tafel Jelle Kok Ridder O.N DENKT U OOK AAN ZOVEEL DINGEN TEGELIJK ALS U ACHTER HET STUUR ZIT? Veldwijk Hulpactie NOVIB vraagt: Neem met de Kerstdagen een gast aan uw tafel’’ Denk ook eens aan een ander in het verkeer VOOR HETTE LAAT IS gast ft- Succes Agenda 1969 Stijging uitkering levensverzekering Plattelandsvrouwen vieren Kerstfeest Ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, maak nooit fouten, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, ik, zal voorrang ik, ik, ik, ik, ik. i feestdagen Huisvuildienst Kerstzang op Burgemeester krijgt twee gulle giften Boekhandel W het K.W.-plein ■llfc Pagina 3 ’1 Waddinxveen Kerkweg 145 ["^BURGERLIJKE STAND Deze week Vorige week Waddinxveen Zevenhuizen Twintig cent Moerkapelle PUBLIKAT1E AANGEBODEN DOOR DIT BLAD IN SAMENWERKING MET DE STICHTING IDEËLE REKLAME j - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 19 dec. 1968 Verkrijgbaar: WADDINXVEEN De heer Jelle Kok heeft gisteren afscheid geno men ais directeur van de autobus onderneming Citosa, een bedryf dat hij veertig jaar geleden oprichtte en al die tijd heeft geleid. Ter gelegen heid van dit jubileum is de heer Kok benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen van deze konin klijke onderscheiding zijn de heer Kok uitgereikt door burgemeester C. Kok jubileum Citosa. A. van der Hooft van Waddinxveen op een afscheidsdiner, dat te zijner ere werd gehouden in hotel-restau- rant Florida in Boskoop. WADDINXVEEN Burge meester C. A. van der Hooft is in de afgelopen dagen twee maal verrast met een gift van duizend gulden, die de gevers bestemd willen zien voor de verfraaiing van de gemeente Waddinxveen. Ondertrouwd: W. Snel en A. Seke- ris; C. A. Cammeraat en M. van Vel de; M. van Velde en A. Dekker; R. Wilmshöfer en C. A. Magielse. Geboren: Jan Comelis, z.v. J. C. Ko ren en W. Schonewille; Petrus Jaco bus Marinus Henricus, z.v. H. G. Ernest en C. E. A. Augustijn; Petra Maria Magdalena Geertruida, d.v. J. Otten en M. L. Boekhoff; Saskia A- reanne, d.v. J. Verhaar en B. van Doom; Petronella Marja, d.v. S. Al- blas en P. van Berkel; Lars Wilhelm z.v. H. C. Mensink en T. J. Huisman, Adrianus Comelis, z.v. C. A. Blonk en C. P. G. Verweij; Robbert, z.v. a. zalm en J. Hertog; Inge, d.v. F. A. van Amen en E. Beijnders. Overleden: Toen ev. Bonefaas, Mar- garetha, oud 67 jaar. Gehuwd: A. W. Berckenkamp en T. Terlouw; W. Bos en N. Zekveld; J. J. van den Berg en A. J. de Joode; F. J. M. Leenen en M. M. Koster; M. C. Boersma en J. J. Smit. Hoewel voor de gelden nog geen vaste bestemming vast staat gaan de gedachten van het gemeentebestuur uit naar de aankoop van een beeldje ter versiering van een van de singels of plantsoenen. WADDINXVEEN Dinsdag hield de Bond van Plattelandsvrou wen zijn jaarlijkse Kerstviering in het Ger.Ver. Gebouw. De presidente, mw. v.d. Putte-Catsman, sprak in haar openingswoord de hoop uit, dat we vooral tijdens de feestdagen,maar ook in de toekomst vrede op aarde, maar ook vrede met onze naasten en in ons eigen hart mogen vinden. Na Het gezamenlijk zingen van het kerstlied. „Hoe zal ik u ontvangen” werd door mw de Vos op voortref felijke wijze een gedicht van Antho nie Donker voorgedragen. Daarna bracht het koor enige liederen ten gehore, waarop de eerste pauze volg de, waarin van een kopje koffie werd genoten. Na de pauze werd door een groepje dames het kerstspel. „Bij de bron”, opgevoerd, dat werd afge wisseld met zang van het