veel bezwaar na gemeentelijke Kom met je auto naar de Dorpstraat verhoging belastingen Help miljoenen kinderen door UNICEF-kaarten Kampioenskapper in Dorpstraat Mboot Fel debat over dakkapel Raad gaat akkoord met Mi Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen F •J IKZS F Hard optreden tegen slordige fïetseigenaars Bezwaar tegen Moeilijk, niet onmogelijk procedure Drastisch Vervolg op pag. 2 met afneembare overtrekken van der Linde - Geld op tafel ORGELS - PIANO'S' 1 ELEKTRONISCHE ORGELS DONZEN DEKBED „Onsympathiek” pp A (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1212 pt. Dorpsstraat 38, Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 43 Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. wingen aan de orde kwamen waren zij getuigen van twee langdurige discussies, die vaak tot grote felheid oplaaiden. Zoals te verwachten was bracht vooral het voorstel van B. en W. om de straatbelasting, de rei nigingsrechten, de rioolrechten en de marktgelden te verhogen de tongen los. Redaktle en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m Vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828 - 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. In de eerste plaats ging het hier om de principiële kant van de zaak. Het college vroeg deze verhogingen om te komen tot de door de minister van Binnenlandse Zaken gestelde mini ma voor gemeentebelastingen, waar door een eventuele aanvullende uit kering uit het gemeentefonds veilig gesteld kan worden. Gemeenten, die onder de gestelde minima bljjven behoeven niet op een extra uitkering te rekenen. B. en W. hebben bij de aanbieding van de dit jaar sluitende begroting de verhoogde belastingen al inge calculeerd. Dit nu wekte in de raad van alle kanten verzet. De heer Van Schie (KVP) zei het Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. vóór de behandeling van de begro ting heeft ingediend. Het is geble ken dat onze mening hierover niet de mening van de raad is. Als wij dit van te voren hadden geweten zouden wij dit zeker niet hebben gedaan”. Naast de algemene bezwaren had den de individuele fracties en raads leden ook hun gedetailleerde tegen werpingen. Vooral de verhoging van de straatbelasting ontmoette verzet. werden niet teleurgesteld. Want voor de beschou- duidelijk en anderen zeggen het hem in andere bewoordingen na: ’’Het is vreemd, dat wij dit voorstel nu ont vangen. De algemene belastingpoli- tiek is een onderwerp voor de alge mene beschouwingen. Dit voorstel is een uitwerking van een hoofdstuk, dat reeds in de begroting is verwerkt Wij zouden het moeten laten liggen tot de behandeling van de begroting zelf.” En aan het slot van het debat zei de heer Van Gent (PvdA)”De alge mene beschouwingen zullen straks wel een rare indruk maken na wat hier allemaal al is gezegd.” Ten aanzien van deze principe kwestie antwoordde de burgemees ter: ”Er is gevraagd dit voorstel te laten liggen tot de behandeling van de begroting. Maar in vroegere ja- ren is door deze raad gezegd, dat het college van te voren met dergeljjke voorstellen moet komen. Wij hebben dit gedaan om het u gemakkelfjk te maken. Dit is overigens een voorstel, dat ons van hoger hand is opgelegd. Er was voor ons geen keus: wij moe ten onze aanspraken veilig stellen”. En verder op de avond: ”Als we géén besluit nemen de minister te volgen moeten we straks de konse- kwenties dragen. Als we werkelijk een raadhuis, een brandweergarage en twee scholen willen bouwen, als er een nieuwe Tweede Bloksweg en een reconstructie van het Noordein- de en de Piasweg moeten komen heeft u te zorgen dat het geld op ta fel komt. Wanneer de raad niet be reid is de minimum-normen te aan vaarden, wat moet het Rijk dan straks voor ons overhebben?” Toen tenslotte de voorstellen door een mokkende raad waren aanvaard en de algemene beschouwingen ach ter de rug waren kwam de voorzit ter nog even op dit debat terug: ”Het spijt het college, dat het de voorstel len tot verhoging van de belastingen WADDINXVEEN Een zeer on dernemende jongeman is neergestre ken in de Dorpsstraat en opent daar dinsdag een herenkapperszaak:Rien van der Graaf, 19 jaar oud. Hij be trekt het pand van no. 8, waar kap per Blok zijn zaak had voor hy naar de Luifeibaan verhuisde. De jonge Figaro, die in Nieuwer- kerk woont, heeft onlangs aan de Kappersvakschool in Rotterdam zijn diploma vakbekwaamheid behaald. Maar daarvoor had hij al een respec tabele staat van dienst op zijn naam. Vorige maand nog won hij een eer ste prijs op de kapperskampioen schappen van Zuid-Holland. Daar voor had hij op concoursen in Dor drecht en Delft ook al zeer hoge ogen