JRT SPORT SPOR Wisselend Elfde Gouda-cross PROGRAMMA succes voor volleybalteams Be Fair Proloog 4652 V oetbaltoto-prognose WIPPEROEN EN DE DUINENDIEF Duivenexpositi e HAKObal-toernooi Mededeling aan onze abonnees SPORT M Zaalvoetbal in Ons telefoonnummer ADMINISTRATIE ADVERTENTIES REDACTIE I i veilinghal Pagina 16 i (Cr I VOOR Schaaknieuws Tafeltennisnieuws Kienavond Be Fair 1 2 3 Gouwe-nieuws Kaartavond WSE Muziekuitvoering Zang en kleur „De Paddestoel” Vogeltentoonstelling Zeilles jeugdclubs T.T.V. „Kwiek” Schaatsnieuws Sterker Door Strijd Volleybalnieuws 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 19 dec. 1968 a 14.30 uur DWS-HoIland Sport AZ ’67-DOS NAC-NEC FC Den Bosch-RCH Heracles-DFC SC Drente-Fortuna VI. kruis- NOAD-Baronie De directie ■4 Feij enoord-Twente MW-Telstar ADO-Ajax Go Ahead-Sparta Zaterdagvoetbal Be Fair-Haaften vreden over zijn volgesnoepte buik te wrijven. En dat was niet zo erg, maar wat hij van plan was wèl. ’’Die beukenootjes van Snipper smaakten heerlijk”, hikte hij vol daan. ”En nu zou ik best nog een paar lekkere sappige knollen lus ten. Maar wacht eens, Siempie heeft knollen zat, want die is er dol op”. Toen lachte hij sluw en mom pelde: ”En zijn hol ligt geloof ik precies binnen mijn hek...” Zondag voetbal: Bodegraven-Waddinxv. Floreant-Groeneweg 14.30 uur 14.30 uur or- za- de RBC-Wageningen Heerenveen-Roda JC WADDINXVEEN Op zondag 15 december werd in Gouda de elf de Gouda cross gehouden. Hieraan deden ook enkele leden van de Wad- dinxveense atletiekver. AV ’65 mee. Omdat er geen loop voor D-junioren was opgenomen deden de twee D- junioren P. Nieuwets en C. Versluis mee met de C-junioren, waar zij tot een resp. 6e en 8e plaats kwamen. Bij de B-junioren wist C. Hoogen doom een 10e plaats te behalen. Bij de senioren gingen 100 deel nemers van start, waaronder vele prominente lopers. A. G. de Graaf wist in dit spektakel een 42e plaats voor zich op te eisen. Hij was hier mee de 7e atleet van de afd. Gouda die de finishlijn passeerde. De af standen voor deze lopen waren resp C-junioren 1200 m B-junioren 2400 m en senioren 6700 m. Na de gedwongen rust gaat Wad- dinxveen kampen tegen Bodegra ven. Deze gelijkwaardige elftallen zullen waarschijnlijk de punten gaan delen. Toch geen gemakkelijke op gave voor de bezoekers. ZEVENHUIZEN Donderdag- en vrijdagavond zal het Fanfarecorps „De Kleine Trompetter” weer de jaarlijkse uitvoering geven in Hotel Vos. Donderdagavond begint men om acht uur. Deze avond is bestemd voor genodigden en donateurs. De vrijdagavond is alleen voor dona teurs, en begint om half acht. Voor de pauze komt het muzikale gedeel te aan de orde. Het fanfarecorps zal dan o.l.v. dirigent G. Stellaard acht nummers ten gehore brengen. Daar na treden het jeugdcorps o.l.v. diri gent J. Bangenaar en de drumband o.l.v. tamboer-maitre P. Dullaard op. Na de pauze het cabaret ,,’t Is echt gebeurd”. Na afloop is er bal. WADDINXVEEN Be Fair houdt morgen, vrijdag 20 december, de laatste kienavond. Om half tien zal notaris In ’t Hol de trekking ver richten van de loterij, waarvan de baten bedoeld zijn om de schade te dekken, die is