aan een toverzegel kunt Met een U er gekleurd op staan! Groenswaard bouwt vooral leefbare toekomst Te weinig publiek bij prachtig koorconcert Volleybal Be Fair |j|l| Patio-school in aanbouw Gezamenlijke kerk Tenslotte dan een bezoek aan de kerk, die voor gezamenlijk gebruik van gereformeerden en katholieken in aanbouw is. Aan de hand van een maquette vertelde architect Rogge veen de in dit project uiterst geïnte resseerde commissaris het een en an der over de opzet van dit bedehuis, dat plaats gaat bieden aan 600 gelo vigen. Palen-slaan i DOKTERSDIENSTEN Beroepen Voor beroep bedankt Klaverjasnieuws Huis voor adjudant - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 14 nov, ’68 SINT NICOLAAS AKTIE 1968 WADDINXVEEN Een handdruk van mevrouw Klaasesz, een sleutel en adju dant Koelma en zijn echtgenote hehhen een eigen huis. Het grootste moment uit de bouwdag: de Commissaris der Koningin onthult het monu ment ter nagedachtenis van een groot vorstin, koningin Wilhel mina. Zeer geïnteresseerd luistert commissaris Klaasesz naar de toelichting, die architect Rogge veen geeft bij de maquette van de gemeenschappelijke kerk in Groenswaard. Dit alleen al moet voldoende reden zjjn voor alle Waddinxveners om de aktie daverend te doen slagen. Maar buiten dat: doe mee! Want u kunt er GEKLEURD op komen te staan! De aktie duurt van vrijdagavond 15 november tot en met 5 december. WADDINXVEEN De grote Sint Nicolaas Aktie 1968 van de Wad- dinxveense middenstand, waaruit volgend jaar de kosten van de reis voor de bejaarden moeten worden gedekt, behelst een zeer originele uitgifte van koopzegels. Koopzegels? Nee: TOVER-ZEGELS! Bij aankoop van 1,- ontvangt men bij iedere deelnemende winkelier (lijst zie elders in dit blad) een toverzegel, die er zo uit ziet: Waddinxveen: E. M. L. Hemminga Dorpsstraat 66, tel. 2078. WADDINXVEEN De tweehon derd zangers van het Christelijk Re sidentie Mannenkoor uit Den Haag hebben zaterdagavond in de Her vormde Kerk het Waddinxveens zang- minded publiek een onvergetelijke avond geboden. De keuze van het programma mocht het koor dan wel niet om uiterste concentratie vragen; hetgeen ten gehore werd gebracht dwong groot respect af. Jammer dat niet meer mensen de moeite hebben genomen dit voor Waddinxveen unie ke culturele gebeuren bij te wonen. Jammer ook voor het organiserende Waddinxveense Mannenkoor dat hier door een financiële tegenvaller moet verwerken. Door het getal ”1968” (dus niet de gehele zegel) te bevochtigen komt een kleur naar boven. Die kleuren betekenen geld, die kleuren beteke nen waarde. Al naar gelang de tint, die te voorschijn wordt getoverd kan men bij de winkeliers voor een bepaalde waarde besteden. De ze gels zijn geldig in alle winkels haar uw keuze. De waarde der kleuren is: GEEL 1,-; GROEN 2,-; PAARS 5,-; ORANJE 10,- en VIOLET 100,-. Zoals iedere loterij is dit een loterij die ook NIETEN telt. Die pech heeft u, als de kleur BLAUW bovenkomt. De Waddinxveense middenstand hoopt op de verkoop van ontelbare zegels, opdat zij de ouden van dagen komend jaar een reis kan geven, die klinkt als een klok. Afgewisseld door samenzang liet het Residentiekoor zich vervolgens Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen (tel. 01802- 204(. MOERKAPELLE Naar de Her vormde gemeente te Moerkapelle is beroepen in de vacature ds Boertje ds. C. Treure te Hasselt. WADDINXVEEN Ds. H. A. Star renburg uit Wolvega heeft voor een op hem uitgebracht beroep naar de Geref. Kerk, alhier, bedankt. van twee jaar. Ook deelde hij mede, dat de wederzijdse lithurgische cen tra bij de wederzijdse godsdienstoe feningen zichtbaar zullen blijven. ”Men moet kunnen zien, dat wij hier proberen samen te werken en wij willen geen verstoppertje spelen”. Mr. Klaasesz noemde het geheel een ’’boeiend experiment” en een ’uitda ging’. Met dit bezoek was dan een einde ge komen aan een lange, vermoeiende, maar hoogst interessante en vrucht bare bouwdag. Voorlopig. Want op het raadhuis zou nog een uitgebreid afscheid volgen. En daarna begon het traditionele palen-slaan. Aan de Beethovenlaan, waar gemeentesecretaris Jenné de eerste paal voor zijn rekening nam voor een complex van 82 premie-ver- koopwoningen van het Bouwteam Waddinxveen, terwijl