gegooid. Zo hoog, dat hij met de na tionale equippe werd afgevaardigd om in Parijs mee te doen aan inter nationale wedstrijden om het kam pioenschap van Frankrijk. Rien van der Graaf eindigde daar zoals hij bescheiden zegt - in de mid denmoot. Iedereen, die weet, wat ze in Parijs van het kappersvak kennen - en wie weet dat niet? - begrijpt hieruit wel, dat Rien een hele goeie moet zijn. Hij hoopt zijn zaak vooral te rich ten op jeugdig publiek, jonge kna pen als hijzelf, die om een vlot, mo dem koppetje vragen. DONDERDAG 28 NOVEMBER 1968 WADDINXVEEN De zeer velen, die donderdag avond naar de vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad waren gekomen met de gedachte vlug even een hameragenda te horen afwerken en daarna te kunnen luisteren naar de algemene beschouwingen op de gemeentebegroting kwamen bedrogen uit. Maar zij werden niet teleurgesteld. Want voor de beschou- Zaterdag wordt het feest In en rond de Dorpsstraat. De oude dorpskern, die door ge brek aan parkeerruimte steeds meer een geisoleerde uithoek werd (tot groot verdriet van de nijvere middenstanders) wordt uit dit isolement ver lost. Er komen parkeerplaat sen ^zomaar twee tegelijk. De eerste aan de Kerkstraat bij café ’’Sport”, de tweede achter het winkelpand van Van der Linde (zie foto). Beide paar- keerplaatsen kunnen om en bij de twintig auto’s opvangen, meer dan genoeg om de oude Dorpsstraat weer te doen ople ven tot het gezellige winkel centrum van weleer. Feest dus als zaterdagmiddag om 3 uur de burgemeester het parkeer terrein aan de Kerkstraat of ficieel in gebruik zal stellen en daarmee dit stukje Waddinx veen een injectie tot nieuw le ven geeft. Feest, waarbij de winkeliersvereniging „Dorps straat” Sinterklaas heeft uit genodigd, die beloofd heeft kwistig te zijn met pepernoten Er zit weer muziek in! Om dat te bewijzen komt ook Concor dia met zijn majorettes opdra ven. Kom maar met je auto naar de Dorpsstraat! (Foto Sjaak Noteboom) Sindsdien zijn er honderden UNI- CEF-wenskaarten over de hele we reld verkocht en de opbrengst daar van betekent een broodnodige aan- vullin van de beperkte geldmiddelen van het Wereld-Kinderfonds. Ook dit jaar zijn er maar liefst vijftien nieu we series van de hand van bekende kunstenaars uit acht verschillende landen, óók uit Tsjechoslowakije waar de eerste UNICEF-kaart ont stond. Alle kunstenaars staan hun ontwerpen belangeloos aan het Kin derfonds af; UNICEF heeft nog nooit voor een ontwerp hoeven te betalen. Tweederde van de kinderen van onze wereld - en dat kan niet genoeg herhaald worden - krijgen niet wat ze nodig hebben. Dat betekent dat ruim 600 miljoen kinderen te kort komen. UNICEF wil dat tekort aan vullen, opdat eens alle kinderen van de wereld een redelijke kans krijgen op een toekomst in gezondheid, geluk en vrede. De Nobelprijs voor de Vre de, die in 1965 aan UNICEF werd toegekend, was dan ook wel verdiend Iedereen kan op zijn en haar ma nier meehelpen dit doel van UNICEF tot werkelijkheid te maken. Een pret tige en gemakkelijke manier is het kopen en verzenden van de UNICEF- wenskaarten. Voor een lage prijs 5,- de tien kaarten) koopt u iets moois en bruikbaars en u koopt daar mee ook een stukje geluk en gezond heid voor kinderen in nood. Naast deze wenskaarten worden ook bureau-agenda’s verkocht. De agenda voor 1969 is een prachtig kunstboek. Elke week van het jaar brengt een reproductie van een kunstwerk en al deze kunstwerken hebben als onderwerp: kinderen. 54 kunstenaars uit verschillende landen hebben hiervoor werk afgestaan, dat nog niet eerder door UNICEF werd gereproduceerd. Het is ’n rijke verza meling tekeningen en schilderstuk ken, die u als kunstboek kunt bewa ren, want de afbeeldingen zijn rug- aan-rug gedrukt, zodat u aan het eind van het jaar de beschreven agendabladen eruit kunt halen. Het formaat geeft voldoende ruimte voor dagelijkse aantekeningen en afspra ken. De agenda wordt niet meer naar boven omgeslagen, maar kan als een boek worden opengeklapt. De prijs ervan is 7,50. U kimt bovenstaan de wenskaarten en agenda’s kopen of bestellen bij: de heer J. H. Mol, van Schagenplantsoen, tel. 2659; fa. Veldwijk, boekhandel, Passage 145 en Oranjelaan 28; AMRO-bank, GOUDA De tweede wereldoorlog bracht voor talloze Europese kinderen een onzegbaar leed. Ook de kinderen van het kleine dorpje Rudolfo in Tsjechoslowakije verkommerden door jarenlange armoede, honger en ver waarlozing, Ze gingen met een lege maag naar school en hongeri naar bed. Velen van hen waren zo verzwakt dat ze er nooit meer bovenop zijn gekomen. Maar op een prachtige dag na de oorlog kwam er een grote vrachtwagen het dorp binnenrijden