Gemeentesecretaris H. Jenné dag lang gehuldigd een Bezoek Commissaris RAIFFEISENBANK VLAGGEN UIT OP 11 NOVEMBER WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjeiaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur iidseZZe De Raiffeisenbank is goed voor uw geld.. Ook op vrijdagavond r ■I Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Bijeenkomst personeel Geopend Misvatting in raadsverslag Vervolg op pag. 3 CENTRAAL GARAGE met afneembare overtrekken Opbrengst collecte van der Linde Vervolg op pag. 3 Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS - ÈfiEteeütel DONZEN DEKBED Top-troeven Misschien had u al eens langs willen komen. Om te praten.over spaarvormen, verzekeringen, effecten, reisdeviezen. Of over girale salaris-betaling en privé-rekening, (de rekening waarmee u geld l kunt verdienen op uw salaris). Maar... u hebt overdag geen tijd. Daarom zijn wij vrijdagavond geopend. U bent welkom van zeven tot negen uur „Aan onze kant” Geaccepteerd SIMCA1OOO Weekblad voor Waddinxveen 4 21e JAARGANG - Nr. 1209 (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 7 NOVEMBER 1968 Maak een proefrit bij: Nieuwe Markt 19-27 Gouda Tel. 01820 5000 Redactie. S3 Q beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank AB-6817 Dorpsstraat 38, Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 43 Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Mauritslaan te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie en advertenties: Oranjeiaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten ovar bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828 - 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN De collecte voor het Geestelijk Gehandicapte Kind heeft opgebracht 722,21. WADDINXVEEN Hendrik Jenné is vrijdag gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum als gemeentesecretaris van Waddinxveen. Ge huldigd, de hele lieve dag lang, ’s Morgens op een bijeenkomst met het voltallig gemeentepersoneel, ’s middags eerst in een bijzondere raads vergadering, daarna op een openbare receptie, waarop heel Waddinxveen aanwezig was. En of het nu was in de twee toespraken van de burgemees ter of in het gelukstelegram van ere-burger prins Bernhard, in de rede voeringen van de raadsleden Huizer en Pille of in het lofdicht van maat schappelijk werkster „Ciska” van Drimmelen en tenslotte in de ontelbare handdrukken van de Waddinxveense burgers: in al die uitingen klonk steeds weer duidelijk door, dat Waddinxveen blij is met deze secretaris. Blijdschap, die aan het einde van de dag een echo vond in de serenade, die de muziekkorpsen „Concordia” en „Voorwaarts” de heer en mevrouw Jenné brachten. 11.00 uur: Vertrek van tuinbouwcen trum naar zwembad-in aanbouw aan de Sniepweg. Bij manege Reygersburgh vormen de ponyruiters een erehaag: hier voegen de dames zich bij het gezel schap. 11.10 uur:Aankomst bij zwem bad-in uitvoering. Ter plaatse zijn 600 leerlingen van de Mavo-scholen en Landbouwhuis- houdschool aanwezig, die worden betrokken bij een massale boom planting t.b.v. het te bouwen zwem bad in het recreatieplan Siepweg. De commissaris, mevrouw Klaasesz en Mr. Dinger van Kruiningen zul- Maatschappelijk Van Drimmelen - band met haar koperen jubileum op deze dag door de burgemeester en diens vrouw met een kleine attentie was verrast - had haar lof op de heer Jenné in poëtische vorm gego ten. Zij kwam met een heel origineel geschenk: een mozaïek van bridge- kaarten (de jubilaris is verwoed bridger), waarop bij elke kaart een naamplaatje van de gevers. En in het midden de azen met het portret van de vier Waddinxveense top-troeven: burgemeester Van der Hooft, de wet- WADDINXVEEN De Com missaris der Koningin zal op maandag 11 november een werkbezoek brengen aan deze gemeente. In verband met de feestelijkheden op deze dag (boomplanting bij het nieuwe zwembad, onthulling van het beeld voor Koningin Wilhel mina en in gebruik neming van de tunnel) verzoek ik alle inwoners, doch in het bijzon der de bewoners van de Oran- jewijk en Groenswaard aan deze dag luister bij te zetten door op grote schaal de vlag gen uit te steken. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. houders Lips en Van Tol en ge meentesecretaris Jenné. De burgemeester zette hierop met sonore bas het ”Lang-zal-hij-leven” in, waarin hij spontane bijval kreeg van het gehele gemeentelijke koor. In een speech je vol spitse grapjes kwam tenslotte de directeur van Openbare Werken, de heer A. C. Kraneveld aan bod,, die zijn ”oud schoolgenoot en sportvriend” in functie had zien komen toen hij zelf in Waddinxveen net een paar maan den in zijn ’’eenmans-zaakje” zat. Hij sprak over het ’’feodale tijd perk”, waarin vroeger altijd contro verses bestonden tussen de secretaris en de mensen van de technische dienst, die werden gezien als „geci viliseerde metselaars”. Deze verhou dingen heeft de heer Jenné grondig veranderd en de heer Kraneveld dankte hem voor de vele steun en voor de vriendschap, waarin de pro blemen bepraat kunnen worden. ”Ik heb altijd al respect gehad voor de mensen, die zo goed in de wetten zitten,” zei de heer Krane veld tot slot, ’’want wij als technici kennen alleen de wet van de zwaar tekracht.” van de Waddinxveense ge meenteraad in ons blad van de vorige week is door een mis vatting de indruk gewekt, dat de fractie-voorzitter van de Party van de Arbeid, de heer A. H. van Gent, by de rond vraag achterdocht zou hebben getoond tegenover zyn party - gencot wethouder Lips met een vraag of de wethouder de drijfveer pleegt te zyn in de toewijzing van bouwcontingen- ten aan de woningbouw-vere- niging ’’Waddinxveen”, waar van de heer Lips zelf voorzit ter is. De heer Van Gent heeft met zijn vraag precies het tegenge stelde bedoeld en van de bur gemeester willen horen, dat een eventuele achterdocht in deze richting van alle grond is ont bloot. Dit antwoord heeft de burgemeester duidelyk gege ven door te zeggen, dat de heer Lips in deze ’’volkomen veilig en zuiver is.” Voor de mogelyk onstane misverstanden bieden wy de betrokken gaarne onze veront schuldiging aan. Het begon al in de morgen toen burgemeester Van der Hooft ten overstaan van het gemeenteperso neel - ”ons kinderrijk gezin waarvan u de moeder is en ik de vader ben” - de huldiging inzette. ”Hoe kan een mens altijd maar zo in dezelfde gemeente blijven leven, wonen en werken? Het kan niet anders of u is hier gelukkig geweest. Uit de kranteninterviews naar aan leiding van uw jubileum heb ik me teen gedacht: ”Dat is ’m nou: hij zegt niets”. U is altijd de man op de achtergrond geweest. Maar vandaag en ook in de rest van uw loopbaan moet u maar eens worden wie u in feite is: de man op de voorgrond. U doet immers het werk, wij helpen daar alleen een beetje mee.” ”Wij allemaal hier hebben stuk voor stuk met u te maken,” zo zei de burgemeester verder, ”en wij weten, wat u waard bent. Wij kennen u als die rustige figuur, die altijd ernstig - vaak té ernstig - nadenkt in het be lang van allen. Uw houding maakt ons, van jongste bediende tot burge meester dankbaar.” Met een geschenk onder couvert en een toast op de jubilaris rondde de burgemeester zijn toespraak af. Namens alle ambtenaren sprak daarna gemeente-ontvanger G. van der Krans, penningmeester van de ”attentie-pot”. Hij belichtte onder meer de houding van de heer Jenné in de oorlogsjaren. ”U heeft toen gelukkig de moed op gebracht om dit zware ambt te aan vaarden. We wisten wat we aan el kaar hadden: u stond aan onze kant.” Hij prees het grote aandeel, dat de secretaris in de