ZIE BRUGPAGINA ZIE BRUGPAGINA De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Ook voor het geld van ambtenaren. N.V. BOUWTEAM WADDINXVEEN ïrise^fes WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Gemeentebelastingen omhoog Raad begint vanavond met algemene beschouwingen op sluitende begroting één vuilnisemmer. ft Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen WADDINXVEEN 40 PREMIEWONINGEN Geen reserves aangesproken r/ IK sal i Rioolrecht 4 Drie factoren met afneembare overtrekken van der Linde 4 1 Koopsommen vanaf f 43.800 vrij op naam Als u deelneemt aan de (Rijks)- ambtenarenspaarregeling ontvangt u naast de bankrente een extra overheidspremie van 15 of 25% belastingvrij. Wij vergoeden over deze spaarrekeningen een aangepaste - hogere - rente. Vraag nadere inlichtingen bij de RAIFFEISENBANK drag van 93.000 ontvangen en voor de daaraan voorafgaande jaren een bedrag van f 170.000.-. Waakzaam blijven Reinigingsrecht DONZEN DEKBED Vervolg op pagina 3 Belastingen iSil is® Ifg Weekblad voor Waddinxveen 1 21e JAARGANG - Nr. 1211 (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 21 NOVEMBER 1968 500 (foto Sjaak Noteboom) a 500 Inlichtingen verkoopkantoor Dorpsstraat 38, Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 43 In het Waddinxveense uitbreidingsplan ’’Groenswaard” wordt binnen enkele weken begonnen met de bouw van Royale eengezinswoningen met voor- en achtertuin, luxe keuken, drie slaapkamers, ruime douche, grote zolder (met vaste trap.) Hypotheek mogelijk tot 90% van de koopsom (met gemeentelijke garantie). Waddinxveen is gunstig gelegen ten opzichte van Den Haag en Rotterdam. Prima weg- en railverbindingen. Ter plaatse moderne winkelcentra, grote verscheidenheid aan scholen, bibliotheek, sportvelden, openluchtzwembad in aanbouw, enz. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreid igns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. komen de rioolrechten De gemeente ontvangt A het huisvuil noemen. Chopinlaan, Waddinxveen, tel.: 01828 - 2028 (bgg.: 3469). Het college meent, dat ondanks de sluitende begroting waakzaamheid geboden blijft, zodat de gemeente, wanneer zjj ooit weer in de situatie komt om een beroep te moeten doen op de minister om in aanmerking te komen voor een aanvullende uitke ring, niet kan worden verweten niet al het mogeljjke gedaan te hebben om uit een zodanige situatie te ble ven. Het eerste voorstel tot belasting verhoging betreft de straatbelasting. In 1967 werden de percentages hier van vastgesteld op 10% voor onge bouwde en 20% voor gebouwde ei gendommen. De minister verlangt nu minimum-percentages van respectie velijk 11 en 22%. Het komt B. en W. niet gewenst voor de belasting op ongebouwde eigendommen nu te verhogen, daar deze ook reeds door de diverse pol ders aanzienlijk worden belast. Daar om stellen zij voor alleen de straat belasting voor gebouwde eigendom men te verhogen en wel van 20 tot 23%. Tengevolge van deze verhoging kan een meer-opbrengst van rond 27.000,- worden verwacht. Het tweede voorstel tot verhoging betreft de reinigingsrechten B. en W. willen deze brengen van 24 op 36 per jaar voor het ledigen van Het college van B. en W. spreekt in een nota aan de raad, die de begro ting begeleid, zijn grote voldoening uit over de verheldering aan de fi nanciële horizon. Reeds in 1968 was het tekort in vergelijking tot 1967 aanzienlijk teruggebracht. Deze ten dens heeft zich nu voortgezet tot een reëel sluitende begroting zonder dat daarbij over reserves behoefde te worden beschikt. Bovendien kon op de post „onvoorziene uitgaven” een bedrag van ruim 40.000,- extra wor den geraamd