ontstaan door de in braak, die enige maanden geleden in het clubgebouw is gepleegd. Hierbij werd o.m. de complete geluidsinstal latie met toebehoren gestolen. WADDINXVEEN 9 december speelde het vierde damesteam vol leybal van Be Fair tegen Radius I. In de eerste set had Be Fair een grote voorsprong en de dames won nen gemakkelijk met 15-10. In de tweede en derde set begonnen zij al met een grote achterstand, die zij niet meer konden ophalen. Setstan den 8-15 en 5-15. In de vierde set stonden de dames met 11-1 achter, maar zij wisten deze achterstand in te lopen en hebben gevochten voor gelijk spel. Helaas door een foute ser vice moesten zij ook deze set gewon nen geven met 13-15. Het was een leuke partij. Het derde damesteam speelde te gen Radius III. De eerste twee sets werden makkelijk gewonnen door Be Fair met 15-4 en 15-0. In de der de set dacht men er te gemakkelijk over en kon Radius uitlopen tot 10- 4. Daarna kwamen de dames weer goed op dreef. Zij wonnen de laatste set met 15-11 en behaalden daarmee de winst. Het eerste damesteam speelde za terdag 14 december tegen VODO. Het verloop van deze wedstrijd verschil de weer niet veel met voorgaande partijen in de grote wedstrijdballen. De dames spelen beslist niet op him best, ook al is de tegenpartij sterker. Het geeft een rommelige indruk. De winst van deze wedstrijd was voor VODO, dat drie sets won met 15-11, 15-8 en 15-8. 16 december speelde ditzelfde team in Gouda tegen Libanon. De tegen partij had nu het nadeel van de lage zaal, maar gaf desondanks flink par tij. De eerste set won Be Fair met 16- 14 en de tweede met 15-13. In de derde set was Libanon overheersend Klasse I: Onbevlogen oude doffers. 1e prijs: J. v. d. Haak 921/2 Pt; 2e prijs: P. de Beukelaar 82 pt; 3e prijs: P. de Beukelaar 911/2 Pt. Zeer eervolle vermelding: H. Verschoor 911/2pt. Klasse II: Onbevlogen oude duivinnen: 1e prijs: P. de Beukelaar 921/2 pt; 2e prijs: P. de Beuke laar 911/2 pt; 3e prijs: J. v. d. Haak 91 pt. Klasse III: Oude doffers (0-400 km gevlogen): 1e prijs: P. de Beukelaar 92 pt; 2e prijs: J. v. d. Haak 92 pt; 3e prijs: J. Stofberg 911/2 pt. Zeer eervolle vermelding: W. Verschoor 911/2 Pt. Eervolle vermelding: J. v. d. Haak 9V/2 pt. Klasse IV: Oude duivinnen (0-400 km gevlogen): 1e prijs: A. Wiltenburg 921/2 pt; 2e prijs: A. Vente 92 pt; 3e prijs: P. de Beukelaar 92 pt. Zeer eervolle vermelding: M. Heemsbergen 91 pt. Eervolle vermelding: D. Kranenburg 91 pt. Klasse V: Doffers (400 km of meer gevlogen): 1e prijs: J. v. d. Haak 921/2 pt; 2e prijs: P. de Beukelaar 92 pt; 3e prijs: J. v. d. Haak 92 pt. Zeer eervolle vermelding: M. Heemsbergen 911/2 pt. Eervolle vermelding: J. Stofberg 911/2 pt. Klasse VI: Duivinnen (400 km of meer gevlo gen): 1e prijs: A. Wiltenburg 921/2 pt; 2e prijs M. Strijdhorst 92 pt; 3e prijs: B. Heemsbergen 92 pt. Zeer eervolle vermelding: J. Heykoop 92 pt. Eervolle vermelding: M. Strijdhorst 92 pt. Klasse VII: Jonge doffers (0-250 km gevlogen): 1e prijs: J. v. d. Haak 92 pt; 2e prijs: J. Stofberg 92 pt; 3e prijs: D. Kranenburg 911/2 pt. Zeer eer volle vermelding: J. Stofberg 911/2 Pt- Eervolle vermelding: N. Koppend 911/2 pt. Klasse VIII: Jonge duivinnen (0-250 km gevlo- roen had hem immers verteld, dat Holde? Bolder een hek om het Beukenootjesbos had getimmerd om de beukenootjes van Snipper te pakken te krijgen? Siempie werd nog witter. Wat een geme nerik die Holder Bolder, hij loer de natuurlijk op zijn knollen. Lie ve help, wat moest hij nu doen? Gelukkig kreeg hij tot zijn eigen verwondering een heel goed idee tje, en dat kwam net op tijd, want in het Beukenootjesbos, een eindje verderop, stond Holder Bolder te- ZEVENHUIZEN Zaterdag heeft de postduivenhoudersvereniging ,De Storm vliegers, in het verenigingsge bouw aan de Burg. Klinkhamerweg de jaarlijkse tentoonstelling gehou den. ’s Morgens werden de 173 dui ven gekeurd door keurmeester H. J. Handgraaf uit Haarlem,, ’s Middags om twee uur werd de tentoonstelling geopend voor het publiek. De schoonste en mooiste duif van het geheel was van J. v. d. Haak. Deze duif kreeg 92J punten. De uitslagen zijn: ZEVENHUIZEN Vrijdagavond hield de Vogelvereniging „Zang en kleur” in Hotel Vos een ledenverga dering. Ondanks het feit dat er maar veertien leden aanwezig waren, was het een geanimeerde vergadering. Besloten werd een collectieve verze kering aan te gaan voor vogel en vo- gelverblijf. Deze kost elk lid 5,- per jaar. De vogeltentoonstelling zal op 9, 10 en 11 januari zijn in het Vereni gingsgebouw aan de Burg. Klinkha merweg. De tentoonstelling zal wor den geopend door burgemeester A. van ’t Verlaat. Om de opbouw van de tentoonstelling nog een laatste maal door te praten, zal er op 27 december a.s. nog een vergadering belegd worden. WADDINXVEEN De speeltuin vereniging ”De Paddestoel” organi seert op zaterdag 21 december 1968 een grote Kerstruilbeurs in het club huis aan de Lijsterbesstraat. De ruilbeurs is geopend van 10.30 ’s morgens tot 19.- uur ’s avonds. De toegangsprijs bedraagt voor groten vanaf 14 jaar 0,40 p.p. voor kinderen beneden 14 jaar f 0,15 p.p. Als extra attractie wordt een gratis verloting gehouden. Vanavond en morgenavond om 19 uur vieren de kinderen van „De Pad destoel” het Kerstfeest. ZEVENHUIZEN Na vijf com petitiewedstrijden is het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennis- club nog steeds ongeslagen. Vorige week werd de uitgestelde wedstrijd tegen Impuls 9 met 7-3 gewonnen. De uitslagen hiervan waren: D. van Leeuwen-G. L.A. Janssen 0-1; J. D. Zijlstra-W. Haan 0-1; B. den Heijer- M. Markus 0-1; D. van Leeuwen-W. Haan 0-1; J. D. Zijlstra-M. Markus 1-0; B. den Heijer-G. L. A. Janssen 0-1; D. van Leeuwen-M. Markus 1-0: D. Zijlstra-G. L. A. Janssen 1-0; B. den Heijer-W. Haan 0-1; D. v. Leeu- wen/B. den Heijer-G. L. A. Jans- sen/W. Haan 0-1. Met het tweede team gaat het en niet zo goed. Van de vijf competite- wedstrijden werden er vier verloren. Ook de wedstrijd tegen Impuls 8 le verde een zware nederlaag op, name lijk 9-1. Hier waren de uitslagen: J. v. Vliet-L. Segaar 1-0; D. Spee-J. Segaar 1-0; A. Holthuizen-G. Vode- gel 1-0; D. Spee-L. Segaar 0-1; A. Holthuizen-J. Segaar 1-0; J. v. Vliet- G. de Vogel 1-0; A. Holthuizen-L. Segaar 1-0; J. v. Vliet-J. Segaar 1-0: D. Spee-G. de Vogel 1-0; J. v. Vliet/ D. Spee-L. Segaar/J. Segaar 1-0. Uitslagen: Donk 1-de Gouwe 3 (heren) 6-1. Programma: Vrjjdag 20 december: 6.30 uur: Jeugdavond in het Gymna stieklokaal van de Theo Thijssen- school. Zaterdag 21 december: 8.00 uur: de Zijl b-Gouwe jongens, in Leiden. 