na week in Bejaarde man bij botsing gewond van Eeuwen Goud, zilver of briljant Raad neemt besluit tot van Vermey Sint verrassingen! directe verbetering woonwagenkamp Duikers van marine vinden vermiste automobilist auto in de Gouwe FOTO SJAAK NOTEBOOM il Grote lening voor kerkrestauratie I I I Theol. examen gemeentebode Taai Taai Leuke kleurboeken Gemeenteraad Zevenhuizen Cadeaux waar de Dia-amateur altijd blij mee is Chocolade letters WINKELS TOT 9 UUR OPEN Bestuur D ’66 bij college W' ■ft ■R T, id Ir Pagina 4 9 14 Winkelweek-actie Sint in Zevenhuizen Ned. Chr. Vrouwenbond 15 Stofkwastjes Dia-Viewers Projectie-tafels Dia-Raampjes Pijlaanwijzers Projectie-schermen Juwelier - Horloger ■j 1 1 Sint naar Moerkapelle PASSAGE TELEFOON 2477 WADDINXVEEN en niet te vergeten DIA-PROJECTOREN i w Mjj WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 21 nov. 1968 SI grote zak van 98 voor 79 melk of puur 5.95 - 1.90 - 95 per stuk van 1.25 voor 98 De enige officieel erkende ter plaatse. I i Zuidkade 3 - tel. 2105 Waddinxveen De Juwelier van Waddinxveen nodigt U uit vrijblijvend te komen kijken naar cadeaus van Goud en Zilver. WADDINXVEEN Ze hoopt er op. Ze vraagt het u niet. Het raakt haar hart’ toch geeft ze nooit een stille wenk. Want iets moois van goud moet je plotseling zo maar, heel onverwachts krijgen. Goud maakt zo blij. DROSTE ZEVENHUIZEN Ook dit jaar zal Sint-Nicolaas met zijn gevolg de Zevenhuizense kinderen op uitnodi ging van de reclamevereniging „Door Sparen Vergaren” komen bezoeken. De goedheiligman wordt op dinsdag 26 november ’s middags om drie uur ingehaald in de buurtschap Oud- Verlaat. Tot zes uur is er dan feest in het Verenigingsgebouw aan de Rottekade. F k sen de boerderjj en de betonsilo, hal verwege de weg Boskoop-Waddinx- veen, de auto met het stoffelijk over schot van de heer Blonk in de Gou we. De wagen lag negen meter uit dé kant. Hoewel de politie over de oorzaak van dit ongeluk nog in het duister tast neemt men - gezien de situatie ter plaatse - aan, dat de heer Blonk op het moment, dat hij met zjjn auto te water is geraakt zeer hard moet hebben gereden. A I 5 1 1 I I MOERKAPELLE De Midden- standsvereniging Moerkapelle heeft Sinterklaas uitgenodigd voor een be zoek aan Moerkapelle. Burgemeester I. J. P. Keijzer zal de kindervriend op het gemeentehuis officieel wel kom heten op woensdag 27 novem ber. Na een rondrit door het dorp gaat hij om ongeveer 3 uur naar het Dorpshuis waar alle kinderen harte lijk welkom zijn en een versnappe- ring zullen ontvangen. v d d i< ei v d o: k d r g u t s z s t l WADDINXVEEN De heer T. de Kok, gemeentebode van Waddinx veen, is geslaagd voor het prépara toir examen voor de classis Gouda van de Gereformeerde Kerken in Ne derland. Hij is met dit examen theo logisch kandidaat geworden. Na het volgen van een stage van vier maanden bij ds. J. C. Seegers in Gouda en het afleggen van een laat ste examen - het peremptoir exa men - zal de heer De Kok als predi kant beroepbaar zijn. Het succesvol afleggen van het préparatoir examen is een respecta bele prestatie indien men weet, dat de 39-jarige heer De Kok zich ge durende zesenhalf jaar alleen in de avonduren aan zijn theologische stu die heeft kunnen wijden. Overdag verrichte hij met grote toewijding zijn diensten als gemeentebode. De heer De Kok heeft tijdens zijn studie - ook in Waddinxveen - reeds erediensten van de Gereformeerde Kerk geleid. WADDINXVEEN Alle winkels in Waddinxveen mogen maandag 2 december, dinsdag 3 december en woensdag 4 december tot 9 uur des avonds geopend zijn. ZEVENHUIZEN De gemeente raad van Zevenhuizen vergadert donderdagavond 28 november over de volgende agenda: Een van de eersten, die in het pas geopende welfare- winkeltje van het Rode Kruis aan zijn trekken probeerde te komen was gemeentesecretaris Jenné, die op de ouderwetse manier van kousevoet-om-de- vuist probeerde een paar sok ken van zijn maat te vinden. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De 29-jarige betonwerker A. C. Blonk van de Noord- kade 263 te Waddinxveen, die sinds zondagavond 10 november werd vermist, blijkt door verdrinking om het leven te zijn gekomen. Afgelopen zondag een week na de vermissing, is het stoffelijk overschot van het slachtoffer door duikers van de Koninklijke Marine aangetroffen in zijn auto op de bodem van de Gouwe. ZEVENHUIZEN Maandagavond om kwart over zes is de 84-jarige A. Tiele uit Waddinxveen vrij ernstig aan het hoofd gewond geraakt na een botsing met een auto. De heer Tiele reed met zijn bromfiets op het zelfstandig rijwielpad langs Rijks weg 12 en stak zonder opletten de Bredeweg over, waardoor hij werd aangereden door een persosenauto uit Den Haag. De heer Tiele kwam met zijn hoofd op de grond. Een juist passerende ambulancewagen heeft hem naar het Diakonessenhuis „De Wijk” in Gouda vervoerd. Op woensdag- en donderdag komt de Spaanse bisschop naar Zeven- huizen-dorp. Kinderen wier achter naam begint met de letter A tot en met M kunnen hem op woensdag 27 november in Hotel Vos ontmoeten van 3 tot 6 uur. Op donderdag 28 november bestaat deze gelegenheid op dezelfde tijd en plaats voor de kinderen met achternamen van N. tot en met Z. Toegangsprijs vooral deze feesten is een vel met 150 opge- plakkte R.V.-zegels. ZEVENHUIZEN De Nederland se Christelijke Vrouwenbond, afde ling Moerkapelle, vergadert volgen de week donderdagavond om half acht in het Dorpshuis te Moerkapel le. Mej. A. van der Wel te Zeven huizen zal een lezing houden over de voedingsleer. WADDINXVEEN In een spoed eisende openbare vergadering heeft de gemeenteraad van Waddinxveen maandag enkele besluiten genomen, die ertoe strekken voorzieningen te treffen voor het innemen van stand plaatsen van woonwagens binnen deze gemeente. De raad voteerde een krediet van ca. 22.000,— voor dé verbetering van het bestaande woonwagenkamp aan de Onderweg. Ter gelegenheid van het Sint-Ni- colaas-feest organiseert de Midden- standsvereniging Moerkapelle enke le attracties. Bij inlevering van een volgeplakt spaarzegelboekje ont vangt men normaal 3,50. Deze boekjes dingen mee in een verloting waarop waardebonnen van 100,- tot f 10,- kunnen vallen. In de al ge houden trekking won mevr. Hertog- Klomp 75,-, A. Houweling 50,-, mej. G. Kadiks 25,-. Tien personen ontvingen een waardebon van 10,- Alle winkels zijn op 29 november, 2, 3 en 4 december tot ’s avonds negen uur geopend. doen verblijven op andere plaatsen dan in of krachtens deze verorde ning zijn aangewezen. Naar ver wacht wordt zullen de werkzaamhe den aan het kamp binnen enkele we ken zijn voltooid. Burgemeester Van der Hooft heeft vorige week bij de nieu we fietsenzaak van Wielaard met vakmanschap een vouw fiets gemonteerd. Hij had ook best zin in een rondje Dorps straat, maar kreeg eenvoudig de kans niet om tussen de gro te mensenmassa van start te gaan. Een heel originele ope ning van deze winkel, die ver huisd is van de Kerkweg naar de Dorpsstraat en in de nieu we behuizing zeker vijf maal zo groot is geworden als vroe ger. Enorme belangstelling van alle kanten en een zee van bloemstukken zetten aan dit openingsfeest luister bjj. (Foto Sjaak Noteboom) 9. Voorstel tot verkoop c.q. uitgifte van gronden in het uitbreidingsplan ’West” voor de bouw van 78 wonin gen. 10. Voorstel om medewerking te ver lenen aan de gemeente Rotterdam voor de bebouwing van de op grond gebied van Zevenhuizen gelegen ’’Zevenkamp”. 11. Voorstel tot: a. herziening van de gemeentebegro ting, dienstjaar 1968; b. verhoging van de straatbelasting, de reinigingsrechten en de opcenten op personele belasting. 12. Voorstel tot vaststelling van be grotingswijzigingen. 13. Rondvraag. litie uit Waddinxveen op een spoor: lang de oever van de Gouwe had men enkele losgereden basaltstenen ont dekt. Onmiddellijk werd contact ge zocht met het duikerscorps van de Genie. Het personeel van dit onder deel was in het vrije weekeinde niet bereikbaar. Zondagmorgen kwamen kikvors mannen van de Marine naar Wad dinxveen. Om 11 uur vonden zij tus- ZEVENHUIZEN De Hervorm de Gemeente gaat duizend renteloze aandelen van twintig gulden uitge ven, om de vele gemeenteleden in deze vorm mee te laten helpen aan de financiering voor de restauratie van de kerk. De aandelen zullen in twintig jaar bij uitloting worden af gelost. Eerste jaar van aflossing is het jaar, waar in het gerestaureerde kerkgebouw officieel weer in gebruik wordt ge nomen. Dat zal waarschijnlijk in 1970 zijn. Om deze aandelen-aktie voor de gemeenteleden zo aantrek kelijk mogelijk te maken hebben kerkvoogden de aandelen laten drukken op een pentekening van het kerkgebouw. Daarom blijven de aan delen ook na uitloting altijd een ze kere waarde houden. Dit is onder andere gedaan ten be hoeve van oud-meelevende leden van de gemeente. Die oud-gemeen- teleden zullen wellicht nog meer dan het huidige geslacht terugdenken aan de tijd, toen zij in