en daar stond het woord UNICEF op. Uit die wagen kwamen vaten en kisten met melkpoeder, andere voedings middelen, levertraancapsules en medicijnen. En van die dag af veranderde het leven voor de kinderen van Rudolfo, ook voor de kleine Jitka Samkova. Jitka was zeven jaar en tekende uit dankbaarheid voor UNICEF op een stukje glas (papier was er niet) een vrolijk tafereel met kinderen die om een meiboom dansen. Die tekening werd de eerste UNICEF-Wenskaart! Kerkweg 151, geopend van 9-12.30 en van 13.30-15 uur en op de vrijdag avond van 7-9 uur. Zevenhuizen: Mej. M. Vos, Burg. KLinkhamerweg 76, tel. 415. De verhoging van de reinigingsrech ten van 24 tot 36 per asemmer bracht de heer Van Gent (PvdA) in het geweer. Hij noemde deze tweede verhoging binnen anderhalf jaar Tel. 0.1726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen pf vraagt brochure. fer-.U-aS» irisetfe i Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN Ondanks de duidelijke waarschuwing, die de Rijkspolitie enige tijd geleden heeft gegeven, neemt het aantal diefstallen van bromfietsen en fietsen in Wad dinxveen hand over hand toe, waar bij de dieven in de kaart gespeeld door eigenaars, die hun voertuig on afgesloten en onbeheerd achterlaten. De politie zal tegen deze nalatingen nu onverbiddelijk gaan optreden. Het is strafbaar een fiets of brom mer onafgesloten en onbeheerd op straat te laten staan. De lankmoedig heid, die de politie ook na haar waar schuwing heeft betracht, blijkt de overtreders niet tot inkeer te hebben gebracht. In het vervolg zal de Rijkspolitie elke soepelheid laten varen. Onaf gesloten voertuigen gaan mee naar het politiebureau en kunnen daar ten koste van een proces-verbaal worden teruggehaald. De heer Mol (VVD): ’’Wederom een aanslag op de bezitters van onroe rende goederen.” Zijn partijgenoot de heer Kroes: ”De onroerende goederen worden al zo zwaar belast.” De heer Noorlander (CHU): ”We moeten niet één deel van de bevol king zwaarder belasten. Desnoods moeten we de reinigingsrechten ver der optrekken”. De heer Noordam (AR): ”De straat belasting is een onsympathiek iets, dat volgend jaar misschien al zal verdwijnen. Is het dan werkelijk no dig dit jaar nog met een verhoging te komen?” Tegen deze opponenten zei de burge meester: ”Wij hebben met opzet geen verhoging gevraagd voor onbebouw de eigendommen, omdat de agrariërs al zo zwaar belast zijn. Voor hen zou een verhoging van één procent op hun grote aantalen hectaren enorm veel betekenen. Voor de 4600 wonin gen, die het hier geldt betekent het slechts een verhoging met totaal 27.000 gulden.” pp» »p» O ppppLpp« f- WADDINXVEEN De al gemene beschouwingen over de Waddinxveense gemeente begroting 1969 zijn achter de rug: een donderdagavond lang hebben de fractievoorzitters hun harten gelucht, hun waardering, maar waar nodig ook hun kritiek laten horen. De volledige beschouwingen treft u elders in dit blad. Als groot winstpunt werd geboekt, dat de protestants- christelijke groeperingen A.R. C.H.U., S.G.P. en Hervormde Groepering, elkaar voor deze avond zover hadden gevon den, dat zij de heer J. v.d.Roo- vaait, fractieleider van de C. H.U., tot hun gemeenschappe lijke woordvoerder maakten. Er is weer veel gezegd, dat reeds vaker aan de orde is ge komen. Er zijn weer de oude verlanglijstjes gedeponeerd met de bekende onderwerpen: onderwijs, jeugd- en bejaar denzorg, woningbouw, ver keer. Tegen deze achtergrond is ook weer de vraag gesteld of dergelijke algemene beschou wingen eigenlijk nog wel nut hebben. Wij menen van wel. Want al is er dan weinig of geen nieuws onder de zon, de frac tievoorzitters hebben stuk voor stuk, ieder op zijn eigen wijze, laten horen dat zij de Waddinxveense zorgen ken nen, dat zij in deze zorgen de len en dat zij zich allen posi tief willen opstellen om deze zorgen te verlichten. Het is naar onze mening goed, dat eens in het jaar de raadsleden tegenover de Wad dinxveense bevolking duide lijk verantwoording afleggen voor hun verantwoordelijk heid. Het is zelfs een plicht. Een andere vraag is of er een mogelijkheid bestaat, dat de partijen zich beperkingen op leggen, waardoor onderwer pen van algemeen belang, waar iedere fractie hetzelfde oordeel over heeft, in gemeen schappelijk overleg door één gemeenschappelijke woord voerder aan de orde kunnen worden gesteld. Het is moei lijk elkaar in de politiek te vinden. Zelfs in de gemeente politiek. Ónmogelijk is het niet. Dat bewijst de samen werking van de protestantse groeperingen bij deze algeme ne beschouwen. •ti®! r i fiH pS1-' j il i 1 J t -■ irf*Trw TL»

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1