9.00 uur: B.Z. P.C. 2-de Gouwe 2 heren in Gouda. Zaterdag 28 december 7.00 uur: Kring Jeugdtoumooi te Leiden. Het zal heel gek moeten lopen, als Groeneweg, Floreant niet op de knieën krijgt. Maar oppassen blijft de boodschap. Floreant mag wel on deraan van de ranglijst staan, het zal zich graag uit de nesten willen wer ken. 25. Siempie was nog nooit zo ver baasd geweest; hoe kwam dat hek om zijn hol? En er lag ook een ha mer, en een zaag en spijkers... as jemenou, dat was z’n EIGEN ha mer! Had hij het hek dan zélf ge maakt? Daar herinnerde hij zich niets van. Maar opeens ging hem een lich tje op: die hamer had Holder Bol der laatst geleend, dus Holder Bol der had het hek gemaakt! Maar waarom? Opeens werd Siempie helemaal wit om zijn neus. Wippe- WADDINXVEEN Op de laatste dag voor de kerstvakantie, vrijdag 20 december, houdt de Prof. Kohn- stamm-MULO weer de traditionele HAKO-bal-dag. Leerlingen van alle klassen komen tegen elkaar in het krijt in dit vernuftige uit handbal en korfbal opgebouwde spel. Ook een ploeg van leraren treedt in het strijdperk. Het toernooi wordt ge houden in de gymnastiekzaal van de Jan Ligthartschool en begin om 9 uur. Om 15.20 uur is de prijsuit reiking. WADDINXVEEN Vrijdag 20 en zaterdag 21 december organiseert de vogelvereniging ”De Vogelvrienden” haar jaarlijkse tentoonstelling in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Voor deze ex positie worden ongeveer 250 inzen dingen verwacht. Er zullen zang- en kleurkanaries, parkieten en tal van kleurige tropische vogels te zien zijn. Vrijdag is de tentoonstelling ge opend van 20 tot 22 uur, zaterdag van 10 tot 21 uur. Op beide dagen is er om 19.30 uur trekking van de lo terij, waarvan de opbrengst de kos ten van de expositie moet dekken. ZEVENHUIZEN De jeugdclubs van de Hervormde Gemeente en Ge reformeerde Kerk, die in september j.l. in hun nieuwe opzet startten, hebben er een speciale attractie bij gekregen. Eén van de twee mentors, de heer P. Bijl geeft aan de leden van de tienerclub en enkele anderen zeilles. Zij hebben reeds een boot, een B.M., gekocht. Deze ligt momenteel in de hal van de fa. Gebr. Van der Knaap, en wordt, in samenwerking met de heer Bijl opgeknapt. Daar door kan de theorie in het a.s. voor jaar in praktijk gebracht worden. Het ligt in de bedoeling om nog en kele boten te kopen. In overleg met de betreffende instanties zal er bij het clubgebouw aan de Lange Zijde een botenberging en een aanlegstei ger worden gemaakt. Be Fair ontvangt het goed geklas seerde Haatten. Het wordt voor de Waddinxveners een zware wedstrijd Maar kansloos zijn de Be Fair-Man- nen ook weer niet. Een gelijkspel is wel het meeste, dat er in zit. WADDINXVEEN Kwiek I be sloot het eerste gedeelte van het ta- feltennistournooi met de twee in haalwedstrijden tegen Impuls 4 en N.T.T.C. 3. De eerste wedstrijd was een spel