koortje. In de tweede pauze werden de prijs- winnaressen van de wedstrijd voor zelfgemaakte kerstkaarten bekend gemaakt. De keuze was voor de ju ry zo moeilijk, dat tot loting was overgegaan. Mw. de Leeuwerk-Sij- fers boeide met een eenvoudig maar mooi kerstverhaal. Als slot werd door het koor een kerstcantate ge zongen. Zowel hieruit als uit het voorafgaande bleek, dat de afdeling heel goed in staat is een avond met eigen krachten te verzorgen. Mw. v. d. Putte sloot de avond met allen een goed Kerstfeest toe te wensen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bruine herenhandschoen blauw/wit Germaan jongensfiets, pop, grote zwarte hond, polaroid zonnebril, opvouwbare parapluie blauw gespikkeld, achterdeur sleu tel, tas met voetbalkleren; Verloren: bruine aktetas met inhoud groene regenbroek, 1 paar licht bei ge handschoenen half leer half ge breid, bruine portemonnaie met in houd, bruine dekzeil 6x4 meter, zeeuws knopje van zilver, bruine ge ruite zwembroek, gebreide slofjes in regenjas, bruine leren portefeuille met inhoud, chroom herenhorloge Enikar met rekbandje. UTRECHT Aan houders van levensverzekeringpolissen of hun na bestaanden is in het eerste halfjaar van 1968 bijna 266 miljoen gulden uitgekeerd. Dit is een stijging van ruim 6*/o ten opzichte van het be drag dat de Nederlandse levensver zekeringmaatschappijen in het eer ste halfjaar 1967 uitbetaalden. De uitkeringen wegens overlijden van verzekerden bedroegen ruim 46 miljoen gulden; bijna 97 miljoen gul den werd uitbetaald aan polishou- houders die op de einddatum van hun verzekering in leven waren. Pe riodieke uitkeringen, zoals o.m. lijf renten en pensioenen, vroegen een bedrag van 123 miljoen gulden. De levensverzekeringmaatschap pijen registreren jaarlijks een groot aantal polissen, waarop reeds bin nen twee jaar na het sluiten van de verzekering een uitkering moet plaatshebben wegens overlijden van de verzekerde. In het eerste halfjaar 1968 kwam dit ruim 1600 maal voor. De uitkeringen die de maatschap pijen op deze polissen direct deden of in de toekomst moeten doen, ver tegenwoordigen een bedrag van 5,8 miljoen gulden. Dit is ca. twintig maal zoveel als het bedrag dat aan premies voor deze verzekeringen werd ontvangen. Deze overlijdensuitkeringen bin nen twee jaar na het totstandkomen van de verzekering illustreren de betekenis van risicodekking. Er zijn sinds 1956 bijna 48.000 polissen ge weest waarop reeds op zo korte ter mijn het verzekerde bedrag moest worden uitbetaald, tot een totaal van 100 miljoen gulden. Tegenover dit bedrag stond een premiebetaling door de polishouders van totaal bijna 7 miljoen gulden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: linker groene want, zwarte portemonnaie met inhoud, bruine portemonnaie met inhoud, nummerbord met etui H F 82-56, grijze leren herenhandschoen, rode cyperse kat, groen/zwarte/beige kleu rige parapluie, linker bruine hand schoen, platenbon, double armbandje. Verloren: 2 bruine wanten, Centra herenhorloge met rekbandje, groene pukkel inh. passerdoos, boodtrom- mel enz. buine suède want, 2 bank biljetten, schooltas met boeken, re genbroek, etui, schriften, agenda enz.; gouden armbandje met naam plaatje Hugo-Ciska, goud Indus da meshorloge met doublé bandje, paar groene handschoenen, donkerrode vulpen in leren étui. WADDINXVEEN Gisteravond was het weer zover: de kerstzang- avond in Waddinxveen, georgani seerd door het Gemeentebestuur, nu in