groei van Waddinxveen heeft gehad en com plimenteerde hem met het feit, dat hij met dit jubileum tevens voor het eerst na de oorlog het tot stand ko men van een sluitende begroting kan vieren. Een regenscherm met een zilveren naamplaatje, waarop het wapen van Waddinxveen, was het cadeau,waar mee de heer Van der Krans zijn fe licitaties kracht bij zette. Namens het administratief perso neel kwam vervolgens referendaris J. Meuleman, plaatsvervangend ge meentesecretaris, aan het woord. ’’Door uw manier van optreden is in onze zeer gevarieerde kring van ambtenaren uw leiding altijd zonder meer geaccepteerd. Wij zeggen u graag toe, dat wij ook in de komende periode u onze steun zullen geven.” Programma dames: 9.20 uur: Mevrouw L. H. A. Klaa- sesz-de Bruijne en mevrouw J. van der Hooft-Lourens gaan met overige dames naar perceel Kerkweg 165.dat in gebruik genomen zal worden door de Waddinxveense Muziekschool en het Welfarewerk van het Roode Kruis. In het gebouw ontvangen de gasten voorlichting over de Muziekschool. 9.45 uur: Mevrouw G. C. van ’t Slot Kwaak, voorzitster van het Welfare werk Waddinxveen geeft voorlich ting over het plaatselijk welfare werk. De gasten hebben gelegenheid om het werk van enige patiënten te bezichtigen. 10.00 uur: Vertrek naar Manege Reigersburgh, Piasweg. Geëscorteerd door pony-club worden de gasten naar manege geleid. De heer van der Breggen geeft een toelichting op het demonstratiepro- gramma o.m. bestaande uit een dres- suumummer door Vincent van den Berg, hoge-schoolpaardrijden door mej. C. Glasbeek en de heer A. J. van der Breggen. 11.00 uur: Mevrouw Klaasesz en de overige dames verlaten de mane ge en voegen zich bij de andere gas ten. werkster mej. die zelf in ver- WADDINXVEEN De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Ilolland, mr J .Klaasesz, brengt maandag 11 november met mevrouw L H. A. Klaasesz-De Bruijne en zijn chef Kabinet mr. A. A. N. Dinger van Krui ningen een officieel bezoek aan Waddinxveen. Voor deze dag is het volgen de programma samengesteld: 1. 9.00 uur: Ontvangst ten raadhuize van leden gemeente-raad, genodig den en pers. 9.00 uur: Rijkspolitie wacht auto Commissaris op bij afrit ’’Verheul” op de Henegouwerweg. 2. 9.15 uur: Aankomst Commissaris bij raadhuisplein: aanwezig zijn: Burgemeester C. A. van der Hooft en mevrouw J. van der Hooft-Lourens. wethouder F. M. van Tol en echtge note; wethouder P. Lips en echtgeno te; gemeente-secretaris H. Jenné en echtgenote; directeur Openbare Werken A. C. Kraneveld en echtge note. Programma heren: 9.20 uur: Bijzondere raadsvergade ring. In deze vergadering belichten de raadsleden de heren A. v. Gent (fractie-voorz. Partij van de Arbeid) en J. van den Roovaart (fractie voorzitter C.H.U.) enkele voor Wad dinxveen actuele aspecten. 10.15 uur: Vertrek naar tuinbouw centrum Abr. Kroesweg in de Zuid- plaspolder. 10.25 uur: Bezichtiging tuinbouw complex D. van der Eijk aan Abr. Kroesweg. De Commissaris zal worden geïnfor meerd over de tot standkoming van dit eerste tuinbouwcomplex dat i.v. m. voorkoming van luchtverontrei niging geheel met aardgas wordt verwarmd. Aanhakend op het interview,waar in de heer Jenné had verteld in één jaar ongeveer dertigduizend handte keningen te hebben gezet, zei de heer Meuleman: ”Dat betekent, dat u ook 30.000 keer verantwoordelijkheid aanvaardde.” Uit naam van alle secretarie-col- lega’s bood hij de jubilaris een zegel ring en een lederen papiermand aan. WADDINXVEEN In het Aan het slot van de huldi- gingsdag stonden de fanfare korpsen ’’Voorwaarts” en ’’Concordia” aangetreden om de heer en mevrouw Jenné een serenade te brengen, waarbij ook de majorettes zich niet on betuigd lieten. (Foto Sjaak Noteboom) Hi x ijlt

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1