even verderop wethouder Van Tol hetzelfde deed ten behoeve van 128 galerij-gietbouw flats voor verhuur in de premiesec- tor, een complex, dat waarschijnlijk zal worden gekocht door het Philips Pensioenfonds. Oud-wethouder S. Pille - 35 jaar raadslid en daarom ’s-ochtends met een bloemetje gehuldigd - toonde te gelijkertijd, dat hij het vak niet had verleerd: met verve dreef hij de laat ste paal in de grond voor 64 galerij- gietbouwflats ten behoeve van de Algemene Friesche Levensverzeke ring MaatschappijHij verving de onverwacht verhinderde wethouder Lips eminent. Beide flatcomplexen worden gebouwd door Bouwbedrijf J. Reijm N.V. Tijdens dit palen-slaan door de Waddinxveense vakkundigen was er ook voor de commissaris en diens vrouw werk aan de winkel. ZEVENHUIZEN B. Sleeuwen- hoek behaalde in de onderlinge wed strijd van de klaver jasvereniging ’’Hotel Vos” 5100 punten en legde daarmee beslag op de eerste plaats. Met geringe achterstand kwam B. Vis op de tweede plaats. Hij bracht het tot 5069 punten. De verdere uitslag is: 3. C. Koppenaal 4996 pnt; 4. G. Zweere 4878 pnt; 5. W. v.d. Hoek 4841 pnt; 6. W. v. Erk 4773 pnt; 7. M. de Kooter 4609 pnt; 8. T. Eikeleboom 4574 pnt; 9. G. Meyer 4462 pnt; 10. C. v.d. Hoek 4332 pnt. Het koor o.l.v. dirigent Arie Pronk - bijgestaan door organist Jan van Weelden - begon het concert met het massale openingsnummer: „Wij heb ben een Woord voor de wereld”, waarna voorzitter J. Valk van het Waddinxveense Mannenkoor een welkomstwoord sprak, in het bijzon der tot de ere-voorzitter burgemees-, ter C. A. van der Hooft, de bescherm heer Notaris J. in 't Hol en de beide wethouders de heren F. M. van Tol en P. Lips. Inhakend op de vele vra gen waarom het Waddinxveense koor nog steeds zelf geen concert heeft ver zorgd, zei de heer Valk dat dit door dirigentenmoeilijkheden in het afge lopen jaar niet mogelijk was, maar dat er in de naaste toekomst zeker een eigen concert zal worden gege ven. Eerst dan: op naar de patio-school, die in aanbouw is aan de Johannes Postlaan, toekomstige vervanger van de stokoude Koningin Juliana-school aan de Kerkweg. Het ingenieur- en architectenbureau Stuurman ont wierp dit nieuwe onderkomen voor de Vereniging voor Christelijk Na tionaal Onderwijs. Terwijl de drommende leerlingen stonden te wachten met een kleurige ballon in de hand gaf architect T. W. Verweij het gezelschap uitleg van de opzet van de bouw van deze acht- klassige school en vertelde school hoofd P. Speijer ’’ontzettend blij te zijn uit het oude gebouw weg te kunnen, hopelijk volgend jaar al.” Mevrouw Klaasesz gaf daarop het startsein voor een ballonwedstryd. Zy knipte een lint door en daar rees sta tig een gigantische tros ballonnen de lucht in om de weg te wijzen aan al die dartele solovliegers, die de kinde ren daarop onder gejuich los lieten. WADDINXVEEN Zaterdag 9 november neeft het meisjesjeugd- team de eerste wedstrijd gespeeld te gen Olympia uit Gouda. De meisjes hadden wel moeite met de wedstrijd- sfeer, maar deden het toch redelijk goed in de eerste set. Jammer dat het serveren niet naar wens verliep, waardoor de set verloren werd met 15-7. Door gebrek aan zelfvertrou wen verloren de meisjes de tweede set met 15-5. In de derde set kwam echt wel tot uiting wat er in het team zit en wist men een voorsprong te veroveren van 8-2. Het wat beter in gespeelde en meer geroutineerde O- lympia kwam terug en na een span nende strijd werd het 15-10 voor Olympia. Het jongensjeugdteam speelde vrijdag 8 november tegen V.S.T.S. in eigen zaal. In de eerste set was ook dit team te zeer gespannen om er veel van te maken. Met 15-8 werd deze set verloren. Daarna kwam het team echter goed op dreef, de jon gens raakten steeds meer op elkaar ingespeeld. Zij wonnen de volgende 3 sets en behaalden daarmee de winstpunten. Setstanden: 16-14, 15-4 15-5. Zaterdag 9 november speelde het tweede damesteam tegen M.V.C. Vol goede moed en vechtlust kwamen de Be Fair dames in het veld en wonnen dan ook vrij gemakkelijk de eerste set. Daarna ging het helemaal niet. Slechte services, geen goede op bouw, waardoor er ook geen aanval len van Be Fair meer kwamen, wel enkele ’’linke tikkies”, maar geen smashes; hierdoor raakte het zelf vertrouwen