Incident op forumavond om voor Sint Nicolaasactie succes daverend succes RAIFFEISENBANK MAGAZIJNBEDIENDE autohandel n.v WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 45 66 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur irisetóe- Verzetslieden vragen geestelijke weerbaarheid Trotse uitbreiding Groene Kruis-gebouw De Haïti®ssenisanBc is goed voor uw geld... Ook op vrijdagavond. St. Nicolaas-prijsvraag werd groot Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Democratisch normbesef 1 met afneembare overtrekken van der Linde Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda DOKTERSDIENSTEN 1 MAKELAARS TAXATEURS Volksbeweging Misschien had u al eens langs willen komen. Om te praten over spaarvormen, verzekeringen, effecten, reisdeviezen. Of over girale salaris-betaling en privé-rekening, (de rekening waarmee u geld kunt verdienen op uw salaris). Maar... u hebt overdag geen tijd. Daarom zijn wij vrijdagavond geopend. U bent welkom van zeven tot negen uur FLUWELENSINGEL 59a TEL. 01820-7122 - GOUDA Teken aan de wand Gespreksgroepen DONZEN DEKBED J Weekblad Hollands 21 JAARGANG - N. 1213 (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 5 DECEMBER 1968 S.HSSHSÈ beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 I Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank PUZZELREDACTIE s «-6a 17 Heeft u ervaring in een soortgelijke functie? Schrijft u ons dan eens of maakt een telefonische afspraak voor een onderhoud. Dorpsstraat 38, Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 43 WADDINXVEEN In de pauze van de forumavond over „geestelijke weerbaarheid”, die dinsdag op initiatief van burgemeester Van der Hooft in het Verenigingsgebouw werd belegd, wilde een jongeman pamfletten uit delen, waarvan de inhoud was gericht tegen de verhoging van de defensie- uitgaven. Als voorzitter van de bijeenkomst zei de burgemeester hem: „Ik ken u niet, ik weet niet of u bent uitgenodigd, maar u bent van harte wel kom. Als u hier echter pamfletten wilt ronddelen moet u zo wellevend zijn mij daarvoor toestemming te vragen. Als u die vraagt krijgt u die van mij.” De jongeman weigerde aan de minimale vorm van beleefdheid tegemoet te komen. Hierop werd hem aangezegd de zaal te verlaten, aan welke aanzeg ging hij na enig tegenstribbelen voldeed. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur), telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. De Heer Van den Heuvel noemde de ongeordende studentenrellen van verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Mauritslaan te Waddinxveen. ruime hal met garderobe, een wacht kamer, een garage, een ruimte met vijftien boxen, waarop evenzoveel babies gelijk kunnen worden gehol pen en een dokterskamer. Verder zijn er een hoogtezonkamer, een spreek kamer, een speelruimte, een vernuf tig ingerichte opslagruimte, een ledi- kantenkast, matrassenrekken en rui me kleedkabines. De Waddinxveense afdeling telt ruim 2200 leden en kan in deze nieu we accommodatie haar toch al ac tieve werkzaamheden nog intensie ver gaan beoefenen. Bij de onofficiële opening werden een aantal fraaie geschenken aange boden: een onderzoektafel door de vroegere voorzitter notaris Van der Most en een meldingstoestel voor de zusters. Waddinxveen: C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, Tel 2676. Een kjjkje bjj de boxen in de nieuwe vleugel van het Groe ne Kruis-gebouw met op de achtergrond de hal. (Foto Sjaak Noteboom) Ilin— I c. ^Mi—nrn, mi w 1—r Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk (telefoon 01892-2500). Voor ons onderdelenmagazijn zoeken wij een WADDINXVEEN Zonder groot vertoon, maar wel met veel blijd schap heeft de afdeling Waddinx veen van het Groene Kruis vorige week aan de Stationsstraat bezit ge nomen van de uitbreiding van het wjjkgebouw. Aan de rechterzijde van het gebouw is een nieuwe vleugel gebouwd, waardoor het dienende werk van de vereniging naar alle kanten uit meer armslag heeft ge kregen. De vele genodigden, onder wie de burgemeester, de plaatselijke artsen, architect Roggeveen en aannemer Rehorst, konden van voorzitter H. Jenné vernemen, dat tijdens de bouw de werkzaamheden van het bureau normaal zijn doorgegaan. Het vernieuwde Groene Kruis-ge bouw kan nu beschikken over een Een ongewild incident, waaruit echter duidelijk bleek in welke geest de initiatiefnemer zich deze avond had gedacht: niet als een actie tegen demonstraties en dergelijke, maar wel als een actie voor het bewaren en herstellen van algemeen geldend democratisch normbesef. Drie voormalige verzetstrijders hielden op deze avond een inleiding: de heer C. C. van den Heuvel, de heer K. Chr. de Pous en de heer Joop van Wolteren, die inviel voor de door ziekte verhinderde pater Nico Apeldoorn (’’pater Victor”). De heer Van Wolteren begon zijn beschouwing over het verzet in de laatste oorlog met een