FOTO of FILMBOEK FOTO SJAAK NOTEBOOM Afscheidsavond schoolhoofden Moeder kiekt baar prins A I Geen pepernoten Succes GOVEKA FOTO SJAAK NOTEBOOM Gouden jubileum van de N.C.B. Groene Kruisgebouw uitgebreid Plasma-middel in uitrusting Wegenwacht Cadeau’s voor de enthousiaste Filmer FILMCAMERA’S en FILMPROJECTOREN ill :'te te 'M. I j ifllili Pagina 1 7 Een welkom geschenk is een een uitgebreide sortering vindt U bij Tel. 2477 Passage Waddinxveen Bioscopen Gouda Waddinxveen Waddinxveen Zevenhuizen K Moerkapelle Zevenhuizen Geen prinselijk statieportret, geen hoffoto- graaf. Gewoon een leuk kiekje, dat een trotse moeder van haar zoontje nam. Prinses Mar griet maakte deZe foto van prins Maurits, een gezellig jochie van nu al weer ruim een half jaar oud. - Jong Hervormden en niet te vergeten WADDINXVEEN TELEFOON 2477 PASSAGE A A G E N ^BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN r Plakpersjes Filmkit Filmspoelen Projectietafels Filmviewers Filmpolis Filmlampen Projectieschermen Zevenhuizen Moerkapelle IJ Het gebouw van het Groene Kruis in de Stationsstraat is in de afgelo pen maanden belangrijk uitgebreid. Hoewel ingrijpende werken moes ten worden uitgevoerd, konden de diverse bureaux zonder opvallende stagnatie worden voortgezet. Voor een officiële opening is er dus geen aanleiding, maar wij willen wel graag laten zien wat er tot stand is gebracht. Het bestuur nodigt be langstellenden uit het gebouw te komen bezichtigen en wel op woensdag 27 november a.s. tussen 18.30 en 20.30 uur. Waddinxveen Moerkapelle - 1 L. -i -gif J I I g M - - te- tel xt WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 21 nov. 1968 UITNODIGING TOT BEZICHTIGING d. DIVERSEN Ver. Vrjjz. Herv.: Geen dienst. St. Petruskapel RK: 8.30; 11.15; 17.30 ma. t.m. vrij. 7.45 uur; wo. 20 uur; za. 19 uur. RK kerken: St. Victorkerk: 10.30 uur uur; di. 7.45; do. 20.00; za. 9.00 en 19.00 uur. Ned. Herv. Kerk: (Noodkerk) v.m. 10.00 uur: ds. J. G. van der Vlist (mm.v. Kerkkoor); 19.00 uur: ds. J. G. van der Vlist. Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: ds. J. D. van Hof van Rotterdam; 19.00 uur ds. J. Pronk van Rotterdam. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: Cand. B. Oosterom, Waddinxveen; 18.30 uur: Ds. J. van Wier, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Ger. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: Ds. A. F. Honkoop. ZEVENHUIZEN Op vrijdag 22 november a.s. zullen in de kleine consistoriekamer van de Hervormde Kerk de Jong Hervormden weer bij elkaar komen. Zij behandelen dit keer het onderwerp „De Eredienst”. Iedereen vanaf ongeveer 21 jaar is er ’s avonds om acht uur van harte welkom. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk telefoon 01892-2500). Donderdag 28 november: Dorpshuis: NCVB, lezing voedings leer, 19.30 uur. Geref. Kerk: 9.30 uur: ds. J. Bos; 18. 30 uur: ds. H. Appers van Haas trecht. Ondertrouwd: W. S. Honkoop en W. C. van de Wijngaard; H. van Tol en J. Luijten. Geboren: Richard Ferdinand Kees, z.v. D. Minnes en M. Deelen; Paulus, z.v. H. R. W. Sengers en J. C. Ver schuur; Jeannet Margreet, d.v. J. Jans en J. E. van Kalsbeek; Petrus Cornells, z.v. J. J. Wubben en M. P. van Dam; Martine Monica Johanna, d.v. H. W. Tolenaar en C. G. M. Gil- sing, Lydia, d.v. H. M. Noordermeer en C. H. van der Hengst; Nicolette Helena, d.v. M. de Vries en N. Tiele- mans; Corine Mariëlle Elizabeth, d. v. C. J. Derksen en E. Hofman; Cor- nelis, z.v. C. van der Knijff en T. Breedijk; Roeland Matthijs z.v. B. J. van der Zee en W.J. M. Sepers; Ilona d.v. W. Peters en M. J. de Kooter; Fr ancien Wilma, d.v. A. G. Weger eef en E. H. Hardenberg. Gehuwd: M. L. van der Stelt en N. Esveldt. Geboren: Arie Willem, z.v. T. J. de Gier en E. van Toledo. z' ZEVENHUIZEN Maandagavond 25 november zal er tijdens een bij eenkomst in de christelijke lagere school te Oud Verlaat afscheid geno men worden van mevrouw F. Dam- maschke-Terluin, hoofdleidster van de kleuterschool, en