volgend jaar geen 4652 van Wethouder P. Lips uit ziekenhuis Gemeenteraad stemt vóór handhaving van lunapark Antwoord burgemeester: „Ook in nadelig slot verwacht Ons telefoonnummer ADMINISTRATIE ADVERTENTIES REDACTIE Afhandeling van begroting in kortere tijd „Muziek maakt je tureluurs” Pagina 5 Nieuwe ambtsdragers VOOR Gemeenteavond Kerstzangdienst Kerstboomlicht Lunapark „Tarzan”-dames Voorbeeld Winkelbouw Nieuw raadhuis Overdekte markt Accountantsdiploma Vraagteken B.B. Sigarenrookwedstrijd Zondag zwemmen Kerstbijeenkomsten Doorstroming Verbetering wegen Afbraak afrit Geen stijging WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 19 dec. 1968 worden moeten 11 De heer W. J. A. Langbein te Wad dinxveen is geslaagd voor het exa men van het Nederlands Instituut van Registeraccountants te Amster- het grondbedrijf zal bereiken. te hebben. De markt geeft juist in wisselwerking een stimulans aan de verkoop. ”Ik weet zeker dat het Wilhelmi- naplein komt smeken de markt daar te laten,” zo zei de burgemeester. De burgemeester had toegelicht, dat hij keer op keer brieven en tele foontjes had gekregen van mensen, die bezwaar maakten tegen het lu napark vlak bij hun woonhuis. ”Het is inderdaad niet prettig zo’n ding voor je huis. Maar we moeten ook de kinderen iets geven waar ze met ple zier heengaan. Er steekt niet het minste kwaad in. Alleen van de mu ziek wordt je tureluurs.” Hij verklaarde zich bereid om op nieuw naar een andere standplaats te zoeken, maar de exploitanten voe len niet veel voor een plaats buiten het dorp. In dit verband werd de suggestie van de heer Mol (VVD) om het lu napark neer te zetten aan de Putte- laan als zeer nuttig in overweging genomen. Ten aanzien van de reserveringen voor een nieuw raadhuis, waartegen met name de heer Van Schie (KVP) bedenkingen had aangevoerd zei de voorzitter: ”We moeten nu eenmaal een nieuw raadhuis hebben. Als we over drie jaar gaan bouwen kan het over vjjf jaar klaar zyn. Het is nu een onhoudbare toestand om met de ambtenaren te werken. U is gewoon weg verplicht te zorgen, dat het raadhuis er komt. Ik weet, dat er veel kritiek zal komen. Maar als het er eenmaal staat is het hele volk weer trots. Mochten we onverhoopt vastlopen dan kan de raad zich als nog buigen over de reserves en geld uit de raadhuisbouw halen.” WADDINXVEEN Het jaarlijkse lunapark lijkt voor Waddinxveen ge red. Hoewel burgemeester Van der Hooft in de beantwoording van de al gemene beschouwingen over de begroting stelde, dat de handhaving van dit pretcentrum moeilijk leek, voegde hij eraan toe, dat hij graag nog tijdens de vergadering met een hoofdeljjke stemming een principe-uitspraak van de raad zou willen hebben. Bij die stemming bleek, dat elf raadsleden voor handhaving van het lunapark waren geporteerd. Slechts de heren Huizer, Mulder en Van Schaick verklaarden zich tegen. Verder werd nog medegedeeld, dat er een bestek is gemaakt voor een weg van de Brugkerk naar de Oran- jelaan. De kosten hiervoor zullen ca. 17.000,— gaan bedragen. Men is nog in bespreking met het kerkbe stuur, maar het lijkt waarschijnlijk, dat de weg nog komend voorjaar ge reed zal zijn. Voorts is er opdracht gegeven tot het uitwerken van een riolerings- plan voor het oude dorp, waardoor de onwelriekende sloten - waarover raadslid Rille had geklaagd - kun nen worden gedempt. In februari kan hierover een beslissing vallen. MOERKAPELLE Sinds enkele dagen zijn de schijnwerpers, die het Raadhuisplein ’s avonds in een fel licht zetten, gedoofd. Hiervoor in de plaats kwam het romantische licht van een grote kerstboom. De gemeen schap heeft deze boom te danken aan de heer J. P. M. Hoogewegen directeur Eerste Ned. Plantenservi- ce te Moerkapelle. MOERKAPELLE Bij de laatst gehouden vaardigheidsproeven zijn 12 dames (senioren) van de gymna stiekvereniging ’’Tarzan” geslaagd. De dames A. L. Ottevanger-Uijter- linde en j. Havelaar-Ottevanger hebben de proeven 8 maal met suc ces afgelegd en behaalden hiermede