WE HEBBEN ELKAAR BROODNODIG ONTHULLEND WERK IN KOUWE HOEK MEDEDELING ■i Afscheidsreceptie voor twee artsen Centraal Garage a i I irisetóe autohandel n.v. Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Prettige Kerstdagen een goede vaart in 1969 Drukkerij Veldwijk SIMCA1100 (WiMM it Maak een proefrit bij: Wij wensen U en Directie medewerkers en van met afneembare overtrekken van der Linde de Uwen U en een wensen Voorspoedig Nieuwjaar DONZEN DEKBED v- I FLUWELENSINGEL 59a TEL. 01820-7122 GOUDA s R Weekblad voor Waddinxveen A DINSDAG 24 DECEMBER 1968 21e JAARGANG - Nr. 1216 (foto Sjaak Noteboom.) wiunnnniaunin!!niinnimiiniiRj»n«ffniuHiinKiiinii!iiHnfL lilHiUIIlHliilillUUMiUfflliffiMU C. A. van der Hooft, burgemeester van Waddinxveen Dorpsstraat 38, Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 43 Redaktle en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828 - 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Mijn wens voor 1969? Ik ga geen zaken opsommen die tot stand moeten komen - daarin zult u wel vertrouwen hebben. Nee, ik wil iets anders tot u allen zeggen. De heer C. van der Bas, die namens de industriëlen sprak, had bjj alle vreugde wel wat kritiek op sommige raadsle den, die de noodzaak van deze Dr Eijsink was zo gul die me dewerking voorhand te belo ven. dejongs Met een kraan van de dra vende bok ’’Gouwe” hees vrij dag aan de Wilhelminakade in Waddinxveen dr R. E(jsink,lid van Gedeputeerde Staten, een schildery omhoog van Wim v. Bas, zoon van een der fabri kanten uit de "kouwe” hoek”. Een schilderij, dat duidelijk liet zien hoe nauw en benard die Wilhelminakade er altijd heeft bijgelegen. Onder dat in de lucht hangende schilder stuk werd de nieuwe Wilhel minakade zichtbaar: een bre de boulevard, die dit energie ke stuk Waddinxveen voor het uit zijn isolement heeft meester Van der Hooft, stra lende fabrieksdirecteuren. Wij zijn een dorp! Wij willen het blijven ook!! Dat houdt in dat het gemeentebestuur héél dicht bij de inwoners staat- Dat kan alleen maar als wij elkaar kennen en begrijpen! In het laatste jaar is het voorgeko men dat als enige inwoners graag en voorstel aan de gemeenteraad, het college van B en W of de burgemees ter willen doen, zij een handteke- ningactie op touwzetten. Dat kost enorm véél tijd en brengt meestal als resultaat mee, dat u en niemand zal dit willen ontkennen- met het plaatsen van een handteke ning een stilling de overheid wordt ingenomen. Zonder dat dit de bedoe ling was! Een handtekeningenactie heeft dan alleen rust wanneer één of enigen van de voorstellers een „neen!” te horen hebben gekregen van de overheid! Men roept dan de hulp in van ve le anderen om de overheid te tonen dat zij het mis heeft of dat velen met de voorstellers van mening zijn dat er iets moet gebeuren! ontsluiting niet op tjjd hebben willen inzien, maar stelde daartegenover veel dank aan het college van B en W en met name aan de burgemeester voor de vele medewerking,die zij aan de uitvoering van het plan hebben gegeven. De burgemeester kwam heel dichterlijk van ’’kouwe hoek” via Gouwehoek tot ’’gouwen hoek”, daarbjj doelend op het kapitaal, dat deze ontsluiting heeft gekost. Hij vroeg de ge deputeerde om medewerking voor een spoedige afbraak van de afritten van de hefbrug, waardoor Noordkade en Zuid- kade een directe verbinding kunnen krijgen. In een bijeenkomst na deze onthullende actie van de ge deputeerde werd in het direc- tiekantoor van Boonstoppel door ir Van Creveld van Pro vinciale Waterstaat onthuld, dat de aanleg van de verbre de weg 2.000,- per meter had gekost. Een heel