Sint Nico- laas prijs vraag aan Met een toverzegel kunt U er gekleurd op staan 1 Bittere kou bederft veel grootse intocht Sint van Eeuwen Jf™9 ■j pi Vanavond Algemene Beschouwing Nieuwe herder Rem. Gemeente Actieve verkoopster Bezorger of bezorgster De prijzen: Bediende voor ophaaldienst Pagina 3 Nicolaas-puzzel van het Weekblad voor Hier is hij dan, de grote Sint Waddinxveen/Hollands Hart. Zet u maar schrap, want eenvoudig is het niet. Maar de prijzen, die op u liggen te wachten, maken uw inspanning de moeite waard. Daar gaan we dan: ■ap 23 Vervo/g van pagina 1 Marktgeld 1 NU AAN DE SLAG PUZZELEN MAAR EN VEEL SUCCES |L- i v - *i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 21 nov. 1968 8 Eerste regel: 19, 23, 4, 10,14, 22,12. Tweede regel: 5, 7, 9, 23, 22,1,11. SINT NICOLAAS AKTIE 1968 WADDINXVEEN Bij van Eeuwen is plaats voor: De aktie duurt van vrijdagavond 15 november tot en met 5 december. Na de belijdenis en prediking van de heer Hooijkaas sprak de burge meester een hartelijk woord van wel kom tot de nieuwe voorganger en zei, hoewel hij hem nog maar kort kende, een groot vertrouwen in de heer Hooijkaas te stellen. Hij wenste hem Gods zegen toe in zijn werk. B. en W. achten het onbillijk, dat deze inkorting ten laste van de ge meente komt en stellen dan ook voor de woningen in de Bomenwijk te be lasten met 15,- voor rioolrechten, welk bedrag overeenkomt met het geen gemiddeld aan Rijnland zou moeten worden betaald als bedoelde woningen op Rijnlands gebied zouden liggen. Tenslotte stelt het college de raad voor de marktgelden te verho gen met 25%. Tegenover de geraam de uitgaven van f 8.920,- was aan vankelijk 6.000,- aan inkomsten uit marktgelden gesteld. B. en W. achten het tekort van ƒ2.920- boven het toelaatbare liggen en hebben in de begroting 1969 de inkomsten uit marktgelden dan ook geraamd op 7.500,- waardoor de gevraagde ver hoging noodzakelijk wordt. Bjj aankoop van 1,- ontvangt men btf iedere deelnemende winkelier (lijst zie elders in dit blad) een toverzegel, die er zo uit ziet: Zoals iedere loterij is dit een loterij die ook NIETEN telt. Die pech heeft u, als de kleur BLAUW bovenkomt. Dit alleen al moet voldoende reden zijn voor alle Waddinxveners om de aktie daverend te doen slagen. Maar buiten dat: doe mee! Want u kunt er GEKLEURD op komen te staan! Door het getal ”1968” (dus niet de gehele zegel) te bevochtigen komt een kleur naar boven. Die kleuren betekenen geld, die kleuren beteke nen waarde. Al naar gelang de tint, die te voorschijn wordt getoverd kan men bij de winkeliers voor een bepaalde waarde besteden. De ze gels zijn geldig in alle winkels naar uw keuze. De waarde der kleuren is: GEEL 1,-; GROEN 2,-; VIOLET 5,-; ORANJE 10,- en PAARS 100.-. De rest moet u echt zelf uitzoeken. Doet u dat goed, dan heeft u kans op de vol gende prijzen: 1 waardebon van 75, 1 waardebon van 50, 1 waardebon van 35, 3 waardebonnen van f 25, 5 waardebonnen van 10, 20 waardebonnen van 5, De bonnen kunnen worden besteed bij onze adverteerders. Bij meerdere goede inzendingen beslist het lot. WADDINXVEEN De grote Sint Nicolaas Aktie 1968 van de Wad- dinxveense middenstand, waaruit volgend jaar de kosten van de reis voor de bejaarden moeten worden gedekt, behelst een zeer originele uitgifte van koopzegels. Koopzegels? Nee: TO VER-ZEGELS! De heer Ververs bracht namens kerkeraad en gemeente dank aan de heer Hooijkaas, omdat deze zich bereid verklaard had, dit werk op zich te nemen, en verzocht de aan wezigen staande te zingen: „Hoor onze smeekgebeden, Heer red uit al len nood”. Het is nu uw taak om uit de letters, die u op deze manier heeft gevonden, een twee-regellg rijmpje samen te stellen van in totaal veertien woorden. Het rijmpje heeft duidelijk betrekking op deze Sinterklaastijd. Niet gemakkelijk, we zelden het al. Om u een beetje op weg te helpen verklap pen we dan maar de codecijfers, die de beginletters zijn van de woorden uit de twee versregels. „Sint Nicolaas-prijsvraag” duidelijk uw naam en adres. veringsinstallatie sinds deze installa tie aan dit hoogheemraadschap is overgedragen. Op deze bijdrage wordt eventueel een bedrag ingekort omdat het rioolwater van de wonin gen in de Bomenwijk wordt geloosd in Rijnland, terwijl deze woningen zijn gelegen in het gebied van Schie- land. In de eerste