Raad gaat akkoord FRANS VAN CAMP De Professor op kattepoten Kaad gaat akkoord met gemeentelijke belastingen I ’o 4652 WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF K w H s Ons telefoonnummer ADMINISTRATIE ADVERTENTIES REDACTIE Iw =- e# VOOR Vervolg van pag. 1 EXCLUSIEVE HERENMODE GOUDA Sint bij De Gouwe door A. B. Cox L E Wordt vervolgd Pagina 2 I Tafeltennisnieuws Schietcompetitie Enquêtte „Gezichtsverlies” Dakkapel Gelijke kappen materiaal voor pullovers en vesten. Vraag om shetland tweed in de nieuwe kleuren van bleyle a fife... 3^2^ MIe s t? j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 28 Nov. 1968 WEEK ÏLEIWEG 2-6 voor 1 i Op deze avond zal er zeker ook een grote verrassing zijn! ZE Scl ho: kei se De oo zv. tei de en lar ga ni( 13 da no Wi Ri. tei is ee Sc de ha 50 A< se kê te Vé tr va er dc de er VI s1 V b h C di 03 h( fa H k: dj ir O] V( g< te 1 te Snipper. ’’Wacht maar, ik ga ook een hek maken!’ Toen stampte hij driftig op de grond en verdween met een kwaad gezicht in de dui nen. Wipperoen haalde zuchtend zijn schouders op. Het leek hem maar het beste om naar z’n holletje te gaan en eens rustig over alles wat er gebeurd was na te denken.Maar hij was nauwelijks tien stappen verder, toen hij opeens een vreemd voorwerp zag aankomen. Daar stonden de stakkers. Hol der Bolder keek niet eens naar ze om, wandelde rustig het bos in en ging wijdbeens bij de beukenoot- jesberg van Snipper zitten. En toen begon hij te schrokken alsof hij in zeven dagen niets gegeten had. Wipperoen en Snipper keken achter het hek trillend van woede toe. Wat moesten ze nu doen? ’Dat hek heeft-ie van die rare hekkemaker afgekeken”, zei Wip peroen nijdig. ”Ik vind hekken gemeen!” piep- ste team dat ditmaal onder de pen nen van het gymnastieklokaal ”De Rank” speelde tegen de oud kam pioen Vriendeschaar 5. De gehele wedstrijd verliep als een kleine veld slag waarin van beide kanten geen duimbreed werd vrijgegeven. Buur man, Bouter en Berekenkamp ver dedigden zich tot het uiterste hetgeen blijkt uit de met uitslagen die allen rond de 21-17 eindigden. Tot de laat ste partij hield men stand en men wist in de negende set de stand op 4-5 te brengen. De laatste set tussen Buurman en Dijkstra moest hier dus de beslissing brengen. De eerste ga me was voor Dijkstra, de tweede voor Buurman zodat zelfs in deze laatste set nog gevochten moest worden om die beslissende punt. Tenslotte won onder toejuiching van zijn medespe lers en natuurlijk van heel Kwiek, Buurman deze zweer zware strijd die Kwiek op een 5-5 eindstand bracht hetgeen een zeer hoopgevende in druk achterlaat voor de komende wedstrijden. III Ondertussen aanschouwde de vuile, kleine voorkamer in het huisje van de armoedige man een toestand van ongewone activiteit. De Professor, die de nacht alleen in een speciale pak kist had doorgebracht, was geborsteld en nog eens ge borsteld door het slordige meisje, tot zijn korte haar met elektriciteit geladen was en krachtig knetterde, iedere keer, als de tandenborstel, waarmee zijn toilet gemaakt werd, er over ging. De armoedige man had zich met te genzin in een stijf boord van verrassende schoonheid ge worsteld. Een wonderlijk kledingstuk, dat eens ’n zwar te ochtendjas was geweest, nu echter valiggroen van WADDINXVEEN Deze week begon voor de tafeltennisvereniging niet al te best. Als eerste verloor Kwiek 3 van Vrienden Schaar 7 met 4-6. Geerlof won hierin al zijn par tijen en de Jong won eenmaal van Verbrugge. De beslissing moest dus vallen in de laatste partij van de Jong tegen Perdijk. De eerste game was voor Perdijk de tweede voor de Jong. In de derde moest dus de be slissing vallen. De Jong moest echter zijn tegenstander in een fel gevecht dat eindigde in 18-21 de overwinning laten. Kwiek 4 bracht de strijdlust van allen weer terug door wederom de overwinning te behalen, ditmaal op Vrienden Schaar 13 met een einduit slag van 8-2. Een mooi succes voor dit zeer goede team. Kwiek 5 dat dit maal speelde tegen Vrienden Schaar 10 verloor ook deze maal met 3-7. De 3 punten werden binnen gesleept door de invaller Droog en van Es. Ook Kwiek 2 moest de overwinning laten aan Vrienden Schaar met 8-2. Deze wedstrijd was zeer spannend ondanks de uitslag. 