SPOR SPORT IRT Epiloog Waddinxveen wint voor Esto van Proloog STANDEN om a Voetbaltoto-prognose Moerkapelle wint duel bovenste plaats eigen publiek Produktief Be Fair speelde Ameide naar nederlaag (4-2) SPORT De Bron De Zevenklappers Grit OOG in/OOG contacten Eendrachtsruiters FRA-VA-KO’S warenhuizen Groeneweg nog net op tijd prijzen blijven naast Woerden LAAG!! Pagina 3 Ti Schaaknieuws Kaartavond 1 2 3 EN CO w» Mr. Optician Klaverjassen NTACTLENZ Vogelexpositie - ■Mg ëEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 9 jan. 1969 7^ 2.25 6 Limonade Glazen 3.30 3.95 1.25 is Zondagvoetbal: 6 Bierglazen (kraag) 2 Emmers (10 a 12 Itr) Contactlensspecialist Eikenlaan 54, leplaan 122 Telefoon 24 01 Ook voor U kan er met contactlenzen •en nieuwe wereld zichtbaar worden. Ga naar Grit Bekijk en praat over die op het traanvocht drijvende vliesdunne kapjes. Laat U vertellen hoe prettig (en cjemakkelijk ze zijn in het dragen en ga als „niétbrjldragend” de wereld in. Moerkapelle zal het zondag niet moeilijk krijgen tegen Foreant.Maar het moet er wel rekening mee hou den, dat een kat in nauw rare spron gen kan maken, en dat is hekkeslui- ter Floreant. Toch zien we een ruime overwinning voor Moerkapelle. 11 9 8 9 10 10 10 10 9 10 8 13 13 10 10 11 11 13 12 12 12 11 11 7 8 7 4 3 5 3 2 2 0 8 6 6 4 2 3 2 3 2 2 0 0 4 0 2 5 4 0 2 3 1 3 2 3 0 4 6 4 4 2 2 0 1 2 2 2 1 2 4 8 7 7 9 8 1 0 2 1 2 3 4 5 5 8 7 22 18 16 16 13 10 10 8 7 5 3 18 15 12 12 10 10 8 8 6 4 1 33-12 25-16 22- 6 28- 13 20-13 10-11 20-32 29- 33 13-25 13-32 10-30 WADDINXVEEN Donderdag 2 januari werd in het Gereformeerd- Verenigingsgebouw de 17e ronde van de onderlinge schaakkompetitie van W.S.V. gespeeld met de volgende persoonlijke resultaten. N. E. Plantfeber-A. A. v. Oort afg.; G. d. Willigen-P. Broer 0-1; A. v.d. Starre-A. Littooy 0-1; J. v. Oort-W. Verstoep 0-1; H. Schoemaker-P.Ne- leman 1-0; A. Oomkens-T. Wiersma 0-1; W. v. Oort-A. Versluit J-J. WADDINXVEEN Met ingang van 15 januari houden „De Gouwe Rijders” elke woensdag in „De Unie” een klaverjasavond. Aanvang 20 uur NAC—Ajax GVAVVolendam ADO—Holland Sport AZ ’67—Telstar PSVFC Twente DWS—Feij enoord MW—NEC DFC—RCH SVV'Cambuur ExcelsiorFortuna VI. NOAD—Roda JC Drente—EDO EimburgiaGraafschap WADDINXVEEN Donderdag 16 januari wordt om 20 uur een kaartavond gehouden in het club huis van W.S.E. Een van de felle Be Fair aanvallen, waarbij de talen ten van de Ameide-doelman op de proef werden gesteld. ZEVENHUIZEN De jaarlijkse ruiteravonden van de landelijke rij- vereniging „De Eendrachtsruiters” worden gehouden op zaterdag 18 en 25 januari in Hotel Vos. Beide avon den beginnen ’s avonds om half acht. De eerste is uitsluitend bestemd voor genodigden en donateurs, de tweede voor overige belangstellenden. De Schiedamse Toneelvereniging „Utile Dulci” zal het blijspel „Simon en Laura” opvoeren onder regie van Guus Hoes. Op beide avonden is er een verlo ting met als hoofdprijs een pony .Na afloop is er een gezellig samenzijn, op 18 januari met muziek van Nico van den Hondel en op 25 januari met de band „Sect ’66”. Zaterdagvoetbal; 4e klas KNVB: Spirit Ameide GJS Haatten LRC Be Fair Arkel Sliedrecht Hardinxv. Schoonh. MVV 4e klas KNVB: Moerk. Donk VEP Woerden Groenew. W’veen Moordr. Bodegr. Bergamb. Esto Floreant 23- 9 17- 6 21- 8 14- 9 12- 12 13- 13 13-16 13-18 7- 16 8- 20 6-20 Vep-keePer geen schijn van kans 1-0. Vep ging er hierna nog feller te genaan, maar de goed leidende scheidsrechter hield de teugels goed in handen. De spanning werd groot, maar de aanvallen van Vep werden te slordig afgewerkt. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot had Moerkapelle verdiend ge wonnen. KERKWEG 189 - WADDINXVEEN - GRIT OPTIEK - KORTE TIENDEWEG 12 - KLEIWEG 108 - GOUDA ZEVENHUIZEN De vogelvere niging „Zang en Kleur” zal vana vond voor de eerste maal in haar korte bestaan een tentoonstelling houden. Deze vogelshow zal worden geopend door burgemeester A. van ’t Verlaat om zeven uur. Ook op vrijdag en zaterdag zal de tentoonstelling voor het publiek ge opend zijn. De tentoonstelling is in het Verenigingsgebouw aan de Bur gemeester Klinkhamerweg. ZEVENHUIZEN De teams van de volleybalvereniging „De Zeven klappers” hebben zaterdagmiddag voor drie overwinningen gezorgd. Het eerste damesteam bleef thuis met 3-1 de baas over DOS II uit Schoonhoven, dat altijd een moeilij ke tegenstander is. Het eerste heren team had het heel wat makkelijker. Tegen Vires I behoefde het zich niet te veel in te spannen. Met 15-7, 15-4 en 15-11 werden de sets gewonnen. Van de junioren behaalde het A- tearn de belangrijkste resultaten.Het stelde zijn kandidatuur voor het kampioenschap duidelijk door VCH uit Haastrecht met 3-1 te verslaan. Alleen de derde set ging na een 14- 11 voorsprong met 14-16 verloren.De overige sets eindigden in: 15-9, 15-12 en 15-9. In een gelijkopgaande strijd deelden de junioren-meisjes van De Zevenklappers en Radius de Punten. De uitslagen waren 10-15, 15-8, 15-9 en 12-15. Alleen de B-junioren ver loren, namelijk met 3-0 van VSTS in Bodegraven. Steeds hadden de Ze venhuizenaren een voorsprong, maar niet voldoende om een set te winnen. VSTS won met de cijfers 15-4, 15-7 en 15-11. getrap de vrijstaande Van Leeuwen aan het werk gezet. Deze knalde kei hard de bal voor de derde maal ach ter Ameide’s doelman 3-1. Twee minuten voor het verstrijken van de eerste helft werd B. Kloet in het strafschopgebied onderuit ge haald, De scheidsrechter was reso luut in zijn beslissing en wees naar de witte stip. De strafschop werd be heerst door A. van Leeuwen benut 4-1. Na de rust was het spelpeil iets minder, maar bleef toch zeker het aanzien waard. Ameide ging mas saal in de aanval en Be Fair trok 1 pot Brilcream en nog honderden andere speciale aanbiedingen. De eerste thuis-overwinning van Waddinxveen is een feit geworden. In een aantrekkelijke wedstrijd waarin Esto tegenviel, heeft Wad dinxveen verdiend gewonnen. De thuisclub begon gelijk aan een offensief, maar ondanks de vele kansen die zich voordeden wist Esto het doel schoon te houden. De Esto- aanvallen waren veel minder in aantal en werden vaak geleid over de zeer snelle en gevaarlijke rechts buiten Amie. De hechte Waddinx- veen-verdediging bleef echter goed gesloten. Eén minuut voor de rust nam Waddinxveen een verdiende voor sprong. Nadat de bal al een paar maal heel gevaarlijk langs het Esto- doel was gecirkeld, was het links buiten Van der Sluis die raakschoot 1-0. Direct na de rust kreeg Esto de ge na de klap. Uit ’n goede aanval zet te linksbuiten Van der Sluis laag voor en rechtsbinnen Hans Appel schoot meteen raak 2-0. Waddinxveen bleef aanvallen en kreeg nog zeer goede kansen. Rechts binnen Appel zag zijn schot, nadat hij de