tussen twee bijna even ster ke teams, de punten werden dan ook gedeeld en de wedstrijd eindigde in een 5-5 gelijkspel De 2e wedstrijd te gen N.T.T.C. werd door N.T.T.C. zeer overtuigend gewonnen met 8-2. Kwiek I heeft nu na de eerste helft 4 punten voor en 6 punten tegen. Kwiek V dat ook 2 wedstrijden moest inhalen behaalde in beide wedstrijden de overwinning. De eer ste partij tegen Impuls 10 werd met 7-3 gewonnen en de partij tegen G. P.S.V. 1 werd met een 9-1 overwin ning afgesloten. Kwiek V heeft nu 4 punten voor en 6 punten tegen. Kwiek VI besloot zijn le helft met een 8-2 overwinning op T.T.V.N. 9 dit team stelde hiermee zijn eindresul taat op 6 punten voor en 4 punten tegen. ZEVENHUIZEN Zaterdagmid dag heeft de Zevenhuizense Ijsclub van 1880 schaatswedstrijden georga niseerd op de Rottemeren. De uitslagen zijn: Heren: (15 jr en ouder): 1. Gerard de Graaf; 2. Bram Strijdhorst; 3. Wim Reijm; 4. Bas Dullaard; 5. Cor Zweere. Jongens: (12, 13 en 14 jr): 1. Piet Stuurman; 2. Piet Keyzer; 3. Rudy van Leeuwe; 4. Kees Versluis. Meisjes: (12, 13 en 14 jr): 1. Cora van Erk; 2. Anja van der Hoven; 3. He- leen Vente. ZEVENHUIZEN Zaterdag heeft de wandelsportvereniging „Sterker Door Strijd” de jaarlijkse feestmid dag en -avond gehouden in het Ve renigingsgebouw aan de Lange Zij de. ’s Middags kwamen de junioren- groepen aanbod en ’s avonds de se nioren. Het feest bestond uit spelen, een quiz en bingo, ’s Avonds was er ook een verloting. Hoogtepunt was de uitreiking van drie wisselbekers. Ieder lid krijgt namelijk punten voor het aantal ge lopen kilometers en voor het opha len van oud papier. De wisselbekers gingen naar: Junioren-groep 1: C. Huurman 253 punten. Junioren-groep 2: R. Dul- laart 134 punten. Senioren: M. Jan sen 471 punten. Het ophalen van oud papier is dit jaar niet geweest zoals het vorige ja- ren geweest was. Daarom heeft het bestuur de aktie een ander cachet ge geven. Iedereen die oud-papier brengt krijgt met Pasen een waar debon, zodanig dat men voor iedere ingeleverde kilo 1 cent cadeau krijgt. Het bestuur hoopt hierdoor veel papier binnen te krijgen, waar door dan een type-machine en plas tic regenjassen aangeschaft kunnen worden. WADDINXVEEN Donderdag 12 december werd in het Gereformeer de verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat de 14e ronde van de on derlinge kompetitie van W.S.V. ge speeld, die de navolgende persoon lijke resultaten had. A. Oomkens-P. Neleman 1-0; W. v. Vuuren-W.. v. Oort 1-0; W. Ver stoep- A. Versluis J-J; P. Broer-B. Berloth 1-0; J. v. Oort-A. A. v. Oort afg.; H. Schoemaker-N. E. Plantte en profiteerde van de fouten, die Be Fair maakte: het won met 15-9. Be Fair vocht terug en won de vierde set met 15-12 en behaalde daarmee de winst. Vrijdag 13 december speelde de jon gens Junioren in Bodegraven tegen V.S.T.S. Deze wedstrijd ging vooral in het begin aardig gelijk op en de eerste set werd met gering verschil: 13-15, verloren. In de tweede set wil den de jongens hun tegenstanders gewoon wegspelen, wat slechts ten dele gelukte; zij wonnen met 15-8. In de derde set was er veel te weinig actie setstand 10-15. Voor