de heer H. H. Kühlemeier, hoofd van de lagere school. Beide vertrekken per 1 de cember a.s. Mevr. Dammaschke naar Duitsland en de heer Kühlemeier naar Uddel, waar hij bij het mavo- onderwijs werkzaam zal zijn. Tevens zal tijdens deze avond, die om half acht begint, de installatie plaatsvinden van mej. J. J. A. Hoef- kens te Rotterdam en de heer E. Blauwendraat te Ederveen resp. als hoofd van de kleuter- en de lagere school. SCHOUWBURG: Vr. 20.15 uur, za. 15, 19, 21.15 uur., zo. 15, 17 uur: De dagen van het geweld (14j).; zo. 19, 21.15 uur, ma. 14.30, 20.15 uur, di. 20.15 uur: De jonge wolven (18j). Do 21 november, aanvang 20 uur: Toneelgroep GLOBE met ”De Jong ste dag. Thalia: Vrijdagavond: Becket (14j); do. 8.15 uur, za. 2.30 uur, 7, 9.15 uur, zo. 3, 5, 7, 9.15 uur: ma., di. wo. 2.30 uur, 8.15 uur James Bond: Je leeft maar twee keer (14j). Reunie: Do., vr. 8.15 uur, za. 3, 7, 9 uur, zo. 3-5 uur: De bestorming van fort Utah (14j).; zo. 7, 9 uur, di., wo. 8.15 uur: Liefde op z’n kop.(18j. za. 11 uur: Zeventien (21j). Zaterdag 23 november: Hotel Vos: Toneel Jongerenorg. Holl. Mij. van Landbouw, 19.30 uur. Dinsdag 26 november: Hotel Vos: Viering 30-jarig bestaan Plattelandsvrouwen, 20 uur. Verenigingsgebouw aan de Rotte: Sint-Nicolaasmiddag, 15 uur. Woensdag 27 november: Hotel Vos: Sint-Nicolaasmiddag voor kinderen wier achternaam begint met de letter A t/m M, 15 uur. Donderdag 28 november: Hotel Vos: Sint-Nicolaasmiddag voor kinderen wier achternaam begint met de letter N t.m. Z, 15 uur. Vrijdag 29 november: Hotel Vos: Ledenvergadering Ijs club, 20 uur. Consistorie Herv. Kerk: Jong Her vormden, 20 uur. Zaterdag 30 november: Hotel Vos: Kindermiddag Zevenhui- zense Bestuurdersbond. ■Hotel Vos: Vrij klaverjassen, 20 uur. Waddinxveen: P. van der Linde, Kerkweg 214, tel. 2250. Donderdag 21 november: Veiling Bredeweg: clubavond schut tersvereniging, 20 uur. Clubhuis WSE, Warnaarplantsoen: kaartavond, 20 uur. Zaterdag 23 november: Peter Zuidlaan 8: expositie hobby- academie, 11-12 uur en 3-4 uur. Ook zondag 24 november 3-4 uur. Dinsdag 26 november: Geref. Verenigingsgebouw, Stations straat: Culturele Kring: ’’Litteris Sacrum” uit Leiden met blijspel ”Op blote voeten in het park”, 20.30 uur. Vrijdag 29 november: Wijkgebouw Esdoomlaan: Vergade ring CBTB; spreker W. Graafland over: ’Van omzetbelasting naar BTW”, 20 uur. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. J. Timmer, Woerden; 18.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel. Oud Ger. Kerk: Zuidkade 158, 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: .openb toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstu die. Zo komt dinsdagavond de Koninklijke Vereniging ’’Lit teris Sacrum” in het Vereni gingsgebouw aan de Stations straat op de planken. ”Op blo te voeten in het park” is een verrukkelijk dol blijspel van Neil Simon, waarmee over de gehele wereld daverend succes werd geboekt. De basis wordt gelegd door ónmogelijke woon perikelen, waarbij iedereen al les volslagen uit de hand loopt. De Culturele Kring heeft een dubbel goede keus gemaakt: met dit stuk en met de uitvoe renden. ’’Litteris Sacrum” is een zeer gerenommeerd ama- teurgezelschap uit Leiden,dat in 1856 werd opgericht als „ver eniging tot bevordering der uiterlijke welsprekendheid”. Het sprankelende toneelfest|jn begint om 20.30 uur. Chr. Openb. Leeszaal Waddinxveen: expositie litho’s Daniel den Dikken boer tot en met 6 december. - De ANWB heeft dezer dagen het ge hele Wegenwacht-korps uitgerust met de zogenaamde Hamaccel-trans- fusieset, waarin zich een bloedplas- mavervangingsmiddel bevindt. Dit bloedplasmavervangingsmiddel beschikbaar gesteld door Hoechst- Holland wordt gebruikt voor de shockbestrijding bij ernstig gewon de verkeersslachtoffers. Zoals be kend kan een mensenleven gered worden wanneer de arts zo shel mogelijk, liefst op de plaats van het ongeluk bloed of plasma kan toe dienen om daardoor vroegtijdig de door