het ook in die tijd niet erg aantrekkelijke en dik wijls koude kerkgebouw zaten. De aandelen worden uitgegeven op naam of des verlangd aan toonder. Er is ruimte gelaten voor het ver melden van kerkelijke gegevens, zo als datum van doop, belijdenis of huwelijksbevestiging. Daarom is het stuk ook goed te gebruiken als ob ject voor een geschenk bij een van die gelegenheden of een herdenking daarvan. De heer Blonk had zondag voor een week een bezoek gebracht aan Bos koop, vanwaar hij naar zijn zuster in Reeuwijk zou gaan. Hij js daar nooit aangekomen. Dinsdagnacht om kwart voor twaalf deden familieleden aangifte van de vermissing bij de Rijkspoli tie te Waddinxveen. De veronderstel ling werd geopperd, dat de heer Blonk naar België was gegaan, te meer daar zijn auto, een grijze Opel Coupé, in de buurt van ’s-Hertogen- bosch zou zijn gesignaleerd. Onmiddellijk werd een opsporings bericht uitgegeven naar de centrale posten van de Rijkspolitie te Drie bergen en Leiden, die alle opsporings- wagens van de districten Leiden, Gouda, Den Haag en Rotterdam waarschuwden. Tevens werd de Rijkspolitie te water gealarmeerd,die dezelfde nacht vergeefs begon te dreggen in de Gouwe tussen Boskoop en Waddinxveen. Aan de oever werd naar mogelijke sporen gezocht. Woensdagmorgen werd het dreg gen voortgezet, wederom zonder re sultaat. Via de politietelex werden Interpol en alle landelijke politie posten bij het opsporingswerk inge schakeld. Vrijdag werd via een ex tra politiebericht door de radio en door middel van het ANP ook de be volking verzocht naar de vermiste man uit te zien. Zaterdagmiddag om 5 uur zette fa milie van de heer Blonk de Rijkspo- Het bestaande kamp zal voorzien worden van een goede verharding, met een markering van vijf stand plaatsen voor woonwagens en vijf parkeerplaatsen voor auto’s. De in- en uitrit van het kamp zal worden verbeterd, zodat het terrein voor elke woonwagen bereikbaar zal zijn. Voorts zal een goede sanitaire voorziening gemaakt worden en er zal aandacht worden besteed aan de aansluitmogelijkheden voor elektri sche apparaten. Voorts besloot de raad een verzoek te richten tot het college van Gede puteerde Staten het aantal woonwa gens, dat ten hoogste behoeft te wor den toegelaten binnen de gemeente, vast te stellen op vijf. Het innemen van standplaatsen door woonwagens binnen de gemeente werd door de raad nader geregeld door de vaststel ling van een verordening op woon wagens ingevolge artikel 31 tweede lid van de wet op woonwagens en woonschepen. Hierdoor zal het aan eigenaren of gebruikers van woonwagens verbo den zijn deze binnen de gemeente te WADDINXVEEN Dinsdagavond heeft het College van B. en W. van Waddinxveen het bestuur van D’66 Afd. Waddinxveen in de gelegen heid gesteld zich voor te stellen. Het bestuur werd vertegenwoordigd door de heer H. B. Barth, mevrouw M. v. Vloten-Smit en de heer W. L. J. de Wit. Het college toonde zich verheugd over het initiatief van D’66 hiertoe. Ter informatie over de algemene ideeën en achtergronden die bij D’66 leven werd het boekje ”De keuze van D’66” aan Burgemeester en Wet houders aangeboden. Bij deze gelegenheid werd o.a. naar voren gebracht dat D’66 de indruk heeft dat vele inwoners van Wad dinxveen, en met name de nieuwe inwoners, het gevoel hebben niet be trokken te zijn bij de plaatselijke gang van zaken. D’66 heeft uiteengezet hoe zij zal trachten om dit door middel van een onderzoek vast te stellen. 1. Notulen, ingekomen stukken en mededelingen. 2. Voorstel tot het treffen van sala rismaatregelen voor het ambtenaren- personeel. 3. Voorstel tot wijziging van de rechtspositieregeling van het perso neel der gemeente. 4. Voorstel tot verlening van de de- posito-overeenkomst met de bouw verenigingen. 5. Voorstel om het college van bur gemeester en wethouders te machti gen gedurende het jaar 1968 kasgel den c.q. gelden in rekening-courant op te nemen en vaste leningen aan te gaan. 6. Voorstel tot aanwijzing in ver band met periodieke aftreding van een lid van het bestuur der ’’Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen Z-H”. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van en krediet voor de aanschaffing van een nieuwe boekhoudautomaat ten dienste van de administratie ter secretarie. 8. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op het ophalen van huis vuil en het gebruik van vuilnisem mers. 9K. g ‘g

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 4