I a .1 t ö-f» i F A LZ-. September Oktober l December November I 4 I I I w teg B F - 1 d \A I Pagina IO I •I 'I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - dinsdag 24 dec. 1968 A. i meentesecretaris van Waddinxveen. Dat wordt uitbundig gevierd, een hele dag lang. Mag het even voor een man, die per jaar 27.360 belangrijke handtekeningen uit zijn pen laat vloeien? En wat zal dan die laatste week van december ons nog brengen. We weten het niet. We kunnen alleen maar hopen: heel veel goeds. Veel goeds, dat wij u vooral toewensen in de kerstdagen en in de overgang van dit rjjke, maar nu toch wat vermoei de jaar in een sprankelend fris nieuw. Het tuinbouwcomplex aan de Bre- deweg wordt compleet met aardgas opgeleverd en de Capelse tuinders - kunnen in Waddinxveen een nieuw i bestaan opbouwen. Een golf van inbraken in Wad dinxveen. Voetbalvereniging Be Fair is een van de gedupeerden en kan fluiten naar de geluidsinstallatie. Een dag met zoveel activiteit is er een om een man, die zoveel aan de prille opbouw van dit alles heeft ge daan ere-burger te maken. En dat wordt hij dan ook, oud-burgemeester Warnaar. Jan Compeer - zag maar Jan van de Vleeshal - opent aan de Kerkweg een wassalon, zodat ieder Waddinx- veens kind er de was kan doen. ‘i Zevenhuizen komt met een plan voor reconstructie van de wegen, dat zeven miljoen gulden gaat kosten. Daarbij zijn die vier ton voor de scholenbouw in Moerkapelle niets. Nou ja, niets... Tentenfabriek ”De Randstad”, een bedrijf van echte doorzetters, opent een fijne nieuwe behuizing aan de Mercuriusweg. De burgemeester en andere be langrijke mensen worden met een voorheftruck langs de gevel van ju welier Vermeij aan de Kerkweg om hoog gevijzeld en prompt beginnen de klokken te zingen: Waddinxveen heeft een carillon. Samen met burgemeester Van ’t Verlaat brengt Ad van Bergen de Zevenhuizense pony, die al eerder aan de koningin was aangeboden naar prinses Margriet op het Loo als geschenk voor prins Maurits. Waddinxveen wordt wel écht iets: vlak achter elkaar krijgt het een optiekzaak, een grammofoonplaten winkel en een reisbureau. en een bouw-programma-Groenswaard. Het door burgemeester Van der Hooft uitgedokterde scholenbouw team kan nu in Vleuten-De Meem drie nieuwe scholen laten openen. En dan tot slot: er komt een gede puteerde uit Den Haag om de Wil- helminakade in volle breedte te her openen. Vreugde bij de Waddinx- veense fabriekanten, die 'eindelijk hun ’’kouwe hoek” ontsloten zien. Vier Moerkapelse jongens belan den in een ziekenhuis als een dame met haar auto per ongeluk in Zoe- termeer een cafetaria binnen rijdt, waar de knapen een patatje staan te eten. De winkelgalerij aan de Bredero- laan wordt geopend. Zelfs de burge meester kan niet boven de knallen van het vreugde-vuurwerk uit ko men. De "Tien van de Luifelbaan” lijken goed te hebben geschoten. De Gouwe besluit het seizoen met een groot zwemfeest. Een karavaan van oude autootjes trekt door Waddinxveen. Hoe moet dat in Parijs komen? vraagt ieder af. Het Groene Kruis in Waddinxveen krijgt 7500 van de actie Kinderze- gels en kan dat goed gebruiken,want de verbouwing van het wijkgebouw heeft een slordige duit gekost. Maar daarvoor is het allemaal dan ook heel mooi geworden. Sinterklaas doet zijn intrede in Waddinxveen met een enorm gevolg. Zijn baard zag extra wit van de ijs pegels, die eraan hingen. Na een week vinden duikers van de marine diep in de Gouwe de auto met het stoffelijk overschot van de heer A. C. Blonk, slachtoffer van een tragisch ongeluk. In het Notarishuis opent burge meester Van der Hooft een Welfare- winkeltje van het Rode Kruis, waar gemeentesecretaris Jenné meteen op zoek ging naar een paar sokken. In de Waddinxveense raad begin nen de algemene beschouwingen op de (sluitende) begroting, maar daar voor is er heel wat te verhapstukken over de verhoging van de gemeente belastingen en het al of niet plaatsen van een dakkapel. De politie gaat hard optreden te gen die Waddinxveners, die nog steeds hun fiets of brommer zonder slot langs de kant zetten. Dit keer is het echt menens. In Zevenhuizen tippelen honder den wandelaars mee in de Molen tocht van Sterker door Strijd. Een bus vol leerlingen van de Eben Haëzerschool trekt naar Apel doorn om te zien hoe mooi hun ”juf” Marijke Huigen wel is als bruid van de heer Hans Zwambom. Een heel droef ongeluk op de He± negouwerweg in Waddinxveen: de tweejarige Annie Moons rent de weg op, haar vader tegemoet, en wordt door een auto dodelyk aangereden. Het wordt eindelijk weer plezierig winkelen in de oude Dorpsstraat, die twee parkeerplaatsen rijk wordt. In Zevenhuizen loopt een kostbaar hondje, een Bearded Collie weg. Dat is erg. Maar dat er van een tuin bouwgrond tot drie maal toe