Zevenhuizen wint EHBO-wedstrijd VIEW-MASTER Greet en haar Jan voor Juwelier Vermeij Onderzoek fluoridering zal worden Jan Bazen streed om IJssel-cup afgewacht „Met blote voeten” vlot blijspel 1 Nieuwe slijterij voor Versloot „Op hoge prijs” l IU ih Pagina 19 Waddinxveen AGENDA DOKTERSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND Zevenhuizen Moerkapelle Moerkapelle FOTO Sjaak Noteboom Passage 143 Erehaag Zevenhuizen Mishandeling WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 28 Nov. 1968 0 Het geeft niet van wie u hem ontvangen heeft. GEVONDEN EN VERLOREN Wij raden u aan komt eerst naar: De zaak met het carillon, met de zingende klokken I Denkt u in een der u reeds aangeboden folders uit onze branche iets gevonden te hebben, brengt u deze gerust mee. Zij zijn practisch alle van dezelfde fabrikanten en leveranciers en door middel van juweliers en horlogers uitgegeven. Wij kunnen u daarom voor 99% van deze artikelen uit voorraad leveren en wel tegen de redelijkste prijzen. W/7t u een folder speciaal voor brillanten en sieraden, zij liggen voor u klaar. WIJ WILLEN UW BRIEVENBUS NIET NOG VOLLER STOPPEN MET FOLDERS EN DERGELIJKE. Overleden; Blonk, Adrianus Corne lius, oud 28 jaar; de heer Anthonie, oud 89 jaar; van Vuuren, Adrianus, oud 72 jaar; van den Hoek, Willem Arend, oud 64 jaar. Gehuwd: J. Nieumeijer en G. Visser, M. E. Marell en C. L. M. de Rijk. Vrijdag 29 november: Hotel Vos: Ledenvergadering Ijs club, 20 uur. Consistorie Herv. Kerk: Jong Her vormden, 20 uur. Zaterdag 30 november: Hotel Vos: Kindermiddag Zevenhui- zense Bestuurdersbond. Hotel Vos: Vrij klaverjassen, 20 uur. Donderdag 28 november: Dorpshuis: NCVB, lezing voedings leer, 19.30 uur. DIVERSEN Chr. Openb. Leeszaal: 10 december tot 10 januari: expositie Jippe Hoek stra. Waddinxveen: Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, tel. 2112. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 18.30 uur: ds. J. van Wier, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Herv. wjjkgebouw: 9.30 uur: ds. C. B Roos, Gouda; 18.45 uur: Ds. L. Vroe- indeweij, Delft. Bethel: 9.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel; 17 uur: kand. B. Oosterom. Geref. Kerk: 9 uur, 10.30 uur en 18.30 uur: Cand. J. A. Koole, Haastrecht. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Remonstr. Kerk: 10 uur: da. A. Hoff- Visscher, Vught. Oud Ger. Kerk: Zuidkade 158, 10 uur en 18.30 uur: Leesdienst. Immanuëlkerk: 9.30 uur en 19 uur: dr. A. van Haarlem. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstu die. Kievit, Leiden. Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: eerw. heer J. Hoogendam, Vlaardingen. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. J. Bos. Ned. Herv. Kerk: 10 uur: kand. J. Ouwendijk, Soesterberg; 18.30 uur: ds. T. v. ’t Veld, Waddinxveen. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: ds. A. Honkoop. Ver. Vrijz. Herv.: 4.30 uur: da. A. de Jonge, Gouda. Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen (tel. 01802- 204). Waddinxveen Donderdag 28 november: Kantine veiling Bredeweg: schiet- competitie, 20 uur. Vrjjdag 29 november: Verenigingsgebouw Stationsstraat: gouden jubileum NCB, 20 uur. Wijkgebouw Esdoomlaan: vergade ring CBTB, spreker W. Graafland over ”Van omzetbelasting naar BTW”, 20 uur. Kantine v.v. Waddinxveen: klaver- j asavond, 20 uur. Zaterdag 30 december: Clubhuis Lijsterbesstraat: ruilbeurs De Paddestoel, 14 uur. Dinsdag 3 december: Herv. Wijkgebouw Esdoomlaan: Be jaardenmiddag, 14 uur. Vrjjdag 6 december: Theo Thijssenschool: Sinterklaasa vond Gouwe-jeugd, 18.30 uur. Zaterdag 14 december: Verenigingsgebouw Stationsstraat: receptie gouden bruidspaar De Beer, 16-17.30 uur. Dinsdag 17 december: Herv. wijkgebouw Esdoomlaan: be jaardenmiddag, 14 uur. Ned. Herv. Kerk (Noodkerk)10.00 uur: ds. J. G. van der Vlist (Bedie ning Heilige Doop); 19.00 uur: ds. L. Ondertrouwd: A. Hageman en M. v. d. Berg; P. V. O. Zeman en D. E. Huspekova. Geboren: Dennis Leonel Cornells, z. v. R. L. Vakkers en A. van Es; Tessa Olivia, d.v. F. L. J. Visser en D.Don- ker; Ramon Antonius Hendrikus, z. v. S. G. Vermeij en E. F. Linthorst; Evelyne Marjolein, d.v. W. J. E. Jagtenberg en L. H. C. van Leer; Reinder Johannes, z.v. W. L. Zuide- ma en J. E. M. Minnee; Jan Corne lls Barend, z.v. A. A. J. Korevaar en D. J. den Ouden; Nicole Christien, d. v. C. Waagenaar en C. M. van Vo gelpoel; Robert Adolf, z.v. H. Kooi- stra en C. Boelmans; Ronnie, z.v. W. T. van Vliet en S. M. H. van So- meren; Neeltje Marina Elizabeth, d. v. J. Baaijens en E. M. van de Grui- ter. St. Petruskapel RK: 8.30; 11.15; 17.30 ma. t.m. vrij. 7.45 uur; wo. 20 uur; za. 19 uur. RK kerken: St. Victorkerk: 10.30 uur uur; di. 7.45; do. 20.00; za. 9.00 en 19.00 uur. ZEVENHUIZEN Jan Bazen, het Zevenhuizens schaatsidool, heeft zaterdag een belangrijk steentje er toe bijgedragen dat Zuid-Holland de IJsselcup veroverde. Samen met Kees Verkerk, Peter Nottet, Jorrit Jorritsma en Rudi Liebrechts zorg de hjj er voor dat de IJsselcup defi nitief naar Zuid-Holland gaat. Op de vijfhonderd meter bleef Jan onder de 44 seconden. Met 43,7 sec. eindigde hij op de vierde plaatsen. Daarmee liet hij schaatsers als Pe ter Nottet, Ard Schenk en Rudi Lie- brachts achter zich. Op de 1500 meter liep het minder gesmeerd. Tot de laatste bocht reed Jan sterk, dicht in de buurt van de tijd van Kees Verkerk (die met 2.13. 2. als eerste eindigde). Toen kwam plotseling een inzinking, die vele se conden kostte. Uiteindelijk finishte Jan in een tijd van 2.20.2 en kwam daarmee op een gedeelde zestiende plaats. Oorzaak hiervan is voornamelijk, dat Jan, die nu in militaire dienst is, geen voldoende tijd krijgt om goed te trainen. Het is te hopen dat de in stanties die zich nu inspannen om Bazen meer vrij te laten krijgen, de militaire autoriteiten er van kunnen overtuigen dat dit veelbelovende schaatstalent bij niet voldoende trai ning een verlies zal betekenen voor de naaste toekomst. ZEVENHUIZEN Maandagavond werd in het Parochiehuis in Bleis- wijk de jaarlijkse E.H.B.O.-wed strijd gehouden van de Kring Gouda De ploeg van Zevenhuizen kwam met 129 punten als beste uit de bus. Er waren maximaal 200 punten te behalen. ZEVENHUIZEN Zaterdag heeft de automobilist A.C.K. te Gouda een stomp in het gezicht gekregen. Hij reed in de Leliestraat en wilde de Goudsbloemstraat in draaien, maar zag de weg geblokkeerd door een kraan die bij de nieuwe huizenwerk zaamheden uitvoerde. Toen hij aan de bouwvakkers vroeg of de kraan even opzij kon, kwam een van hen op hem af en verkocht hem een stomp in het gezicht, waardoor zijn bril verbrijzeld werd. De heer K. heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. Verondersteld werd, dat er een botsing was geweest tussen twee bromfietsers. De bestuurder van de ene bromfiets had een hoofdwond en een gecompliceerd onderbeenfrac- tuur. De duo-passagiere van de an dere brommer had een verbrijzelde hand, tweedegraads verbrandingen aan het onderbeen door de knalpijp en een verstuikte enkel. WADDINXVEEN Hoewel hij ui teraard nog niet kon overgaan tot een beantwoording op de algemene bgeschouwinen heeft burgemeester Van der Hooft aan het slot van deze referaten toch zijn standpunt ten aanzien van enkele aangevoerde punten gegeven. Naar aanleiding van de vraag van de heer Van Gent of algemene be schouwingen in feite wel nodig zijn, zei de burgemeester: „Zij zijn een erg mooi en zakelijk deel van het gemeentebeleid. Als altijd hebben wij er weer met plezier naar ge luisterd en het college stelt deze be schouwingen op hoge prijs.” Een directe