gehad. De zegelactie gaat in verband met de verkoopavond reeds op vrijdag 15 november van start. In totaal zul len ongeveer 125 winkeliers aan de actie meedoen. Zij dragen geduren de de actieweken, die tot 5 decem ber duren, twee procent van hun omzet af voor de bejaardenreis.Men hoopt tenminste een miljoen zegels met hun verrassende prijskansen aan de man en de vrouw te brengen. WADDINXVEEN Mej. Alice de Wilde uit Waddinxveen is te Rot terdam geslaagd voor het examen apothekers-assistente. ”Er zijn tendenzen, dat we beter in de financiële midde len komen,” zo zei burgemees ter Van der Hooft in de raads vergadering, waarin hij de verheugende mededeling over de sluitende gemeentebegro ting had gedaan. ”Er zal dan ook een urgentieljjstje moeten worden gemaakt van de pro jecten die we willen uitvoe ren.” Enige van die projecten zjjn: verbetering Rehoboth- school f 118.000, idem Willem van Oranjeschool f 120.000, voltooiing garagecomplex ge meente 380.000, parkeerter rein achter het gemeentehuis 85.000 en het verder bouw rijp maken van verschillende gronden in Vondel- en Oran jewijk meer dan 1,2 miljoen. Ook de heer S. Pille (Pv.d.A) had een goede suggestie om eventueel overbljjvend geld te besteden: ”Er wonen in Wad dinxveen mensen, die om di verse redenen eenvoudigweg niet tussen anderen passen.We kunnen overwegen voor hen iets te bouwen, zodat ze niet in hun huidige krotten hoeven te blijven wonen om nog die per te zinken.” De burgemees- ster vond dit een goede tip en zegde toe naar een oplossing te zoeken. Verder kwam in deze raadsverga dering een aantal voorstellen tot ver koop van bouwgrond aan de orde, waarover vorige week reeds uitvoe rig werd bericht. De raad ging ak koord met de verkoop van grond voor drie ton aan het bouwbedrijf P. Re- horst, dat aan de Beethovenlaan een winkelgalerij gaat bouwen. Goedge keurd werden ook de verkoop van grond (voor 352.000) aan de Alge- meene Friesche Levensverzekering Maatschappij voor woningbouw in Groenswaard II (64 galerijwoningen) en de verkoop van grond voor veer tig eengezinswoningen en acht gara ges, eveneens in Groenswaard II, aan de N.V. Bouwteam Waddinx veen. Met de laatste transactie was 432.000 gemoeid. Het KVP-raads- lid P. F. J. van Schie zei met deze verkoop alleen akkoord te gaan,om- dat de burgemeester in een vorige raadsvergadering de toezegging heeft gedaan, dat in Groenswaard II ook grond voor woningwetwoningen zal worden gereserveerd. De heer Van Gent had dezelfde mening. Ook de verkoop van gronden in het plan Oranjelaan voor respectieve lijk 47.250 en 37.500 het fiat van de raad. De Goedheiligman en zijn gevolg komen met twee stoomboten aan bij het raadhuis, nadat zij eerst de hele Gouwe tot aan het einde van de Zuidkade zijn afgevaren om ook de bewoners van die verre wijken te laten zien dat het feest echt is be gonnen. Na de ontscheping bij het raad huis zal Sinterklaas officieel worden verwelkomd door burgemeester Van der Hooft. Daarna begint zijn triom fantelijke tocht door de gemeente. Voorafgegaan door het fanfare corps ’’Concordia”, dat op een van de stoomboten de reis heeft meege maakt, zal de bejaarde en bebaarde kindervriend op zjjn trouwe schim mel door het dorp gaan. Hij wordt geflankeerd door vier hellebaardiers en omstuwd door een legertje Zwar te Pieten. Zijn gevolg zal bestaan uit een stoet van maar liefst tweehon derd ruiters, die gerecruteerd zijn uit de rjjverenigingen van Waddinx veen en omliggende plaatsen. De stoet trekt eerst door