V uilnisdienst drie voor gemeenten staat voor dringende reorganisatie Volleybal Be Fair aanleg weg Gouwe-nieuws BRON Gouden bruidspaar Kostbare hond weggelopen FRA-VA-KO’S warenhuizen Ongelukje met kraan kan aanlep wep niet stuiten FOTO SJAAK NOTEBOOM Hobby-academie Altijd welkom Cadeaux waar de Dia-amateur altijd blij mee is Pagina 3 Jubileum NCB Ruilbeurs Damnieuws Opbrengst collecte Stofkwastjes Dia-Viewers Projectie-tafels Dia-Raampjes Pijlaanwijzers Projectie-schermen .TUTTOEB Hengelsport Getuigen gezocht Biljartnieuws PASSAGE TELEFOON 2477 WADDINXVEEN Spruiten gestolen en niet te vergeten DIA-PROJECTOREN ♦ft Expositie - ï'x euvel te verhelpen. werk en van de omgetuimelde kraan. Bij de dering klaar zijn en over een week of vier de brug. Sjaak Noteboom maakte de foto’s van het overzicht van dit Eikenlaan 54, leplaan 112 Telefoon 24 01 voor Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke Geschenken WADDINXVEEN Zowel de jon gens als Heren II van De Gouwe be haalden een mooie 6-1 overwinning. De jongens hadden weinig moeite met B.Z.S.P.C.-jongens. Met de rust stond de Gouwe reeds met 5-1 voor. Na de rust scoorde de Gouwe nog lx. Het tweede heren zevental ver sloeg onverwacht, Sleutelstad II en dan nog wel met 6-1. Voor de Gou we scoorde Jan Kraan 3x waarvan 2x via een strafworp, terwijl Piet de Graaff de overige 3 treffers voor zijn rekening nam. Gouwe 4 moest een 6-1 nederlaag incasseren van B.Z.S.P.C. 5. Nadat A. C. v.d. Bosch reeds na enkele mi nuten spelen geblesseerd het water moest verlaten, was de achterhoede van de Gouwe niet bij machte om de aanval van B.Z.S.P.C. te weerstaan. De Gouwe scoorde slechts lx waar tegen over B.Z.S.P.C. 6x scoorde. Het eerste herenzevental speelde een vriendschappelijke wedstrijd te gen G.Z.C. 1. De Gouwe won deze oefenwedstrijd met 11-10. Programma: Dinsdag 3 december: 8.15 uur: de Gouwe 1-G.Z.C.l dames. ook alle soorten gezelschapsspelen zoals: ROBOT Nieuwste MENS ERGER JE NIET BONANZA en nog honderden andere soorten. WADDINXVEEN De hengel- sportvereniging Waddinxveen orga- niseerd voor haar leden op zaterdag 30 november een sint Nicolaas con cours in de Breevaart te Reeuwijk. Aanvang 8.30 uur. Inschrijven voor vrijdag 29 novem ber 1968, 19 uur bij J. Hoogeridoom, dierenspeciaalzaak alhier. Inschrijf geld: 1,50 p.p. Vertrek 8 uur van het station. ZEVENHUIZEN De collekte voor de christelijke lagere school van Zevenhuizen-dorp heeft 2000,- opgebracht. Vijftien procent (of te wel 300) zal worden afgedragen voor de Unie-kollekte. In de Kring Gouwe-Rijnstreek is nog steeds een tekort aan scheidsrechters en zwemofficials. Als er personen zijn die één van deze cursussen wil volgen dan wordt deze verzocht zo spoedig mogelijk contact op te ne men de T.C. secr., Kerkweg 69. ZEVENHUIZEN Maandag avond had de heer N. Croone uit Nieuwerkerk a.d. IJssel zijn auto op het parkeerterrein naast het post kantoor geplaatst. Toen hij om half twaalf terug kwam, bleek het por tier kapot gereden te zijn, zonder dat hij een spoor van de daders kon vin den. De Rijkspolitie van Zevenhui zen verzoekt getuigen inlichtingen te geven. Dit kan telefonisch onder nummer 01802-200. De aanleg van de weg, die in het verlengde van de Sta- ringlaan komt te liggen, vor dert gestaag. Als alles meezit kan over drie weken de fun- WADDINXVEEN De heer T. de Beer en mevrouw D. J/. de Beer- Theussen, Henegouwerweg 57, ho pen woensdag 11 december hun gou den huwelijksfeest te vieren. Men kan het bruidspaar gelukwensen op zaterdagmiddag 14 december tussen 16.00-17.30 uur in