van C. v. d. Leur Tammewilde’ Dingo op Nog geen woning voor vijfenzestig jaar Huwelijkstrouw van over actuele P.v.cLA. Vruchtbare discussies problemen op avond Trefpunt Waddinxveen centrum belangstelling hoofd gemeentewerken clubmatch Kynologen OPRUIMING in Lezing Kamerlid 10% KORTING V 50-40 en 30% KORTING Groei bevolking Zevenhuizen Brugkoor had moeilijk jaar ra F f 1 Druk debat in „sprekershoek” Pagina 3 V Waddinxveen Zevenhuizen BIOSCOPEN GOUDA Propaganda-avond A G E N A Filmvoorstellingen van Rode Kruis JUWELIER Plattelandsvrouwen Bejaardenbijeenkomst h - 1 Zwembad op zondag f Voortzetten Woonwagenkamp Woningbeleid WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 16 jan. 1969 1969 Verder op diverse artikelen. Uw adres: WIJDSTRAAT 15 GOUDA (foto Sjaak Noteboom) fat Ln- ten ?e- H ing Len iet >Ü- an iag De aanwezigen bleken de bijeen komsten die eerst om 12 uur was af- Donderdag 16 januari: Hotel Vos: Bond v. Plattelandsvrou wen, 20 uur. Zaterdag 18 januari: Hotel Vos: Ruiteravond, 19.30 uur Donderdag 23 JANUARI: Hotel Vos: Filmvoorstellingen Rode Kruiszie onder Waddinxveen vrijdag 24 janu ari; zelfde programma, aanvang 16 uur en 20 uur. TEL. 3652 [ge 70- MOERKAPELLE De afdeling Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt woensdag avond 22 januari om 8 uur in het Dorpshuis een bijeenkomst. De heer E. J. H. van Galen te Dordrecht ver toont dia’s onder de titel „Biesbosch Symfonie”. MOERKAPELLE Tijdens de maandelijkse bijeenkomst op donder dagmiddag 23 januari, aanvang half drie in het Dorpshuis, spreekt Mej. Beuvery te Capelle aan de IJssel over gymnastiek en massage. ek ha ic- rer ÏT- QS- 30- ni- >e- Op alles, uitgezonderd enkele merkartikelen. de w- >e- L. Kl im w- in- ek en Ün in le- iet k- ar- ÏT- ÏT- 0,- ;r- en WADDINXVEEN Tijdens de j.l. maandagavond in het verenigingsge bouw aan de Stationsstraat gehouden jaarvergadering van het Chr. Wad- dinxveens Mannenkoor ’De Brug* is uitvoerig gesproken over de moeilijk heden, die het koor in zijn tweede levensjaar had te overwinnen. Vooral de aantrekking van een goede diri gent, na het overlijden van de heer S. v.d. Griend, heeft het bestuur veel kopzorg gegeven en is ook nu nog niet tot een bevredigende oplossing gebracht, daar de heer T. Scheepers uit Benthuizen door omstandigheden deze functie niet langer kan vervul len. Ook de financiën eiste voortdu rend de aandacht op. Toch kon de penningmeester een batig saldo over houden. Ook het ledental bleef sta biel. Het bestuur dat in zijn geheel af trad en herkiesbaar was, bleek na een langdurige stemming enige wijzi ging te hebben ondergaan. Secretaris N. C. de Rooy kwam nu als voorzit ter uit de bus in plaats van J. Valk, die echter wel zijn bestuurszetel be hield; N. Bakker werd secretaris, ter wijl C. v.d. Bos penningmeester bleef. Nieuw bestuurslid werd de heer P. den Hertog. Nadat de bezoekers de gelegen heid hadden gehad om met de raads leden te spreken, - (zij stonden hier toe achter marktstalletjes zodat zij alle vier tegelijk bereikbaar waren) - werd veelvuldig gebruik gemaakt van de sprekershoek. Geanimeerd werd gediscussieerd over de behoefte aan een dorpshuis c.q. ruimte voor meervoudig gebruik tussen de heren Barth (D ’66) en en kele