belangrijke pers dat in 1968 werkelijkheid werd is dat de gemeente Waddinxveen weer een sluitende begroting heeft! Voor het eerst sinds 1945. Insiders weten wat dat betekent. Minder bevoogding van hogere overheden - méér arm slag om snel te kunnen werken enz. toch hebben wij - zo zei „men” in „Den Haag” - héél wat gedaan zon der de aardige financiële middelen. Wij knikken dan glimlachend „ja” - maar zullen nu nog harder moeten werken om waar te maken dat het - met wat ruimere geldmiddelen - nog beter kan gaan dan voorheen- Was in 1969 beslist van de grond moet komen is het winkelcentrum „Groensvoorde” aan de Beethoven laan misschien ook wel het hoofd winkelcentrum Passage aan de Kerk weg - er zit wel een kans in! - én (- dit is even belangrijk -) de overdekte weekmarkt in het Brug- centrum met de daarbij behorende winkels. Persoonlijk heb ik wel eens ge lanceerd dat er dan twee maal per week markt moet worden gehouden. Ik zou wel eens reacting hierop wil len horen, zowel voor als tegen! Ik geloof niet dat in 1969 of 1970 de spoorwegen de ringlijn Leiden- Rotterdam en Leiden-Den Haag, bei den over Waddinxveen al tot stand zullen brengen. Toch zal deze ringlijn (een kwar tier of halfuursdienst als sneltrein!) voor de verdere ontwikkeling van Waddinxveen onmisbaar zijn, willen wij een goed forensendorp worden. Ik heb zelfs hoop, dat als de Spoor wegen de Schiphollijn - welke op het Rijksplan staat - van Amsterdam via Schiphol naar Rotterdam en Den Haag zullen aanleggen, deze hoofd spoorweg Waddinxveen zal aandoen! Dat zou voor ons dorp - èn voor de industrie èn voor de inwoners die buiten de gemeente werken - van ontzaglijk grote betekenis zijn! Het sein - „blijft op Uw hoede”, is gehe sen! Het eerstvolgende nummer van het Weekblad voor Waddinxveen/ Hollands Hart zal verschijnen op vrijdag 3 januari. Advertenties en kopy voor deze editie dienen uiter lijk dinsdag 31 december om 15 uur in ons bezit te zijn. Onze kantoren zullen beide kerstdagen, vrijdag 27 december en nieuwjaarsdag gesloten zfln. Ik wil onze inwoners graag voor stellen om als er iemand of enige uwer een klacht of een idee hebben mij om een onderhoud te vragen - liefst per brief want ik ben erg veel „op pad” en als u drie keer vergeefs „gebeld” hebt wordt u wel eens kre gelig. Ik zal u dan graag ontvangen, om de problemen of voorstellen met u te bespreken. Dat geldt ook voor onze hoopen in diensten. Veel liever dan een grote brief met handtekeningen door te nemen wil len zij en ik met u praten over een zaken die u benauwen. Dat is overi gens ook meestal een beste, omdat vele zaken na een bespreking al op gelost kunnen zijn. Velen doen dat reeds! En tot bei den tevredenheid. Onder een kopje koffie en een rokertje leest men met elkaar kennis en leert men met el kaar om te gaan! Mag ik op dat con tact in 1969 rekenen. Wat ik over bemerkt heb is dat ve len niet in him couranten lezen wat een gemeente overheid wil doen. Er zijn streekbladen waarin dit allen staat maar óók moet iedere in woner. van Waddinxveen het week blad voor Waddinxveen lezen, dat iedere donderdag verschijnt. Daarin Waddinxveen. Juist het voor plezier ergens leven en wonen brengt èn in huis èn in de gemeentehuishouding een goede sfeer! Mag ik nog één aanmoedi ging plaatsen! U hebt de gemeente Waddinxveen, nieuwe en oude inwoners - nodig gehad van uw huisvesting en/of werk. Daarvan moest veel gedaan worden, dat ziet men iedere dag! De gemeente heeft u echter óók no dig! Voor de leefbaarheid van het dorp! De kerken roepen u, maar ook een politieke partijen - én de cultu rele