r 4 h i s Mei Juni I jO h April Pagina 4 1 I (i Siij W'i SPlIliF I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - dinsdag 24 dec. 1968 N.V. Prins Willem-Alexander- een De Waddinxveense raad trekt 40 mille uit voor een verkeersstudie en doet er nog vlot een half miljoen bij voor de reconstructie van de Ka naaldijk. De heer Van Schie wordt beëdigd als raadslid. Ds. J. Snoey neemt afscheid van de Gereformeerde Kerk en gaat met emeritaat. Hij wordt bij die gelegen heid Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Bij de Hefbrug ziet het er eventjes link uit, maar fitter Tamerus onder kent gelukkig tijdig een lek in het aardgasnet. De ouden van dagen van Wad- dinxveen maken hun jaarlijkse reis je. Het is nog nooit zo vorstelijk ge weest, want de middenstanders, die de reis organiseren zijn nog steeds in de feestroes vanwege het gouden ju bileum van hun vereniging. Prinses Margriet en mr Pieter stu ren de Waddinxveense jeugd een lie ve bedankkaart voor de felicitaties bij de geboorte van prins Maurits. Ook de bejaarden uit Zevenhuizen maken een heel gezellige dagtocht. Het Scholenbouwteam - lucide geesteskind van burgemeester Van der Hooft - plukt zijn vruchten in Waddinxveen: de Klaas de Vries- school en de St. Paulusschool wor den op één en dezelfde middag ge opend. De kerkelijke hulpactie ”Kom over de brug” levert in Waddinxveen 50.000,-, in Moerkapelle 25.000,- en in Zevenhuizen 12.000,- op. De Klaas de Vriesschool, kersvers geopend, heeft al een feest: mevrouw Van der Dussen-Weber is 25 jaar (geliefd) onderwijzeres. In Zevenhuizen neemt de raad het belangrijke besluit om over te gaan op aardgas, dat door Leiden zal wor- geleverd. In Waddinxveen worden vier in- brekertjes, twee van 11 en twee van 13 jaar in hun ondeugdelijke kraagjes gepakt. Het ’’Brugkoor” in Waddinxveen verliest zijn eminente dirigent S. van der Griend. Jubileumfeesten bij Leyland. Zo maar drie zilveren jubilarissen op een dag: C. v.d. Gaarden, G. H. M. Grootendorst en H. Rupke worden in het zonnetje gezet. Dijkgraaf mr U. G. Schilthuis meent, dat om de kwaliteit van het water te redden een kanaal van Waddinxveen naar Voorburg nood zakelijk is en zo’n dijkgraaf kan het weten. Het nieuwe schildersbedrijf van Kloet wordt door de burgemeester geopend en de Kloeten zijn zo blij, dat ze de gemeente Waddinxveen een echte flamingo geven voor het W amaarplantsoen. Na dat kalf zonder staart kon een kuiken met drie poten natuurlijk niet achterwege blijven. Weer in dat wonderdorp Waddinxveen. In Zevenhuizen nemen de atleten van ’’Oefening Staalt Spieren” na 19 jaar node afscheid van voorzit ter C. Zweere. Ds. J. Snoey slaat in Groenswaard de eerste paal voor de nieuwe kerk, waarin Gereformeerden en Katho lieken de weg naar de oecumene hebben gevonden. In de fabriekshal van Glasbeek presenteert zich de Waddinxveense ’’Fashion Group” met een blitse, hip pe modeshow. In Zevenhuizen springen ze een gat in de lucht van blijdschap: de zo genaamde ’’Zevensprong”. De nieu we speeltuin, waarom al die vreug de ontstaat krijgt meteen deze naam. In de gemeenteraad wordt ge klaagd over het slechte water bij het Noordeinde en in Groenswaard. De raad trekt bleek weg als de bur gemeester vertelt, dat ook hij in zijn eigen huis niet meer in het bad kan door dit ongerief. De Waddinxveense breinbaas A. C. Kraneveld viert een dubbel jubi leum: veertig jaar in overheidsdienst 25 jaar bij openbare werken in Wad dinxveen. Hij wordt uitgebreid ge huldigd. Pastoor J. A. M. Saulenn viert zijn zilveren priesterjubileum. Voor Zevenhuizen een dag om nooit te vergeten: de koningin komt op bezoek en ziet in een trotse para de wat er wel allemaal in dit veel zijdige dorp leeft. Zij krygt een schat van een pony als cadeautje voor kleinzoon Maurits. Mevrouw M. Merbis-Pols is zestig jaar verbonden aan de Zondags school in Zevenhuizen. Dit respecta bele jubileum wordt gehonoreerd met een gouden ere-speld en later met een koninklijke onderscheiding. De gemeenteraad van Waddinx veen verliet KVP-raadslid drs. P. M. van Onna, die iets heel belangrijks gaat doen in de Amsterdamse bouw wereld. De heer P. F. J. van Schie volgt hem in de raad op. Raadslid T. Ververs, schilder G. M. Kloet en gemeentebode J. Hogen- brug (reeds lang ziek) voelen de Lin tjesregen op zich neerdalen. Voor twee ton koopt de gemeente Waddinxveen ”De Beukenhof”, waarmee weer een stap is gezet op de weg naar plannen voor een nieuw postkantoor en een heleboel meer. In Waddinxveen kent de blijd schap geen grenzen: niet te geloven: Gedeputeerde Staten zeggen ”Ja” en iedereen kan blij roepen: ”Het zwembad komt”. De meimaand begint met droeve plicht: bij honderden komen de Waddinxveners, oud en jong,naar de gedenknaald aan het Stations plein om daar eer te bewijzen aan de tallozen, die voor onze vrijheid het offer van hun leven brachten. Er wordt overal jolig Koninginne dag gevierd met in Waddinxveen als traditioneel hoogtepunt de sensa tionele motorcross. De traditionele ’’Sportweek” in Waddinxveen groeit uit tot twee we ken. In die tijd kan er heel wat wor den afgesport en dat gebeurt dan ook. De roemruchte ”Ahoy-band” zorgt voor een daverend slotfeest. Opper G. W. Hoefakker neemt af scheid als postcommandant van de Rijkspolitie in Zevenhuizen. Ook Moerkapelle besluit om op aardgas over te gaan. Er komt schot in de ontsluiting van Waddinxveens nieuwste woongebied Groenswaard: de laatste vloermoot wordt gelegd voor de Prins Willem-Alexander- tunnel. Hendrik Johannes Oosterom wordt geboren. Het gaat om die voornaam. Want hij is vernoemd naar ereburger H. J. Verheul, die Hendriks moeder - toen zij nog van de baby in verwachting was - samen met zjjn zusje Mia in november uit de ijskoude Gouwe redde. Bouwonderneming Rehorst viert het 55-jarig bestaan. De krant, uw krant, krygt een nieuwe koppenzetmachine, een zoge naamde Ludlow, zodat berichten zonder kop of staart in het vervolg (hopelijk) niet meer voorkomen. Zonder staart is wel een kalfje.dat in het Waddinxveense wordt gebo ren. Met ’s-Gravenmoer treurt ook Waddinxveen over het wrede nood lot, waardoor het gehele gezin van burgemeester Koopman btf een auto- ongeluk omkwam. De heer Koop man was in zjjn Waddinxveense tijd een zeer beminde waarnemend ge meentesecretaris. «Ss»-.i: k. -ws wW »at«ss MAVRWS vo«.»

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 4