het Geref. Ver enigingsgebouw aan de Stations straat. ZEVENHUIZEN In de afdeling B van de Verenigde Biljartvereni gingen Gouda en Omstreken heeft het team van Hof van Holland een 4-4 gelijkspel behaald tegen het drie plaatsen hoger geklasseerde KAJ. Hof van Holland bezet nu de zeven de plaats. Ook de teams die uitkomen in de C en D-afdeling kwamen uit tegen teams van KAJ, beide koplo pers. Daarom was het niet verwon derlijk dat beide teams met 6-2 ver loren. Zaterdag 7 december: 9.05 uur: B.Z.S.P.C. 1-de Gouwe 1 D 9.25 uur: de Gouwe 3-O.Z.V. 1 H in Gouda. 9.50 uur: de Sleutelstad 1-De Gouwe 1 H in Leiden. ZEVENHUIZEN Woensdag deed landbouwer Verduijn, wonende aan de Zuidel. Dwarsweg aangifte van diefstal. Al drie keer heeft een onbe kend iemand spruiten gestolen. Tweemaal heeft hij drie kisten mee genomen en een keer is hij gewoon gaan plukken op het land. De scha depost voor de heer Verduijn be draagt nu al meer dan 100,-. Deze veranderingen maken het ook mogelijk om de gehele Bermweg en een gedeelte van de Knibbelweg in Zevenhuizen in de ophaaldienst op te nemen. Al deze voorlopige maat regelen dienen, zo concludeerde men tijdens de bespreking, op korte ter mijn gevolgd te worden door defini tieve besluiten op beleidsniveau. Dit kan zijn uittreding van één (of twee) gemeente(n) uit de dienst vóór afloop van de overeenkomst of aanschaffing van een tweede vuilnis auto ten dienste van de drie gemeen ten. Over deze definitieve maatregelen en de problemen rondom de ophaal dienst zal binnenkort een bespreking worden gehouden tussen de colleges van burgemeester en wethouders van de drie gemeenten. WADDINXVEEN Burge meester Van der Hooft heeft in de raadsvergadering van donderdagavond het raadslid Huizer (Herv. Groep) duide lijk laten merken dat demo cratische wellevendheid bij het college een hoog geno teerd goed is. Naar aanleiding van het krantenbericht, dat het be stuur van ”D ’66 op het raad huis was ontvangen en een prettig en vruchtbaar gesprek met het college had gevoerd, vroeg de heer Huizer scham per of ”in de toekomst iedere politieke partij maar ontvan gen zou worden en dat zelfs met blijdschap.” Burgemeester Van der Hooft antwoordde kort en bondig: ’’Iedereen, die maar wil mee werken aan het welzijn van de gemeente wordt door ons met blijdschap ontvangen en vriendelijk bejegend.” WADDINXVEEN Door een mis verstand werd in ons blad van vo rige week de viering van het gouden jubileum van de N.C.B., die morgen avond in het Verenigingsgebouw wordt gehouden, aangekondigd als het jubileumfeest van de Ned. Chr. Besturenbond. Het betreft hier ech ter het jubileum van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout en Bouwnijverheid. WADDINXVEEN Dinsdag 19 november speelden de heren van het tweede volleybal team van Be Fair tegen Thor I in Gouda. In deze wed strijd heeft Be Fair beide punten mee naar huis genomen. In drie sets, met setstanden, die voor zichzelf spreken 15-6, 15-8 en 15-7, gaf Be Fair Thor geen enkele kans. Het derde herenteam speelde tegen V.C.H., maar kan nog niet erg op dreef komen. Het moest de punten dan ook aan de tegenpartij laten. Het derde damesteam heeft tegen Olympia gespeeld, en was beslist niet succesvol. In de eerste set hebben zij echt voor winst gespeeld, maar deze set wist Olympia te winnen met 15- 13. Daarna zakte Be Fair volkomen in en de tweede set kreeg de tegen partij cadeau met 15-4. Het lukte ook niet in de derde set, Be Fair faal de technisch te veel en verloor ook deze set met 15-8. Junioren meisjes speelden tegen D.V.C. Ook