het hart van nieuw Waddinxveen op het Koningin Wilhelminaplein.En zoals elk jaar weer las de burge meester het Kerst-evangelie en zong een brede schare jeugd en ouderen rond de grote met honderden kaars jes verlichte kerstboom, de aloude, maar elk jaar weer hartverwarmen de kerstliederen mee, gesteund door kopermuziek. Deze muziek werd dit jaar ge bracht door het muziekkorps van het Leger des Heils Gouda onder leiding van J. van Dam. Ondanks het gure trieste weer was er een sfeervolle stemming. Het „Stille Nacht, heilige nacht” werd met volle overgave meegezongen! Niet minder overtuigend klonk het: ”Nu zijt wellekome, Jesu, lieve Heer” en: Tn Bethlehems ’stal lag Christus de Heer. Het meest in drukwekkend werd het „Ere zij God” door allen gezongen. In zijn slotwoord kon de leider van zang en muziek getuigen van een geslaagde kerstzangavond en allen bij hun thuisreis de wens van een rijk gezegend kerstfeest meege ven! WADDINXVEEN Op bei de kerstdagen en on nieuw jaarsdag zal in Waddinxveen geen huisvuil worden opge haald. Voor de ophaaldiensten die komen te vervallen zullen geen vervangende diensten op andere dagen worden inge last. De bewoners van die wij ken, waar op woensdag en donderdag een ophaaldienst geldt, mogen op de eerst vol gende ophaaldag hun over vloed aan huisvuil in dozen en dergeljjke naast de asemmer zetten. Dit afval dient wel goed te zjjn verpakt. De eerste gift kwam van een Waddinxvener, die onbe kend wenst te blijven. De tweede duizend gulden wer den de burgemeester gisteren geschonken door de heer Jelle bij diens veertig-jarig als directeur van Ondertrouwd: C. T. J. Wubben en C. M. Matze; A. Bonefaas en E. M. Kor te; A. Tiele en D. B. Meijdam; C. P. Huurman en A. Sekeris; L. Blonk en A. C. Oskam; H. H. Schraag en E. H. A. Cats. Geboren: Isis Renate, d.v. A. S. la Croix en G. M. Vilters; Carolina Petra, d.v. P. van Kooten en A. F. Versluis; Erwin Leopold, z.v. N. L. Pleus en J. M. Reijnart; Marco Mat- thijs, z.v. J. Verbeek en M. Bins; Margriet Judith, d.v. P. de Bruin en A. A. Brinkman; Adriana Cornelia, d.v. F. Meiderwijk en K. Rehorst; Catharina Cornelia Anna, d.v. J. W. van Velzen en C. M. Verburg; Ange la Bettina, d.v. F. E. Saptenno en F. E. Sahuleka; Comelis Peter Daniël, z.v. M. Burggraaf en M. J. Pellicaan. Gehuwd: A. Hageman en M. van den Berg. Ondertrouwd: Teunis Willem Bos en Cornelia Maria Petronella Rip; Adrianus Houweling en Nicolina Overbeeke. Geboren: Comelis Robert, z.v. G. v.d. Spek en L. Oudijk. Gehuwd: Gerrit van Eijk en Corrie Kreft; Jan Adrianus Roos en Ingrid Gerrigje Schrok. Ondertrouwd: Albert Barelds en Wi- helmina Cornelia Sol; Tjebbe Zijl- stra en Johanna Roos. Men heeft uitgerekend, dat voor twintig cent - ja, twintig hele cen ten - een kind in de noodgebieden een dag kan worden gevoed. Voor twintig cent per dag kunt u ’een kaar gebracht. De NOVIB wil juist in deze dagen dit aantal gastvrije Nederlanders uitbreiden en rekent erop, dat ook u zich in hun rijen zult scharen. Deelnemer aan de aktie ”Een gast aan tafel” is hij of zij, die zich als gastheer/gastvrouw laat inschrij ven bij de NOVIB te Den Haag, van Blankenburgstraat 6 en een zelf te bepalen bedrag stort, waarmee voor een zekere periode een hongerend hongerig jongetje uit Sierra Leone of een vermagerd meiske uit Tanza nia. Maar toch kan ieder van goede wil in die kerstdagen ”Een gast aan tafel” hebben. gast aan tafel” hebben. Ruim 20.000 gastheren en gastvrouwen