aanwezigen, waaronder wet houder Lips. De heer Barth kondig de tijdens zijn betoog aan dat een studiegroep, die inmiddels de naam ’’Trefpunt Waddinxveen” heeft mee gekregen, zeer binnenkort een ge degen rapport over dit project aan de raad zal aanbieden. WADDINXVEEN In samen werking met de afdeling Waddinx veen van het N.K.V. organiseert „Herwonnen Levenskracht” op don derdag 23 januari in het Vereni gingsgebouw aan de Burgemeester Trooststraat een propaganda-avond waarop gelegenheid tot kienen wordt gegeven. Aanvang 20 uur. L. Men wil echter de gehele Wad- dinxveense bevolking aan het mee denken zetten, waarbij dan echter voorwaarde is dat door middel van de publiciteitsmedia een zo groot mo gelijke bekendheid aan deze bijdra ge van ’’Trefpunt” moet worden ge geven. Mogelijkerwijs kan dan ook de reeds jaren bestaande ’’Stichting” - waar naar het blijkt nog maar wei nig leven in zit - dan bij de nieuwe opzet worden betrokken. De heer Van Gent, herinnerde er aan, dat er zijnerzijds reeds bij de al gemene beschouwingen op is gewe zen dat samenwerking tussen de bei de groepen een dringende noodzaak is. MOERKAPELLE In het Dorps huis te Moerkapelle sprak op uitnodi ging van leden van de Bond van Plattelandsvrouwen van verschillen de afdelingen in de cursus „Nieuwe Perspectieven voor de vrouw” de heer H. J. L. Vonhof, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal voor de VVD. Na een welkomstwoord door de presidente van deze avond Mevr. G. Wit-Bakker te Pijnacker, gaf spreker een duidelijke uiteenzet ting over de manier van werken van de eerste en tweede kamer. Zonder andere partijen te becriti- seren of te beschuldigen vertelde hij in grote trekken hoe de politiek wordt bedreven. Het is moeilijk om te moeten werken met een kleine fractie omdat het werk zeer uitge breid is. Een kamerlid werkt 60 tot 80 uur per week en heeft zitting in veel commissies waarin ook de wetsont werpen worden voorbereid. Kleine fracties rijden niet altijd mee op de rug van grotere, maar men ontkomt er niet helemaal aan. Op de vraag of de heer Vonhof be zwaar had tegen de vrouw in de poli tiek zei hij volmondig neen. Be kwaamheid komt niet voort uit het geslacht. De vrouw heeft het soms moeilijker dan de man. De Vrouw is nog niet genoeg geëmancipeerd op dit terrein. Ook behoeft de vrouw zich niet uitsluitend bezig te houden op het vrouwelijke vlak zoals sommigen wel menen. Hij moedigde de dames aan meer interesse te gaan opbren gen voor de politiek. Besloten werd op 4 maart een be zoek aan de tweede kamer te bren gen. De heer Vonhof zal de dames dan ontvangen in de fractiekamer en men kan dan een gedeelte van de vergadering meemaken. C; WADDINXVEEN Vrijdag 24 januari organiseert de afd. Wad dinxveen van het Rode Kruis in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat twee filmvoorstellingen. 