het gouden speldje. Verscheidene raadsleden toonden zich verheugd met de plannen om door de afbraak van de afrit bij de Zuidkade het Brugcentrum hieuw leven in te blazen. De burgemeester deelde mee, dat er reeds vijf gegadig den zijn voor nieuwe winkels en dat een aansluiting van een overdekte markt op dit centrum in ernstige overweging is. Het bezoek, dat B. en W. aan de overdekte markt in Den Haag heb ben gebracht heeft het college de overtuiging gegeven dat hier iets zeer bijzonders van is te maken. Vrees voor concurrentie behoeven de gevestigde middenstanders niet ZEVENHUIZEN Vorige week heeft de Hervormde Gemeente de jaarlijkse gemeenteavond gehouden, waarbij ongeyeer veertig lidmaten aanwezig waren. De wijze van ver kiezing van ambtsdragers zal in de komende zes jaren ongewijzigd blij ven: door de lidmaten uit de voor drachten van de kerkeraad. De pre- sident-kerkvoogd gaf een uiteenzet ting over de stand van zaken met de restauratie en de secretaris van de kerkvoogdij lichtte de financiële si tuatie toe. Er kwamen hier heel wat vragen over los. Verschillende pun ten zullen nader aan de gemeente worden voorgelegd. Na enkele ande re vragen werd de suggestie gedaan voor zulke problemen nog eens een gemeente-avond te beleggen. Deze suggestie werd door de kerkeraad overgenomen. De president-kerk- voogd voerde ook het vraagstuk van het zitplaatsen geld aan. In de nood kerk zijn de plaatsen vrij. Het colle ge van Kerkvoogden en notabelen en ook de kerkeraad is van mening, dat t.z.t. in de gerestaureerde kerk de plaatsen ook vrij behoren te zijn. De verhuuropbrengsten vormen hierbij echter een probleem. Hier door zou de gemeente, die toch al zwaar „zit” door de restauratie,jaar lijks 3500 a 4000 missen. Men besloot om deze bedragen om te vor men tot „vrijwillige bijdrage voor de zitplaatsen”, in de hoop dat ieder die zitplaatsengeld betaalde, nu die vrij willige bijdrage betaalt. Ik meen echter, dat de opmerking van de heer Van Gent moet worden geanalyseerd in dier voege, dat de voorbereiding en uitvoering van be sluiten meer spectaculair zjjn dan de formele wettelijke besluiten, die overigens de belangrijkste zijn. Gaarne wil ons college u toezeggen de tijdsduur, liggende tussen de al gemene beschouwingen en de ver dere behandeling van de begrotin gen, zoveel mogelijk te beperken. Dat de heer Van. Schie weinig waardering heeft voor de groepering van de cijfers in de begroting kun nen wij wel begrijpen, maar wij wel begrijpen, maar wij handelen overeenkomstig de begrotingsvoor schriften, die naar wij aannemen in de naaste toekomst - terwille van een goede statistiek - eerder gecom pliceerder dan eenvoudiger zullen worden! Zoals u wellicht bekend is, is er een nieuw model Begroting en Rekening in de maak, dat - menen wij - in 1970/71 zal moeten worden gebruikt. De rekenings- en begrotingscijfers van de gemeenten in Nederland ble ven ver achter bij die van de bedrij ven en instellingen, zodat Prof. de. Wolff eens zei, dat de gemeenten de zwarte bladzijde waren in de econo mie in Nederland. Het is juist dat de gemeenten op tijd met hun reke nings- en begrotingscijfers komen, daar juist de gemeenten in Neder land in de economie van ons land een zeer belangrijke plaats innemen. Er zal een Benelux-code komen om een duidelijk beeld te krijgen. De gemaakte vergelijking over de toerekening van het voordelig saldo van hoofdstuk onderwijs in 1968 en 1969 is o.i. niet mogelijk, omdat de begroting voor 1968 een tekort had van 14,09 per inwoner en de begro ting voor 1969 sluitend is. Als gevolg van wettelijke voorschriften wordt voor het voort gezet onderwijs op de paragrafen 4a en 4b geraamd 233. 