zij zijn nog niet op het peil, dat nodig is om te winnen, met 15-0, 15-10 en 15-10 won D.V.C. 22 november speelde het jongens- jeugdteam tegen Radius uit Gouda. In het begin van de wedstrijd speel den de zenuwen beide partijen par ten. Radius wist uit te lopen, maar de tegenstand werd steeds sterker, deze set ging verloren met 16-14. In de tweede set was Be Fair de klap nog niet te boven, er werden fouten ge maakt in de verdediging en ook aan het net, en er werd te weinig geblokt bij Be Fair. Radius wist een voor sprong van 13-3 op te bouwen, het leek verkeken, maar na een time-out kwamen de jongens weer terug, maar verder dan 15-8 kwam het niet. In de derde set ging Radius weer tot de aanval over, maar er werd hard teruggevochten, maar Radius, dat duidelijk meer spelervaring had,pik te de punten in (setstand 16-14). Zaterdag 23 november verloor het eerste herenteam van koploper Jo- dan Boys, alhoewel zij zich van te voren mentaal goed voorbereid had den. Hierdoor heeft Jodan Boys zich stevig op de eerste plaats genesteld. Setstanden: Jod. Boys-Be Fair: 12-15 15-7, 15-10, 16-14. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 28 Nov. 1968 WADDINXVEEN De speeltuin vereniging „De Paddestoel” heeft op zaterdagmiddag 30 november weer een ruilbeurs in het clubhuis aan de Lijsterbesstraat. Aanvang 2 uur. Alle verzamelaars van Waddinxveen en omgeving zijn van harte welkom voor het ruilen van speldjes, post zegels, sigarenbandjes, sleutelhan gers, glazen enz. enz. WADDINXVEEN In de afgelo pen week kwamen twee teams in het strijdperk. Excelsior III kon het niet bolwerken tegen O.D.C. I uit Oude- water en ging roemloos met 8-2 ten onder. Excelsior I trok naar B.D.V. I uit Bleiswijk in keerde met een 11-9 zege huiswaarts. Excelsior III-O.D.C. I:R. v. Dijk-L. J. de Wit 0-2; C. Stolker-M. A. de Wit 1- 1; W. v.d. Heijden-A. de Groot 0-2; T. Twigt jr.-P. v. Doom 1-1; F. v. Kempen-H. v. Mechelen 0-2 Totaal 2- 8. B.D.V .1 (Bleiswijk)-Excelsior I: D. v. Spengen-C.H. Kramp 0-2; M. A. Storre-A. Blom 2-0; K. Duijven- steijn-T. den Ouden 0-2; W. Groe- nendijk-H. Boele 1-1; D. Slappendel - G. v.d. Zijden 1-1; C. Dorst-H.Troost 0-2; C. Molenaar-B. v. Eijk 2-0; W. P v. Alphen-D. Zwanenburg 0-2; W. P. v. Loon-A. Zwanenburg 2-0; D. J. Breugum-A. A. Rietveld 1-1. Totaal 9-11. Voor het clubkampioengchap werd de 12e ronde gespeeld. A. Zwanenburg-C. H. Kramp 1-1 ;P. Swart-T. Twigt sr. 1-1; G. v.d. Zij- den-J. Vermeulen 2-0; H. Troost-A. A. Rietveld 0-2; T. Baan-B. van Eijk 0-2; A. Blom-J. de Heer 2-0; T. den Ouden-T. Driesse 1-1. ZEVENHUIZEN Mevr. A. J. C. Schneider-Loutes mist een kostbare hond uit de kennel „De Warwinc- kel”. De hond, een Bearded Collie, is enige tijd geleden gekocht in Enge land met de bedoeling er mee te gaan fokken. De hond kon blijkbaar niet goed acclamatiseren en nam op 13 november jl. de benen. Het enige, dat mevr. Schneider sindsdien ver nomen heeft, is dat de hond hoogst waarschijnlijk is gesignaleerd op Rijksweg 3 in de richting van Rot terdam. „Blesje”, liep daar mank en is waarschijnlijk meegenomen door een man met een Volkswagen. Mevr Schneider zou graag zien dat in ie der geval deze man kontakt met haar opnam (Adres: Knibbelweg 50, tel. 01802-694). Het is geen collie, zoals een Schot se collie. „Blesje” is plm. 50 cm hoog. De hond heeft overal lange haren, ook over de kop. Hij is in hoofdzaak zwart, met wit op de kop, voorpo ten, achtervoeten en het puntje van de staart. WADDINXVEEN Jippe Hoek stra, onderwijzer aan de Klaas de Vriesschool, exposeert van 10 decem ber