's Middags om 4 uur wordt voor de jeugd de natuurfilm „De laatste neushoorn” vertoond. Toegang 50 cent. ’s-Avonds om 8 uur gaat de speelfilm „Spencer’s Mountain” met Henry Fonda en Maureen O’Hara. Leeftijd 14 jaar, toegang 1,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij mevr. A. H. Westerveld, Tollenslaan 3. Het Rode Kruis vertoont hetzelf de filmprogramma op donderdag 23 januari in hotel Vos, resp. om 4 uur en 8 uur. Donderdag 16 januari: Clubhuis WSE: kaartavond, 20 uur. Zaterdag 18 januari: Kantine ’’Waddinxveen”: Kienmid- dag, 2.30 uu)r. Dinsdag 21 januari: Geref. Ver. Gebouw, Stationsstraat, Bejaardenmiddag, 2.30 uur. Donderdag 23 januari: Ver. gebouw Burg. Trooststraat :pro- paganda-kienavond Herwonnen Le venskracht, 20 uur. Vrijdag 24 januari: Geref. Ver. Gebouw Stationsstraat: Filmvoorstellingen Rode Kruis: ”De laatste neushoorn”, jeugdfilm, 16 uur; ’’Spencer’s Moutain, toeg. 14 j., 20 uur. Herv. Wijkgebouw Esdoomlaan: jaarvergadering CBTB, 20 uur. Zaterdag 25 januari: Ver. gebouw Burg. Trooststraat: dansavond gehuwden, 20 uur. NTS-rubriek ’’Scala” tot ver rassing van het jubilerende bruidspaar hun foto op het scherm kwam. De heer Noorlander heeft tot zijn 68-ste jaar stoer ge werkt aan het lossen van schepen. Ook daarna voelde hij zich nog zo fit, dat hij nog twintig jaar aan de slag bleef bij houtwarenfabriek Brem- mer. Voorts werd nog een groot aantal zaken, waarover praktisch alle aan wezigen gelijk bleken te denken, aan de orde gesteld zoals de openstelling van het zwembad op zondag. Dit blijkt volgens de heer Van de Roo- vaart (CHU) in het geheel geen punt van discussie. „Het bad gaat gewoon open op zondag”. Ook wethouder van Tol bleek niet alleen als toehoorder te zijn geko men hetgeen bleek toen door drs. Harms enkele onderwijszaken aan de orde werden gesteld o.a. het schoolgeld voor de kleuterscholen, dat volgens de minister slechts f 48,- per jaar mag bedragen. In Wad dinxveen is dit bedrag echter voor de zojuist door de gemeente overge- nomen kleuterscholen plm. 75,- per jaar. De wethouder deelde mede dat hierover op het ogenblik overleg gaande is. Schouwburg: Do. 20.15 uur: Lieve, lieve John (18j).; vr., 20.15 uur. za., 15, 19, 21.15 uur, zo. 15-17 uur. ma., wo. 14.30 uur: De hel van Macao (14j); zo. 19, 21.15 uur., ma., di., wo. 20.15 uur: Een meisje als de zee (18j) Thalia: Do., vr. 8.15 uur: Een be langrijke film van Ingmar Bergman Hour of The Wolf (Het uur van de Wolf) (18j).za. ma., di., wo. 2.30uur, 7.30 uur., zo. 3 uur, 7.30 uur: Dokter Zjivago (14j). Reunie: Do.,vr. 8.15., za. 3, 7, 9., zo. 3, 5 uur: Goliath en de zonden van Babylon (14j). zo. 7, 9 uur: di., wo. 8.15 uur: De code van de Colt (18j). zaterdagnachtvoorstelling 11 uur: Huis der begeerte (18j). arbeider die gemiddeld 135 schoon in de week verdient volgens de heer M. Boere (secr. P.v.d.A.) niet te be talen. Dit is ook het beleid niet van de gemeente aldus de heer Van Gent. De gemeente wil helemaal niet dat deze mensen in deze dure huizen gaan wonen. De heer Van Schie (KVP) memo reerde dat het dan toch overweging verdient te bekijken een huis te ko pen. De zware lasten waarvoor men in het begin komt te staan blijken volgens hem na verloop van tijd erg mee te vallen. Een probleem dat door Dr. Blom aan de orde was gesteld werd door Jippe Hoekstra, onderwijzer aan de Klaas de Vriesschool, nader toege licht n.l. akkomodaties in Waddinx veen waar kinderen tussen 9 en 14 jaar creatief kunnen zijn. Deze blij ken in het geheel niet te bestaan in Waddinxveen. Men vond in het alge meen dat de overheid hier een grote taak heeft en het gestelde werd aan de