DAT WAS DAN I 1 L |jp 1 M 1 iia glllg Februari Januari Maart 1 jU J F «1 tl Pagina 3 a ie i i «gag fff Kite ff K NT ff WW f r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - dinsdag 24 dec. 1968 j In Waddinxveen wordt in nachte lijke uren het 150 ton wegende tun- neldak van de Prins Willem Alex- andertunnel op zijn plaats gebracht. Hoera voor de kunst in Waddinx veen: Wim Hazeu wordt bedacht met de poëzieprijs van Hilversum en de Kunststichting vindt een nieuwe ex positieruimte in de Leeszaal. Het Christelijk Nationaal Onder wijs in Waddinxveen bestaat hon derd jaar en dat wordt gevierd. On der meer met een reunie, waarop al die Pietjes, die nu grote Pieten zijn geworden en al die Jantjes, die (bij na) boven Jan zijn elkaar weer eens ontmoeten om herinneringen op te halen en sterke verhalen te vertel len. Burgemeester Van ’t Verlaat van Zevenhuizen kan in zijn Nieuwjaars rede vertellen dat er een gunstige ontwikkeling zit in de woningbouw en dat is iets, dat niet zo gek veel burgervaders hem kunnen nazeggen. Er is meteen werk aan de winkel voor de mannen van de strooiwagen, want het jaartje begint erg glad. Ineens heeft Waddinxveen een te- levisiester in zijn midden. Lou van Burg vindt Kitty Verheglen-Hahlen met haar zusje Ina de leukste twee ling om zijn tv-show op te luisteren (en je kan hem geen ongelijk geven). Concordia kondigt zijn zeventig jarig bestaan aan en iedereen kan zich al gaan voorbereiden op het da verende feest, dat daaruit zal voort vloeien. Slecht nieuws voor de slechterik- ken: een nieuwe commandant voor de Rijkspolitie in Waddinxveen. J. Koelma, een boom van een adjudant uit Zaandijk, met wie je geen loopje moet proberen te nemen. ’’Concordia” treurt om het verlies van zijn steunpilaar gedurende lan ge jaren: de heer P. C. de Joode overlijdt Een niet zo prettig begin van een maand als het eerste, dat je hoort is, dat de elektriciteitstarieven omhoog gaan. Het zou er voor Woerden niet zo best uitzien als er geen Waddinxveen was en in dat Waddinxveen een Re- horst. Die gaat daar in het Woerden- se maar even 150 flats uit de grond stampen. In gereformeerde kring worden de plannen geboren om in Moerkapelle een fraai rusthuis voor 120 bejaar den te bouwen. Moerkapelle zit ook al in de bouw: een eerste paal voor 31 bungalows wordt met voortvarendheid de grond in gedreven. De TV-actie ”Een op twaalf” voor geestelijk en lichamelijk gehandi capten wordt in Waddinxveen, Ze venhuizen en Moerkapelle een groot succes. In Zevenhuizen worden de volley bal-junioren van De Zevenklappers ongeslagen kampioen. Racing Club Verheul of te wel RCV heeft het na noest werken voor elkaar: het veld heeft een lichtin stallatie. Chauffeur Jaap van Gils is 40 jaar trouw aan de gemeente Waddinx veen en krijgt daarvoor koninklijk brons. In diezelfde nieuwe' wijk zijn ook minder stichtelijke zaken aan de orde: inbrekers slaan keer op keer hun slag via de bovenlichten van de Groenswaardse woningen. Het prille babietje 1968 wordt in alle rust geboren. Natuurijjk wel onder begeleiding van het geknal van vuurpijlen en andere folkloris tische vreugde-uitingen, maar het bljjft binnen de perken. Behalve in Moerkapelle, waar jongelui de po litie, die hun al te uitbundige feest vuren wil intomen, met rot fruit be kogeld. Burgemeester Keijzer moet al opperhoofd van de politie per soonlijk er aan te pas komen om or den op zaken te stellen. Er melden zich tien winkeliers,die graag hun nering willen gaan doen in de winkelgalerij aan de Bredero- laan, de latere zogenaamde ’’Luifel- baners”. i Burgemeester