spruit jes worden gestolen, nee, dat ver wacht je niet in dat keurige dorp. Tot troost belooft Rotterdam dat het voor Zevenhuizen de Zevenkamp zal vol bouwen en na aarzeling neemt de raad dit aanbod aan. In die vergadering komt het be langrijke besluit tot stand tot stich ting van de bejaardenflat met ver zorgingscentrum en wordt in princi pe het lunapark voor Waddinxveen gered. In die vergadering vraagt ook raadslid Mol de burgemeester of hij in het vervolg wil waarschuwen als hij weer voor de televisie optreedt en zeker als het is in een zo geslaagd nummer als de autorijtest. Op een forumavond, waarop ver zetslieden pleiten voor geestelijke weerbaarheid komt het tot een in cident, als een jongeman met pam fletten weigert een uitdeelvergun- ning te vragen aan burgemeester Van der Hooft. Die hem nota bene bij voorbaat die vergunning had toe gezegd. Moerkapelle is al even blij als Waddinxveen: ook daar een sluiten de begroting, ook daar de financiële achterstand bij getrokken. Al weer wacht er een dragline op Waddinxveens eerste machinist Van der Hooft. Ditmaal mag hij met hulp van dijkgraaf Den Hollander modder happen om een aanvang te maken met de aanleg van de nieuwe Twee de Bloksweg. Het geeft hem moed genoeg om daarna dé hele middag en avond de raadsvergadering voor te zitten. as-asasan Het Waddinxveense „Brugkoor” maakt de burgemeester ere-voorzitter. Burgemeester Van der Hooft krijgt twee giften van duizend gul den, waarmee hij de Waddinxveense dreven mag verfraaien. Het zal wel een beeldje worden, dacht hij zo. De Waddinxveense middenstand start de Sint Nicolaasactie met ”To- verzegels”. Het wordt een ongekend succes, waarbij de reis van de be jaarden volgende zomer wel bij zal varen. Het gemeentepersoneel van Moer kapelle richt een personeelsvereni ging op. Het eerste dat die nieuwe vereniging doet is naar het cabaret van Paul van Vliet in Den haag gaan. Zou dat écht een serieuze club worden? De taptoe van „Concordia” doet heel Waddinxveen weer uitstromen. ’’Forzando” uit Utrecht steelt de show. Na tien jaar neemt in Moerkapel le ds. A. Boertje afscheid van zijn Hervormde gemeente. De heer J. de Jong is veertig jaar opzichter bij Gemeentewerken Wad dinxveen. Bjj zjjn huldiging ver rast hjj de burgemeester met een fruitmand voor mevrouw Van der Hooft, die met een gebroken enkel in het ziekenhuis ligt. Mede hierdoor gesterkt kan de burgemeestersvrouw al spoedig weer naar huis. Het bruidspaar De Beer viert zijn gouden bruiloft, krijgt bezoek van de burgemeester en houdt receptie. Allemaal al weer in Waddinxveen. Wethouder Lips komt na een ge slaagde operatie uit het ziekenhuis. De hele Waddinxveense raad is blij, dat de heer Zwambom nog net te strikken is voor de functie van di recteur Openbare Werken, in welke functie hij per 1 juli wordt benoemd. De heer W. A. Kraan ziet zijn veertigjarige trouw aan sport- en speelgoedfabriek Sliedrecht beloond met een zilveren koninklijke medail le. Een bazar van de speeltuinvereni ging ”De Paddestoel” brengt maar liefst vierduizend harde guldens in het laatje. Al weer een jubilaris: schoolhoofd W. J. A. Ming van de Willem van Oranjeschool is veertig jaar bij het Christelijk onderwijs, weshalve hij recipieert. Blijdschap in de Waddinxveense raad, waar de burgemeester mee deelt, dat de touwtjes aan elkaar zjjn geknoopt en er een sluitende begro ting in het verschiet is. De Zevenhuizense historicus C. A. Kuysten overlijdt op 82-jarige leef tijd. Op de Piasweg in Waddinxveen kost een auto-ongeluk in de vroege morgen het leven aan de 23-jarige heer P. Struik. Moerkapelle en Zevenhuizen be sluiten samen in Moerkapelle een nieuw Groene Kruis-gebouw neer te zetten. De dag der dagen wordt voor Waddinxveen echter 11 november: Bouwdag. De commissaris der Ko ningin plant bomen bij het zwem bad, onthult een beeld voor konin gin Wilhelmina, opent de prins- Willem-Alexandertunnel en moet dan nog beginnen aan een heel ’De burgemeester is best aardig” schrijft een van de leerlingen van de St. Paulusschool. Hij stoelt zijn me ning op het feit, dat het gemeente bestuur en de Oranjevereniging de Waddinxveense schooljeugd bij de geboorte van prins Friso met een si naasappel hebben verrast. De verkeerslichten by de Hef- brug in werking en de chaos wordt nu pas compleet. Maar na een paar weken dokteren en wennen gaat al les veel beter lopen. De Waddinxveense natuur kan nog meer gaan floreren, want burge meester Van der Hooft installeert 245 nieuwe jeugdnatuurwachten. In Zevenhuizen wordt een gemengd koor opgericht. De Prinses Wilhelminaschool wint de jeugdbrandweerwedstrijden en Johnny Versluis krijgt van burge- meesterdochter Marlies Van der Hooft een mooie beker.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 10