7 van de 10 sets moesten in drieën worden gespeeld voor er een beslissing viel. Kwiek 6 won van het veertiende team van Vrienden Schaar met 7-3, de punten voor Vrienden Schaar werden bin nengehaald door de twee reserves die zich in dit team bevonden. Een goede terugkomst van Kwiek 6 dus na de nederlaag van verleden week. Tenslotte het. veel belovende eer- WADDINXVEEN Donderdag is de tweede competitie wedstrijd ge houden van de schuttersvereniging. Deze competitie gaat over 10 wed- strijdavonden. De stand is thans: 1. J. Wolthers 159 pnt; 2. A. C. d. Bosch 156; 3. A. Maris 153; 4. W. Vis 151; 5. D. v.d. Werken 147; 6. P. J. v. Peet 142; 7. M. Groe nendijk 142; 8. L. Verhagen 131; 9. M Meijer 121; 10. M. Toebak 119; 11. J. Trin 90 (1 wedstrijdavond), 12. G. Karreman 86; 13. J. v. Steijn 54 (1 wedstrijdavond); 14. F. v.d. Klip 61 (1 wedstrijdavond). Er mag maar een wedstrijd per avond geschoten worden, zodat elk nieuw lid ook aan deze comeptie mee kan doen. Elk lid dat 10 avonden ge schoten heeft is klaar. De volgende competitie avond is as donderdag 28 november in de kan tine van de veiling. zeer drastisch en stelde voor haar voorlopig te beperken tot 30 per emmer. De burgemeester gaf toe, dat deze verhoging zeer drastisch is, maar stelde daartegenover, dat 72 cent voor het tweemaal per week ophalen van het huisvuil niet veel is. En ook dan komt de dienst f 40.000 per jaar tekort, terwijl het normaal zou zijn een matige winst te maken. Besluit men niet tot verhoging dan zal het tekort uit lopen tot minstens 70. 000,-. Als in de nabije toekomst zal worden besloten tot een gemeen schappelijke vuilafvoer via de VAM zullen de kosten nog meer stijgen. ’’Heel goed,” antwoordde hij zo vriendelijk hij kon,op staand om weg te gaan. „Ik ben u zeer verplicht, dat u zo goed was naar mij te luisteren. Ik zal om drie uur terug komen.” Zodra de deur achter hem gesloten was, stormde Sy bil terug naar het salon. „En?” vroeg ze. „En? Wat denk je ervan?” „Ik zie niet in, waar jij je zo druk over behoeft te ma ken, lieveling. Duncan en Betty lijken een beetje gek geworden en wat die andere twee betreft Ik weet niet precies, wat daar van te denken. Deze kerel, die Cantrell, scheen de waarheid te vertellen, daar ben ik zeker van. Ik vind, dat we hem moeten helpen, als we dat kunnen.” „Ik heb een hekel aan hem,” verklaarde Sybil. „Hij ziet eruit als een oude bruut. En hoorde je, hoe afschu welijk ruw hij tegen me was?” „Ja, hij sprak wat scherp tegen je. Maar, hij was misschien prikkelbaar. In ieder geval weten we de op heldering van het mysterie als je het een mysterie noemen wilt.” „Ik zal je zeggen, wat we zullen doen, mijnheertje Jack, dus waag het niet, neen te zeggen. We gaan regel recht naar Duncan, vertellen hem alles en vragen, wat hij ervan denkt. Zullen we?” Sybil rekte zich uit om haar armen zo ver mogelijk om zijn hals te leggen, het topje van haar hoofd reikte tot ongeveer het midden van zijn borst. Jack lachte neer op haar omhoog geheven gezichtje. „Oké, kleine praatsmaakster. Als jij het zegt, zal het wel moeten gebeuren.” De burgemeester zegde een en quêtte toe, waarin zal worden nage gaan waar regelmatig zakken en do zen naast de vuilnisemmer staan. De ophaaldienst is niet verplicht deze mee te nemen, maar doet dit wel. Aan de vaste zondaars op dit ge bied zal per brief worden aangera den een tweede emmer te nemen. Doet men dit dan niet, dan zal het grove vuil blijven staan. Dit zal al leen gebeuren daar waar dit mis bruik aan de orde van de dag is. In incidentele gevallen zal de reini gingsdienst de verwachte service blijven verlenen. Ook over de verhoging van de rioolrechten en de marktgelden werd een beetje gesputterd, al waren de bezwaren