aanwezige raadsleden en wet houders ter overweging meegegeven De P.v.d.A. raadsfractie bestaande uit wethouder Lips, fractievoorzitter Van Gent en de heren Pille en Lam- mertse nam uiteraard veelvuldig deel aan de gevoerde discussies. „Wellicht bestaat dan de gelegenheid met u te praten over problemen op gemeentelijk niveau die ons gemeenschappelijk interesseren” en „wij hopen hiermede de mogelijkheid tot een gesprek met uw partij op plaatselijk niveau te hebben geschapen”. Dat waren de slotzinnen op de uitnodigingen die de P.v.d.A. in Waddinxveen aan de plaatselijke in de raad zittende partijen een groot aantal niet partijleden. (Zo waren aanwezig wethouder Van Tol en alsmede D’66 had gestuurd. Voorzitter L. Vleggeert kon dan ook de vorige week in „De Paddestoel” een vijftigtal belangstellenden begroeten waaronder de raadsleden v.d. Roovaart en Noorlander (CHU) en Van Schie (KVP). D’66 en Gemeentebelang waren op deze bijeenkomst, waarin de raadsfractie van de P.v.d.A. verantwoording voor haar beleid af legde, door hun besturen ver tegenwoordigd. de heer Duursma waarom er nog geen plastic emmers en zakken zijn. Burgemeester Keijzer zei deze in de naaste toekomst te willen invoeren. Geen bezwaar had de raad tegen het vaststellen van het bestem mingsplan ”Noord-Oost” dat wordt begrensd door de Jhr. v.d. Welstraat Herenweg, het kassengebied en de dwarstocht. Tegen dit plan werden twee bezwaarschriften ingediend maar B en W achten deze onge grond. In dit plan zijn de afgelopen jaren veel werken gerealiseerd.Hier in komt ook de nieuwe school voor het openbaar lager basisonderwijs op de plaats waar drie rijen van 6 woningwetwoningen werden ge pland. Op een vraag van de heer Douw (AR) over de aanleg van de aardgasleidingen in de gemeentewo- ningen, hetwel tot nu door verschil lende huurders zelf werd bekostigd, zei de burgemeester op korte ter mijn hiervoor geen bevredigende op lossing te kunnen treffen. Heel veel mensen kwamen dinsdagmiddag naar het Ver enigingsgebouw aan de Sta tionsstraat om het echtpaar Noorlander-Loeve te felicite ren. Vijfenzestig jaar huwe lijkstrouw hadden zij die dag gedeeld. Burgemeester Van der Hooft en gemeentesecreta ris Jenné behoorden tot de re- ceptiegangers. Namens het ge meentebestuur boden zij een fruitmand aan. Ook ds. Van ’t Veld en dokter Hemminga kwamen in de stroom van mensen hun gelukwensen aan bieden. Zowel bruid als bruidegom, 88 en 90 jaar oud, genieten nog een goede gezondheid. Een huweljjk van 65 jaar: het is zo zeldzaam, dat de televisie eraan te pas kwam om het heel Nederland te laten weten. Een van de vijftien kleinkin deren zorgde ervoor, dat in de Een show van windhonden, waar aan deelnamen de rassen: Barsois, Deerhound, Afghnaase Windhond, Saluki en Greyhound, toonde de gratie van deze snelle attractieve dieren. Het nationale element werd ge vormd door een show van Neder lands rassen, t.w. de Wetterhoun, Drentse Partijshond, Ned. Steenbrak en Kooikerhondje, allen behorende tot de jachthonden en de Schapen does, Kortharige, Ruwharige en Langharige Hollandse Herdershon den. Een verrassing om te weten dat het eigen land nog zoveel rassen te bieden heeft die ieder voor zich, in zijn voor het ras en soort kenmer kende