zijn in de afgelopen jaren al voorgegaan en hebben anderhalf miljoen gulden voor de hongerige kinderen bij el- ”Een gast aan tafel”, zo heet de hulpactie van de NOVIB, de Neder landse Organisatie voor Internatio nale Bijstand, die al op zo veel an dere manieren helpt de nood in de ontwikkelingslanden te lenigen. WADDINXVEEN De Kerstdagen staan voor de deur. Over de hele wereld dagen van bezinning. Over een groot deel van die wereld ook dagen, waarop men gul is voor anderen en ook gul voor zichzelf. Op de kerstdis prijkt de kalkoen of de fazant, de reerug of de haas. Een fonkelend glas wijn, een joyeuze plumpudding. Dat mag. Waarom zou het niet mo gen? Maar op datzelfde moment, dat wij ons zitten tegoed te doen kreunen in India en Burundi, in Dahomey en Gambia en in zoveel andere verre landen miljoenen kinderen van de honger. Het oude verhaaltje. Ja, het oude verhaaltje, maar het zijn harde fei ten. Ze mogen juist in deze dagen wel eens tot de bezinning stemmen, die bij het Kerstfeest behoort. Man kan moeilijk verlangen dat aan al die volgetaste kersttafles een stoel wordt bij geschoven voor een Geboren: Stefanus Christiaan, z.v. J. van der Knijff en M. Oudijk; Ka tharina Johanna Elisabeth, d.v. J. Gerritsen en J. E. Klomp. Gehuwd: Francois M. Fierloos en Johanna C. Honkoop; Jacob J. de Jong en Marijke ten Cate; Christiaan Verweij en Trijntje W. Verschoor. Ondertrouwd: Pieter van Veen en Maria van Leeuwen; Bertus Bree- dijk en Trijntje van der Knijff. Tevoren was er een afscheidsre ceptie in Avifauna in Alphen aan de Rijn, waarop zeer velen de heer Kok de hand kwamen drukken. De schei dende jubilaris werd overladen met geschenken voor zijn watersportuit- rusting. Hij kreeg onder meer een roeiboot, een reddingboot, scheeps lantaarns en andere scheepsbeno- digdheden. mens een maaltijd per dag wordt ge garandeerd. De deelname per jaar bedraagt minimaal 6,-, waarbij men een maand een gast aan tafel heeft. Voor een veelvoud daarvan, b.v. 18,- of 36,- of 72,- of méér per jaar,heeft men respectievelijk een kwartaal, half jaar of een jaar een gast of meer gasten aan tafel. Overmaking van het desbetreffende bedrag kan ge schieden op girorekening 645300 van de NOVIB, Den Haag. Teneinde het sparen voor ”Een gast aan tafel” te vergemakkelijken, stelt de NOVIB spaarbusjes be schikbaar, die op symbolische wijze de gast aan tafel representeren en maaltijd kan worden gespaard. Pe riodiek kan het gespaarde bedrag waarin telkens het bedrag voor een aan de NOVIB worden overge maakt. Hongersnood en ondervoeding zijn zo groot, dat een projektkeuze niet moeilijk is. Omdat de beste voedsel hulp het uitvoeren van projekten is, welke permanente verbetering van de voedselvoorziening in de noodge bieden beogen, wordt, teneinde de tijd die zo’n projekt nodig heeft om praktische resultaten te boeken, te overbruggen, door de aktie ”Een gast aan tafel” bij voorkeur bij die projekten aansluiting gezocht. In het kader van die projekten wordt ge schikte voeding verstrekt, waarbij kinderen en zieken, die het ergst van honger of ondervoeding te lij den hebben, voorgaan. Al naar gelang de omstandigheden wordt voedsel gezonden of ter plaatse of in de om geving gekocht. Door deze werkwijze helpt direkte voedselhulp de permanente verbete ring van de voedselsituatie bevorde ren en is niet de uitzichtloze aktivi- teit, die vaak zo zeer ontmoedigt. i X. 's

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3