voor het opvangen van lasten van nieuwe investeringen. Na aftrek van de rijkspremie betaalt iemand van b.v. 30 jaar, die een woning koopt met 90% hypotheek in de aanvang per maand 173. De rijkspremie wordt over tien jaar uitgekeerd met een jaarlijks aflopend bedrag. WADDINXVEENDe Waddinxveense gemeenteraad komt vanavond om 19.30 uur bijeen. Het wordt een historische vergadering. Voor het eerst in twintig jaar zullen de fractievoorzitters hun algemene beschouwingen kun nen houden met als basis een sluitende begroting. In het ontwerp van be groting worden de uitgaven voor de gewone dienst voor 1969 gesteld op ruim veertien miljoen gulden - 14.247.782,38. De te verwachten inkom sten zijn op precies hetzelfde bedrag geraamd. Vorig jaar, toen de post van uitgaven bijna twaalf-en-half miljoen bedroeg was er nog een tekort van 226.671,24. klaas de kou bij zjjn intocht in Waddinxveen. Vervolgens aan de orde, van het Hoogheemraadschap Rijn land een bijdrage van 75% in de ex ploitatiekosten van de rioolwaterzui B. en W. voeren drie belangrijke factoren aan, die in het bijzonder oorzaak zijn van deze gunstige ont wikkeling: a) de inwerkingtreding van de alge mene wet bijzondere ziektekosten, waardoor de uitgaven wegens in in richtingen verpleegden aanzienlijk lager konden worden geraamd dan in 1968. b) de inwerkingtreding van de wet voortgezet onderwijs waaruit voort vloeit dat de kosten van het ULO en het nijverheidsonderwijs door het rijk worden vergoed. c) de voorlopige uitkering, die door het Hoogheemraadschap ’’Rijnland” aan de gemeente zal worden gedaan van 75% van de exploitatiekosten van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie. e - In de begroting voor 1969 zijn een aantal gemeentelijke belastingen aangepast aan het huidige prijspeil overeenkomstig de door de minister vastgestelde minimumtarieven, die geheven moeten worden in gemeen ten, die in aanmerking wensen te ko men voor een aanvullende uitkering. Deze voorstellen tot belastingver hoging komen vanavond in behande ling bij het afwerken van de norma le agenda, die aan de algemene be schouwingen vooraf gaat. In hun toelichting op deze voor stellen zeggen B. en W., dat de raad zich steeds aan de ministeriele mini- mum-normen heeft geconformeerd in het vertrouwen, dat de centrale overheid de gemeente niet in de steek zou laten wanneer deze in het finan ciële drijfzand zou geraken. Die ver trouwen is gerechtvaardigd geble ken: over 1967 werd wegens voorlo pige aanvullende uitkeringen een be- Redaktle en advertenties: Oranjelaan 0, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m Vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828 - 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. i j ijftp Hoog gezeten op zjjn trouwe schimmel trotseerde Sinter- Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. J In de begroting 1969 is al van dit verhoogde bedrag uitgegaan, waar door de inkomsten komen op f 180. 000,-. De kosten van de reinigings dienst over 1969 worden geraamd op 220.000,-, waardoor dus met een te kort van 40.000,— wordt gewerkt. Deze kosten zullen nog stijgen wan neer in de toekomst wordt besloten tot gemeenschappelijke vuilafvoer, waarvoor reeds thans een bedrag is geraamd van 35.000,-, dat niet is inbegrepen bij de genoemde 220. 000,-. B. en W. vinden het onjuist, dat een goed geoutilleerde en efficient werkende gemeentelijke dienst, die door de burgertf wordt geapprecieerd ver beneden de kostprijs moet wer ken en stellen, dat men 72 cent voor het tweemaal per week ophalen van bezwaarlijk duur kan Khl ;E it Udft; - g|hr

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1