hier niet zo algemeen en groot De heer Pille (PdA) vroeg of er bij de berekening van de kosten van de markt niet een beetje met cijfers 22. ’’Maar... maar...” stotterde Snipper helemaal van zijn stuk ge bracht. ’’Niks maar... maar... ventje!” grauwde Holder Bolder ruw. ”Weg met jullie! Dit is MIJN bos!” En de daad bij het woord voegend pakte hij Wipperoen en Snipper zonder pardon bij hun oren en zet te ze pardoes buiten het hek. En tegenspartelen hielp niets, want Holder Bolder was nog steeds de sterkste. Na de grote aandrang van de bur gemeester, die besloot met: ”Het zou wanneer u dit voorstel aanvaardt voor het Ryk een gezichtsverlies be tekenen wanneer het zijn toezeg gingen niet zou waarmaken” ging de raad zonder stemming met de voor gestelde verhogingen akkoord. Zeer langdurig was aan het begin van de vergadering gedebatteerd over het voorstel van B. en W. om een beroepschrift af te wijzen van een bewoner van de Mecklenburg Schwerinlaan, die zich niet kon ve renigen met de weigering van B. en W. hem een bouwvergunning te ver lenen voor het plaatsen van een dak kapel op het voorgeveldak van zijn huis en voor het vergroten van de dakkapel op het achtergeeldak. De raad heeft destijds zelf een ver ordening vastgesteld waarbij het verlenen van dergelijke vergunnin gen werd uitgesloten en op grond hiervan hebben B. en W. de vergun ning geweigerd. Van alle kanten werd nu aange drongen om voor deze adressant een uitzondering te maken, daar hij de ruimten nodig heeft voor behoorlijke kleur, knoopte hij losjes om zijn tegenstribbelende boe zem. In plaats van een zak haalde hij nu een oude leren handtas te voorschijn, die hij open op tafel naast de Pro fessor zette. „Kom, poessie,” zei hij liefjes, hem oppakkende. „Zo, ga jij maar in dit mooie, kleine tassie zitten.” Het was niet bepaald een kleine, mooie tas, maar de Professor was heel bereid hier niet op te letten. Hij wil de veel te graag ergens anders heengebracht worden dan nog langer in deze gruwelijk vunzige omgeving te ver blijven. Hij liet zich zonder tegenspartelen in de tas zet- zetten, hield zijn hoofd voorzichtig omlaag, toen de tas dicht gedaan werd. Wat daarna gebeurde, was de Professor niet recht duidelijk, hij had het volgende hele uur nodig om zich zo goed mogelijk rechtop te houden in die zwaaiende, botsende tas. Van de verschillende soorten van stoten, die hij had te verduren, leidde hij af, dat de reis per tram, met een bus en lopend gemaakt werd. Maar het kon hem niets schelen, de plaats van bestemming, waar heen hij getransporteerd werd, kon niet onaangenamer zijn dan waar hij juist vandaan kwam. Eindelijk hield de beweging op en kon de Professor uitrusten. Het gezoem van gedempte stemmen bereikte zijn oren en een paar minuten later werd de tas open gerukt. Met een zucht van verlichting hief de Professor zijn gebogen hoofd op en rekte zijn pijnlijke ledematen. Hij bevond zich in een kleine kamer, die aan een erns tige overlading van meubels leed. Kleine tafeltjes met onnodige kleine snuisterijen, kleine stoelen, die er uit zagen, of zij geen zwaarder gewicht konden houden dan hij zelf, kleine étagères aan de muren, overal afschuwe lijke kleine prullen. Op een van de kleine, open geble ven plaatsen van de grond stond de armoedige man, vol bewondering naar de Professor te kijken; zij zagen el kaar een poosje zwijgend in de ogen. Het geluid van het voortbewegen van een zwaar lichaam buiten de kamer, vergezeld van veel gezucht en gesteun deed de armzalige man vol verwachting naar de deur zien en hij versier de zijn gelaat met een treurige lach. Het volgende ogen blik vloog de deur open. Het meest treffende van madame Bellini was onge twijfeld haar commanderende houding. Dit was mis schien een ietwat eufemistische manier om de aandacht een riks voor hem.” In de hevigheid van zijn gevoelens ging de armoedige man naar voren en hield zijn gezicht vlak bij dat van madame Bellini. „Een een riks!” sputterde hij. „Wat denkie