Pi o o ■■l H WW IMII Oil Juli Augustus op I Pagina 9 j Bi ■RH OM te •w. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - dinsdag 24 dec. 1968 en :;C De niet te stuiten stroom van kam pioenschappen, die de waterpolo- teams van De Gouwe gaan behalen wordt ingezet door de pittige dames- ploeg. En ja, waarachtig weer in Zeven huizen komt een nieuw sportcomplex voor v.v. Groeneweg, dat in augus tus door burgemeester Van ’t Ver laat feestelijk wordt geopend. Het Weekblad voor Waddinxveen/ Hollands Hart trekt er met de lezer tjes op uit. De dagtocht naar Zes- tienhoven en de Rotterdamse haven wordt een daverend succes en leidt tot twee herhalingen. Er waart een obscure dame (nou ja, ’’dame”) door Waddinxveen, die met een gehaaide oplichterstruc twee winkeliers voor 500,- in de boot neemt In Waddinxveen wordt bekend,dat een onbekende gever het financieel mogelijk maakt om een monument ter nagedachtenis van koningin Wil helmina op te richten. Weer wint Waddinxveen op pun ten: de goedkeuring voor de nieuwe Tweede Bloksweg, uitval naar Rijks weg 12, komt uit Den Haag af. Algemeen bedrijfsleider C. Riet veld is veertig jaar in dienst bij speelgoedfabriek Okkerse en krijgt daarvoor de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. De Gouwe I, De Gouwe II en la ter ook De Gouwe III worden kam pioen. Hoe bestaat het. ’’Komt door de teamgeest” zegt badmeester en eerste zeventaller Arie Troost. Burgemeester Van der Hooft klimt aan de Waddinxveense Sniepweg op een dragline, zwaait vrolijk naar het saamgestroomde volk en neemt dan een enorme hap aarde en gras tussen de tanden (van de dragline wel te verstaan). Iedereen juicht: de aan leg van het nieuwe zwembad is be gonnen. De commissaris der koningin mr J. Klaasesz komt naar Moerkapelle om daar in de verbouwde pastorie het nieuwe raadhuis te openen. Uit dankbaarheid wordt hij tot erebur ger verheven. De 14-jarige Elbert Vermeij, die pas nog kampioen was geworden met de Gouwe-aspiranten, komt om bij een triest verkeersongeluk vlak bij het zwembad. In Moerkapelle overlijdt de heer P. van den Berg, een centrale figuur in het verenigingsleven, die hiervoor de zilveren erepenning van de ge meente kreeg. Moerkapelle zit te springen om een nieuw raadhuis. Om er schot achter te zetten beginnen de raadsleden na een vergadering het oude gemeente huis eigenhandig te slopen. Tom Glasbeek, 18 jaar, naar Ame rika uitgezonden door de American Field Service slaagt aan een High School en komt boordevol herinne ringen van boord in Rotterdam. Notaris In ’t Hol heeft zijn kan toor verplaatst. Het ’’Notarishuis” is na een eeuw geen notarishuis meer, al zal het wel altijd zo blijven heten. Gedeputeerde D. van der Kwaak wordt adviseur van bouwonderne ming Rehorst. Fijn voor Rehorst, maar een verlies voor de gemeente, want hij was een gedeputeerde waar echt mee te praten viel. Drie mannen gebruiken een wei land bij de Rijksweg als oefenterrein voor hun buksen. Daar komt de po litie aan te pas, want iedereen schrikt zich een hoedje. Zelfs de Haagsche Courant spreekt over de ’’stormachtige ont wikkeling van Waddinxveen” en laat met een kanjer van een lucht foto zien, dat er geen woord van ver zonnen is. Na vele jaren legt voorzitter A. Compeer van WSE zijn hamer neer. Hij wordt ere-lid van de Waddinx veense club, waarvoor hij zoveel heeft gedaan en krijgt ook een pau selijke onderscheiding. Gedeputeerde Staten zjjn ander maal goed voor Waddinxveen: de nieuwe begraafplaats in Groens- waard mag worden aangelegd 900.000,-) en de gevaarlijke hoge brug bij de Winterdijk mag worden verlaagd. Drie dappere meisjes, Marion en Yvonne Vuyk en Astrid van Dijk zetten een eigen Biafra-actie op en verdienen met allerlei klusjes bijna 300,- voor dit doel. Er komt een of ficiële ontvangst door burgemeester Van der Hooft uit voort. In Moerkapelle slaat burgemeester Keijzer de eerste paal voor een com plex ”meer-ruimte-woningen” dat is een belangrijke primeur. Koninklijk zilver voor de heer A. J. v.d. Berg, die veertig jaar in dienst is bij Leyland-Verheul in Wad dinxveen. Het kampioenschap brengt De Gouwe 1 geen promotie. Er wordt niet teveel om getreurd, al zat het toch écht niet goed met dat te kleine Walvis-bad in Groningen. De Mgr Bekkerschool neemt een noodgebouw in gebruik aan de J. W. Frisoweg in Waddinxveen. Harten en beurzen staan open voor het arme Biafra: in Waddinxveen brengt een bliksemactie 6000,- op, in Zevenhuizen komt 1400,- op ta fel. In Zevenhuizen besloten her vormden en Gereformeerden voort aan het jeugdwerk gezamenlijk aan te pakken. In hetzelfde Zevenhuizen komt op per G. v.d. Bent uit Reeuwijk het po- litiecommando op zich nemen. De Waddinxveense wethouders Van Tol en Lips gaan naar de Es- doomlaan om daar de oudste in woonster mevrouw T. Verhoeff-v.d. Ende te feliciteren met haar 101-ste verjaardag. Twee Waddinxveense echtparen vieren hun gouden trouwdag: het bruidspaar A. de Jong-OIie en het bruidspaar J. J. Henning-Jansen. De foto’s, die het in dit num mer opgenomen jaaroverzicht illustreren, zjjn - een enkele uitzondering daar gelaten - al le van Sjaak Noteboom. i.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 9