beantwoording, zoals de voorzitter die in vroeger jaren placht te geven, is nu niet meer mo gelijk. De wethouders hebben tijd nodig de stukken te bestuderen op dat zij de raad gedocumenteerd van antwoord kunnen dienen. Ook de burgemeester betreurde het dat door gebrek aan belangstel ling het contact tussen kiezer en gekozene niet van de grond wil ko men hoewel de roep hierom steeds sterker wordt. BAMBl J De jury, bestaande uit arts. J. Tol te Bleiswijk en twee kaderinstruc- trices te Utrecht, wees Zevenhuizen als winnende ploeg aan. Voor arts J. A. Ensing en mevr. W. Metselaar,die resp. het theoretisch en praktisch gedeelte van de E.H.B.O.-cursus te Zevenhuizen verzorgen is dit een mooi succes. Verdere uitslag: 2. Ou- dewater 88 pnt; 3. Bleiswijk 83 pnt; 4. Waddinxveen 72 pnt; 5. Moor drecht 59 pnt. De ploegen van Hekendorp, Nieu werkerk a.d. IJssel en Gouda hadden verstek laten gaan. De beste leider was ook die van Zevenhuizen. Hij behaalde 52 pnt, terwijl hier 65 pun ten het maximum was. Verdere uit slag leidersprijzen: 2 Oudewater 40 pnt: 3. Waddinxveen 39 pnt, 4. Bleiswijk 37 pnt; 5. Moordrecht 36 pnt. Gevonden: wit-groen rechter want, linker rood kinderwantje, beige re genjas, langwerpige sleutel nr. A. 475, bankbiljet, double horloge met rekbandje, Clippero vulpen. Verloren: rode shawl, nylon jack, d. bruine portemonnaie met klem, rode schooltas, sleutelbos met 3 sleutels, blauwe ij spet, d. bruine herenporte- monnaie met inhoud, etui met balpen potlood enz. linker suede want, lin ker rode want met blauwe en witte streep, bankbiljet, bruine portefeuil le met inhoud, gouden armbandje met naamplaatje ’’Jaap”, sleutelbos met 5 sleutels, grijs met zwarte poes met geel halsbandje en belletje. 1. Het is ons bekend dat vooraan staande geleerden toevoeging van fluor ten sterkste ontraden. 2. Het zal u bekend zijn dat er se dert kort weer vele voor- en tegen standers van toevoeging van fluor tegen elkaar in het kryt zyn getre den. Onder de voorstanders behoren ook vooraanstaande geleerden op dit ge bied. 3. De Staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft verleden week een commissie be noemd en deze belast met een nader onderzoek over het gebruik van fluor in het drinkwater. Dit onder ling af en hopen u daarna verdere zoek wachten wij met belangstel- inlichtingen te kunnen geven. Vast staat wel dat in de gemeente Tiel waar fluor het eerst plm. tien jaar geleden aan het drinkwater werd toegevoegd, goede resultaten zijn bereikt met de bestrijding van cariës. Tiel is thans ook weer bij dit nieu we onderzoek betrokken. Hoe vaak heeft u Geertje Visser niet parmantig zien stappen aan het hoofd van de majorettes van Concordia als deze kwieke meisjes weer eens ter ere van het een of ander parade liepen? Vorige week was Geertje zelf middelpunt van zo’n eerbetoon. Ze trad op het raadhuis in het huwelijk met Jan Nieumeijer en hoe kon het anders of haar vrien dinnen uit het majorettekorps stonden Geertje en Jan in vol ornaat op te wachten. (Foto Sjaak Noteboom) Tot de heer Van Schie, die gepleit had voor gelijkheid tussen openbaar en bijzonder onderwijs zei de burge meester, dat het openbare onderwijs beslist niet wordt voorgetrokken. ’’Niets is belangrijker dan dat wij de gelijkheid bevorderen. Qualitate qua vormt het college het bestuur van het openbaar onderwijs maar het wil hier steeds het bijzondere aan optrekken.” WADDINXVEEN De Stations straat is -vlak bjj de Kanaalstraat- sinds vorige week een pracht van een slijterij rijker. De heer A. Versloot is van zjjn stokoude bedrijf aan de Kerkweg, waar zjjn vader zich in 1929 vestigde en dat al sinds 1886 be stond, naar deze nieuwe vestiging overgegaan. De verkoophal aan de Kerkweg is opgeschreven voor de sloop. Burgemeester Van der Hooft kwam vorige week de nieuwe