van me, hè? Ik mot honderd piek voor dat dier hebben! Eén Gözamme lief hebben! Die dansende katten groeien niet an de bomen!” Nu was het de beurt van madame Bellini verontwaar digd te wezen. „Honderd piek!” riep ze uit, terugdeinzend van de na bijheid van het armzalige gezicht van de armoedige man „Nog nooit heb ik zo iets onwijs gehoord. Ik geef je vijf piek en geen cent meer.” „Zo - nou, heel goed,” hernam de armoedige man met onnatuurlijke kalmte. „We gaanne direk naar signor Montano. Kom, poessie! Morrege, mevrouw!” Hij pakte de lankmoedige Professor op en ging naar zijn tas. „Wach-us effe, mannetje,” zei madame Bellini snel. „Het is nergens voor nodig zo’n haast te hebben. Je heb me bijna nog niets laten zien. Zettem neer en laat mij us proberen.” Met een knipoog tegen de opgeluchte Professor ge hoorzaamde de armoedige man. „Hij is tot uw diens, mevrouw!” Madame Bellini lichtte een korte, dikke hand op en knipte met de vingers. „Wil je voor me dansen, poes?” vroeg ze op een toon, als om in de gunst te komen. De Professor wilde. Geheel van streek door het plot selinge einde van het zoeven gehouden gesprek, danste hij niet alleen zo woest als ’n derwisch in het rond, maar ging zelfs zo ver'een poging te wagen op zijn hoofd te staan. Zijn bedrijvigheid had het verlangde gevolg. Ma dame Bellini was openlijk verrukt. „Ik koop die kat!” zei ze beslist. „Maar luister, laten we elkaar geen knollen voor citroenen verkopen. Deze kat is gestolen, dat weet je zellef het beste. Ja, dat is zo”, voegde zij eraan toe, het woordenrijke verzet van de armoedige man minachtend afwijzend. „Probeer mij niets wijs te maken, ik ben ook niet van gisteren. En daarom is het voor mij een heel waagstuk hem te kopen. Nou, ik zal je een paar lappies van tien geven, die kan je nemen, of je mot het laten. En as je het niet bevalt, geef ik dè peliesie een wenk, dat je een waardevolle cir- cuskat in de wacht gesleep heb. Nou, wat zeggie der- van?” Ze verwaardigde zich niet op een antwoord te wachten, haalde een paar bankbiljetten uit haar hand tas en hield ze hem voor. Niet, dat de armoedige man niet antwoordde. Hij deed het en flink ook. Hij werd ook persoonlijk, beledigend en vindingrijk honend. Maar hij was in een hoek ge dreven en hij wist dat. Madame Bellini hoorde hem zonder een spier te bewegen aan, liet alles over zich heen gaan. Ze rijkte ze boos uit haar hand en stempte de kamer uit. Een harde slag van haar deur kondigde zijn verontontwaardigd vertrek aan. Toen ontspande ze zich. „Honderd piek, hé?” mompelde ze tegen de luisteren de Professor. „Gossie! Je zal wel honderd piek per wéék voor me opbrengen, poes!” huisvesting van zijn gezin. De heren Van Schie en Mol pleit ten voor zoveel mogelijke vrijheid in het benutten van de eigen woning, de heer Van den Roovaart vond, dat op elke regel een uitzondering moet zijn. De burgemeester was duidelijk verbaasd over dit felle verzet. ”De raad hoort in deze achter het college te staan omdat zij zelf de verorde ning heeft vastgesteld. Het college kan ontheffing geven, maar heeft dit niet gewild. Deze vergunningen zijn bij tientallen geweigerd en niemand is ooit eerder in beroep gegaan. Wij mogen hier geen uitzondering ma ken.” De heer Van Schie; ”Ik begrijp dan niet de taak van de raad als beroeps college.” Burgemeester: ”De raad mag als be roepscollege alleen vaststellen, dat B. en W. de verordening verkeerd hebben gehanteerd.” Waarop de heer Van Schie mistroos tig antwoordde: ”Dan zal ik maar stellen, dat de verordening verkeerd is toegepast. Dat is de enige manier om tegen te blijven.” De burgemeester benadrukte nog eens dat het hier om ’’Gelijke monni ken, gelijke kappen” gaat en dat de raad niet zo weten waar ze moest blijven als ze hier een uitzondering maakt: alle aanvragers zullen dan zonder meer een vergunning van B. en W. krijgen. Bij de hoofdelyke stemming kwam het voorstel met 7 stemmen vóór en 6 tegen met de hakken over de sloot. Tegen stemden de