400,en 39.800,welke uitke ringen in 1968 niet konden worden opgenomen. ZEVENHUIZEN Lidmaten van de Hervormde Gemeente hebben drie nieuwe ambtsdragers gekozen. In de vakature C. van Erk (diaken) werd gekozen, W. M. van der Kooij; in de vakature K. Huizenga (ouder ling); J. van den Berg; en voor de extra-ouderling: C. S. Bax. Zondag 5 januari zullen de gekozenen wor den bevestigd. De heer Van Gent (PvdA) wilde een vraagteken zetten bij de post Bescherming Bevolking zolang deze niet op andere leest wordt geschoeid Hij meende dat brandweer, Rode Kruis en EHBO de taken van de BB wel aan kunnen en dat de BB er al leen is voor bestijding van onheilen, die niet te bestrijden zijn. De burge meester zette hier tegenover, dat juist in vredestijd de BB zijn nut kan bewijzen, zoals is gebeurd bij de ontploffing van de gashouder in Krimpen aan de IJssel. Ook bij on verhoopte grote branden en water snoden is de BB een gespecialiseerd korps, dat in Waddinxveen goed is georganiseerd en een goede metali- teit heeft. Rest nog te vermelden, dat de heren Kroes, Mulder en Huizer hun stem niet wilden geven aan het uittrekken van een bedrag van 24.000,voor het recreatieschap Reeuwijkse Plassen en dat - zoals te verwachten was - de heren Mul der en Huizer ook nu nog niet wil den weten van een subsidie aan het Humanistisch Thuisfront. WADDINXVEEN Woensdag avond 8 januari a.s. om 20.00 uur wordt er een sigarenrookwedstrijd gehouden voor de jeugd tegen de be woners van het bejaardentehuis ’’Souburgh”. Bij deze wedstrijd gaat het erom, wie de langste askegel aan de sigaar krijgt. Zowel jongens als meisjes kunnen aan deze spannende, leuke wedstrijd deelnemen. Zij wordt gehouden in de recrea- zaal van huize „Souburgh”. Er zijn prachtige prijzen, zoals o.a. een aan steker, te winnen De deelnemers- prijs voor de jeugd is 0,75. Men kan zich opgeven bij: Jan Fondse, Van Mecklenburg Schwe- rinlaan 13, Waddinxveen, tel. 01828- 2695. De inschrijvingsdatum sluit 3 januari. en het C.O.M. Er is geen reden om te denken, dat er teveel winkels ko men - vooral als, zoals wij verwach ten, onze gemeente zeer snel zal blij ven groeien. Over de aanleg van het zoetwater- kanaal is ons niet voldoende bekend om daarover veel te zeggen. Wij we ten dat het uitzetten van het juiste tracé in bewerking is en dat er con tact is met onze dienst van openbare werken. Wij dachten, maar dit is een eigen gissing, dat het kanaal over 5 jaren gereed zou kunnen zijn. De exploitatie van het nieuwe zwembad zal nog een punt van be spreking in uw raad uitmaken. Wij hebben een aantal rapporten doen uitbrengen over de organisatie, de exploitatie enz. enz. van open baden in Nederland, aan de hand waarvan wij tot de o.i. juiste voorstellen ho pen te komen. Ook de tyden van openstelling zul len ter discussie worden gesteld, waarby - naar het oordeel van het college van burgemeester en wet houders - aan de noodzaak het bad ook op zondag open te stellen niet zal worden ontkomen. Voor de stichting van een veldijs- baan hebben wij nog geen oplossing gevonden. Gunstige perspectieven voor het realiseren van een dergelijk plan kunnen wij vooralsnog niet openen. Tenslotte zijn er ernstige klachten geuit over de nutsbedrijven, zowel voor wat betreft de levering van gas en elektriciteit door het gemeen schappelijk energiebedrijf te Gouda als door het waterleidingbedrijf te Boskoop. Het zal u duidelijk zijn, dat wij op korte termijn geen antwoord kunnen geven. Wel kunnen wij u mededelen, dat door de directie te Gouda al om nadere inlichtingen is gevraagd. Wij hopen u te zijner tijd over deze aangelegenheid nader te informeren. Vast staat al wel, dat het Provin ciaal bestuur ons nog in het komen de jaar gaat helpen de afrit, welke aansluit op de Zuidkade, af te bre ken, zodat nog voor eind 1969 er een mooie verkeersverbinding zal zijn van de Zuidkade naar de Nesse en Noordkadé en - dat is zeer belang rijk - er weer een parkeerplaats zal zjjn voor 25 auto’s, vlak tegenover de winkels. Over de verkeersproblematiek en de parkeerproblemen bestaan er tus sen uw raad en ons college geen me ningsverschillen Nadat de gemeentebegroting voor 1969 zal zijn vastgesteld zullen wij opnieuw een voorstel doen tot het la ten uitbrengen van een verkeersrap- port. Toch zullen in afwachting