eigenschappen, niet voor zijn buitenlands soortgenoot behoeft on der te doen. Tenslotte een wedstrijd voor kin deren in het voorbrengen van een hond, waaraan vele aspirant-kyno- logen deelnamen. De wisselbeker, uitgeloofd voor de best ehond der clubmatch, werd ge wonnen door de LHASA APSO van mevr. A. J. C. Schneider-Louter. De- gelopen (het had wel 2 uur kunnen worden) zeer op prijs te hebben ge steld, waarbij vooral van de zijde van Gemeentebelangen, D’66 en de heer Van Schie de wens te kennen werd gegeven deze orienterende ge sprekken voort te willen zetten. Voorzitter Vleggeert kon dan ook in zijn slotwoord terecht zeggen geen spijt te hebben over het genomen initiatief en deelde mee zeer bin nenkort gaarne contact met de ge noemde groeperingen te zullen op nemen voor een nader gesprek. Ook het statenlid J. Huurman was aanwezig, terwijl van de V.V.D. raadsleden alsmede hun bestuur een bericht van verhindering werd ontvangen. Het geheel werd verlevendigd door enige tussengelaste attracties. De heer E. Bergsma toonde zijn dingo, een in Australië bij de farmer beruchte verwilderde hond, waar van hier slechts enkele exemplaren, en dan nog meestal in dierentuinen, te zien zijn. Deze hond zou te eigenzinnig zijn om tot een ’’normale” huishond om gevormd te worde. De heer Bergsma is er, als niet kynoloog in geslaagd van de als pup aangekochte Dingo een hond te vor men waar zelfs zijn 1% jaar oude dochtertje overheen kan lopen en mee kan spelen, waarbij zij zelfs handje rustig in de bek van deze ’’wilde” hond kan leggen. Gouda Zondag 12 januari hield de Kynologen Club Gouda en Omstreken de jaarljjkse clubmatch. Er waren ditmaal ongeveer 100 honden ingeschreven die 40 ver schillende rassen en varieëteiten vertegenwoordigden. Een vlotte en toch interessante be spreking van de rassen, de her komst hiervan en de kwaliteiten van iedere hond werd mogelijk gemaakt door de medewerking van 5 ervaren keurmeeesters. De heer de Knegt (PvdA) ver heugd te zijn met de deelneming aan de gemeenschappelijke regeling tot het stichten van een regionaal- woonwagenkamp te Alphen aan de Rijn. ’’Plaatselijk is zoiets niet te verwezenlijken.” Men rekent dit kamp over drie jaar gereed te heb ben. Tot zolang betaalt de gemeente f 0,15 per inwoner daarna zal dit be drag verhoogd worden tot f 0,30 per inwoner per jaar. De gemeente ont vangt echter 80% van deze kosten terug van het rijk. Met ingang van 1 januari besloot de raad de heer G. J. v. Runsink eervol ontslag te verlenen als ad ministrateur van het gemeentelijk grond en woningbedrijf. Met ingang van de zelfde datum is nu benoemd de heer G. van Malkenhorst hoofd commies, chef afdeling financiën. Na het beschikbaarstellen van 2.500,-, door de raad, voor de aan schaf van 150 vuilnisemmers vroeg ZEVENHUIZEN Het aantal in woners van Zevenhuizen vertoonde over 1968 een verdere stijging. Bedroeg het op 1 januari van het vo rig jaar 4.204 (2.171 mannen en 2.033 vrouwen) op 31 december 1968 was dit aantal 4.314 (2.239 mannen en 2.075 vrouwen). In het afgelopen jaar werden 93 kinderen geboren, t.w. 53 jongens en 40 meisjes. Er overleden 18 personen, t.w. 12 mannen en 6 vrouwen. Door vesti ging vermeerderde het zielental met 193 (98 mannen en 95 