heren Van Schie, Noorlander, v.d. Roovaart, Mol, Kroes en Mulder. op madame Bellini’s lichamelijke afmetingen te vesti gen, maar het is zeker beleefder dan rechtuit te zeggen, dat ze een buitenmodel maat van comisoles droeg en dat haar korset meer uit openingen van gekruiste veters dan uit een echt korset bestond en madame Bellini was niet iemand tegenover wie men zich anders dan beleefd zou kunnen gedragen. Haar kleine oogjes glinsterden van onder de gitzwarte wenkbrauwen, die bij haar glanzen de vlechten pasten. „En?” vroeg ze kort. Haar stem kwam niet overeen met de verwachtingen, die men dienaangaande zou koes teren. Ze had het onmiskenbaar Cockney accent (er kunnen natuurlijk Italiaanse Cockney’s bestaan). „En? Alweer rommel meegebracht om mijn tijd mee te verknoeien?” De armoedige man stak zijn handen naargeestig in de hoogte. „Ik heb nou iets heel moois voor u, Madam. Het is wel niet veel om zo te zien, maar let op, wattie kan.” „Nou, schiet op en laat het me zien,” zei madame Bel lini, de Professor in de tas met afkeer bekijkend. De armoedige man tilde de Professor op en hield hem in zijn armen: de Professor wilde liever, dat hij dat niet deed. „Hier is dan een kat, die u verbaasd zal doen staan, Madam,” begon hij welsprekend. „Hij ken dingen doen, die ik nog nooit eerder van een kat gezien heb. Als u na me toegekommen was en gezegd had „Houd op! Ik heb vanmorrege nog wel wat anders te doen. Wat kan die kat? Hij ziet er niet naar uit, dat hij wat kan.” „Hij ken dansen!” zei de man. Madame Bellini snoof luidruchtig. „Wat is dat voor een fabel?” vroeg ze hoogst veront waardigd. „Zo’n schurftachtig beest, dat je van iemands achterdeur gegapt hebt. Daar is de deur, versta je! Ik heb meer als genoeg van je Je „Ho, ho!” riep de armoedige man op gekwelde toon. „Niet zo gauw! Wacht effe! Ik zeg u, dat de kat ken dansen en wat meer is, ik zei het u bewijzen. Denk u, dat ikke u ies vertellen zei, as het niewaar is?” „Ja, dat doe ik,” antwoordde madame Bellini. „Ik ken je, dus heb ik er reden voor. Affijn en ze liet zich voorzichtig op één van de kleine stoelen zakken, „laat me je dansende kat maarres zien. Zettem op de grond.” De armoedige man plaatste de Professor op een klein plekje onbedekte vloer en klikte bemoedigend met zijn vingers. „Nou, poessie, doe, wat je gisteravond deed. Ga op je achterpoten staan en dans een beetje voor ons.” De Professor, die niets liever wenste dan de onplezie rige, armoedige man nooit meer te zien, voldeed vlug aan het verzoek. Hij hees zich op zijn achterpoten en deed een paar onhandige sprongetjes. Een dansmeester zou deze vertoning met hartepijn en droefheid aan schouwd hebben, want bij dansmeesters is het nu een maal regel, dat onder geen omstandigheden de walspas sen met die van de Schotse drie vermengd mogen wor den. Maar zijn toeschouwers waren niet geneigd over zo’n kleine, technische fout te kibbelen. „Niet slecht,” zei madame Bellini onverschillig. „Ik merk, dat hij wat oefening heeft gehad. Maar da is nog erger, volgens mijn opinie. Die halfgedresseerde katten mot je niet alleen alles van het begin af bijbrengen, maar je mot ze ook afleren, wat ze al kennen. Ik geef je was gegoocheld, hetgeen de voorzit ter ontkende. ”Wij zijn heel blij met de markt, maar de marktkooplieden mogen ook blij zijn met Waddinxveen. Ze ver dienen hier een goede boterham, er is er nog nooit eentje weggelopen. Wij willen het peil van de markt nog verder optrekken en gaan nog dit jaar de overdekte markt in Den Haag bezichtigen”. 4 WADDINXVEEN Op vrijdag 6 december wordt voor de Gouwe jeugd van 6.30 tot 8.30 uur een St. Nicolaasavond gehouden in het gym nastieklokaal van de Theo Thijssen- school. Op deze avond zullen door de jongens en meisjes onderling pak ketjes worden uitgewisseld. De pak ketjes moeten uiterlijk op dinsdag 3 december worden ingeleverd op de volgende adressen leplaan 41, en Kielkade 20. 3* 'A-

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2