daarvan nog wel enkele maatrege len getroffen moeten worden. Zo hebben wij onmiddellijk na de op merking van de heer Ververs in de Beethovenlaan gele banden aange bracht en het parkeren aldaar on mogelijk gemaakt. Zo onderzoeken wij de mogelijk heid een parkeerterrein in te richten voor grote vrachtwagens ter ontlas ting van de straten en lanen in onze gemeente. De Citosa zal met ingang van 1 juni 1969 de lijn Boskoop-Rot- terdam over de Staringlaan in de Vondelwijk laten lopen, zodat vele inwoners in onze nieuwe wijken een betere verbinding krijgen. Dit brengt ook weer met zich mee, dat er ver- De winkelbouw is in belangrijke mate afhankelijk van de belangstel ling, die de beleggers, voornamelijk bedrijfspensioenfondsen - voor de objecten hebben. De realisering van de winkelgalerijen in Groenswaard en aan de Kerkweg wordt op gelijke voet behandeld als het Brugcen trum. De winkelgaerlij Groensvoorde zal - dachten wij - zeer spoedig in aan bouw komen. Voor de Kerkweggale- rij en het Brugcentrum zijn serieuze gegadigden. Er wordt hard gewerkt en gerekend om een goed resultaat te bereiken. Ons college heeft grote aandacht voor een overdekte markt in het Brugcentrum, welke samen met de winkels gebouwd kan worden. Ons college volgt nog steeds de adviezen, die uitgebracht zijn door het E.T.I. De bezwaren, die steeds weer naar voren worden gebracht over het houden van lunaparken e.d., hebben ons doen besluiten te trachten van déze evenementen af te zien, mede door het ontbreken van daartoe ge schikte terreinen. Het is ons. trou wens niemand vindt het prettig een de exploitatie van het grondbedrijf, een terrein van 2.000 m2, kostprijs 60,— per m2, voor geringe activi teiten braak te laten liggen. Trou wens niemand vindt hetprettig een lunapark in zijn omgeving te heb- ben- Het fonds voor stadsuitleg is me morie geraamd, omdat nog niet be kend is hoeveel grond in 1969 zal worden verkocht, terwijl bovendien de nodige gelden afgeboekt moeten worden voor de zwembadbouw. Een rapport over de stand van zaken van het grondbedrijf zal u binnenkort MOERKAPELLE In de komen de week zullen verschillende instel lingen en verenigingen het Kerst feest vieren. De bejaarden komen woensdagmiddag om half drie in het Dorpshuis bijeen. Op het programma staat koor en samenzang, vertelling en tot slot een gezamenlijke brood maaltijd. Woensdagavond acht uur viert de afdeling Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in de zelfde zaal zijn bijeen komst. Vrijdagavond 20 dec. komen de leden van de Ned. Chr. Vrouwen bond om half acht in het Dorpshuis bijeen. Maandagmiddag 23 dec. is er feest in de Chr. Kleuterschool aan de raadhuisstraat. De twee laagste klassen komen met hun ouders om 4 uur bijeen waarna de hoogste klas ’s avonds om zeven uur het kerst feest zullen vieren. MOERKAPELLE De Chr. Gem. zangvereniging ’’Sursum Corda” on der leiding van Hans v. Kollum zal op de Tweede Kerstdag medewer king verlenen aan een Kerstzang dienst in de Ned. Herv. Kerk. Aan vang 10 uur. De samenzang zal be geleid worden door de trompettist D. Geerts en de organist J. Waarden burg uit Zoetermeer. Ds. M. Otte- vanger te Oestgeest zal een meditatie houden. keersmaatregelen getroffen. Ons college wil ghame kennis ne men van een parkeersysteem, dat er gens in het buitenland wordt toege past, zoals de heer Mol ons mede deelde. Op de Kerkweg/Zuidkade tussen Jullianastraat en raadhuis geldt een eenzijdig wachtverbod, welk verbod niet wordt genegeerd. Wij hebben enige tijd geleden aan de aldaar wo nende autobezittende winkeliers - ter wille van het winkelend publiek - gevraagd hun auto’s achter het raadhuis beschikbaar te houden. Er is voor ons college geen aan leiding op dit punt verdere stappen te ondernemen. Uw opmerkingen in zake de stedebouw hebben wij ter kennisneming gebracht van onze stedebouwkundigen. Van hun reac tie zullen wij u op de hoogte houden. Het boekje Grondkosten, waarnaar één uwer vroeg, hebben wij onmid dellijk