plaats moet u de adver tenties In deze krant zorgvuldig lezen. Als u goed speurt ontdekt u In 58 van deze advertenties een cijfer. Schrijf de ze cijfers op. Nu correspondeert elk cij fer met een letter uit het alfabet. Als volgt: 1 a, 2 b, 3 c, 4 d en zovoorts. noordooster het aantal kijkers veel kleiner gemaakt dan verwacht en verdiend was. Beter ging het bij het défilé op het Koningin Wilhelminaplein, waar met het college van burgemeester en wethouders - (dat overal acte de pré- sence gaf) - en het bestuur van het Streekverband van Rijverenigingen drommen mensen van het feestelijk geheel genoten. Daar kreeg de kou geen kans de pret te drukken. En natuurlijk ook niet in het be jaardenhuis Souburgh, waar Sinter klaas zich tussen de veteranen weer uitstekend thuis voelde en waar de stemming steeds gezelliger werd. Vooral toen een luxe doosje met taai taai alle bewoners duidelijk maakte, dat Sinterklaas ook materieel hen niet vergat. HÜ is dan toch gekomen. Door die barre kou pakte het wellicht even anders uit dan men zich had ge droomd. Voor velen een teleurstel ling, voor niemand een reden tot zelfverwijt. De wrede koning Thialf was op deze novemberdag nu een maal sterker dan de goedaardige kindervriend. Uw oplossing dient uiterlijk zaterdag 30 november in het bezit te zijn van de Puzzelredactle, Oranjelaan 30a, Wad dinxveen. Vermeld op uw enveloppe: en vooral Zuidkade 3 - Waddinxveen Telefoon 2105 Voor de Remonstrants Gerefor meerde Gemeente in Waddinxveen was het zondag een blijde dag! Na dat zij bijna vier jaren zonder vaste predikant was, mocht de gemeente in de geheel met eigen krachten geres taureerde kerk haar nieuwe geeste lijke verzorger de heer G. A. Hooij kaas uit Den Haag begroeten. WADDINXVEEN Hij is dan toch gekomen. Zaterdagmidaag om klokslag twee meerde de stoomboot uit Spanje af voor het raadhuis en daar was hij Sinterklaas zelf, vergezeld van vier van zijn zwarte trawanten. En dat was het belangrijkste. Want voor de rest was die intocht geen pretje. Dat heeft niet gelegen aan de gastvrije middenstanders, die de Sint als altijd voor dit bezoek hadden uitgenodigd. O, nee. Misschien was het feest nog nooit zo uitbundig georganiseerd en zo breed opgezet. Maar het was zo koud. Lieve mensen, wat was het koud. piepklein - van de rijverenigingen uit de verre omtrek. Toen begon daar dit lange tocht over de Kerkweg eerst naar het oude dorp, dan naar de nieuwe wijken. Een prachtig gezicht. Maar wel een beetje zielig. Geen dichte mensenha- gen langs de straten. Wel vrolijke zwaaiers achter de ramen van de be haaglijk verwarmde huiskamers. Al leen de kinderen gaven de moed niet op. Zij spurtten met de optocht mee en werden zo tenminste een beetje warm. Bij de nieuwe tunnel nam het Dordtse super-showorkest ’’Jubal” de escorte van Concordia over. Dat zelfde Jubal gaf later op het schoolplein aan de Oranjelaan zijn roemruchte Mexicaanse vuurwerk ten beste. Grandioos, in één woord, maar ook hier had de geniepige De stoomboot, die zo vrolijk uit Spanje weer-aan pleegt te komen had nog maar nèt geen ijsbreker no dig. De honderden kinderstemmetjes- ja, er waren toch nog honderden dapperen - bevroren bijkans in de keeltjes, maar ze bleven zingen. De Concordia-mensen bliezen van je welste, maar wensten zich liever een paar wanten en oorkleppen in het schoentje dan de anders toch zo wel kome bromtol-met-een-zweep-derbij Voor het raadhuis was burgemees ter Van der Hooft present om een driewerf ’’hoera” in te zetten en de Sint te bedanken voor zijn komst naar de gemeente. Hij ging ook voor in de aloude lofzangen op de maan door de bomen en het op en neer huppelende paardje. Bij de achteruitgang van het ge meentelijk bolwerk stond dit trouwe beest al op zijn baas te wachten. In het gezelschap van wel tweehonderd collega’s en ponies, bereden door rui ters en amazones- van groot tot Ds. Joh. Laforêt, vroeger predi kant van de gemeente, leidde de heer Hooijkaas tot zijn arbeid in. Onder de vele aanwezigen bevond zich bur gemeester C. A. v.d. Hooft, alsmede afgevaardigden uit verschillende zustergemeenten De Waddinxveense middenstand hoopt op de verkoop van ontelbare zegels, opdat zjj de ouden van dagen komend jaar een reis kan geven, die klinkt als een klok. HSHftSRis

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3