tot 10 januari schilderijen, col lages en kïeinplastiek in de Chr. Openbare Leezaal. ZEVENHUIZEN Sinds 1 janua ri 1966 wordt er in Zevenhuizen, tweemaal per week, door middel van een vuilnisauto met stofvrije bela ding het huisvuil opgehaald. Omdat Zevenhuizen alleen toen te klein was zijn ook de gemeenten Benthuizen en Moerkapelle bij deze dienstverle ning betrokken. In Zevenhuizen was men twee volle dagen bezig met op halen en in Benthuizen en Moerka pelle elk twee halve dagen. De over eenkomst met deze twee gemeenten loopt tot 31 december 1970. Doordat enerzijds de hoeveelheid huisvuil is vergroot en anderzijds de bebouwde kommen sterk zijn uitge breid, kan de dienst niet meer bin nen de normale werktijden de ar beid verrichten. Het aantal overuren vertoont een stijgende lijn. Men kan spreken van een overbelasting van de dienst, die in de toekomst nog groter zal worden. Daarom zijn aspecten rond deze dienst besproken door de colleges van B. en W. de hoofden van gemeentewerken en de gemeen tesecretarissen van de drie gemeen ten om te komen tot een betere func tionerende dienst, in ieder geval tot het voorjaar van 1969. De veranderingen, die nu aan de raad ter vaststelling worden voorge steld, zijn: 1. Voor het ophalen van huisvuil wordt ook de woensdagmorgen inge schakeld. Speciaal voor bepaalde ge bieden buiten de bebouwde kommen van Zevenhuizen en Moerkapelle. Hier wordt dan éénmaal per week het huisvuil opgehaald. Omdat het vuil dan niet in één emmer kan,ver strekt de gemeente kosteloos een tweede vuilnisemmer. 2. Onder dezelfde voorwaarde wordt éénmaal per week huisvuil opge haald op dinsdag aan de Hoogeveen- seweg in Benthuizen en op vrijdag aan de Herenweg in Moerkapelle. 3. Alleen vuil, dat in de emmers wordt afgeleverd, wordt meegeno men. Afzonderlijke pakken bij de gewone dienst dus niet. Dit laatste wel eenmaal per maand tijdens de ophaaldienst van grof huisvuil. In de maanden maart en april gebeurt dit tweemaal. 4. Om tijdverlies te voorkomen dient op de stortplaats 's middags (behalve op woensdag) een gemeentewerkman aanwezig te zijn voor het gelijkma ken van vuil. Aaitje Donker geeft leiding aan drie klasjes kinderen, maar laat ze overigens zoveel mogelijk vrij in hun hobbykeuze. Met veel overgave en fantasie werken zij aan hun creaties. Het doel is: (kort geformuleerd) De kinderen te leren een idee uit te drukken in vrije- of gestyleerde vor men en kennis bij te brengen van ornamentatie. Zij krijgen hiertoe vorm-kleur- en compositie-oefenin- gen in beeldende en handvaardige technieken uit te werken. -itf‘ Bü de Noordkade, waar men druk bezig is met de aanleg van de aanvoerweg voor het zand van de nieuwe begraaf- WADDINXVEEN De ’’Hobby- Academie” van Aaltje Donker pre senteerde vorige week in de atelier- kamers aan de Peter Zuidlaan een tentoonstelling van ’’werkstukken’ van haar leerlingen. Een heel aan trekkelijke expositie van decreatie’s van zeer jonge (5 jaar) tot oudere (16 a 17 jaar) beoefenaars van boetseer- en plakwerk, van mozaïeken, schil derijen, naaldwerk en linoleumsne den. Maar ook van poppefiguurtjes en kunstfeestkaarten, waarin de vrije ideeën vorm kregen. Aaltje Donker geeft leiding plaats in Groenswaard, sloeg zaterdag een kraan van 53 ton door een ongelukkige manoeu vre van zijn schotten af. De schade aan het gevaarte, dat gebruikt wordt bij het heien van de betonpalen voor de brug, viel gelukkig mee. Al leen de top werd ontzet. In Rotterdam is men bezig dat i .dl’IÜilÜLi Jsè' A 1 ft:

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3