dat het tot de jongens doordrong keken ze al te gen een achterstand van 5-0 aan, in de vierde set, mede door het verlie zen van de derde set, maar door goed en rustig serveren werd deze achter stand weggewerkt en omgezet in 15- 5 winst. Uitslag 2-2. Dit team heeft nu 5 punten uit 5 wedstrijden be haald. WADDINXVEEN In het club gebouw van WSE wordt vanavond een kaartavond gehouden. Er is ge legenheid tot klaverjassen, kruis jassen en pandoeren. ZEVENHUIZEN Het program ma voor de verschillende teams van de volleybalvereniging „Zevenklap pers” ziet er voor zaterdag a.s. als volgt uit: Zevenklappers I (dames)-Dos II,aan vang 5 uur. Zevenklappers II (da- mes)-Be Fair IV, aanvang 6 uur. DOS-Zevenklappers junioren meis jes, aanvang 4 uur. DOS-Zevenklap pers junioren A, aanvang 4.45 uur. Zevenklappers junioren B-MVC, aanvang 4.15 uur. gen): 1e prijs: J. Stofberg 911/2 pt; 2e prijs: J. Heijkoop 91 pt; 3e prijs: J. Heykoop 91 pt. Zeer eervolle vermelding: J. Hoevelaken 91 pt. Klasse IX: Jonge doffers (250 km of meer gevlo gen): 1e prijs: J. Stofberg 92 pt; 2e prijs: P. de Beukelaar 92 pt; 3e prijs: J. Heykoop 92 pt. Zeer eervolle vermelding: J. v. d. Haak 92 pt. Klasse X: Jonge duivinnen (250 km of meer ge- vlogen). 1e prijs: J. Stofberg 911/2 pt; 2e prijs: J. v. d. Haak 91 pt; 3e prijs: M. Heemsbergen 91 Pt. Klasse XI: Late jonge doffers. 1e prijs: J. v. d. Haak 90 pt; 2e prijs: H. Streef 89 pt. Klasse XII: Late jonge duivinnen. 1e prijs: W. Verschoor 90 pt. WADDINXVEEN Be Fair ganiseert evenals vorig jaar op terdagmiddag 28 december in Waddinxveense veilinghal een zaal- voetbaltoemooi. Er wordt gespeeld op drie velden. Er hebben zich 24 teams ingeschreven, waarmee het toernooi is volgeboekt. De poule-indeling luidt: Groep A: DESTO (Utrecht), HBSS (Schiedam), Rozenburg, Sleeuwijk, Sliedrecht en WSE (Waddinxveen). Groep B: NSW (Numansdorp), Excelsior P (Pemis), Piershil, RC- Verheul (Waddinxveen), Semper Al- tius (Rijswijk), ZCFC (Zaandam). Groep C: Be Fair (Waddinxveen), KMVZ (Amsterdam), Moerkapelle, Oranje Wit (Dordrecht), Strijen, Zwervers (IJsselmonde). Groep D: Altena (Nieuwendijk), CSVD (Delft), Floreant (Boskoop), Koudekerk, Melissant, Schoonhoven Door de steeds stijgende produktiekosten, die in het komende jaar nog zullen toe nemen, zijn wij helaas ge noodzaakt met ingang van 1 januari 1969 de abonnements prijs voor het Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart in geringe mate te verhogen. De nieuwe abonnements prijs wordt 2.50 per kwar taal incl. incassokosten (voor heen 2.25). Bij girobetaling wordt de nieuwe prijs 2.37 2.12). Postabonnementen binnen het verspreidingsgebied gaan incl. incasso per half jaar 7.50 kosten 6.75). Bij girobe taling wordt dit 6.75 per half jaar 6.15). Voor overig Nederland wordt de abonnementsprijs per half jaarlijks postabonnement incl incasso 12.50 11.75) en bij girobetaling 11.75 11.15). Wij vertrouwen dat onze abonnees dit besluit, dat wij node hebben moeten nemen teneinde ook in de toekomst het peil van de krant te kun nen waarborgen, zullen kun nen billijken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 16