ontvangen nadat het uitge komen was. Het wordt thans bestu deerd of er voor ons financiële mo gelijkheden zijn. Een plan voor wo ningbouw in de Sint Victorwijk is in bewerking. Onze dienst van openba re werken werkt aan de exploitatie- opzet van deze wijk. In deze nieuwe wijk heeft ons college - op verzoek van het R.K. schoolbestuur - een kleuterschool opgenomen. Hetzelfde geldt, mede in verband met renova tie van woningen, voor terreinen ge legen aan de Kromme Esse. Spoedig zult u over deze plannen meer ver nemen. Hierin werken de Nationale Woningraad en de Woningbouwve reniging Waddinxveen samen met het college van burgemeester en wethouders, de dienst van openbare werken en onze stedebouwkundigen. Het doorstromingsfonds heeft per 1 december ’68 'n saldo van f 23.153,50 - van het rijk zal naar raming in 1969 worden ontvangen 13.000,-zodat aan beschikbare middelen overblijft 36.153,50, waarvan reeds uitkeringen moeten worden gedaan wanneer de nieuwe woningen in Groenswaard I zullen worden betrokken. De Minister van Volkshuisvesting heeft te kennen gegeven, dat hij voor 1969 een aflopende regeling wil tref fen, omdat is gebleken dat teveel ge meenten weinig of niets doen met de hen ter beschikking gestelde gelden. Ons college heeft op 6 november j.l. de Minister met klem verzocht de bestaande regeling te continueren, omdat de doorstroming in onze ge meente zeer succesvol verloopt. Indien wij van de Minister een negatief antwoord ontvangen op ons verzoek zullen wy uw raad voorstel len doen omtrent aanvulling van het doorstromingsfonds uit de mid delen van de algemene dienst. Een beredeneerd verslag, waarom u vroeg, zal binnenkort ter inzage worden gelegd. Het standpunt van ons college in zake de woningbouw, met name in de woningwetsector, is bekend. In een vorige vergadering zijn hierover uitvoerige inlichtingen verstrekt. De vooruitzichten voor het verkrijgen van contingenten in de woningwet sector zijn voor 1969 niet bijzonder rooskleurig. Niettemin is ons college terzake diligent, ook voor de bouw van keuzewoningen. de wijkver- warming heeft onze volle aandacht en de overname van de installatie zal eerst geschieden als er goede waarborgen voor bedrijfszekerheid zijn. ’’Zoals ik na afloop van de vergadering van uw raad van 21 november reeds opmerkte - en ik wil dit gaarne thans nog eens herhalen - is ons college u dankbaar en erkentelijk voor de wjjze, waarop u uw beschouwingen naar aanleiding van de begrotingen over 1969 heeft geponeerd. Er zijn vele en verschillende behartenswaardige opmerkingen gemaakt, die ons aanleiding geven tot nadenken en onderzoek. De cri de coeur van de heer Van Gent over de geringe belangstelling voor de publieke (gemeentelijke) zaak is te begrijpen. Anderzijds mag het tot vreugde strekken, dat wij Op iedere vergadering een groep van ruim 20 tot vaak 30 bekende gezichten zien, die dus wel kennis wil nemen van hetgeen de raad heeft te behandelen. De meeste raadsvergaderin gen in Nederland worden zonder enig publiek gehouden, tenzij er enige sen satie in de lucht zit, want dan komen er zeer velen. De gedachte, dat de uitkeringen van Rijnland in de exploitatiekosten over 1967 en 1968 voor de rioolwa terzuiveringsinstallatie met terug werkende kracht ten bate van de be lastingbetalers zouden kunnen ko men, berust op een misvatting. Deze uitkeringen moeten geheel worden benut om het nadelig slot op de dienst 1967 te doen verminderen en hopelijk om een nadeel met betrek king tot de dienst 1968 te voorkomen. Ook voor 1969 zal een extra afschrij ving op de kapitaallasten moeten ge schieden. In de uitkeringspolitiek van het gemeentefonds is geen verandering gekomen. Ten aanzien van bijzonde re uitgaven - voor iedere gemeente afzonderlijk te beoordelen - worden verfijningen toegepast. De aanvul lende bijdragen worden alleen toege kend in tekosten wegens structurele oorzaken, zoals slechte bodemge steldheid, extra kosten voor riole ring e.d. Andere tekorten - b.v. op