winkel openen. Een fraai ontwerp van ar chitect Verweij, waar voor de zeer artistieke mevrouw Versloot de in spiratie gaf. In plaats van over een pakhuis met een toonbankje kan de heer Versloot nu beschikken over een zeer fraaie, moderne winkel met een pakhuis, een bottelarij en een kelder. Aanex daar aan een kantoortje en een buitenge woon efficient ingedeeld woonhuis, waarin vooral het fraaie trapportaal uitspringt. WADDINXVEEN Het gemeente raadslid de heer Huizer (Herv. Groep)' heeft het college van B. en W. de onderstaande schriftelijke vragen gesteld over de fluoridering van het drinkwater: 1. Is het uw college bekend, dat vooraanstaande geleerden toevoe ging van fluor-gif ten sterkste af raden? (b.v. Prof, van Kampen waarschuw de voor de invloed van fluor op de schildklier en bijnier.) dat de Hoogleraren B. C. P. Jansen, De Lange, De Hartog en van Gelde- ren, op 7 november 1968 een schrij ven gericht hebben aan de staats secretaris van volksgezondheid, waarin zij gewezen hebben op de gevaren van fluor in drinkwater. 2. Is uw college zich bewust van de gevaren, die fluor volgens dezen kan inhouden en dat fluor dezelfde re sultaten kan geven als softenon? 3. Tenslotte wil ik uw college vra gen, of uw college het niet noodza kelijk vindt, zich over toevoeging van fluor in drinkwater te beraden gezien de recente uitspraken van vele vooraanstaande geleerden en onze vertegenwoordigers in het wa terleidingbedrijf, op te dragen zeer scherp te protesteren tegen het toe dienen van fluor in ons drinkwater, vooral nu in Amerika bekend is, dat bij gebruik van fluor, vergiftigings verschijnselen optreden, nl. witte en bruine vlekken op het glazuur der tanden en dat er in deze streken meer idiotie voorkomt, dat ook bij gebruik van fluor in drinkwater veel kans op de afschuwelijke chronische fluorvergiftiging van de beenderen, met verstijving, vergroeingen en pij nen optreden? Desgewenst ben ik bereid uw col lege uitvoerig lectuur dezer materie betreffende ter hand te stellen. Het college heeft de vragen aldus beantwoord: WADDINXVEEN Dinsdagavond heeft de bekende toneelvereniging „Litteris Sacrum” uit Leiden in het Geref. Ver. Gebouw haar faam be vestigd met het blijspel ”Met blote voeten in het park” van Neil Simon, in zeer vlot tempo werden de drie bedrijven uitgevoerd, waarbij opviel in hoe goede handen de regie bij Bob Hageman was!” Een pas getrouwd paar heeft zijn intrek genomen in een zes verdiepin gen hoog bouwsel in New-York, op de vijfde etage. Corrie Bratter, ge speeld door Bep van Wijngaard-de Vries, is een dartel verliefd kind vrouwtje, die haar lief zijn en ’’Nes tje bouwen” heel onbevangen speelt. Haar echtgenoot: Paul Bratter (Joop Segaar), die advocaat is, blijft meer serieus en in juridise termen spre kend. De monteur (Ad van Leeuwen),die de telefoon komt aanleggen, zit vol speelse grappen en toont aanleg voor vlijende complimenten. De moe der van het vrouwtje, Co Hagemans- Verhagen, rilt inwendig van de be huizing van haar dochter, doch ca moufleert dit door opgetogen deze flat te verheerlijken. Als een bohé mien-achtige Griek op leeftijd, komt Victor Velasce (alias Bram Harte- veld) als bovenbuurman met zijn grappen en grollen het jonge stelle tje vermaken. Ook de moeder komt langzamerhand onder de bekoring van deze aartsoptimist en raakt in de ban van zijn avances jegens haar! ”Een avondje uit” met z’n vieren loopt uit op een braspartij. Het slot van die avond, die zo leuk begon, mondt uit in wederzijdse verwijten en een eis tot echtscheiding. Maar in het derde bedrijf komt de ontkno ping met weer een ’’Nieuw Begin”. Hoogtepunten waren vooral de emotionele uitbarstingen en de echt moederlijke bezorgdheid! Meesterlijk spel en fraaie decors!

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 19