bloedverlies optredende shock- verschijnselen te bestrijden. Een van de grote voordelen van het plasmavervangingsmiddel Haemac- cel is dat het aan iedereen kan wor den toegediend ongeacht de bloed groep van het slachtoffer. Daarbij komt dat het middel prak tisch onbeperkt houdbaar is en niet temperatuur en schokgevoelig is. Elke arts kan het gemakkelijk op de plaats van het ongeluk toedie nen omdat in de set ook het comple te infusiemateriaal aanwezig is. Met het oog op eventuele rampen waarbij zeer snel grote hoeveelhe den bloed of plasma vereist worden, heeft de ANWB tevens besloten op zijn 14 Wegenwachtstations een be hoorlijke hoeveelheid van het plas mavervangingsmiddel op te slaan. Eerste hulp verlenende instanties kunnen in voorkomende gevallen dan ook direct een beroep doen op het dichtsbij zijnde Wegen wacht- station. WADDINXVEEN De Waddinx- veense deelnemers aan de onlangs gehouden Goudse Vee- en Kaasten- toonstelling ’’GOVEKA” hebben mooie successen geboekt. Er werden drie wisselbekers in de wacht ge sleept. Twee van deze trofeeën gingen naar de fa. H. Koetsier in de afdeling „paarden en pony’s” voor de kam pioen fokmerrie van het Gelders tij- pe, en voor de kampioen landbouw- rijpaarden. In de afdeling „varkens Groot Yorkshire en Piétrain” won de heer G. Hofman de beker voor de kam pioen beer Piétrain. Ondertrouwd: Johanna C. Honkoop en Francois M. Fierloos. Trijntje W. Verschoor en Christiaan Verweij. Overleden: Oskam, Marrigje, oud 87 jaar. WADDINXVEEN De Neder landse Christelijke Bestuurdersbond afdeling Waddinxveen bestaat deze maand vijftig jaar. Dit gouden-jubi leum wordt gevierd met een feeste lijke avond op vrijdag 29 november om 20 uur in het Gereformeerd Ve renigingsgebouw aan de Stations straat. De toneelgroep O.D.I. uit Ze venhuizen geeft dan een opvoering van het blijspel ’’Herrie op de hoe ve” van Eric de Winter en W. van Zevenhoven. Als sprekers zijn uitge nodigd de heren J. H. Hazes en J. van Dam. Aan de feestavond gaat van 18.30 uur tot 19.30 uur een recep tie vooraf. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds. J. v. d. Heuvel; 18.30 uur: kand. J. Wil lemsen, Utrecht. Bethel: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 17 uur: ds. L. Roetman, Gouda. Immanuëlkerk: 9.30 uur: dr. A. van Haarlem; 19 uur: ds. H. M. Cnossen, Amsterdam. Geref. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. B. Koekkoek en 18.30 uur ds. v. Brink, Hazerswoude. Chr. Afgesch. Gem.; 9.30 uur en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Remonstr. kerk: Geen dienst. WADDINXVEEN Sinter klaas en z|jn Zwarte Pieten hebben dit jaar b|j hun in tocht in Waddinxveen voor het eerst geen pepernoten ge strooid. Niet uit krenterigheid. De Waddinxveense jeugd heeft het een beetje aan zichzelf te w|jten. Ach, het was geen kwaad aardigheid natuurlijk, meer een beetje dolle uitgelaten heid. In vorige jaren placht de jeugd nog al eens pepernoten naar de Goedheiligman terug te gooien. De goed getrainde schimmel van de bisschop heeft wel voor heter vuren ge staan en reageerde dus niet als zo’n pepernootje z|jn flanken trof. Maar dit jaar liepen er wel tweehonderd paarden, die geen Spaanse training hebben, mee in de optocht. Zodat de Sint om alle risico’s te vermijden het onvermijdelijke besluit nam: ”Dit jaar geen pepernoten in Waddinxveen!” GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bankbiljet, wit kinder- sandaaltje, beige weekendtas inh. voetbalkleren, bruine suède schoe nen, zwart vierkant koffertasje, brui ne bromfietshandschoen; Verloren: gouden ringetje, dames horloge met double bandje, blauw jongensfiets je, gouden ring met P ingegraveerd, blauwe nylon want, zwart hoesje van een parapluie, paar grijze herenglace’s, zilveren broche, rode shawl, bos met 7 sleutels, gou den oorbel met groen steentje, gou den schakelarmband, 2 chequeboek jes van Albert Heijn, zilveren Zeeuwse broche. I -ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 17