van Be Fair helemaal weg, waar de tegenpartij dankbaar van profiteerde. M. V.C. won de drie volgende sets en behaalde daarmee de winst. Het tweede herenteam heeft tegen Zevenklappers 1 gespeeld. Na twee teleurstellende nederlagen heeft Be Fair II zijn ware kunnen getoond door met 3-1 van deze ongeslagen ploeg te winnen. Ondanks een ver loren eerste set (4-13) slaagden zij er in door homogeen spel Zevenklap pers te bedwingen met vervolgens 15-10, 15-13 en 15-13. Een thans steeds beter spelend Be Fair 2 moest in Boskoop kans heb ben tegen Houvast. De eerste twee sets werden echter verloren met 12- 15 en 8-15. In de derde set leek het er op, dat men nog een gelijkspel zou behalen: 15-7. In de laatste beslissen de set ontbrak het Be Fair echter aen doorzettingsvermogen, en het kwam niet verder dan 4-15. Het derde damesteam speelde tegen DOSKO I. In de eerste twee sets gin gen dames goed tegen elkaar op. Dosko won de eerste set met 16-14 en Be Fair de tweede met 15-10. Daar na liet Be Fair zich inmaken met 15- 9 en 15-5. Het vierde damesteam komt er be ter in. Het speelde tegen THOR I en won, na de eerste set overtuigend verloren te hebben met 4-15. De tweede set werd 16-14, derde set 15- 8. In de vierde set vocht Thor voor gelijk spel, maar Be Fair won met 15-13. Mevrouw Klaasesz kon aan die zelfde Beethovenlaan de sleutel van no. 18 uitreiken aan de groepscom mandant van de Rijkspolitie, adju dant J. Koelma, die nu eindelijk naast zijn politiepost aan de Kerk weg ook een huis in Waddinxveen heeft. Het is de eerste van de pre- miewoningen van de bouwvereniging ’’Waddinxveen”, die hier is gereed gekomen. De administrateur van de vereni ging, de heer T. Ververs, verzocht mevrouw Klaasesz de sleutel aan de adjudant te overhandigen en vertel de, dat er 123 van deze premiewonin- gen in aanbouw zijn. Mevrouw horen in een wisselend repertoir van Nederlandse, Engelse, Latijnse gees telijke liederen en negro-spirituals. Bijzonder veel waardering hadden we voor „Invent David” van A. Bruckner. Zuiver ook klonk het „O mijn Hei land, licht en leven” evenals „Near, my God to Thee”. Bijzonder indruk wekkend was het sluitstuk waarin koor en publiek samenstemden in de Negro Spiritual „Glory! glory Halleluja!” Geen wonder dat de bur gemeester spontaan verzocht deze lof uiting nog een keer te herhalen. In een opwekkende toespraak wees burgemeester C. A. van der Hooft er op dat het leven van een mens in het teken van de dankbaarheid tot God moet staan. In het bijzonder ook de jeugd riep hij daartoe op. Ook de zang kan daarvan een uiting zijn. Voorts hield hij een pleidooi voor de helaas ingelaste collecte, welke het tekort op de organisatiekosten moest dek ken. Gezien de ruim vierhonderd gul den opbrengst heeft hij niet tegen dovemansoren gesproken. WADDINXVEEN Groenswaard, door de opening van de Prins Willem Alexandertunnel volwaardig bjj de bewoonde wereld getrokken, was het cen trum van de activiteiten, waarop de Commissaris der Koningin en zjjn gezel schap in de middaguren van de Bouwdag hun belangstelling richten. Groens waard, nieuwe wjjk, waar het dreunt van de bouwactiviteit. Groenswaard, nieuwe wjjk, die vooral leefbaar moet worden door in geljjke tred met de wo ningbouw ook de utiliteitsbouw te laten mee marcheren. Het was op dit facet, dat het bezoek zich voornamelijk concentreerde. Koelma kreeg ter felicitatie een bak je orchideeën. Toen kwam de heer G. Rehorst, directeur van het bouw- en aanne mingsbedrijf met de Nederlandse driekleur te voorschijn, die door de heer Koelma in de standaard werd gezet, waarop blijmoedig de eigen voordeur van slot kon worden ge draaid. Commissaris Klaasesz onthulde inmiddels een perspectieftekening van de winkelgalerij ’’Groensvoor- de”, die zeven grote en drie kleinere winkels met 24 bovenwiningen gaat bevatten. Architect L. Roggeveen gaf een toelichting op dit bouwplan, dat zal worden uitgevoerd door Re horst. Burgemeester Van der Hooft vertelde, dat ook in deze winkelga lerij rekening zal worden gehouden met een gezonde branche-verdeling. Pastoor J. A. M. Saulen vertelde, dat de samenwerking voorlopig ge baseerd zal zijn op een proefperiode .«i s- S

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 19