invallerdoelman De Wit al was gepasseerd, door een achterspe ler uit het doel gekopt. Toch kwam Waddinxveen op 3-0 toen in de 29ste minuut linksbinnen Sjaak Appel goed door zijn broer Hans werd gelanceerd en de bal net voor de uitlopende doelman De Wit in het doel tikte. De Esto-keeper die tot dan onze ker had gespeeld hield op uitsteken de wijze schoten van Van der Sluis, Appel en Bras uit zijn doel. In de 35ste minuut kreeg Esto een strafschop en deze werd door spil Groeneveld benut 3-1. Vier minuten voor het einde kreeg de Esto-linksbuiten de laatste goede kans. Zijn schot belandde echter te gen de lat, zodat Waddinxveen ver diend had gewonnen en Esto in de gevarenzone blijft hangen. zich terug in de verdediging. Scha- kelspeler C. van Triet en rechter spits W. Bron moesten geregeld hun verdediging komen assisteren. Na een kwartier kwam er een tegenPunt Uit een hoekschop van rechts kreeg de goedspelende Van Erk de bal ver keerd op zijn hoofd, en dit deed de bal in eigen doel verdwijnen 4-2. Ameide probeerde door te druk ken. Maar harde schoten werden fraai door de Waddinxveense kee per gestopt. Zo kwam het einde van een boeiende wedstrijd, die mede door de inzet en goede sfeer door Be Fair met 4-2 is gewonnen. Na een winterslaap van enkele weken, is de voetbal voor onze ama teurs weer gaan rollen. Be Fair, Waddinxveen, Moerkapelle en Groe neweg zijn goed van start gegaan. Vooral Be Fair kwam goed voor de dag. Het in de bovenste regionen verkerende Ameide werd met een 4-2 nederlaag weggestuurd. Als zij zo doorgaan zullen de Waddinxve- ners nog menige tegenstander in het zand laten bijten. Waddinxveen weerde zich ook uit stekend. De toch wel zware tegen stander Esto uit Bodegraven kreeg een 3-1 nederlaag te slikken. Een goed begin in het nieuwe jaar. Hét treffen van dit weekeinde speelde zich af in Moerkapelle. De Moerkapellers kwamen daar in het veld tegen het geduchte Vep uit Woerden. Het ging deze middag om de bovenste plaats. Na een zware wedstrijd kwam Moerkapelle als triomfator uit de bus al was het met een magere 1-0 overwinning. Het had deze middag allemaal wel iets vriendelijker moeten zijn. Groeneweg wist een 2-0 achter stand weg te werken. Met veel inzet kwam het naast het sterke Woerden. Een heel verdienstelijk gelijkspel. In een harde maar sportieve wed strijd heeft Be Fair titelkandidaat Ameide de beide Punten ontfutseld. Qua voetbal was Ameide niet de mindere van Be Fair, maar het vele praten van de bezoekers deed af breuk aan hun spel. Reeds na twee minuten nam Ameide de leiding door een kopbal ■van R. Tukker, die uit een voorzet Ivan rechts de bal achter de weife- ■lende keeper Verbruggen deponeer- Ide 0-1. Het sPel golfde op en neer, en men zag aan beide kanten aantrekkelijk voetbal. In devijftie nde minuut had leen solo van P. Oskam beter lot ver- Idiend. Twee minuten later was het ech- ter wel raak. De achterhoede van Ameide bleef staan voor buitenspel, maar de scheidsrechter liet terecht doorspelen, waarvan Van Mourik handig profiteerde en beheerst in schoot 1-1. Ameide vocht hard terug en Be Fair kwam even onder druk te staan. In de vijfentwintigste minuut ont ving W. Bron de bal op maat. Hij lanceerde de vrijstaande Van Mou rik, die de keeper van Ameide kans loos maaktee 2-1. Be Fair drukte door. De achter hoede van Ameide kwam nu onder zware druk te staan. Zeven