aandeel bij aan tuinman Dringend verzoek van Sint Nicolaas. Indien U mijn geschenken ga kopen, Koop dan bij de BRON FRA-VA-KO’s warenhuizen Mevrouw Klaasesz draagt bouwdag „Schrijf me maar een mooi briefje” „Dames en berenschaften Commissaris plantte boom als gediplomeerd ■mm ||E>: - Geen vergunning premiewoningen gfc** Oprichting hockeyclub g Moed der wanhoop Reigersburgh s WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 14 nov. ’68 Parfum - Brabantia l Het is Uw Voordeel en Ruimer Sortiment. Speelgoederen - Kristal - Roestvrijstaal - Lederwaren In het Roode Kruis Welfare centrum laat mevrouw Van der Hooft de eerste lectuur in de lectuurbus glijden. Op Reigersburgh verwent me vrouw Klaasesz de paarden gul met suikerklontjes. Jongens en meisjes van de na- tuurwacht, gestoken in boeren pakjes, leveren het materiaal voor de massale boomplanting bij het zwembad. Mevrouw Klaasesz was kennelijk gecharmeerd van het geheel en ver wende de paarden gul met suiker klontjes. Hierna was het weer tijd om zich bij de heren te voegen. En ook daarna wachtte mevrouw Klaa sesz weer een zware taak: de boom planting bij het zwembad. Als volleerd tuinman zet de commissaris de spa in de grond van den Boom, een der welfarewerk- sters: om zijn boompje te planten. Zijn echtgenote doet in ijver en Mevrouw Klaasesz begon met de moed der wanhoop: ’’Moet dat er echt allemaal in?” Maar toen zij het onvermijdelijke ”ja’ hoorde zette ze vakmanschap niet voor hem onder. kregen machtiging tot gunning voor de bouw van zeven woningwet en tien bejaardenwoningen om te zetten in achttien woningwet en tien be- j aarden woningen. honderd procent van de Waddinx- veense jeugd goed zal leren zwem men, 50 procent réddend kan zwem men en misschien vijf procent mee zal kunnen doen aan allerlei wed strijden. Misschien staat er hier wel een klein Ada Kokje bij. Als die dan ooit met een medaille thuis komt ver trouw ik het jullie burgemeester wel toe een feest te organiseren.” Met volle overgave had dit drietal de eerste bomen geplant voor de schutsmuur van bomen, die de zon neweide gaat omgeven. Vol overgave. Vooral de commissa ris. Want toen de heer Dinger zijn tweede naam bijkans veranderde in ”Van Kreuningen” en na een paar schepjes aarde hijgend riep: ”Is-ie nou nog niet vol?’ stak de heer Klaasesz onder de kreet ’Ik ben voorlopig nog niet klaar” voor de zo veelste keer fanatiek zijn spa in de opgehoopte grond. Na het verblijf in het Notarishuis vertrok het damesgezelschap naar de manege ’’Reigersburgh” aan de Pias weg. Daar werd het begroet door de heer en mevrouw A. P. van der Breggen, eigenaars van de manege en de heer H. Glasbeek, voorzitter van de pony-club, die de dames een elegant escorte had geboden. De heer Van der Breggen gaf zijn gasten uitleg van het wel en wee van de manege, waarop een keurig de- monstratieprogramma volgde. Vin cent van den Berg verzorgde een dressuumummer en mej. C. Glas beek en de heer A. J. van der Breg- MOERKAPELLE Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland hebben het gemeentebestuur van Moerka- pelle bericht dat zij niet akkoord gaan met het raadsbesluit van 2 april 1968 betreffende het garande ren van een geldlening van f 38.000,- ttn behoeve van de bouw van elf premiehuurwoningen. Burgemeester en Wethouders boden het voorstel indertijd aan de raad aan omdat het contingent woningwetwoningen naar hun mening te laag was. WADDINXVEEN Het ge beurde, nadat de Commissa ris der Koningin het monu ment voor koningin Wilhel mina had onthuld. Een (klein) meisje stapte resoluut op mr. Klaasesz toe: ”U kunt nu wel zeggen dat alles hier zo mooi is, maar dat is niet waar. Wjj wonen nog steeds in een te klein huis. Kunnen we geen groter huis krjjgen?” Voor het eerst een beetje over bluft op deze dag antwoordde de commissaris: ’’Schrijf me maar eens een mooi briefje waar alles in staat, dan zullen we zien.” In de consternatie vergat ie dereen de naam te vragen van dat meisje, dat even snel weer in de menigte verdween als het was opgedoken. De commissaris is een man van zyn woord. Beloofd is beloofd. In zjjn provinciehuis aan de Koningskade in Den Haag wacht hy nu op de brief van dat te klein behuisde Wad- dinxveense meisje ”Nu u deze handeling heeft verricht/ Gaan wij ons wijden aan onze nieu we plicht:/Onze zieken en invali den/Wat meer perspectief in hun leven te bieden. Wat er met het welfarewerk kan worden bereikt toonde daarna dui delijk de 88-jaar oude mevrouw Bit ter, oudste patiënte: zij bood me vrouw Klaasesz een fraaie zelf ge borduurde kerstloper en mevrouw Van der Hooft en al niet minder mooie zelf geborduurd tafellaken aan. De overige dames uit het gezel schap kregen van de 30 jarige Henk Pijpers een Rode Kruis-tafelmatje. WADDINXVEEN Op de toekomstige zonneweide bij het toekom stige zwembad stapte een man - een grote schop over de schouder als een gediplomeerd tuinman - naar de microfoon. Hy wiste zich het zweet van het voorhoofd en gaf toen het