Van der Hooft mag met zijn vrouw op het Waddinx- veense raadhuis weer talloze nieuw- jaarshandjes schudden. Zijn collega in Moerkapelle doet hetzelfde, al is het daar minder druk, omdat men nog een beetje aan de nieuwigheid van deze receptie moet wennen. Er komt schot in de oecumene: de Gereformeerde Kerk en de Rooms - Katholieke beginnen de besprekin gen, die zullen leiden tot de bouw van een gezamenlijk bedehuis in Groenswaard. Aan de Rjjnlandstraat wordt een nieuwe telefooncentrale geopend. Een wachtlijst van 430 telefoonaan- vragers behoort tot het verleden en er komt in de toekomst plaats voor nog wel 10.000 aansluitingen. Om te kijken of de centrale ook écht werkt belt burgemeester Van der Hooft naar de secretaris van prins Bern- hard. Hij krijgt inderdaad gehoor. De Middenstandsvereniging Wad dinxveen bestaat vijftig jaar. Ieder een komt op recepties zeggen dat hij het fijn vindt, zo’n gouden feest, en voorzitter Van der Loo krijgt zelfs een vaantje van de Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond. Nog een Nieuwjaarsrede, die blaakt van optimisme: burgemeester Van der Hooft zegt in Waddinxveen: ”Ons moedig voorwaarts gaan werd ruimschoots beloond” en dat zegt wat voor deze magistraat, die voor zijn gemeente eigenlijk altijd nog wel een schepje meer wil. Een ander vurig verlangen vindt inlossing: De Cormula’s kunnen hun droom voor nieuwe uniformen in vervulling zien gaan door een schen king van 1500,- van het Anjerfonds. Mevrouw A. M. Derks-Ytsma ver laat na 18 jaar de Chr. Lagere School van Zevenhuizen (als onder wijzeres natuurlijk) en dat is een heel gemis. Moerkapelle daarentegen krijgt een aanwinst in de persoon van de heer L. Grootens, die hoofd van Ge meentewerken wordt. Wel nodig, zo’n ruggesteuntje, want tot zelfs in de Tweede Kamer wordt gepraat over het bedroevende woningcontingent van hetzelfde Moerkapelle. In de Brugkerk een massaal wel kom aan de nieuwe pastor ds. J. v.d. Heuvel, die naar Waddinxveen is ge komen. In Moerkapelle afscheid van mej. G. Verbeek, die na 26 jaar het kos tersambt neerlegt. Bij Leyland krijgen ze hoog bezoek van de Britse ambassadeur, sir Peter Garran himself. In Moerkapelle gaan ze onverdro ten voort met de actie voor de aflos sing van de restauratieschuld van de Hervormde kerk. De ’’vliegende dominee” Boertje - (die inmiddels naar elders is gevlogen) - heeft in deze maand al f 32.000,- bij elkaar weten te krijgen. De Waddinxveense brandweer stookt de jeugd op tot brandstich ting. Vreemd, maar het mag dit keer: 2000 kerstbomen gaan na het doen van hun plicht in het Diederik van Schagenplantsoen naar de brandstapel voor een laaiend vreug- devuur. In de Waddinxveense raad wor den de eerste noten gekraakt over het aardgas, dat het tuinbouwgebied aan de A. Kroesweg moet gaan ver warmen (en dat nu inmiddels al doet). De Waddinxveense Cormula-da- mes tonen voor het eerst hun trotse nieuwe uniform, dat zij hebben kun nen aanschaffen met steun van het Anjerfonds. In drie uur tijd weten ze in Ze venhuizen duizend gulden bij elkaar te trommelen voor de Oranjevereni ging, die er een feestverlichting voor gaat kopen. De zusters van het Groene Kruis slaan de eerste paal voor de uitbrei ding van het Waddinxveense wijk- gebouw, die aan het einde van het jaar nog gereed zal komen. ’’Concordia”, zeventig jaar oud, houdt receptie, waarop ere-voorzit- ter burgemeester Van der Hooft zegt over vijf jaar te hopen op een ’’Ko ninklijk” voor de naam. Er is na tuurlijk ook een denderende feest avond.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3