minuten I voor rust werd na wat heen en weer Be Fair weet nu wat doelpunten maken is, daarom zal het lager ge klasseerde Hardinxveld zaterdag met een nederlaag genoegen moeten nemen. Wel moet Be Fair oppassen want Hardinxveld is thuis geen ge makkelijke tegenstander. Groeneweg-Waddinxveen is een moeilijk te voorspellen uitslag. Twee gelijkwaardige elftallen als men de ranglijst bekijkt. Groeneweg zal van het terreinvoordeel gebruik moeten maken. Onze mening is, dat er een draw uit de bus zal komen. WOERDEN In een meer span nende dan fraaie wedstrijd is het Groeneweg oP een slecht bespeel baar terrein gelukt in de laatste fase van de wedstrijd Woerden een ge lijkspel af te dwingen. De eerste aanvallen waren voor Groeneweg. Met fraai spel werd Woerden in de verdediging gedrukt. Schoten van G. en A. van Vliet had den echter niet de juiste richting, terwijl spil Hilgerman van Woerden door goed ingrijpen succes voor Groeneweg in de weg stond. Nadat het Groeneweg offensief was geluwd, kwam Woerden meer in de aanval. Bij een gevaarlijke kop bal stond keeper v.d. Weiden van Groeneweg goed op zijn plaats. Aan de andere kant had een kopbal van A. van Vliet te weinig kracht om doel te treffen. Twee minuten voor rust kwam Woerden goedkoop aan een voorsprong toen HijkooP de bal tegen een tegenstander aan schoot en de bal van richting veranderde en in het doel verdween 1-0. Na rust zette Woerden een fel of fensief in en de Groeneweg verdedi ging moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Eerst redde keeper v.d. Weiden fraai, even later had hij geluk toen een kopbal tegen de lat terecht kwam. Groeneweg wist zich aan de druk te ontdoen en kreeg weer enkele kansen. Deze gin gen echter door slecht schieten ver loren. Na zesendertig minuten leek de strijd beslist. Uit een snelle aanval kwam de Woerden linksbuiten voor de Groeneweg keeper, die hij kans loos Passeerde 2-0. Twee minuten later profiteerde A. Minnee van een aarzeling in de Woerdense defensie, en schoot raak 2-1. Vier minuten voor tijd kwam de verdiende gelijkmaker uit de bus. Linksback J. Hijkoop ging mee naar voren, hij lanceerde een hard schot waarop keeper Feyt van Woerden zich verkeek 2-2. In een harde wedstrijd, waarin voor beide elftallen de bovenste plaats oP het spel stond, is Moerka pelle tegen VEP door grotere inzet als verdiende overwinnaar uit de bus gekomen. Moerkapelle heeft zich hiermee gerevancheerd voor de nederlaag in de uitwedstrijd. Vep begon met hoopvol voetbal, maar de aanvallen die in het eerste begin werden opgebouwd vonden bij de achterhoede van Moerkapelle geen genade. Door grote vechtlust verplaatste Moerkapelle het spel, maar ook hier bleef de defensie van VeP de voorwaartsen van de thuis club de baas. Ondanks het gejuich van de grote schare supporters die Vep had mee gebracht, gaf Moerkapelle geen duim breed toe. Het werd er zelfs enthousiaster door en had het beste van het spel. Maar ondanks dit al les was de stand met de rust nog ge lijk. Na de hervatting het zelfde sPel- beeld. Een technischer Vep, maar een meer aanvallend Moerkapelle. De tweede helft was tien minuten oud, toen Moerkapelle het enige en beslissende doelpunt scoorde. F. Zwarteveld ving de bal op, hij pas seerde alles en iedereen en met het schot dat hier op volgde gaf hij de

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3