de oude dorpskern en daarna naar Groens waard. Bij de dan pas geopende Prins Willem Alexandertunnel wordt de muzikale voorhoede van WADDINXVEEN De 23-jarige P. Struik van de Esdoornlaan is dinsdagmorgen op de Piasweg met zijn personenauto dodelijk veronge lukt. Het slachtoffer geraakte om streeks half acht met zijn wagen- een Fiat 850. - in een slip. De weg ter plaatse was slijkerig door het veel vuldig passerende suikerbietentrans port. De heer Struik verloor de macht over het stuur en kwam fron taal in botsing met een tegenliggen- de vrachtauto uit Nieuwerkerk aan de IJssel. De chauffeur van deze wa gen zag het ongeluk aankomen en zette zijn auto stil. De kleine perso nenauto schoot onder de vrachtwa gen door. De bestuurder overleed ter plaatse. WADDINXVEEN De vergadering van de Waddinxveense raad had vorige week donderdag een blijde start: direct na de opening deelde bur gemeester C. A. van der Hooft trots mee, dat de gemeentebegroting 1969 voor het eerst na de oorlog sluitend zal zijn. De begroting bereikt de raadsleden dezer dagen en zal een bron van inspiratie vormen voor de algemene beschouwingen op 21 november a.s. Iets minder plezierig was het aan het slot van de vergadering, toen de heer A. H. van Gent (PvdA) zich achterdochtig toonde jegens wethouder P. Lips (eveneens PvdA) ten aanzien van de woningtoewijzing. „Er is,” aldus de heer Van Gent, ’’enige onrust over het mogeljjk toe wijzen van woningen aan uitsluitend één woningbouwvereniging (’’Wad dinxveen”) en wel die, waarvan de wethouder voorzitter is. Is hij soms de drijfveer?” Waarop de burgemeester ant- ■Owoordde, dat de heer Lips in deze MH vol komen ’’veilig en zuiver” is. IF? "Maar,” zo zei de heer Van der Hooft ”de woningbouwvereniging Wad dinxveen is naar onze mening wel de meest capabele.” Al eerder was de kwestie van de woningtoewijzing tijdens deze ver gadering ter sprake gekomen, en wel naar aanleiding van een van de wo ningbouwvereniging Waddinxveen binnengekomen verzoek tot het ver krijgen van voorschotten en rijksbij- dragen voor de bouw van vijftig ga lerijwoningen en achtentwintig een gezinswoningen in de woningwetsec- tor in Groenswaard II. De heer T. Ververs (Gemeentebe langen) had daarbij opgemerkt, dat bij de toewijzing toch ook rekening moest worden gehouden met de bei de andere woningbouwverenigingen (de protestantse en de katholieke). Burgemeester Van der Hooft ver klaarde daarop, dat indien de te bou wen woningen naar rato van de ge zindten zouden moeten worden toe gewezen, de beide kleine woning bouwverenigingen hun aandeel al ruimschoots zouden hebben gehad. Overigens zei de burgemeester een sterk voorstander te zijn van een fe deratie, waarin de drie verenigingen samen zouden kunnen gaan. Een bundeling van krachten vond hij no dig, omdat men alleen wanneer men sterk genoeg is voldoende capabele krachten in dienst kan nemen. WADDINXVEEN De collecte voor de Anti-Honger-Aktie van de NOVIB heeft in Waddinxveen f 2073,- opgebracht. In Moerkapelle was de opbrengst 1314,-. WADDINXVEEN Sinterklaas zal zaterdagmiddag 16 november zjjn intocht houden in Waddinxveen en daarmee zjjn hoogst persoonlijke in stemming betuigen met de grote Sint Nicolaasactie, die de gezamenlijke Waddinxveense middenstanders ook in de komende weken weer gaan voeren om volgende zomer de ouden van dagen weer hun jaarlijkse be jaardenreis te kunnen aanbieden. De intocht van de Sint wordt grootser dan ooit tevoren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1