verlossend commando: ’’Dames en heren, jongelui schaften!!” Hij had zyn zware plicht voldaan. Hij de commis saris der Koningin. Maar niet alleen hij: ook zijn echtgenote, mevrouw Klaasesz en zyn chef kabinet mr Dinger van Kruiningen. WADDINXVEEN De oprichting van een hockeyclub in Waddinxveen staat voor de deur. Een voorzichtige peiling naar het enthousiasme voor het hockeyen heeft de afgelopen maand vele positieve reacties opge leverd. De initiatiefnemers hebben daarop in een onderhoud met de bur gemeester de toezegging van een hockeyveld in het nieuwe sportpark gekregen .zodat een belangryke basis is gelegd voor de oprichting van een vereniging. Tevens stellen zij zich voor om nog dit jaar op een oef en veld je reeds ac tief te gaan hockeyen. Het tijdstip is dan ook aangebroken om de vereni ging definitief op te richten, hetgeen gaat gebeuren op woensdag 20 no vember om 20.00 uur in één van de zalen van het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Stationsstraat 18 in Waddinxveen. Alle geïnteresseerde hockey-enthousiasten, ook buiten Waddinxveen, worden opgewekt de ze eerste belangrijke vergadering bij te wonen. WADDINXVEEN De echtgenote van de Commissaris der Koningin, me vrouw L. H. A. Klaasesz-De Bruyne, heeft op de haar eigen charmante en eenvoudige wyze haar aandeel by gedragen in de Waddinxveense Bouwdag en met grote belangstelling kennis genomen van een aantal speciale aspecten van het Waddinxveense leven. over voor een krachtig gezongen ’Waddinxveens Volkslied”. De commissaris sprak: ’’Jongens en meisjes, mijn gelukwens, dat dit zwembad er komt. In Mexico zijn gouden medailles behaald. Ik ver wacht niet, dat jullie allemaal dit peil zult bereiken. Maar wel dat De woningbouwvereniging ’’Volks belang” heeft de premie en geldle ning indertijd aangevraagd. Inmid dels is genoemde vereniging opgehe ven. De gemeente Moerkapelle heeft de eigendommen overgenomen en heeft hiervoor een afzonderlijk wo ningbedrijf in het leven geroepen. B en W ontvingen de mededeling dat de minister subsidieverlening aan een instelling die niet meer be staat uitgesloten acht en daar' een gemeente geen premiewoningen mag bouwen zijn alle bescheiden die be trekking hebben op de bouw van de elf woningen geretourneerd. Formeel mag dit juist zijn aldus B en W, onverteerbaar blijft het dat dit over de rug van de woningzoeken den wordt uitgevochten. In verband hiermede is de minister verzocht de elf woningen alsnog in de woning- wetsector te mogen bouwen. Tevens is verzocht de reeds in augustus ver gen gaven een staaltje hoge-school- rijden ten beste. Het was daarbij dat zwembad een van die hartveroverende intermez zo,, waardoor de „officiële” bouw dag, die aan het ’’officiële’ bezoek van de commissaris was gekoppeld, van die fijne feestelijke tintjes kreeg. Jeugdnatuurwachten in jolige boe renpakjes hadden de bomen voor de hoge hovenieren aangedragen. Zes honderd scholieren van het MAVO en de landbouwhuishoudschool ston den gereed om het werk af te kijken en daarna vol jeugdig élan na te volgen. Toen de grote taak vol bracht was bleef er nog génoeg adem Eikenlaan 54 leplaan 122 tel. 2401 Waddinxveen Wij geven vanaf vrijdag al winkelweekbonnen. In gezelschap van mevrouw J. van der Hooft-Lourens, echtgenote van de burgemeester, begaf zij zich in de ochtend - toen de heren in buitenge wone raadsvergadering waren, aller eerst naar het pand Kerkweg 165, het befaamde ’’Notarishuis”. In dit gebouw zullen de Waddinxveense Muziekschool en het Welfarewerk van het Nederlandsche Roode Kruis onderdak krijgen. De dames werden opgewacht door de heren W. Bulten en J. Kroonenbergh respectievelijk directeur en lid van de adviescommissie van de Muziek school en door de dames G. C. van ’t Slot-Kwaak, leidster van de Welfa- rewerksters, mevrouw G. H. Wester- veld-Slager, plaatselijk vertegen woordigster van het Nederlandsche Roode Kruis en mej. F. H. J. van Drimmelen, maatschappelijk werk ster van de gemeente. Na de verwelkoming onthulde me vrouw Klaasesz door het wegtrekken van een gordijn de naamborden van de muziekschool en het welfarecen trum. Onder trompetgeschal ging vervolgens de Rode Kruis-vlag in top. Mevrouw Van der Hooft liet zich niet onbetuigd en deponeerde de eer ste bijdragen in de lectuurbus van het Rode Kruis, die naast de ingang van het centrum staat. Toen het gezelschap hierop het ge bouw werd binnengeleid stond de zangklas van de muziekschool klaar om het met een lied welkom toe te roepen. De heer Bulten gaf de dames hierna een expose over het werk van de mu ziekschool. Op verzoek van mevrouw van ’t Slot zette mevrouw Klaasesz vervol gens een bandrecorder in werking, waaruit een gedichtje opklonk, ge maakt door mevrouw H. A. de Bruijn met groot vakmanschap haar schoentje op de bovenkant van de spade, waardoor zij haar taak in ijl tempo had volbracht lang voor haar twee mannelijke medeslachtoffers zo ver waren. 4 o

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 21