onderwijsuitgaven - waarin door rijksbijdrage niet wordt voorzien, moeten worden afgeschreven door het verlenen van bijdragen ten laste van de algemene dienst over maxi maal 10 jaren. De vooruitzichten voor verbete ring van de wegen ten westen van de Gouwe zijn zeer gunstig te noe men. Met de aanleg van de Tweede Bloksweg is vanmiddag een aanvang gemaakt, reconstructie van de Noordeindseweg is in principe goed gekeurd. Het wachten is op toe stemming om met de uitvoering aan te vangen. Bij de definitieve vast stelling van de plannen, zullen de door u -gemaakte opmerkingen wor den doorgesproken. De overneming van de Piasweg in beheer en onderhoud is bereids goedgekeurd; de prijs is bepaald en over de overname van de bomenop stand is overeenstemming bereikt. Het plan tot reconstructie van de weg wordt thans bij de provinciale waterstaat bestudeerd. De directeur van openbare werken heeft zich al enige jaren voor een verlichting op de Piasweg beijverd, maar onze fi nanciële tekorten maakten dit on mogelijk. De zo hoog nodige verbetering van de Kanaaldijk kan zich niet beper ken tot het in de gemeente Waddinx veen gelegen gedeelte, maar zal moe ten gaan tot de provinciale weg Gouda-halte Moordrecht. Dit stuk ligt in de gemeente Moordrecht en is in onderhoud bij de Zuidplaspol- der in Schieland. Een oriënterende bespreking met de dijkgraaf van de polder heeft inmiddels plaats gehad. Ook het gemeentebestuur van Moor drecht hebben wij om medewerking gevraagd. De onderhandelingen tot uitvoering van de werken tot verla ging van de zgn. Witte brug in de Brugweg zijn dezer dagen afgerond en verwacht mag worden, dat de aannemer - de Firma Romijn en Zn. uit Dodewaard - inmiddels is be gonnen. Over de verkeerssituatie om en nabij de hefbrug verwachten wij dezer dagen een schrijven van de provinciale waterstaat, meer in het bijzonder over het afbreken van de zuidelijke afrit. Zodra deze brief is ingekomen kunt u over de inhoud mededelingen tegemoet zien. Als gevolg van de terugontvangs ten van de woningbouwvereniging van de kapitaallasten voor woning bouw kan thans nimmer een aan zienlijke stijging van uitgaven zijn te verwachten. Bovendien neemt de storting door de gemeente in de ri- sico-reserve van de woningbouwve renigingen door de nieuwe finan- cieringsvoorschriften woningwet- bouw steeds verder af. De begrotingsvoorschriften bepa len, dat ramingen moeten worden vermeld, indien zulks mogelijk is. Reservering van een bedrag voor de bouw van een raadhuis behoort op een zodanige post te worden ge raamd en niet op de post onvoorzie ne uitgaven. Indien later blijkt, dat de post voor onvoorziene uitgaven is uitgeput, be slist de gemeenteraad op welke wijze dekkingsmiddelen moeten worden aangewezen en dit zou b.v. kunnen zijn door verlaging in de post reser vering raadhuis-bouw. Verhoogde uitkeringen uit het ge meentefonds voor de onderdelen so ciale zaken en onderwijs gaan ten koste van ’s Rijkskas. Het is ons college niet bekend, dat er in 1969 hogere uitgaven zullen komen, waarop nu niet is gerekend, zodat er thans geen aanleiding is om voor het komende dienstjaar een na delig slot te verwachten. Over de doorstroming in de bezet ting van het woondebiet zei de voor zitter, dat volgend jaar weer zestig gezinnen zullen doorstromen als de gunstige tendens van dit jaar zich voortzet. ”De minister kan Waddinxveen als voorbeeld stellen, maar hij moet ook zorgen, dat het geld hiervoor op tafel komt. Anders moeten wij het doorstromingsfonds uit onze eigen algemene middelen aanvullen. Mocht het zover moeten komen dan kunt u ons college geen groter ple zier doen dan hieraan mede te wer ken. WADDINXVEEN Wethouder P. Lips is vrydag uit een ziekenhuis in Gouda ontslagen, nadat hy was ge opereerd aan een niet-kwaadaardig gezwel achter een der oren. De toe stand van de heer Lips is goed. Hy hoopt in het begin van het volgend jaar zyn werkzaamheden te kunnen hervatten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 5