stichting, én een commissie „Stichting verenigingslokalen of kleine Schouwburg” - én de zangko ren én de fanfarecorpsen en zovele andere culturele, en kerkelijke of maatschappelijke instellingen. Zij roepen u omdat er werkers no dig zijn! Omdat de mens - de mens nodig heeft! De jeugd roep óók! De jeugd roept en jeugd die nergens aangesloten is. De Waddinxveense jeugdcontactraad wil alles voor een jeugd doen! Geen drempelvrees, wij hebben in deze wereld elkaar nodig, brood no dig!! Dat kan als wij in 1969 van goe den wille zijn! Zo wensen mijn vrouw en ik U allen véél heil en zegen toe voor het nieu we jaar! Nieuwe Markt 19-27 Gouda - Tel. 01820 - 5000 Rest nog te zeggen, dat van al le kanten lof werd toege zwaaid aan de ambtenaren van Waterstaat en aannemer Van Hees Zonen uit Utrecht, die in eendrachtige samenwerking dit belangrijke werk hebben geklaard. Het jaar 1968 is voor Waddinxveen een goed jaar geweest waarop het gemeente bestuur met grote dank baarheid terug mag zien. Ik ga niet opsommen wat er alle maal in 1968 tot stand is gekomen, dat zou te dwaas zijn, omdat er nog veel is blijven ligge n dat hij allen gaarne van de grond hadden zien komen. Denk maar eens aan het Dienst- verleningscentrum voor alleenstaan den en bejaarden, waarvoor de raadsbesturen wel zijn gekomen, maar waarvan wij heet graal in 1968 de eerste paal de grond in had den geslagen! Dan een instructiebad waar onze jeugd het zwemmen had kunnen le ren, of - en dat is ook heel belang- ryk - de reconstructie van toegangs wegen naar Waddinxveen! De aanleg in een geheel nieuwe autoweg met twee parralelwegen als in- en uitvalsweg naar Rijkswegl2 is begonnen op 12 december 1968! Deze weg zal in mei 1970 gereed zijn. De reconstructie van het Noord- einde is door gedeputeerde Staten goedgekeurd en zal in 1969 in aan leg worden genomen. Er waren, vóór het gemeentebe stuur tot reconstructie van de pol derwegen kan overgaan heel wat obstakels te overwinnen. De polderwegen zijn eigendom van en in beheer en onderhoud bij een polderbestuur. Deze wegen die de laatste 15 jaren beslist geen land- bouwwegen meer zijn, moeten door de gemeentebesturen worden over genomen. Wij zijn het bestuur van de Zuid- plaspolder dankbaar dat het zo goed heeft meegewerkt aan de overna me. Het lijkt allemaal wel gemakke lijk maar een dat alles geregeld is, stroomt er nogal wat water door de Gouwe! Nu staat alweer een plan voor de deur voor de verbreding van de Ka naaldijk en Noordringdijk naar de provinciale weg Gouda-Moordrecht. Dit wordt een rechtstreekse in- en uitvalsweg op de autosnelweg naar Rotterdam. Als dat plan nu eens in 1969 van start kon gaan zouden wij wel heel erg blij kunnen zijn. U moogt erop rekenen dat hun college van B en W hieraan hand zal werken. De Noordringdijk ligt echter in de gemeente Moordrecht. Het gemeen tebestuur van Moordrecht heeft zijn medewerking reeds toegezegd. Dit is verheugend! Zo zou ik over de wegen nog heel wat kunnen schrijven maar dat zal de bedoeling van de redactie wel niet zijn geweest toen zij mij vroeg een artikeltje te schrijven. MOERKAPELLE Zaterdagmid dag 28 december om 4 uur zullen de artsen J. A. Ensing uit Zevenhuizen en P. van der Linde uit Waddinx veen, die jarenlang de medische dienst in Moerkapelle hebben behar tigd, op een receptie in het Dorps huis afscheid nemen. Tijdens deze bijeenkomst is er gelegenheid kennis te maken met dokter Vroegindewey, de eerste arts die zich in Moerkapel le gaat vestigen. Hij vangt zijn prak tijk aan op 1 januari. Fi 'F F ■F’f..- F

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1