vrouwen). Door vertrek verminderde het inwo nertal met 158 (71 mannen en 87 vrouwen). In 1968 werden 37 huwelijken vol trokken en 3 echtscheidingsvonnis- sen ingeschreven. ”Van Gedeputeerde Staten heb ben wij telefonisch bericht ontvan gen dat ook de Heer L. Grootens, hoofd gemeentewerken, voorlopig niet in Moerkapelle kan komen wo nen.” Teleurgesteld deelde burge meester I. J. P. Keijzer dit dingsdag- avond tijdens de raadsvergadering mede na opmerkingen van de heer S. Duursma (Gem. Bel). De gemeenteraad besloot indertijd tot aankoop van twee van de 31 bun galows aan de Beatrixlaan respec tievelijk voor de Gemeentesecretaris de heer G. J. A. Runsink, die nu nog in Benthuizen woont, en de heer Grootens die dagelijks reist tussen Montfoort en Moerkapelle. Voor de ze huisvesting stelde de raad 130.000,- beschikbaar. Voor de heer Duursma was dit plan toen onover- komenlijk omdat het naar zijn me ning de gemeente jaarlijks te veel zou gaan kosten. Hij stemde toen te gen. Al spoedig daarna kwam be richt dat er in ieder geval geen toe stemming zou komen voor de twee woningen. Burgemeester Keijzer zei hierme de een goed voorbeeld te hebben wil len geven door zelf huizen te bou wen voor eigen personeel zonder wo ningen te gebruiken, die voor de burgers bestemd zijn. Bovendien kan in een premiewoning niet be hoorlijk bezoekers worden ontvan gen zonder inbreuk te doen op het gezinsleven. Na de officieele afwij zing zullen B. en W. stappen on dernemen om aan deze ongezonde situatie een einde te maken. De heer Duursma dacht een blok van 2 woningen te bouwen aan de van Hogendorpstraat waar nu de onbewoonbaarverklaarde woning staat van de Fam. de Jong. De bur gemeester vond dit hiervoor echter een onpraktisch hoekje. ze hond was tevens de beste der Ter riers. Tweede Terrier werd bedling- tonterrier Silverranck’s Darlène van mevr. N. de Greef-Visser. De beste poedel was Upperten White Katja van de heer S. J. Me- bius. Tweede Curlfinch Cliff van mevr. J. Nell-Poot. De beste Dogachtge was de Franse Buldog Jerry de la Ville Crabeth de de Duitse dog Dorte van Teuto- nen van de heer P. de Jong. Beste Dameshondje de Chihuahua van de heer A. K. v.d. Heuvel. Twee- Sugar Lump van de Stromstuw van mevr. P. Kuif-Bakkers. Tweede de Pekingees Mikado van mevr. J. Pol- v.d. Heyden. Beste jachthond was de Steenbrak marijke v.d. Keizersstad van Mevr, v. Oye-Bouter. Tweede de Engelse cocker spaniel Urtica’s Jeffrey van mej. N. M. Hoogendijk. Beste herdershond de Ruwharige hollandse herder Fransisca v.d.Bra- bantsstad van de heer H. M. Winkels Tweede de Bearded Colly Archibald of Dykes and Dunes van de heer W. J. A. Leydekkers. Beste Windhond de Greyhound Bluw Artemis van de Engelenburg van mej. M. v.d. Zee. Tweede de Barsois Igor Strawinsky v. Kastan je van mej. Winkelman. De keesachtigen waren vertegen woordigd door de fraaie Elandhond van de heer P. E. van Veller. De kynologen Club Gouda en Om streken kan terugzien op een ge- Enkele punten aarover verder werd gesproken: Vuilnisophaal dienst parkeerproblemen, slechte verlichting in de Sniep en de wo ningbouw waaronder kritiek op de flatbouw van 200,- per maand. Dit is voor de Waddinxveense industrie-

Weekblad voor Waddinxveen | 1969 | | pagina 3