herinnering aan de geëxecuteerde verzetshelden Johan Post, Peter Zuid en Jan van Beieren, wier namen voortleven in de naar hen vernoemde straten in de nieuwe wijk van Waddinxveen. Hij vertelde hoe in 1945 al ver deeldheid kwam in het verzet,door dat minder gunstige elementen zich als ’’gelegenheidsvriendjes” tussen de rijen van de principiële verzets strijders wisten te dringen. ’’Laat er geen misverstand ont staan: als wij actie voeren voor gees telijke weerbaarheid is dat niet om haatgevoelens op te wekken, maar om de jeugd te leren verstaan wat de vrijheid voor een volk betekent,” aldus de heer Van Wolteren. De grote Sint Nicolaas-prjjsvraag van het Weekblad voor Waddinx- veen/Hollands Hart is een groot succes geworden. Hoewel de opgave bepaald niet eenvoudig was puzzelden maar liefst 293 inzenders het ge vraagde rijmpje bij elkaar: SINT WIL DIT JAAR NIET VER LOPEN EN GAAT IN WADDINXVEEN VAN ALLES KOPEN De loting wees onderstaande gelukkigen als de prijswinnaars aan: Hoofdprijs waardebon van 75,-: Mevr. S. Geerlof-van Es, te Waddinx veen. Waardebon van f 50,-: Mevr. J. Bekenkamp-Dortland, te Wad dinxveen. Waardebon van 35,-: Mevr. Wed. G. van Mullem-Verhoef, te Zevenhuizen. Waardebonnen van 25,-: Mej. Naves, H. de Wit, Mevr. J. van de Gronde-van de Laar, allen te Waddinxveen. Waardebonnen van 10,-: J. Schellingerhout, A. F. Versluis-Kraak, J. P. de Bruin, G. v. d. Schee, allen te Waddinxveen en Mej. J. van Leeuwen, Noordwijk-Binnen. Waardebonnen van 5.-: C. J. van Ooijen-de Die, Mevr. Roos, J. Pijpers, H. den Boon, J. Broer, Mej. A. Grootendorst, Mevr. Stuiver, H. Hagen, C Heikamp-v. d. Put, G. Dek ker, Hunsche, W. A. F. Kraak, A. Feunekes, Mevr. B. Bregman-Ha- venaar, Mevr. Boolman, G. Rijnsburger, Mevr. G. ter Steege, allen te Waddinxveen, L. Hertog, G. v. d. Knijff, Moerkapelle en E. Kort land, Zevenhuizen. De waardebonnen zijn aan de winnaars toegestuurd. De winnaars: van harte gefeliciteerd! En alle inzendsters en inzenders: hartelijk dank voor uw sportieve deelname! dejongs de laatste tijd een symptoom van ra dicalisme tegen de bestaande orde. ”De idealistische drijfveren van het voormalig verzet moeten de waarden van de geestelijke weer baarheid levend houden. Er moet een volksbeweging komen, die bui ten de partijpolitiek om de rechten van een democratische samenleving mobiliseert.” De heer De Pous begon zijn be toog met de legende van de jager en de beer. De jager wilde graag een bontjas hebben. De beer wist een oplossing om dat samen te regelen: hij verslond de jager, waardoor deze inderdaad een bontjas droeg. Hij noemde ’de rechten van de mens’ een veel misbruikte frase. Met Tsje- cho-Slowakije, Israël, Spanje, Zuid- Afrika, Rhodesië en de Warschau - pactlanden voor ogen, moet men zich internationaal verenigd beraden over de vrijheid. De ordeverstorin gen tijdens de Dachau-herdenking noemde de heer De Pous een teken aan de wand. ”In Parijs zijn dertien landen bij een geweest om zich te bezinnen op de eisen van deze tijd en het voor malig verzet wil dit streven active ren.” Na deze inleidingen kregen de fo rumleden tal van vragen voorgezet. 4 ren?” NDP van ’’Adolf Duitsland? Kan een kind van zes jaar, dat een krans legt bij een gedenkteken be seffen waar het over gaat?’ Uitvoerig werd op deze en derge lijke problemen in gegaan. Als slotconclusie stelde het forum, dat de eerste basis voor het doen op leven van de geestelijke weerbaar heid kan worden gevonden in het vormen van gespreksgroepen in alle gemeenten. ”Hoe moet men een volk, dat voor 80 procent lauw staat tegenover de geestelijke weerbaarheid begeeste ren?” ”Hoe zit het met de nieuwe de Tweede” in 1 WADDINXVEEN De Sint Nicolaasactie 1968 van de Waddinxveense middenstand belooft een daverend succes te worden. Hoewel het nog niet mogelijk is om een totale balans op te maken staat wel vast, dat de ’’toverzegelactie” bij het publiek zo is ingesla gen, dat het resultaat alle ver wachtingen verre overtreft. Reeds dinsdagavond hadden meer dan een miljoen tover- zegels hun weg naar de klant gevonden. Hoewel een ’’koopgolf” te gen de Sinterklaastijd een ge bruikelijk verschijnsel is en de dreigende prijsverhoging door de komende BTW zeker ook stimulerend zal hebben gewerkt is het zonder meer duidelijk, dat de originele op zet van de actie het publiek bijzonder heeft aangesproken Reeds van de eerste dag af bleek de aantrekkingskracht van de toverzegels de omzet zeer gunstig te beïnvloeden. In technisch opzicht leek de actie soms niet helemaal volmaakt. Hier en daar ont stonden misverstanden over de juiste kleur van de zegels, maar dit heeft gelukkig ner gens tot echte moeilijkheden geleid. De bejaarden kunnen er in elk geval op rekenen, dat zij dankzij deze Sint Nicolaas actie volgende zomer weer een pracht van een dagreis krijgen voorgetoverd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1